Отиди на
Форум "Наука"

Историята учи, че никой не се учи от Историята


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 6 минути, kipen2 said:

Швеция е в НАТО...

Географският терен и местоположение пази Швеция. Той Сталин чиято Червена армия е била много по-силна от армията на Путин,не е можела да превземе Финландия,какво остава за Швеция... За да сложи ръка върху Швеция,Путин ще трябва да мине през Финландия,а това не виждам как ще стане...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 365
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 5 минути, deaf said:

Географският терен и местоположение пази Швеция. Той Сталин чиято Червена армия е била много по-силна от армията на Путин,не е можела да превземе Финландия,какво остава за Швеция... За да сложи ръка върху Швеция,Путин ще трябва да мине през Финландия,а това не виждам как ще стане...

Ся ако напишеш нещо и за "Битката за Средната земя", тотално ще излезнеш от контекста на 21в.!

Нещо чел ли си за Хибридната война? Че даже не ти трябва и да навлизаш във вражеска територия физически?!? Айде излез малко от окопите.....

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Gravity said:

Аз не говоря за неутрална позиция, ако такава въобще има. Аз говоря за позиция против агресора. Всичко друго е неприемливо.

Според мен точно гледната точка 'агресор-жертва' е неутралната позиция.  В останалите случаи се намесват идентичностите -  ние-те.  "Бият нашите", следователно трябва да се притечем на помощ. 

Виж например Втория - пише за някакви славяни. Под "славяни" обаче не разбира какви да е славяни, а "славяни начело с Русия".  Според него това сме "ние". Такава една идентичност е много проблематична, но е факт, че я има. Вторият, а и не само той ни я демонстрират непрекъснато. 

Или виж Тролакис.  На някаква сватба в Украйна, някакви украинци набили някакви гърци.  Следователно украинците са нападнали гърците, а от там и оправданието за агресията на Путин. За него е съвсем ясно кои са "ние" и кои "те". Затова  20 пъти задава един и същ въпрос "вас кога ви нападнаха руснаците?".   Засега все още не са ни нападнали, но виж клетите гърци бяха нападнати на сватбата от украински нацисти, бандеровци и фашисти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Втори след княза said:

Аз смятам, че в рамките на СИВ България беше силна ...

България тогава (уж) беше силна ... а през 1990г милиони българи скандираха "45 години стигат".
Също така през цялото това време на силна България ние бяхме в съюз с поляци, чехи, украинци
и руснаци ... пък после милиони българи скандираха "45 години стигат".

Забелазваш ли повтарящата се тенденция тук:
По време на соца ние бяхме силни, независими и в съюз с други славяни ... пък накрая милиони
българи излязоха на улиците да скандират "45 години стигат".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, gmladenov said:

Забелазваш ли повтарящата се тенденция тук:
По време на соца ние бяхме силни, независими и в съюз с други славяни ... пък накрая милиони
българи излязоха на улиците да скандират "45 години стигат".

Аз да! 

И я описах:

Преди 3 часа, kipen2 said:

Съвсем резонно, та и с оглед на политическият ни манталитет на разложение, изразен от дисоциативно поведение - хем харесваме, хем мразим,

...и ти с повтарящите се радикални позиции си типичен представител на харесващите окопните битки между "харесващи" и "мразещи"...

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Exhemus said:

Пак ви моля минете - в съответните теми. Не спамете тук.  И от вашия морал ми се повръща...

Дано да е само защото не знаете какво драскате с вашите айфонирани мозъчета, драги ми умно-красивички.

Морално е да клеймиш тоз, който бомби мирно население с бомбен килим.  Това са го правили 3 държави: САЩ, Англия и Израел, да ви припомня.

Без Хирошима това са: Дрезден, Хо Ши Мин, Рака, Газа.... а за София - питайте. Има все още живи потърпевши.

Аз например имам роднина и съм го питал: Какво е, когато чуваш ескадрилите бомбардировачи да наближават?

А той ми отговаря: Почва да ме тресе, все едно съм хванал жици с 220 волта.

5-6 минити ужас, че се разделяш със живота си. И това го е изпитвала цяла София няколко пъти.

Още по-неморално е да използваш мирно население за жив щит.  А когато този щит са твои съграждани, то тогава за каква защита на родина говорим?  Ти просто отстояваш нечии интереси, съвсем различни от защита на родината.

Това е цинизъм - да набедиш за своите зверства противника.  И вие, които припявате на това сте също циници.

