Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Тук никак не си прав. Лекарите може да твърдят много неща. Но все още медицината не е точна наука и скоро няма да стане. А биохимичните изследвания доказват категорично ползата от малки дози алкохол върху сърдечносъдовата система. А лекарите ако щат и 5 грама да сложат като граница за алкохолизма, французите ще си останат нацията с най-малко сърдечносъдови заболявания заради редовната консумация намалки дози вино. И без да са известни като алкохолици за разлика от руснаците...

Ами то точно лекарите разправят за опасността от тютюнопушенето. Ерго, тъй като "медицината не е точна наука и скоро няма да стане" то следва, че и всички заключения за вредата от тютюн са силно преувеличени и излиза, че борбата с тютюна, освен че нарушава една дузина права на индивида е поръчкова, ненужна и тенденциозна.

Иначе, това за французите, че били най-здравата нация, защото редовно си опъват яко винцето... Полезната доза според учените-медици е една чаша червено вино... и то не всеки ден. ;) А иначе съм чувал от яростни непушачи, че да хакваш по едно "малко" (разбирай 50 грама) малцово уйски на ден (при това всеки ден, защото е "лекарство") е повече от полезно за сърцето (и е убиец на черния дроб и още няколко важни органа, но това го споменават само лекарите, които явно нищо не разбират с неточната си наука). Много се забавлявам, когато непушачи пиячи се хвалят как упражняват по-малкия порок (според тях) и... си вярват. Пушачите поне са по-искрени в това отношение и не се самозалъгват с празни приказки. :tooth:

Така че, Дедо Либен най-добре го каза. Другото е от Лукавия.

ПП - имам близки наблюдения от "полезния ефект" на алкохола. Лошото е, че те стават безспорни при аутопсия. Не ви пожелавам да наблюдавате какво представляват част от вътрешните органи на човек (включително и мозъка), употребяващ "полезен алкохол" при това от порядъка на не повече от 100 грама всеки ден, но не се залъгвайте, че е полезно. Изобщо не е. Просто е по-голям бизнес и в момента не е модерно да го емнат скудоумниците, които се правят за загрижени за общественото здраве.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами то точно лекарите разправят за опасността от тютюнопушенето. Ерго, тъй като "медицината не е точна наука и скоро няма да стане" то следва, че и всички заключения за вредата от тютюн са силно преувеличени и излиза, че борбата с тютюна, освен че нарушава една дузина права на индивида е поръчкова, ненужна и тенденциозна.

ПП - имам близки наблюдения от "полезния ефект" на алкохола. Лошото е, че те стават безспорни при аутопсия. Не ви пожелавам да наблюдавате какво представляват част от вътрешните органи на човек (включително и мозъка), употребяващ "полезен алкохол" при това от порядъка на не повече от 100 грама всеки ден, но не се залъгвайте, че е полезно. Изобщо не е. Просто е по-голям бизнес и в момента не е модерно да го емнат скудоумниците, които се правят за загрижени за общественото здраве.

Е, да, ама лекарите са точно от категорията, която доста употребява и двете.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Днес съобщиха по ТВ - в новините, че в кралство Бутан продажбата на тютюн и тютюневи изделия е забранена, понеже влияе негативно върху кармата на хората.

innocent.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Вижте как изглежда таванът в една стая за пушачи!

post-471-071575600 1335331412_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Третият Райх и борбата с тютюна

...........

Тожва е преведено от уикипедията:

http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-tobacco_movement_in_Nazi_Germany

като е спестена частта, че организираната борба с тютюнопушенето в Германия започва доста по-рано.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За разлика от САЩ, където тютюневите компании през 50-те са избълвали сума ти реклами, в които красиви жени пушат и обясняват, колко хубаво било. :laugh: И като идва бумът на белодробните ракове, първоначално започват да подозират асфалта и нарастващото количество автомобилни газове. Гледах го преди време в "We Love Cigarettes" на ВВС.

http://www.youtube.com/watch?v=gZvrf1N5j4M&feature=related

Редактирано от Flatline
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Третият Райх и борбата с тютюна

http://straight-edge...og-post_28.html

В националсоциалистическа Германия, въздържанието от тютюнопушене е "национал-социалистически дълг" (Хитлер дава златен часовник на сътрудници, които преустановят навика си). Хитлер, твърдял, че тютюнът е „отмъщението на червения човек (индианеца), затова че Белият му е дал алкохола„. Райхсфюрерът на "SS" Хайнрих Химлер забранява на подчинените си да пушат по време на работа. Пропагандният министър Йозеф Гьобелс бил принуден да крие цигарата си, когато бива сниман. Херман Гьоринг забранява пушеното на войниците на улицата, по време на паради и когато са на служба.

