Отиди на
Форум "Наука"

Изводите които България следва да си направи от руско-украинската война


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

веднъж нещо умно русофоб да изрече

Още ли не си загрял, че най-големите русофоби сте тъкмо  вашия отбор. Уж си умен човек, а не вдяваш.  Всеки активен пропагандатор на путинизма,  Z-поддръжник, "денацификатор"  или  просто путинофил  де факто на първо място е  русофоб  и след това  украинофоб. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 296
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 36 минути, Atom said:

Всеки активен пропагандатор на путинизма,  Z-поддръжник, "денацификатор"  или  просто путинофил  де факто на първо място е  русофоб  и след това  украинофоб. 

Русия има смелостта да се опълчи на най- силния военен блок в света. Това е чест, която ние не добихме. Пожелавам им успех. Украинците се озъбиха на изток и си оголиха д. на запад, а това не прави чест... макар че в някои стамбулски среди...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Русия има смелостта да се опълчи на най- силния военен блок в света.

Малко акъл да имаше в гавата и щеше да разбереш, че фекалията Путьо тласка Русия към национална
катастрофа.

Както колегата Атом правилно посочи онзи ден, войната трябваше да продължи три дни и да завърши с
победа за Русия ... и съответно лаври и нов президенстски мандат за цар Путьо.

Вместо това войната продължава вече година и за Русия няма никакви други перспективи - освен
икономическа криза, политическа криза и международна изолация. И това при положение, че те
успеят да заграбят украински теротории ... което в същност може и да не се случи.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Втори след княза said:

Русия има смелостта да се опълчи на най- силния военен блок в света.

Голяма беше не смелостта, а изненадата, че същност се опълчва на най-силният военен блок, вместо да смаже Украина. А сега няма връщане назад - ще се опълчва до последна капка кръв - я на руския народ, я на путин, те ще се разберат там :)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кремълските пропагандисти започнаха да загряват какво става, но не и родните путинисти.   Преди няколко дни видния путински политолог и пропагандист Сергей Марков направи няколко "открития". Едното например е, че всъщност "руската армия не е слаба, а украинската се е оказала много силна". Другото, че има риск Русия да изчезне, както са изчезнали преди това един куп други империи.  И други откровения има, естествено всичко това гарнирано с  много глупости и явна пропаганда.

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, Atom said:

Кремълските пропагандисти

Понеже ти от намеци не разбираш питам директно...

 

При положение че темата не е политическа и не касае руско-украинската война, и, след като те призовах да не политиканстваш тука, ти дебил ли си та продължаваш тъпо да сереш в тази тема?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Още ли не си загрял, че най-големите русофоби сте тъкмо  вашия отбор. Уж си умен човек, а не вдяваш.  Всеки активен пропагандатор на путинизма,  Z-поддръжник, "денацификатор"  или  просто путинофил  де факто на първо място е  русофоб  и след това  украинофоб

Не се напъвай, резултата от тебе е винаги еднакъв: гадна, мръсна, воняща субстанция... Темата не е за путинизма, но ти дори след като много пъти ти е казано не можеш да го разбереш, а уж не си от троловете, или си един от тях?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Още ли не си загрял, че най-големите русофоби сте тъкмо  вашия отбор. Уж си умен човек, а не вдяваш.  Всеки активен пропагандатор на путинизма,  Z-поддръжник, "денацификатор"  или  просто путинофил  де факто на първо място е  русофоб  и след това  украинофоб. 

понеже тъпо твърдиш за путинизма ето ти за душевна мастурбация

Дядя Вова мы с тобой (правильное видео)

и за да ти е пълно в гащите със щастие 

ЧВК Вагнер Групп Лето и Арбалеты 2022

 

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Capitainofmarine said:

понеже тъпо твърдиш за путинизма ето ти за душевна мастурбация

И? Защо ми ги пускаш тези клипове.

Гледай интервюто на Марков.  Според него една от причините Русия да печелили войните е това, че е навремето е била изостанала. Населението на практика е било разделено на две категории.  Глубинный народ  с традиционни разбирания, който е готов да се жертва и силно европеизиран елит, способен да управлява. За победа според него са нужни и двете категории? 

Естествено глубинният народ може да се накара да се жертва за най-различни цели. За православието, за величието на Русия, за Царя, за световния пролетариат, за комунизма, за "асвабаждението" на този или онзи и т.н..  

