Отиди на
Форум "Наука"

Ще се промени ли нещо след интервюто Карлсън- Путин?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Зададох конкретен въпрос. Не можеш да отговориш, което показва че тезата ти е въздух под налягане и се опитваш да смениш темата с празни приказки.

Бива ли така? Никаква сериозност в копейките, само знаят да философстват :)

О, моля ти се. Спести си демагогията. И копейките. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 223
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 6 минути, gmladenov said:

Ами не е същото.

В САЩ има двупартийна демократична система, която гарантира сменяемост на управлението.
Никой няма право да бъде президент повече от 8г (два мандата).

През 2008г Путин направи врътката с Медведев, за да може да се върне за трети мандат през 2012г.
След което промени конституцията, за да може пожизнено да остане президент.

Как пожизнен президент/дикатор е същото като президент с мандат от 8г ?!?

В САЩ имало двупартийна система, мале, мале...

Путин сменил конституцията и там написал, че е пожизнен президент...

 

Няма какво повече да говорим по темата. Нивото е много ниско...

Редактирано от Gabraka
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Gabraka said:

О, моля ти се. Спести си демагогията. И копейките. 

Аха, демагогия значи. Щото питам прост въпрос, и лъсва цялата кухина в приказките.  :)

Явно скоро пак ще има почистване по форума. Новите никове няма да помогнат.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, scaner said:

И ти си си намерил един "политически анализатор", който да следваш... мила майно льо...  Аман от леваци...

Я Мила Моя Майно Льо, намери ти един "политически анализатор", да те видим! :)

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Втори след княза said:

Да погледнем някой форум. Някой. Примерно някой иска да пише за критичната ситуация в Авдеевка или за жертвите в н`ам кое си село. Някой си. Има го пълния информационен монопол, трие се. Наистина, това е самоцензура на модератора, но знае ли човек, дали някой не му се обажда?

Ето, мен дори в този форум са ме заплашвали, че ще подадат сигнал / донос срещу мен в ДАНС. Явно авторът на заплахата смята, че нарушавам някакви заповеди на цензурата или разпространявам нещо под цензурна възбрана. Ако смяташ това за страшилка на неинформираните, аз не. Плашат ме заплахите.

Какво трябва да е според теб отношението към хора подкрепящи държавата обявила ни за неприятелска страна и подкрепящи нейната политика и завоевателна война?
Пример - Турция решава да завладее цяла южна България, понеже Източна Румелия е била присъединена към княжество България, а днс турците там им били нарушавани правата. Какво ще е твоето отношение към хората подкрепящи Турция ? Ако останалите страни от Европа които помагат на България да оцелее и бъдат обявени за неприятелски държави какво ще е отноението ти към хората от тези държави заставащи на страната на агресора - Турция?
Русия ни обяви за нприятелска държава/враг. Подкрепата и симпатиите към Русия не са ли предателство на нашите интереси и поставяне на нейните пред националните?
 

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Димитър Йорданов said:

Какво трябва да е според теб отношението към хора подкрепящи държавата обявила ни за неприятелска страна и подкрепящи нейната политика и завоевателна война?
Пример - Турция решава да завладее цяла южна България, понеже Източна Румелия е била присъединена към княжество България, а днс турците там им били нарушавани правата. Какво ще е твоето отношение към хората подкрепящи Турция ? Ако останалите страни от Европа които помагат на България да оцелее и бъдат обявени за неприятелски държави какво ще е отноението ти към хората от тези държави заставащи на страната на агресора - Турция?
Русия ни обяви за нприятелска държава/враг. Подкрепата и симпатиите към Русия не са ли предателство на нашите интереси и поставяне на нейните пред националните?
 

А защо Русия обяви България, за неприятелска държава?

Другото не го мисли. Няма начин някой да помага на България, да оцелее! Българите са олицетворение са на предателство и ненадежност.. Никой не обича предатели, дори и тези които извличат полза от тях ги считат за консуматив. Такива ги употребяват и плюят!

Не че Турция е тръгнала или ще тръгне да ви напада, тя ще ви прати само сюнетчий и вие ще ги посрещнете, точно както посрещнахте германската и после руската арммии...🫠

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, Димитър Йорданов said:

Какво трябва да е според теб отношението към хора подкрепящи държавата обявила ни за неприятелска страна и подкрепящи нейната политика и завоевателна война?
Пример - Турция решава да завладее цяла южна България, понеже Източна Румелия е била присъединена към княжество България, а днс турците там им били нарушавани правата. Какво ще е твоето отношение към хората подкрепящи Турция ? Ако останалите страни от Европа които помагат на България да оцелее и бъдат обявени за неприятелски държави какво ще е отноението ти към хората от тези държави заставащи на страната на агресора - Турция?
Русия ни обяви за нприятелска държава/враг. Подкрепата и симпатиите към Русия не са ли предателство на нашите интереси и поставяне на нейните пред националните?
 