 

Аз просто отговарям на князлето на смешната теза, че Путин се водел от алтруистичната и благородна цел да "обедини всички славяни".

Понеже на входа на народното събрание пишело че "Съединението Прави Силата". Путин прочел този надпис и решил да обедини славяните.

Като за начало решил да нападне и избие Украинците. После сме наред ние да ни "обединят".

Това не съм го измислил аз, има го по-нагоре в темета.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4.11.2023 г. at 18:51, Втори след княза said:

Понеже се обърквам и заглавието изобщо не съответства на намеренията на автора, ще размишлявам върху кетодиетите

 

Най-важното при кето-диетите е да се избягва всякаква захар за да може организъма да бъде принуден да гори мазнини вместо захари за енергия. 

Така са били пещерните хора, при тях пастите и козунаците са били сравнително рядко явление.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Atom said:

Според мен точно гледната точка 'агресор-жертва' е неутралната позиция.  В останалите случаи се намесват идентичностите -  ние-те.  "Бият нашите", следователно трябва да се притечем на помощ. 

Виж например Втория - пише за някакви славяни. Под "славяни" обаче не разбира какви да е славяни, а "славяни начело с Русия".  Според него това сме "ние". Такава една идентичност е много проблематична, но е факт, че я има. Вторият, а и не само той ни я демонстрират непрекъснато. 

Или виж Тролакис.  На някаква сватба в Украйна, някакви украинци набили някакви гърци.  Следователно украинците са нападнали гърците, а от там и оправданието за агресията на Путин. За него е съвсем ясно кои са "ние" и кои "те". Затова  20 пъти задава един и същ въпрос "вас кога ви нападнаха руснаците?".   Засега все още не са ни нападнали, но виж клетите гърци бяха нападнати на сватбата от украински нацисти, бандеровци и фашисти.

Добре е че уточняваш "според мен", защото трябва да се има и в предвид, че си достатъчно фалшив и лицемерен!

Гледната точка агресор-жертва е неутрална, когато важи това за всички агресори и жертви, а когато ролята на агресора и жертвата е избирателна, не е неутрална а лицемерна!

Иначе нас Украйна не ни е нападала, но горната случка е факт и е чисто нацистки акт! По подобен начин имаше пострадали българи в Украйна, само че лицемерието ви помогна, много бързо да ги забравите.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, cucumerario said:

Гледната точка агресор-жертва е неутрална, когато важи това за всички агресори и жертви, а когато ролята на агресора и жертвата е избирателна, не е неутрална а лицемерна!

Когато армията на една държава нахлуе на чужда територия с танкове, това е агресия.
Именно това направи Русия през февеуари миналата година в Украйна.

Как можеш да спориш, че това не е агресия?

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 56 минути, gmladenov said:

Когато армията на една държава нахлуе на чужда територия с танкове, това е агресия.
Именно това направи Русия през февеуари миналата година в Украйна.

Как можеш да спориш, че това не е агресия?

Къде съм спорил, че не е агресия? 

Фобиите, често предизвикват илюзии, видения, като дори може да се стигне до халюцинации, посттравматичен синдром и изпадане в делириум...

Пази се! Ти си симпатично момче и и тия старчоци тука, бивши комсомол-секретари и милиционер-отрядници,  дето навремето също така нахъсано развяваха червените байраци, като сега украйнското, ще те изпапкат, като червена шапчица!;)

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, cucumerario said:

Къде съм спорил, че не е агресия? 

Фобиите, често предизвикват илюзии, видения, като дори може да се стигне до халюцинации, посттравматичен синдром и изпадане в делириум...

Пази се! Ти си симпатично момче и и тия старчоци тука, бивши комсомол секретари,  дето навремето също така нахъсано развяваха червените байраци, като сега украйнското, ще те изпапкат, като червена шапчица!;)

Прав си. В тези нови времена съвсем са други приказките. Например върви червената шапчица в гората и вълкът и съска. -С,с,с,с Ей миличка, ако си свалиш сунтиена и покажеш сцициките ще ти дам една бонбонка. -Защо не? Следващата седмица вълкът я чака пак. -Ей миличка, ако си свалиш рокличката и покажеш онуй, ще ти дам 2 бонбончета. -Защо не? Третата седмица вълкът е вече много припрян. -Ей мили.........- Слушай! Стига вече с тези бебешки  глупости. Дай ми една кисия бомбони и ще ти духам колкото пъти искаш!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Как можеш да спориш, че това не е агресия?