Погледнато от тази гледна точка тези клипове не са нищо друго освен опит за надъхване на глубинния народ.  Защо да не се жертва сега и за Путин, след като се е жертвал за Ν каузи. 

Ти на кого симпатизираш повече и с кого се идентифицираш. С руския елит или с глубинния народ? Като ги гледаш тези клипове трепка ли те нещо от вътре да грабнеш калашника и да се запишеш във Вагнер? Или симпатизираш на елита. Други да се жертват, а ти да осребряваш ползите.

 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Atom said:

Защо ми ги пускаш тези клипове.

Защото пишеш путинизма досежно мен. И защото те призовавах спри в тази тема. Ти си по-зле със себеконтрола от скуби, ма той си е "подзаборная шавка"...

та прочее нов поздрав за русофобите

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Atom said:

глубинният народ може да се накара да се жертва за най-различни цели.

В книга за Русия на един французин,той пише че руснакът може да воюва и се жертва само в два случая:

– когато му е обещана плячка. Много плячка.

– когато зад него върви войник от заградителните части и е опрял пистолет в тила му.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Втори след княза said:

Със сигурност, оставката на молдовското правителство днес не е свързана с превозването през молдовска територия на оръжия за Украйна. Обаче интересни са наблюденията, които не съм съобразявал. Става дума за сменящи се често правителства, при запазване антируския курс, предположително използван в Молдова, както в балтийските държави.

"В случая с балтийските държави механизмът изглежда така: управляващият кабинет редовно се сменя в страната, действайки в същия политически дух. Неугодните партии (най-често проруски) са известни повече с гръмки изявления, отколкото с реални позиции, а най-ревностните активисти или са напуснали страната, или са зад решетките. Въпросът с населението също е един вид „решен“: по-голямата част от активното, страстно население отдавна е напуснало Балтика. А тези, които са останали, не са в състояние да оказват сериозна съпротива на силите за сигурност, например, поради напредналата си възраст. В резултат на това на разположение на определена група заинтересовани страни се оказват безстопанствени територии, формално все още носещи титлата независими държави, които могат да бъдат използвани за реализиране на редица проекти. Например, безпрепятствено транспортиране на военна техника или за усвояване на множество парични грантове от бюджета на страните от ЕС."

И у нас се сменят правителства, което е размисъл в същата посока, но това за грантовете много ме впечатли. Представих си как у нас се дават грантове от ЕС, а ги получават такива, които имат топли отношения със Сорос и страната на която е гражданин. Хитро- друг да плаща на сътрудниците ти.

Може и в угодните партии да е пълно с руски агенти. И против закотвянето им, или набирането на по-голяма власт, влиание е най изгодно ротацията...Ако продължи още няколко години войната може да се получи, че най голямото малцинство в България ще са руснаците,украинците...A második legnagyobb nemzetiség különböző európai országokban

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Важен извод за мен е, че национализъм + оръжие е експлозивна смес. Украинското "Убий руснака" на балканите може да се превърне в македонско "Убий българина". За сега е само "Бий българина". Братята- комити биха станали много опасни, защото смятат Благоевградско за свое. Албанците пък смятат част от Македония за своя. Прочее, въоръжените албанци направиха така, че Македония побърза да влезе в НАТО. Не, че НАТО пази, но спря да им дава оръжие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, Втори след княза said:

Важен извод за мен е, че национализъм + оръжие е експлозивна смес. Украинското "Убий руснака" на балканите може да се превърне в македонско "Убий българина". За сега е само "Бий българина".

Точно така. Национализъм + оръжие е опасна работа.  Ако например на "бий българина" отговорим като изпратим маскирани зелени човечета от нашите специални части с тежка военна техника, а те обявят някаква "Струмишка народна република"  и започнат да тероризират местните, не след дълго ще чуем и "убий българина".

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Втори след княза said:

Важен извод за мен е, че национализъм + оръжие е експлозивна смес.

Ха честито за прозренеито. Национализъм + оръжие + налудничав лидер = Специална Военна Операция.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Atom said:

Ти на кого симпатизираш повече и с кого се идентифицираш. С руския елит или с глубинния народ? Като ги гледаш тези клипове трепка ли те нещо от вътре да грабнеш калашника и да се запишеш във Вагнер? Или симпатизираш на елита. Други да се жертват, а ти да осребряваш ползите.

Боже колко примитивно!!!

Атоме писах ти вече за интелектуалния полуразпад... Честно и право в очите ще ти кажа: никога не съм допускал че толкова примитивни разсъждения и опити за провокация ще ползваш...