Престави си, че етническите турци подкрепяни с ромите чрез партията си подадът молба, че България да стане двуезична. В тези региоони където преодолява турското население, да се учи на турски език, да има в офисите, лечебните заведения задължително турско говорящи  и да се отменат държавните празници свързани с християнството. Когато има рамадан, тези мохамедани които го държат да получат облекчение в работното време. Това Парламента ще го откаже. Въпреки това втезирегиони общинитеще прокламират в името на автономията тези искания. Ежедневно се кунфискува значително количество български документи издадени на турски граждани. Центърът е Пазарджик. Засилва се туризмът от турция в лицето на млади турски мъже....Разпространяват се слухове за репресии на мирното население и също на атаки срещу полицейски участъци. Правителството изпраща спец. службата да вкара ред. Турската армия минава границита, да защити турските си братя, обосновавайки се на решението от договора за запазванета на правата от страната на БГ Княжество, сключено след анексията и провъзгласяването на БЪЛГАРИЯ. Значи тези БГ граждани които биха подпомагали устно, или делово това им казват коллаборанти.....Ето няколко пресни примера, как работи логиката им. 

 https://www.youtube.com/hashtag/коллаборанты

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Димитър Йорданов said:

Какво трябва да е според теб отношението към хора подкрепящи държавата обявила ни за неприятелска страна и подкрепящи нейната политика и завоевателна война?

Мисля, че Русия има сериозни мотиви за да ни смята за враждебна страна. Спомни си колко радости на върхушката бяха при провала на Големия шлем на Първанов: Как в един късен етап бе спрян газопровода Южен поток, АЕЦ Белене и Бургас- Александруполис. Как не бе позволено да бъдат изкупени вложените от ВТБ активи на КТБ от руски инвеститори, повиците да бъде преименуван храма Александър Невски, построен с руски дарения, неспоменаването на руските освободители за Трети март. Кое му е дружелюбното на българското управление към Русия?
Можеш да дадеш няколко факта за приятелство, преди да ни нарекат враждебни.  

Преди 3 часа, Димитър Йорданов said:

Ако останалите страни от Европа които помагат на България да оцелее и бъдат обявени за неприятелски държави какво ще е отноението ти към хората от тези държави заставащи на страната на агресора - Турция?

Припомни си, че нашите днешни "братя" - англичани и поляци бяха на страна на Турция през Освободителната руско- турска война.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Втори след княза said:

Мисля, че Русия има сериозни мотиви за да ни смята за враждебна страна. Спомни си колко радости на върхушката бяха при провала на Големия шлем на Първанов: Как в един късен етап бе спрян газопровода Южен поток, АЕЦ Белене и Бургас- Александруполис. Как не бе позволено да бъдат изкупени вложените от ВТБ активи на КТБ от руски инвеститори, повиците да бъде преименуван храма Александър Невски, построен с руски дарения, неспоменаването на руските освободители за Трети март. Кое му е дружелюбното на българското управление към Русия?
Можеш да дадеш няколко факта за приятелство, преди да ни нарекат враждебни.  

Припомни си, че нашите днешни "братя" - англичани и поляци бяха на страна на Турция през Освободителната руско- турска война.

и негрите бият, нал тъй?

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Втори след княза said:

Мисля, че Русия има сериозни мотиви за да ни смята за враждебна страна. Спомни си колко радости на върхушката бяха при провала на Големия шлем на Първанов: Как в един късен етап бе спрян газопровода Южен поток, АЕЦ Белене и Бургас- Александруполис. Как не бе позволено да бъдат изкупени вложените от ВТБ активи на КТБ от руски инвеститори, повиците да бъде преименуван храма Александър Невски, построен с руски дарения, неспоменаването на руските освободители за Трети март. Кое му е дружелюбното на българското управление към Русия?
Можеш да дадеш няколко факта за приятелство, преди да ни нарекат враждебни.  

Припомни си, че нашите днешни "братя" - англичани и поляци бяха на страна на Турция през Освободителната руско- турска война.

Лицемерен и лишен от смисъл отговор. Изписа много, но не отговори на конкретен въпрос точно в началото. Ще го сложа отново.
"Какво трябва да е според теб отношението към хора подкрепящи държавата обявила ни за неприятелска страна и подкрепящи нейната политика и завоевателна война?"

Не отговори и на другия.

 "Подкрепата и симпатиите към Русия не са ли предателство на нашите интереси и поставяне на нейните пред националните?"
Ти наистина си трол или просто си "подлий", както уместно те нарече Евристей в една съседна тема. Постоянно задаваш всякакви въпроси в темите, но никога не отговаряш ясно и конретно на зададените към теб. Ако имаш жена и деца - изпитвам искрено съжаление към тях, защото от личен опит знам общуването с личност отговаряща и показваща държание като твоето тук във форума колко е натоварващо и смазващо емоционално, психически а и физически.

