Отиди на
Форум "Наука"

Историята учи, че никой не се учи от Историята


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 54 минути, gmladenov said:

Ако Русия нападне Гърция, ти не смяташ ли, че Русия трябва да бъде озаптена (както се озаптява
бясно куче)?

О да разбира се.. И не се съмнявам ни най-малко в твоята искреност, за разлика от други тук лицемери. Аз не обвинявам теб, а другите, които го търпят и се правят че не виждат...

А теб кога русия те нападна? Разкажи!

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 365
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 15 минути, Exhemus said:

Русия постига обявените си цели и се оттегля в границите си. 

Искаш да кажеш, че Русия ще се оттегли от украинските територии, които заграби с толкова жертви?
Много ми се иска да си прав, но подозирам, че хич не си в час.

 

Цитирай

Тогава ще видим безработен умно-красивитет да се щура из София и да прави протести  :)

Така е. Ако не сме с Руспия, нашето бъдеще е маршируващи евро-гейове и джендъри, които
ще взимат правата на обикновените граждани и ще им обръщат резбата.

Виж ако сме с Руспия, тогава ни чака невиждано благоденствие. Ще се къпем в газ и петрол
и въобще ще си заживеем. Тя Руспия затова иска да пороби Украйна и други народи ... за да
могат поробените да си заживеят.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Exhemus said:

Не, не толкоз много:  Русия постига обявените си цели и се оттегля в границите си.  А те са "дебандеризация" и демилитаризация на Украйна. Сигурно ще има контингент за съблюдаване на устойчвостта на горните цели и толкоз.

Нататък следва завръщане в нормалност, т.е. икономически връзки, но ще има особености:  Враждебността на важната за Русия Германия ще бъде забравена, но дребните риби-врагини, като нас, трябва да понесат някакъв тормоз, при сгоден случай.  Например "на сърбите ще даваме, на вас - няма. пукнете се от завист!".  С нас или никакви или абсолютно неизгодни икономически връзки. Ако щете...

Това, да кажем, е бял кахър. Интересното е, че евросъюза загуби конкурентоспособност и много от участнниците ще искат да си върнат повече суверенитет.  Вредниченето на марионетната евро-върхушка ще засили процеса.

  Т.е. ние се натискаме да влезем, а големите се натискат да излязат. Ще влезем в едно опоскано място  :)

Глобалните последствия ще са много и всички не можем ги описа.  Възможно е доларът да загуби статута си.  Тогава мале мила..

Американците ще почнат да си броят стотинките.  Техен проблем, ама нашта айти индустрия ще изчезне за един ден. 

Честно да си кажем тя не произвежда това, което консумира. Американските счетоводители я помпат от перото "растеж и развитие" , което значи, че в момента не се гледа дали тя има принос или не.  Сигурен съм, че догодина американците няма да го раздават ларж, с война или без война. Тогава ще видим безработен умно-красивитет да се щура из София и да прави протести  :)

 

 

Най-забавното е че обявените цели никой не ги знае, дори и руснаците. Тези цели се смениха дузина пъти от както започна войната. 

Англичаните излязоха от ЕС и сега съжаляват. Орбан все роптае срещу ЕС, ама нещо не напира да вади унгарците от там.

В 21 век интелектуалният труд не е от значение само за тези които не го разбират.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Искаш да кажеш, че Русия ще се оттегли от украинските територии, които заграби с толкова жертви?
Много ми се иска да си прав, но подозирам, че хич не си в час.

 

Така е. Ако не сме с Руспия, нашето бъдеще е маршируващи евро-гейове и джендъри, които
ще взимат правата на обикновените граждани и ще им обръщат резбата.

Виж ако сме с Руспия, тогава ни чака невиждано благоденствие. Ще се къпем в газ и петрол
и въобще ще си заживеем. Тя Руспия затова иска да пороби Украйна и други народи ... за да
могат поробените да си заживеят.

Бе вие държава, народ, ценности нямате ли си бе? Що трява се да марширувате с еврогейове, джендъри и бесни кучета? Някой зорлем ли ви кара?