Какво има да се чудиш?  Костас Портокалос от "Моята голяма луда гръцка сватба" има един лаф: "There are two kinds of people - Greeks, and everyone else who wish they was Greek.".   Това е стереотип, но като всеки стереотип има някаква основа.  Нашият Тролакис представлява именно това много малко и рядко  малцинство от хора които мислят по този начин и заради които незаслужено тази представа се лепи на всички останали гърци. 

За разлика от Костас Портокалос -  добродушен човек, който не може да навреди на никой,  в реалността типичният представител на това рядко малцинство е озлобен и ограничен човек - нацист в червата, който е сърдит на целия свят. За него само гърците са хора.  Варварите които искат да станат гърци са получовеци, а останалите нямат нищо общо с хората, а са просто неодушевени предмети или обекти. 

За подобни типове ние българите, руснаците, украинците и останалите източно европейци не попадаме в категорията на човеците или получовеците, а в тази на неодушевени предмети. Руснаците са обект или инструмент, чрез който великата гръко-православна общност ще заеме своете подобаващо място в света, а украинците са боклук, който трябва да бъде изчистен. 

В тази мисловна матрица няма как да има агресия. Агресията може да се осъществи към други хора. Доколкото украинците за тях са просто обект (при това боклук който трябва да бъде изчистен), то за никаква агресия не може да става и дума. 

 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Когато армията на една държава нахлуе на чужда територия с танкове, това е агресия.
Именно това направи Русия през февеуари миналата година в Украйна.

Как можеш да спориш, че това не е агресия?

Преди това украинците пробваха техния блицкриг до Владивосток с един БТР-70, но бяха отблъснати. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, gmladenov said:

България тогава (уж) беше силна ... а през 1990г милиони българи скандираха "45 години стигат".
Също така през цялото това време на силна България ние бяхме в съюз с поляци, чехи, украинци
и руснаци ... пък после милиони българи скандираха "45 години стигат".

Забелазваш ли повтарящата се тенденция тук:
По време на соца ние бяхме силни, независими и в съюз с други славяни ... пък накрая милиони
българи излязоха на улиците да скандират "45 години стигат".

До колкото си спомням и в СИВ бяхме на дъното. Може би само Румъния беше под нас.

Ззнам от първа ръка как сме пращали бракувана стока за СССР само да се изпълни петилетката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Какво има да се чудиш?  Костас Портокалос от "Моята голяма луда гръцка сватба" има един лаф: "There are two kinds of people - Greeks, and everyone else who wish they was Greek.".   Това е стереотип, но като всеки стереотип има някаква основа.  Нашият Тролакис представлява именно това много малко и рядко  малцинство от хора които мислят по този начин и заради които незаслужено тази представа се лепи на всички останали гърци. 

За разлика от Костас Портокалос -  добродушен човек, който не може да навреди на никой,  в реалността типичният представител на това рядко малцинство е озлобен и ограничен човек - нацист в червата, който е сърдит на целия свят. За него само гърците са хора.  Варварите които искат да станат гърци са получовеци, а останалите нямат нищо общо с хората, а са просто неодушевени предмети или обекти. 

За подобни типове ние българите, руснаците, украинците и останалите източно европейци не попадаме в категорията на човеците или получовеците, а в тази на неодушевени предмети. Руснаците са обект или инструмент, чрез който великата гръко-православна общност ще заеме своете подобаващо място в света, а украинците са боклук, който трябва да бъде изчистен. 

В тази мисловна матрица няма как да има агресия. Агресията може да се осъществи към други хора. Доколкото украинците за тях са просто обект (при това боклук който трябва да бъде изчистен), то за никаква агресия не може да става и дума. 

 

 

:)

Айде не се жалвай толко, изживяваш се като маймуна! Що хората те сочили с пръст? Ми ти даже не си се и опитвал, да станеш човек, поне да кажат, ето на, той се опита но не успя...

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В съседната тема се обсъждат интересни нещица - предложенията за мир на Хитлер.  Паралелът с днешните реалности е потресаващ.  Ако се направят съвсем малки корекции в текста на тази тема (Германия да се замени с Русия, а конкретиката да се осъвремени), то все едно човек чете не за Хитлер, а за Путин. Като се започне от мюнхенската реч на Путин та до ден днешен, последният направо копира миротворческите действия на Хитлер. Същността  на посланията и на двамата се припокрива на повече от 90%.  Действията засега имат по-слабо припокриване, но все още не е късно и там да има напредък.