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Димитър Йорданов said:

Лицемерен и лишен от смисъл отговор. Изписа много, но не отговори на конкретен въпрос точно в началото. Ще го сложа отново.
"Какво трябва да е според теб отношението към хора подкрепящи държавата обявила ни за неприятелска страна и подкрепящи нейната политика и завоевателна война?"

 "Подкрепата и симпатиите към Русия не са ли предателство на нашите интереси и поставяне на нейните пред националните?"

Намирам епитетите ти за безпочвени и нагли.

В коментара си дадох обосновка, че за да бъде наречана България неприятелска са виновни управляващите ни. В този смисъл, смятам управляващите ни за непочтено злорадстващи и дори преднамерено хвърлящи ни във война с народ, който е съвестно да уважаваме. Да бъде човек на страната на Русия или Украйна е въпрос на личен избор и съвест. Доколкото има свабода на съвестта, това е конституционно право и е престъпно нарушаването му. Аналогично има хора на страната на евреите и арабите, имаше на страната на иранците и иракчаните, на страната на Мао и Чанкайши. Така че, въпрос на съвест.

По въпроса за националните интереси, демокрацията позволява много погледи и в това е нейното предимство. Примерно в САЩ едни искат бюджет за ограда по границата, а други- да бъде подпомогната Украйна, при това с цялата тежест на държава и възможности, с натрупаната информация за агресия и т.н. Дори Унгария, Словения имат многообразие за национален интерес. Така че не съм съгласен с ЕДИНСТВЕНО разбиране за национален интерес и това ми намирисва на нещо кафяво.

Естествено, не приемам твоето единствено обяснение.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 12 часа, Exhemus said:

Кандидатите - герои са внимателно отглеждани и поощрявани (от къде?)  Политковская, Литвиненко, Скрипал , Немцов.  Имиджът им е раздуван, главно на запад и тъй като са кухи (справка наш Киро), предположете с какво могат да бъдат най-полезни? -С геройската си смърт. 

В случая с Навални на Путин му омръзна да държи две роти от КГБ да го вардят да не загине геройски и той и накрая се сети как да не троши народната пара - там далеч в Сибир младежът е много евтин за гледане и много труден за отравяне. Освен това е свободен да си прави видеоконтакти. Показва здравословен начин на живот и чудно? - малко се сеща за политика.

   Сега да стискаме палци белоруската героиня Тихановская да не пострада от ръката на злодея. Но защо точно загиват онези герои, които са под пълен контрол на своите "защитници", а онзи който е в ръцете на злодея е още жив?  :)

Толкова нонсенс щуротии отдавна не бях чел. Но да проверя дали все пак правилно съм те разбрал - американците си отровили техния опозиционен кандидат, защото под формата на труп има по-голям шанс да спечели изборите? През това време Путин се скъсвал да го пази със съкровенната народна пара, но накрая го пратил в гулаг защото там ще е по-защитен от злите американци и опазването му ще излезе по-евтино на народа?!

Вярно че напоследък доста плоскоземни и плоскоглави копейки се навъдиха наоколо, ама това чупи тъпометъра отвсякъде.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 5 часа, cucumerario said:

А защо Русия обяви България, за неприятелска държава?

Другото не го мисли.

Защото диктаторът така каза. Официално не одобряваме агресията му и това му бърка някъде.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Защото диктаторът така каза. Официално не одобряваме агресията му и това му бърка някъде.

 

И Унгария е неприятелска, хем Орбан до рамене е в г...за на Путлер. 😂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Warlord said:

Защото диктаторът така каза. Официално не одобряваме агресията му и това му бърка някъде.

Лесно е, ако не одобрявате агресията, грабвате пушките и с най-близката рода право на фронта, да защитавате ценностите си! 

Иначе тез бойни възгласи приличат на обикновена мизантропия, естествено разчитайки, че диктатора няма да бръкне в мишите ви дупки..

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 16 минути, cucumerario said:

Лесно е, ако не одобрявате агресията, грабвате пушките и с най-близката рода право на фронта, да защитавате ценностите си! 

Иначе тез бойни възгласи приличат на обикновена мизантропия, естествено разчитайки, че диктатора няма да бръкне в мишите ви дупки..