Ми яхнете си чалгата и правете кръгчета, ако немате друго..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, др-бр said:

Да разбираме, че за теб войната т.е продължението на дипломацията с други средства т.е ЗАВЛАДЯВАНЕТО със силата на оръжието е приемливо? И ти нямаш против така да те обединят с танкове и ракети. Тоест да те подчинят.  Ясно, че тук няма значение какво мислят "обединяваните". Няма значение, че сме 21 в. използваме аналогии от ранното средновековие. Но аз да попитам ЗАЩО трябва се обединяваме подчиняваме от РУсия. Защо  народи, които имат собствена история, езици, култура и често дори се мразят един друг трябва да бъдат подчинени от Русия под лузунг за обединение? Каква е ползата от това за тези народи. И точно примерът с  комунистическия опит за славянска федерация, от която едва се отървахме показва това. Както напълно изкуственото образование Югославия, създадено по принуда от великите сили от народи, които никога не са били в една държава, освен частично в О.И. Народи, които зорлем са натикани в един франкенщайн на база този митичен славянски произход.  Видяхме последиците, тези уж братски славяни се клаха с ожесточение при всяка възможност. Затова и разпадането на това нещо беше естествен процес.

И накрая, сам си го казваш-обединението в ЕС е естествено в търсене на по-добър живот(долари и лири). При това доброволно. Това отговаря на първия ми въпрос, що се отнася до ЕС. Без да  се налага да правиш аналогии със 7 в. Но въпросът седи за одобряваното от теб подчиняване по средновековен способ от страна на Русия. ЗАЩО ?Яснп, че ще е на база оръжие, в противовес на ЕС, където е доброволно.

Доколкото темата е за уроци на историята. Ето един от 19 в. свързан с обединение на държави с езика дойч. Там нещата са такива, че никога не е имало племе дойч, а езикът дойч е наречен така през IXв. ТУК Естествено никой не поставя под въпрос съществуването на немски племена. Славянски племена също се общоприети, освен от някои тукашни недоразбрали. През 19 в. възниква въпросът за обединение на немскоезичните княжества. Прусия е най- мощна за момента и кайзерът й Бисмарк иска това да стане с "Желязо и кръв". ТУК Подразбира се с употреба на сила срещу тези, които са против, в случая Франция и оглавяваната от немци- католици Австроунгария, което и се осъществява. Германия става империя.

Не харедвам обединение с танкове и ракети, но аз не одобрявах и бомбите над Белград, (една от бягащ невидим самолет падна в Горна баня). Това беше ужасяващ край на 20 в., който мнозина тук одобряваха. Аз не съм съгласен с военните средства, но нима България можеше да бъде освободена от турците и откъсната от съюза с Третия райх с дипломатически средства? 

Споменаваш кланета, но аз не зная някакви междуславянски кланета при разпадането на Югославия. Измисляш ли си или ще разкажеш?

Още, за "доброволното" присъединяване към ЕС, всъщност задкулисието не попита народа чрез референдум. Не, че се страхуваше. Просто беше сигурно, че народът е за независима България, нещо което не зная защо не ви харесва. За НАТО и за еврото- също. Карай да върви, това е валс.

Основният въпрос, който всъщност ми задаваш е "ЗАЩО трябва се обединяваме подчиняваме от РУсия?" Аз не твърдя подобно нещо. Аз намирам за положително обединението на славяните и политиката на Русия в това направление. Ти четеш в историята "подчинени", там където аз чета "съюзени" и обратно. Аз смятам, че в рамките на СИВ България беше силна, ти, че в рамките на ЕС България е силна. Аз смятам, че грешиш. При това смятам, че подчинение са изпълнението на решенията от Брюксел. Фактът- дерогация показва, че решенията от там са във вреда на България. 

За съжаление, откривам, че преинечаваш написаното от мен, което ме кара да мисля, че преиначаваш или пък възприемаш погрешно това, което става по света и у нас.

Ще се самоцитирам

Преди 23 часа, Втори след княза said:

Намирам отколешната политика на Русия за обединение на славяните за положителна. От веки веков е известно, че славяните сме много и ако бяхме обединени, щяхме да сме изключителна сила.

Само враг на България може да иска надписът на Народното събрание да е със стойност на графит.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, vandu said:

Англичаните излязоха от ЕС и сега съжаляват.

Това не е вярно. Англия се върна обратно в своя англосаксонски свят и огромното мнозинство от англичаните вече се чувстват спокойни и доволни,че отново са там,където им е мястото.

Преди 1 час, Втори след княза said:

задкулисието не попита народа чрез референдум.

Има три възможни обяснения защо:

1. Управляващите България (бивши) комунисти си оставиха вратичка да извадят държавата от ЕС в бъдеще,и да я привържат към Русия. Последното е утопия.