Аз съм Българче!!! На 60 години и от толкова съм... След всичките писания тук, след "демитологизацията" на националните герои и прочие не вярвам във това много от тук пишещите динстанцирали се от народа - лузер /цитирам от стари дискусии/ да се чувстват българи... Чи прав ви път в космоса космополити!

Тука се навърта един от форума "Традиция" - препитаваше се там с "българщина" и с национални занаяти... Днес плаче как е можело да ни включат в някоя програма но сме русофили и нямало....

Та по повод този малоумник си правя една алюзия...

Вие сте малоумни или как?!  За да влезем в НАТО унищожихме армията и днес чакаме някой друг да ни пази, купихме 900 забележи 900 джипа Мерцедес и 3 огромни хвърчила които не можем да ползваме и даваме на НАТО да си ги ползва безплатно базирани във Унгария, ма те стареят и им свършва експлуатационния ресурс ... Платихме едни изстребители които не сме получили и няма да получим. Направихме армията такава каквато ни казаха и ни обвиняват че сме потребители а не производители на национална и регионална сигурност... 

От 90 грама произведен метал на глава от населението в най-успешната докомунистическа 1939 година през последната комунистическа станахме 27 страна в класацията на металопроизводството и обработката на метали... Не ти възвеличавам социализма и живковизма, просто това е илюстрация колко назад ни върна влизането в Европа, защото всичките изисквания за "съосие" с ЕС доведоха до деиндустриализация. Сега национализираме след  отвратително унизителна приватизация Нефтохима, ми това ще е края на тази промишленост... Ще внасяме бензин от Турция и Гърция?! Искаме санкции за ядрената руска промишленост и значи затваряме нашия "Козлодуй" Значи купуваме прескъпа електроенергия от Румъноия и Турция която строи сега атомна енергетика и е планирано да е готова в експлуатация когато се затвори Българската... Преди продавахме на всичките си съседи... Южен поток защо засрахте бре, заради енергийна независимост. Ми купуваме сега с колко по-скъпа газ а и не само газта но и преплащаме за ползване на Турските терминали и сме зависими-и. Не виждате ли че унищожавате родината си в някакви русофобски химери и това унищожаване е в полза на определен субект – Турция... 

А по Русия вашите "обемни" удари са само безболезнени драскотини и дълбоки смъртни рани в българската икономика..

Тъпото унищожаване на българската индустрия изкара от страната хората,етническата българска  популация я няма в България, хората ги изпратихте  в чужбина където не живеят зле и няма да се върнат а страната ни е депопуларизирана... И като го свържеш с демитологизирането на националните герои и примерно с "разбиването на мита Батак" и унищожаването на икономиката и армията в полза на турция...

Вие съзнавате ли какво вършите с тази тъпа русофобия в чии интереси работите?! 

А защо не си зададете въпроса, кой прави атомна енергетика с възможност за обогатяване на уран в южния ни съсед, кой му продава технологии за ракети и нови ПВО ракети?!

Вашата русофобия върви в ужасен унисон със старанията на едни бивши наши братя по създаване на регионална супер сила икономическа и военна и къде е мястото на нова България във един стар дунавски вилаят...

Само за да ви демонстрирам че сте примитивни пещерни антибългари а не русофоби патриоти ви гъбаркам през цялото време.

Вие вървите срещу народа си той е настръхнал, няма човек с който да съм обменил дума да не ви е псувал. Народа не реагира защото няма водачи, ще му ги намерят, вашите приятели-куратори ще ги назначат водачите когато им затрябват тъпите руски ватници и българите ще сме разменната монета, заради това проклето стратегическо място на сраните балкани , и тогава жална майка на България. Тука сте се повели по акъла на хора шизофреници  които са били под запрещение и които за жалки хонорари биха непрекъснато камбаните примерно против Грипените. Слепи ли сте? Глухи ли сте? Тъпи ли сте? За колко сребърника ви купиха?

Прощавай, но вече без уважение!!! 

 

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Capitainofmarine said:

Само за да ви демонстрирам че сте примитивни пещерни антибългари а не русофоби патриоти ви гъбаркам през цялото време.

Много думи,  много нещо за да кажеш най-накрай нещо по същество. Цялата тема откри  с тази цел и най-накрая си призна. За което все пак благодаря. Сега успокой топката и пий едно узо. 

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Потвърждавам за себе си извода, че България не бива да се замесва в този конфликт нито с гориво, нито с оръжие, нито дори с приказки.