Та в тази връзка,  какви изводи могат да се направят от посланията и действията на двамата големи миротворци Хитлер и Путин и може ли историята да ни поучи на нещо? Или пък не може.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Atom said:

Та в тази връзка,  какви изводи могат да се направят от посланията и действията на двамата големи миротворци Хитлер и Путин и може ли историята да ни поучи на нещо? Или пък не може.

Разбира се. През ВСВ, по време на фашистката окупация, българите стават известни на света, като "кучетата на германците".

Та, никога повече българите не бива да допускат, да бъдат нечии кучета!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, cucumerario said:

Разбира се. През ВСВ, по време на фашистката окупация, българите стават известни на света, като "кучетата на германците".

Та, никога повече българите не бива да допускат, да бъдат нечии кучета!

Което означава, че трябва ясно да се разграничим от Путин, а не да се чудим "ами ако Путин победи".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Gravity said:

Което означава, че трябва ясно да се разграничим от Путин, а не да се чудим "ами ако Путин победи".

Ами чуденето, чии кучета да бъдете е ваше, но..

Ако се разграничавате само, като нечии кучета, не вярвам да сте си взели някаква поука... 

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, cucumerario said:

Ами чуденето, чии кучета да бъдете е ваше, но..

Ако се разграничавате само, като нечии кучета, не вярвам да сте си взели някаква поука... 

Трудно е да преценя дали си малоумен или се правиш на ударен. И в двата случая няма смисъл да се говори с теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Gravity said:

Трудно е да преценя дали си малоумен или се правиш на ударен. И в двата случая няма смисъл да се говори с теб.

:)

Извинявай, но според думите ти, останах с впечатление, че избора се свежда до, да си куче на путин или да лаеш по него...

Може да съм малоумен или ударен, но наистина не разбирам, защо задължително трябва да лаете по някого.. Пък и куче, дето толко често сменя господарите си и ги лае, никой му няма доверие и всеки го подритва, което да го знаеш не се иска хич ъкъл..

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, cucumerario said:

:)

Извинявай, но според думите ти, останах с впечатление, че избора се свежда до, да си куче на путин или да лаеш по него..

Не, казах какво има да се чудим дали да сме куче на Путин. Нали за това е темата. Не е ли очевидно, че нормален човек трябва осъди действията на психопата.

Цитирай

Може да съм малоумен или ударен, но наистина не разбирам, защо задължително трябва да лаете по някого.. Пък и куче, дето толко често сменя господарите си и ги лае, никой му няма доверие и всеки го подритва..

А ти защо имаш такова робско съзнание, че можеш да си представиш само да си нечие куче!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Gravity said:

Не, казах какво има да се чудим дали да сме куче на Путин. Нали за това е темата. Не е ли очевидно, че нормален човек трябва осъди действията на психопата.

Правилно решение! Но все пак само нечие куче може да се нахвърли да лае путин, след такова решение, нали така?

Преди 15 минути, Gravity said:

А ти защо имаш такова робско съзнание, че можеш да си представиш само да си нечие куче!

Съжалявам, такова излъчване има изказването ти и само това ми идва в съзнанието.. Сигурно защото съм малоумен и ударен трудно си представям, да лае нещо различно от куче.. 

Както кажеш... Пожелавам ти някой да те потупа похвално по главата, нищо че не си куче, но както правят с кучетата..

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мократа мечта на русофилийте е да направят неутралитет. Швейцария на Балканите. Понеже Швейцария звучи привлекателно. Престижно и луксозно. Шоколад, часовници и пране на пари. Звучи и малко като швеция. Въобще неутралитета требе да се пропагандира и хвали. Само кучетата са против.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кибик said:

Мократа мечта на русофилийте е да направят неутралитет. Швейцария на Балканите. Понеже Швейцария звучи привлекателно. Престижно и луксозно. Шоколад, часовници и пране на пари. Звучи и малко като швеция. Въобще неутралитета требе да се пропагандира и хвали. Само кучетата са против.

:)

Предполагам точно така са разсъждавали и "германските кучета" през ВСВ

Не става въпрос, за неутралитет, а да имаш малко повече ъкъл, от това само безмислено, да лаеш. Справка ВСВ!

А ако питаш мен, мнението ми е, че дори и кучетата трябва да се научат кога да лаят и кога не, особено ако са без зъбки! Справка ВСВ! ;)

 

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...