2. Знаели са,че голямо мнозинство от българите са за членството на България в ЕС и затова не са виждали смисъл да провеждат референдум.

3. Още две-три години преди 1989г. свръхсилите САЩ и СССР са се договорили България да влезе в ЕС,тогава Европейска общност,след като комунистическите режими бъдат свалени в Източна Европа и СССР.

Преди 1 час, Втори след княза said:

Фактът- дерогация показва, че решенията от там са във вреда на България. 

Тоест,разрешението дадено от ЕС на България да може да внася руски нефт до следващата година 2024,е вредно за нея? Искаш още днес България да спре да внася руски нефт? Съгласен съм.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Намирам отколешната политика на Русия за обединение на славяните за положителна. От веки веков е известно, че славяните сме много и ако бяхме обединени, щяхме да сме изключителна сила.

Втори, това е наивно!  Германските княжества фактически са били едно цяло - икономическо и по бит, манталитет и т.н.   Славяните са капсулирани в своите държави или общности и са развили доста различия, които прерастват в отхвърляне на чуждото (друго-славянското)

-----

Между другото, темата се заспами от антипутинистите и вече  е трудно да се развива по същността. :(

Ще ги моля да си стоят в клуб Политика, а иначе им пожелавам да разширят кръгозора си.

 

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Кибик said:

Айде стига глупости. Украинците са славяни, Путин ги нападна с чеченски ислямисти. Какво обединение, какви пет лева?

А Украйна иска(ше) да влезе в НАТО,в който членува мюсюлманска Турция...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пак ви моля минете - в съответните теми. Не спамете тук.  И от вашия морал ми се повръща...

Дано да е само защото не знаете какво драскате с вашите айфонирани мозъчета, драги ми умно-красивички.

Морално е да клеймиш тоз, който бомби мирно население с бомбен килим.  Това са го правили 3 държави: САЩ, Англия и Израел, да ви припомня.

Без Хирошима това са: Дрезден, Хо Ши Мин, Рака, Газа.... а за София - питайте. Има все още живи потърпевши.

Аз например имам роднина и съм го питал: Какво е, когато чуваш ескадрилите бомбардировачи да наближават?

А той ми отговаря: Почва да ме тресе, все едно съм хванал жици с 220 волта.

5-6 минити ужас, че се разделяш със живота си. И това го е изпитвала цяла София няколко пъти.

Още по-неморално е да използваш мирно население за жив щит.  А когато този щит са твои съграждани, то тогава за каква защита на родина говорим?  Ти просто отстояваш нечии интереси, съвсем различни от защита на родината.

Това е цинизъм - да набедиш за своите зверства противника.  И вие, които припявате на това сте също циници.

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Exhemus said:

Не спамете тук. 

Не е спам. Колегата по-горе посочва,че Путин не се учи от историята и се съюзява с мюсюлмани (чеченците). Аз му опонирам,че хората са различни и имат най-различни интереси...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, Exhemus said:

Пак ви моля минете - в съответните теми. Не спамете тук.  И от вашия морал ми се повръща...

Дано да е само защото не знаете какво драскате с вашите айфонирани мозъчета, драги ми умно-красивички.

Морално е да клеймиш тоз, който бомби мирно население с бомбен килим.  Това са го правили 3 държави: САЩ, Англия и Израел, да ви припомня.

Без Хирошима това са: Дрезден, Хо Ши Мин, Рака, Газа.... а за София - питайте. Има все още живи потърпевши.

Аз например имам роднина и съм го питал: Какво е, когато чуваш ескадрилите бомбардировачи да наближават?

А той ми отговаря: Почва да ме тресе, все едно съм хванал жици с 220 волта.

5-6 минити ужас, че се разделяш със живота си. И това го е изпитвала цяла София няколко пъти.

Още по-неморално е да използваш мирно население за жив щит.  А когато този щит са твои съграждани, то тогава за каква защита на родина говорим?  Ти просто отстояваш нечии интереси, съвсем различни от защита на родината.

Това е цинизъм - да набедиш за своите зверства противника.  И вие, които припявате на това сте също циници.

Ексюз. Забрави руснаците и командирът Армагедон....