Много високи технологии. Космическа Америка не може да установи от къде идват, какво им дава енергия и какво представляват някакви неизвестни левитиращи обекти. Щом те не могат, къде отиваме ние? 

БЪЛГАРИЯ НЕ БИВА ДА СЕ БУТА ТАМ, КЪДЕТО АТОВЕТЕ СЕ РИТАТ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Capitainofmarine said:

Само за да ви демонстрирам че сте примитивни пещерни антибългари а не русофоби патриоти ви гъбаркам през цялото време.

Поздрави за искреността! За пръв път виждам някой да си признае в прав текст, че открива тема само за да троли.🤣

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кражбата на история, която върши Македония, в украинския вариант е добавена с кражба на култура. Такива кражби са подтиквани из зад океана. В Метрополитън мюзиъм Айвазовски и Репин са наречени украински художници, а картината на Дега "Руска танцьорка" е преименувана на "Танцьорка с украинска носия".

Общо взето, задокеанския запад предпочита по- богатите страни- Западна Германия, Южна Корея, Украйна, само с Македония нещо се бърка, но пък предпочита Южна България, отделяйки я от Северна и особено от Северозападна.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво да очакваме на 24.02.23-та?

Предположително размирици в Русия. Цялото антипутинско войнство вероятно ще излезе на улиците с намерения, сходни на тръмпистите. А всеки арест, за разлика от тези срещу тръмпистите ще се брои за нарушение на граждански права. Това е обаче пропагандата. Ще видим дали ще има употреба на оръжие, защото  САЩ, която винаги знае повече за размириците (чудно от къде) е предупредила гражданите си да напуснат незабавно Русия като опасен регион.

Извод- Петата колона влиза в плановете като реална сила.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Втори след княза said:

Кражбата на история, която върши Македония, в украинския вариант е добавена с кражба на култура. Такива кражби са подтиквани из зад океана. В Метрополитън мюзиъм Айвазовски и Репин са наречени украински художници, а картината на Дега "Руска танцьорка" е преименувана на "Танцьорка с украинска носия".

Общо взето, задокеанския запад предпочита по- богатите страни- Западна Германия, Южна Корея, Украйна, само с Македония нещо се бърка, но пък предпочита Южна България, отделяйки я от Северна и особено от Северозападна.

Чудя се защо го правиш. Защо обръщаш фактите на 180 градуса или пък пляскаш опорки, които не се опират на никакви факти.    Не вярвам сам да си вярваш на глупостите. Не вярвам и да си въобразяваш, че можеш да убедиш който и да е тук с толкова плоски доводи.  Не вярвам и да си стандартен трол, който пише просто за да дразни останалите за да им "изследва емоциите".  Смея да кажа, че горе-долу се ориентирам кой и защо застъпва тази или онази теза, но в твоя случай това не се получава. Ти си истинска загадка. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Atom said:

Не вярвам и да си въобразяваш, че можеш да убедиш който и да е тук

Сигурно ще го прочетеш и другаде. Дискусиите по форумите не убеждават другите, а само затвърждават собствените възгледи. Не си въобразявам нищо по въпроса. Просто излагам мнение, което случайно е различно от талвега на мненията. Ако си чел Платон, там на симпозионите (приказки на маса) участниците излагат различни мнения. Това не им пречи да се изслушват и хич не се опитват да се критикуват и убеждават.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересен извод от войната в Украйна е употребата на стимулиращи вещества. Много се писа за това, че НРБ пращала наркотични вещества в не знам кой си конфликт. Сега на фронтовата линия това е ежедневие. Новите формули избистрят съзнанието, тонизират и обезболяват. Войската гълта таблетки, специално приготвени за нея. Дори изкормени, като в "Апокалипсис сега" продължават да убиват.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Просто излагам мнение ...

Просто излагаш злостна проруска пропаганда. 🙄

Наскоро си мислех как всички русороби тук (пък и като цяло) са един дол дренки: Капитана,
Втория и тем подобни. Яхнали някакви руски опорки и не се чуват какви ги говорят.

Моят извод: русоробите са нерационални хахавели/откачалки, на които факти и разумни доводи
не им минават. Също като на плоскоземците.

Какво да се прави; всякакви ги има.

Но пък ще е голям кеф когато целият този ужас свърши и руският глинен колос се сгромоляса.
Аз лично ще имам много въпроси към русоробите за величието на Русия и на руския мир. 🤣

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...