* * *

Възхитителна грижа за човека по време на Третия райх!

Направо човек да се влюби в този хитлер и обкръжението му!

Но намирам малко странно, че върхушката толкоз се грижи за здравето на нацията, а в същото време праща милионни млади хора да гният по фронтовете на Европа и да се пържат в пустините на Африка…

На това му се вика ЛИЦЕМЕРИЕ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Полезна тема с много фактология и аргументация. Остава учениците да изслушат и да вземат правилното решение. Където и да отида все някой пали цигара и му дишам дима. Премествам се, а пушекът идва при мен. Излиза, че не може да има приятели пушачи и непушачи, а често именно такива се събираме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В името на приятелството могат да се изтърпят някои неща ;). Като цигарения дим или ограничението за пушене. Впрочем от месец съм имам електронна цигара ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Възхитителна грижа за човека по време на Третия райх!

Направо човек да се влюби в този хитлер и обкръжението му!

Но намирам малко странно, че върхушката толкоз се грижи за здравето на нацията, а в същото време праща милионни млади хора да гният по фронтовете на Европа и да се пържат в пустините на Африка…

На това му се вика ЛИЦЕМЕРИЕ!

Не, на това му се вика държавническо мислене. Трябват им здрави войници, без вредни пороци :smokeing:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И как е, Митак?

Ако си пристрастен само към никотина върши перфектна работа, 'кутията' излиза около 0.80ст. до левче. Но аз никога не съм бил пристрастен към никотина, а към жеста, а и тук се павка навсякъде (освен на спирките в Прага, там нарочни ченгета дебнат в центъра и праскат глоби от 20 евро), така че 'електронно' пуша само на работа (ако го няма шефа иначе си павкаме свободно) или като пътувах по влаковете. За самолет също върши идеална работа. Има различни (извратени според мен) аромати на ванилия, капучино и др. освен никотина. Но определено имаш усещането, че пушиш и съдържанието на никотин варира от 6 'мг.' до 22 (ако не са ме излъгали. Аз съм си на 8-10.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Електронната цигара има и други 'положителни' качества. Тъй като 'димът' е просто водна пара в там нямаме съдържание на катрани въглероден оксид и разни други в-ва, които по моето скромно мнение вредят на организма в много по-голяма степен от никотина. Т.е. дробовете не се задръстват и след известно време почваш да се чистиш. Освен това и обонянието се 'завръща' ;). Две вечери нямах цигари (което се случва рядко, че имам нещо като фобия да не остана без цигари от Лукановото време), мързеше ме да скоча до денонощната 'Вечерка' на километър от къщи (нямах кола още) и цяла вечер на електронна. На сутринта миризмите се върнаха ;). Ам още събирам смелост да видя какво ще е цял ден ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Глобален Модератор
315 тона фасове се събират всяка година от градските хигиенисти от общината на Париж. На месец това са малко повече от 26 тона фасове. А онези фасове, които не са събрани и изхвърлени в боклукчийските кофи, накрая се озовават в река Сена. В момента хората, които изхвърлят своите фасове на нерегламентирани места, не се глобяват, а с 35 евро (70 лв.) се глобяват само изхвърлящите на улицата цигарени кутии и опаковки.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Париж е о-на европейска и туристическа дестинация, през цялата година. Както казват самите французи "В Париж много французи няма да видиш" ;). Но проблема с фасовете не е толкоз голям. Фасовете наистина замърсяват, но замърсяването е механично, те не са съставени от активни в-ва, които да се разлагат и да отравят почвата или водите. За разлика от много други отпадъци и промилени и битови.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ама и фасовете не се разлагат в почвата и подобни артефакти ще пълнят вбъдеще археологическите музеи по света.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е да де, не се разлагат. Нали писах, че са само механичен замърсител. За това те не са най-голямата болка за умиране. Освен това са достатъчно леки и могат да се 'убират' и от почвата и от водата. Но пак повтарям, те по никакъв начин не пречат на живите организми, като флора и фауна. Не променят химическия с-в нито на почвите, нито на водите. Да грозно е да се видят по улиците, ама в София да не би да е по-различно? Ще спомена, че докато в малките чешки градове рядко ще видиш фас по улиците в Прага е пълно, въпреки, че и там има глоби но не се събират. Защото и Прага е голяма туристическа дестинация.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кое не се събира в Прага? Фасовете или глобите?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...