Баба ми е разказвала, че седят в убежището и слушат взривовете на бомбите. Приближават ли се към тях или не. А през цялото време земята са тресе....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, deaf said:

Не е спам. Колегата по-горе посочва,че Путин не се учи от историята и се съюзява с мюсюлмани (чеченците). Аз му опонирам,че хората са различни и имат най-различни интереси...

Спам е. Путин като не се учи, ще си пати.

Темата е за нас! Аз лично, не обичам да си патя, а ти?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

Пак ви моля минете - в съответните теми. Не спамете тук.  И от вашия морал ми се повръща...

Дано да е само защото не знаете какво драскате с вашите айфонирани мозъчета, драги ми умно-красивички.

Морално е да клеймиш тоз, който бомби мирно население с бомбен килим.  Това са го правили 3 държави: САЩ, Англия и Израел, да ви припомня.

Без Хирошима това са: Дрезден, Хо Ши Мин, Рака, Газа.... а за София - питайте. Има все още живи потърпевши.

Аз например имам роднина и съм го питал: Какво е, когато чуваш ескадрилите бомбардировачи да наближават?

А той ми отговаря: Почва да ме тресе, все едно съм хванал жици с 220 волта.

5-6 минити ужас, че се разделяш със живота си. И това го е изпитвала цяла София няколко пъти.

Още по-неморално е да използваш мирно население за жив щит.  А когато този щит са твои съграждани, то тогава за каква защита на родина говорим?  Ти просто отстояваш нечии интереси, съвсем различни от защита на родината.

Това е цинизъм - да набедиш за своите зверства противника.  И вие, които припявате на това сте също циници.

И за какво точно е темата?! За това, че САЩ, Англия и Израел са лоши или нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

Морално е да клеймиш тоз, който бомби мирно население с бомбен килим.  Това са го правили 3 държави: САЩ, Англия и Израел, да ви припомня.

Разбира се, че не е морално да се бомбят мирни хора и това трябва да бъде осъдително.  Не виждам обаче какво общо има това с темата ти.  Май ти си този, който си спами собствената  тема. Или може би самата тема е отворена за това, а не уж да се търсят някакви "поуки". 

Въпросът ти беше "Какво правим ако Путин победи". Мисля, че Младенов даде най-точния отговор: 

"Ако Путин победи тотално, значи в САЩ и цяла западна Европа официалнят език ще бъде руският, а за нас няма никакво значение ние от коя страна сме били преди тоталната победа на Путин."

Кратко и ясно и с това темата трябваше да приключи. Тъй като не приключи, а продължи да се развива е нормално да се развърти в някакви други посоки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Цитирай

Какво правим ако Путин победи?

За мен този въпрос е проблемен, защото предполага, че заеманато на позиция зависи от това кой би бил победител. Това е толоква неморално, колкото и убиването на цивили (пък и всякакви) хора. В тази ситуация дори и да си сигурен, че психопата ще е победител, трябва да се застане срещу него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Atom said:

Кратко и ясно и с това темата трябваше да приключи. Тъй като не приключи, а продължи да се развива е нормално да се развърти в някакви други посоки.

Ами тогаз да се включа със спам:

Преди 13 часа, Втори след княза said:

Не харедвам обединение с танкове и ракети, но аз не одобрявах и бомбите над Белград, (една от бягащ невидим самолет падна в Горна баня).

Сърбия. Двама зенитчици.

- Миодраг, можеш ли да целнеш онази гарга?

- Е па нема проблем! - следва внезапен взрив....

Оперативен щаб на Нато. Докладва дежурния за бомбардировките.

- Г-н, генерал, явно руснаците са дали на сърбите нова система за засичане на стелт-бомбардировачи.

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Войната в Украйна е само "междинна стъпка" в плановете на Русия, призна генерал Мордвичев в една от пропагандните програми на Кремъл.

Един от висшите военни ръководители на Владимир Путин, генерал Андрей Мордвичев, направи наистина интересно изказване по държавния телевизионен канал "Россия 1": той каза, че войната в Украйна е само "междинна стъпка" в плановете на Русия. Генералът проведе диалог с Владимир Соловьов, прословутият пропагандист.видео, за което се твърди, че е от края на юни, може частично да бъде гледано в платформата X (бивш Twitter), пише Euronews.

В разговора генералът обяснява, че войната в Украйна е само една глава от по-голяма операция, „само началото". Според Мордвичев няма смисъл да се дават конкретни дати за военните действия: „Мисля, че войната ще продължи дълго", каза той. дали Украйна е само междинна стъпка, Мордвичев отговори ясно: „да, точно".   09.09.2023.

https://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/ukrajna-oroszorszag-csak-a-kezdet/qlc50mw

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едно съвременно хайку:

Генералът си развърза колана.