Никоя копейка не може да оспори законното право както на Украйна, така и на всяка друга държава, да се защитава от външна агресия. Не знам какви бойни възгласи ти се причуват там сред гласовете в главата, но именно поддръжниците на Украйна (и самите украинци) са тези, които са против войната. Проблемът е, че нея може да я спре само кремълското джудже, което (заедно с феновете му) очевидно е твърдо за война. И можеш да си убеден, че докато е жива тая гнида, войната няма да свърши.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, cucumerario said:

Лесно е, ако не одобрявате агресията, грабвате пушките и с най-близката рода право на фронта, да защитавате ценностите си! 

Иначе тез бойни възгласи приличат на обикновена мизантропия, естествено разчитайки, че диктатора няма да бръкне в мишите ви дупки..

Много си се загрижил за другите.   Ако толкова те е страх от диктатора, защо все още се размотаваш в същите тези  "недружественных государств" или както ти ги наричаш "миши дупки".   Светът е голям и дружбата дебне отвсякъде. Кеф ти в Иран, кеф ти  в Северна Корея, кеф ти някъде в Африка, кеф ти и в самата Русия. Стягай куфарите и смело напред.    

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.02.2024 г. at 9:40, Втори след княза said:

Кой ни вкара във война без мнението на суверена? Или народът ни не е суверенен?

НАТО е враждебно към Русия. Във война ли е НАТО с Русия?

Кога за последен път в България избори е печелила откровено АНТИНАТОВСКА партия.1994 година.Ако сте толкова много путинофилите ,направете си партия спечелете изборите с 51 %.Според изборните резултати в последните години антинатовците са 10-15% ,което е много малко и то там включвам БСП(БКП) ,която в даден период също стана проевропейска  и пронатовска партия ,сега без нали официално  ,да са обявили връщане към марксизмоленинизма  ,но напопследък такива са изказванията от тях.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не са толкова много, но за сметка на това са изключително вресливи и активни в тролинга. Отделно и много от тях живеят в чужбина, някъде по гнилия Запад разбира се, не в райския руски мир.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Warlord said:

Не са толкова много, но за сметка на това са изключително вресливи и активни в тролинга. Отделно и много от тях живеят в чужбина, някъде по гнилия Запад разбира се, не в райския руски мир.

Уорлорде,

понеже употреби понятието нонсенс за някои изказвания, може би без да имаш пълно виждане,

ще ти покажа какво е нонсенс: 

Нонсенс е да искаш да си уорлорд самия, а да наричаш някой. който е уорлорд по принуда на обстоятелствата - диктатор.

Направо промени ника си на диктатор  :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тоя ник е останал от геймърските времена още, късно е да го сменям. Но не съм милитарист и войнолюбец, ако си останал с такова впечатление. Иначе хвала на такива бункерни уорлорди като Путя, за него войната си е точно като компютърна игра, а хората са просто цифрови човечета, които можеш да си ги хвърляш в огъня ей така за кеф.

Междувременно не знам дали научи вече, но докато я водихме тая дискусия отровиха втори път Навални, тоя път успешно. Как ше го коментираш, пак ли американците?

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Warlord said:

Никоя копейка не може да оспори законното право както на Украйна, така и на всяка друга държава, да се защитава от външна агресия. Не знам какви бойни възгласи ти се причуват там сред гласовете в главата, но именно поддръжниците на Украйна (и самите украинци) са тези, които са против войната.

Нека приложим формалните "законности" при нахлуванията в Ирак или Югославия.  ООН дава право на регион който търпи подтисничество от централната власт да обяви самостоятелност (Донецк и Луганск -направиха го). ООН дава право на държава подложена на агресия да поиска помощ от друга държава (поискаха от Русия). 

   Сега ми кажи защо САЩ и коалиция не са агресор, а Русия е?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

САЩ и коалицията бяха агресор.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Exhemus said:

Нека приложим формалните "законности" при нахлуванията в Ирак или Югославия.  ООН дава право на регион който търпи подтисничество от централната власт да обяви самостоятелност (Донецк и Луганск -направиха го). ООН дава право на държава подложена на агресия да поиска помощ от друга държава (поискаха от Русия). 

   Сега ми кажи защо САЩ и коалиция не са агресор, а Русия е?

Уатабаутизъм и такъв термин има вече.В ирак Саддам ,не го ли обесиха самите иракчани ,тн остатъчна Югославия от 1999 се въвлече сама в  конфликт с Косово ,явно на военнопрестъпника Милошевич му, дойде провидение свише след дейтънските споразумения  ,където ролята му бе маргинализирана и в името на компромиса едва ли не миротворец бе изкаран.Като типичен балкански тарикат си помисли 1995 прецаках запада сега ще избия албанците в Косово и пак ще ме признаят за невинен.Умря в Хага  ,където се надявам и Путин да умре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Exhemus said:

Сега ми кажи защо САЩ и коалиция не са агресор, а Русия е?

Защото Русия влиза в чужда държава с цел заграбване на територия и унищожаване на държавността. За разлика от (изброяваш си по списъка...).

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...