В далечината нищо се невиди, но и антиколаните стоят в готовност.

Войниците ахнаха и признаха властта на водача им.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Gravity said:

Това е толоква неморално, колкото и убиването на цивили (пък и всякакви) хора.

Да оставим моралът настрана,той няма допирни точки със живота. Но стратегически фатална грешка за България би била да заеме неутрална позиция. Фатална грешка ще е заради географското и положение. Справка,неутралитета на Цар Борис III през ВСВ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Втори след княза said:

Доколкото темата е за уроци на историята. Ето един от 19 в. свързан с обединение на държави с езика дойч. Там нещата са такива, че никога не е имало племе дойч, а езикът дойч е наречен така през IXв. ТУК Естествено никой не поставя под въпрос съществуването на немски племена. Славянски племена също се общоприети, освен от някои тукашни недоразбрали. През 19 в. възниква въпросът за обединение на немскоезичните княжества. Прусия е най- мощна за момента и кайзерът й Бисмарк иска това да стане с "Желязо и кръв". ТУК Подразбира се с употреба на сила срещу тези, които са против, в случая Франция и оглавяваната от немци- католици Австроунгария, което и се осъществява. Германия става империя.

Не харедвам обединение с танкове и ракети, но аз не одобрявах и бомбите над Белград, (една от бягащ невидим самолет падна в Горна баня). Това беше ужасяващ край на 20 в., който мнозина тук одобряваха. Аз не съм съгласен с военните средства, но нима България можеше да бъде освободена от турците и откъсната от съюза с Третия райх с дипломатически средства? 

Споменаваш кланета, но аз не зная някакви междуславянски кланета при разпадането на Югославия. Измисляш ли си или ще разкажеш?

Още, за "доброволното" присъединяване към ЕС, всъщност задкулисието не попита народа чрез референдум. Не, че се страхуваше. Просто беше сигурно, че народът е за независима България, нещо което не зная защо не ви харесва. За НАТО и за еврото- също. Карай да върви, това е валс.

Основният въпрос, който всъщност ми задаваш е "ЗАЩО трябва се обединяваме подчиняваме от РУсия?" Аз не твърдя подобно нещо. Аз намирам за положително обединението на славяните и политиката на Русия в това направление. Ти четеш в историята "подчинени", там където аз чета "съюзени" и обратно. Аз смятам, че в рамките на СИВ България беше силна, ти, че в рамките на ЕС България е силна. Аз смятам, че грешиш. При това смятам, че подчинение са изпълнението на решенията от Брюксел. Фактът- дерогация показва, че решенията от там са във вреда на България. 

За съжаление, откривам, че преинечаваш написаното от мен, което ме кара да мисля, че преиначаваш или пък възприемаш погрешно това, което става по света и у нас.

Ще се самоцитирам

 

Точно де, историята. Германските държавици са на една сравнително компактна територия, която винаги в някаква степен макар и рехаво е била свързана политически(Свещената Римска империя/Хабсбургската монархия). И в много по-силна степен културно и икономически. Без да говорим изобщо за езика. И kои са били против-французите-те германци ли са? И Хабсбургите, които всъщност са другото държавно формирование, което се среми да обедини немците. Може да се направи аналогия с  Великите сили вкл. Русия, които не желаят голяма обединена България и "братска" Сърбия, която претендира за територии със "славянско население" както и ние и се превръща в екзестенциален враг. И в крайан сметка като резултат не всички немци са обединени. Австрийците и немскоезичните швейцарци са отделно

За славянското обединение! Какво ни е общото с чехите? Че някога преди хиляда години, май славяните са тръгнали от една обща прародина и МОЖЕ БИ е имало някаква славянски общ пра език. От тогава  до към 19 в. исторически контакти клонящи към 0.  През това време чехите са поели в огромни дози немско влияние(за тяхно щастие). Ние пък гръцко и турско. Какво да говоря за чехи и българи. То дори при изключително близки териториално народи като сърби и словенци има сериозна разлика като манталитет само на база това, че едните са били през повечето време част от католическия запад, а другите от гръко/славянския изток и в последствие от ОИ, което ептен ги разделя. Да не говорим за босненци и сърби. В тази връзка-ти сега ли се събуждаш. Не си ли чувал за  сръбските кланета в Сребреница и Вуковар. Хърватското в Мостар....изброяването не е изчерпателно. За специално създадения трибунал за военните престъпления в бивша Югославия в Хага? И далеч не са осъждани само сърби. Примерно хърватския генерал Слободан Праляк се самоуби, след като беше признат за виновен в клането на босненски мюсюлмани. Та ето ти я историята-изкуствено създадената федерация между южните славяни не изкара дори век. И между другото-дори черногорците, които единствени се възприемат като сърби или поне близки със сърбите избраха незавимостта. Точно заради възможносттие за по-добър живот общувайки със запада. А бомби над Белград нямаше да има, ако Слобо беше пуснал съставните части на Югославия да поемат по своя път. Както направиха чехи и словаци. А после искаш да ги обединяваш.


Отново не ми отговори. ЗАЩО е положително да се обединят славяните. На база какво? Само на думичката славяни ли? И каква е политиката на Русия за обединение на славяните? Войната в Украйна част ли е от тази политика или е нещо странично?

ЗА СИВ и ЕС. Пак няколко въпроса. България дали можеше да излезе от СИВ и Варшавския договор?   Дали е могло работниците от самолетните фабрики, които се затварят, защото на България в рамките на СИВ не й е позволено да развива самолтестроене да излязат и да протестират? Възможно ли е да се появи партия, която да поиска рефенредум за това? За излизане от В Д- знаем какво се случи с чехите. Всъщност за каква сила и независимост говорим, когато след 1944 г. ръководството на страната е докарано със самолет от Москва.

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, deaf said:

Да оставим моралът настрана,той няма допирни точки със живота. Но стратегически фатална грешка за България би била да заеме неутрална позиция. Фатална грешка ще е заради географското и положение. Справка,неутралитета на Цар Борис III през ВСВ...

Аз не говоря за неутрална позиция, ако такава въобще има. Аз говоря за позиция против агресора. Всичко друго е неприемливо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Gravity said:
Преди 48 минути, deaf said:

Да оставим моралът настрана,той няма допирни точки със живота. Но стратегически фатална грешка за България би била да заеме неутрална позиция. Фатална грешка ще е заради географското и положение. Справка,неутралитета на Цар Борис III през ВСВ...

Аз не говоря за неутрална позиция, ако такава въобще има. Аз говоря за позиция против агресора. Всичко друго е неприемливо.

Позицията би се определила от вече доминиращото влияние на запада върху нац.полтитиката ни. 

В тази връзка, докато тука развиваме производствени мощности и ресурсопреносна инфраструктура, географското ни положение, както и военната ни немощ, ще изискват да не се провеждат военни дийствия на територията ни. 

Съвсем резонно, та и с оглед на политическият ни манталитет на разложение, изразен от дисициативно поведение - хем харесваме, хем мразим, то позицията която ще заемем, ще е в пряка (не)зависимост от договорките между властовите центрове извън страната ни, за това какво да се случва със страната ни. ...айде да се поучим от историята ни, а не това да е само в заглавието на темата...

Защо изобщо се коментира нещо, в което е доказано, че сме (Не)зависими при изказването му? Да може, ако някой бъдещ или настоящ политик чете темата, да се ориентира как да си напише стратегията за демагогстване?

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, kipen2 said:

Позицията

Позицията на България се диктува от географията и. Тя се намира на една ръка разстояние от варварска Русия. Затова ако заеме неутрална позиция,това ще бъде фатална грешка. Една Швейцария или Швеция могат да си позволят да бъдат неутрални,защото географското им местоположение ги пази,но не и България...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, deaf said:

Позицията на България се диктува от географията и. Тя се намира на една ръка разстояние от варварска Русия. Затова ако заеме неутрална позиция,това ще бъде фатална грешка. Една Швейцария или Швеция могат да си позволят да бъдат неутрални,защото географското им местоположение ги пази,но не и България...

Географското положение не е единственият фактор! А и щетите върху глобалната икономика при евентуални военни действия. За това написах в предния ми пост, след "докато развиваме..." едни неща.... точно с такава същност и такива, поради които и "Швейцария или Швеция могат да си позволят да бъдат неутрални"...(.. ако по инерция си написал, а не си забравил - Швеция е в НАТО... и също така Австрия е далече от Австралия...)

Редактирано от kipen2
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...