Отиди на
Форум "Наука"

Теория за еволюцията


Съгласни ли сте с теорията за еволюцията?  

128 потребители са гласували

  1. 1. Съгласни ли сте с теорията за еволюцията?

    • да
      93
    • не
      45
    • не мога да преценя
      5


Recommended Posts

  • Потребител

fixxxers, 

Личи си, че не си в тази сфера да ти кажа! Пак празни приказки... Затова може да е факт за теб. Това е грандиозна глупост, което каза!!! Факт може да е за четанки на приказки, за учените има да се доказва, защото реално нищо не е доказано в тази приказка за наивни деца. Не съм бил гледал другата страна, аз оттам идвам бе човек! А ти изобщо с наука занимавал ли си се ? Какво трябва да доказвам обратното, то няма доказателства за нея, ти... Аз затова чакам вие да извадите, те са реално толкова малко, а останалото са философии и методи, които с годините все отпадат.... 

Познах ли, че ще ми пратят порасналия"кон", а? 😁  Такива промени не са от вид във вид. Аз даже мога да ти пусна 50 съвременни с размер от пони, ама това не доказва нищо.  Дай нещо по-сериозно, че губя търпение... 

Ама какво да ги търся в нета бе момче. Аз съм ги търсил 40г. и ги няма. Колко пъти да повторя!!!  Къде ме пращаш за зелен хайвер...  Щом смяташ, че ги има доказвайки, а не се КРИЙ !!! Прочети добре какво съм написал горе!!! 

 

Повтарям! При наличие на толкова много фосили, ПРЕХОДНИТЕ трябва да са МНОГО, МНОГО, МНИГО повече....  С лекота трябваше вече да си извадил маса бройка, а не да ФИЛОСОФСТВАШ ПАК. А то най-смешния кон извади, който за нищо не става... Това ли само намери, ще пращаш ли птицата, да се посмеем още, че стана забавно,  чакам я... 😁

По-добре се занимавай с каквото там си се занимаваш и не се бъркай в науката... Не си компетентен, защо трябва да се излагаме.

 

Има ли някой който наистина се занимава с наука? Такива мнения ми трябват...

Редактирано от Малки сте
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 888
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 1 час, Skubi said:
On 30.07.2017 г. at 10:22, Warlord said:

Това е станало в Равнините на североизточна Етиопия, ако се осланяме на до момента най-старите намерени останки. Тук идва въпроса защо павианите живеещи в планините на Етиопия упорито не щат да се изправят въпреки, че живеят в среда без дървета :)



Преди 4 часа, Karan said:
😜

 

giphy.gif

 

Този не е ли българин по произход?

 

Не. Грък е   - Giorgio A. Tsoukalos

Редактирано от Karan
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Личните нападки мирашат на безсилие.

Елементарни разсъждения! Вие ако сте се занимавали 40 г. с наука само тъжно може да ми стане.

Абсолютно ясно е, че на вас доказателства не ви трябват, вие просто сте сляпо вярващ. Там аз съм пас - едно на нула за вас.

И да вмъкна ( пак ) ако някои трябва да доказва нещо то сте вие!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

fixxxes,

Аз съм минал през цялата материя как така прецени, че съм сляпо вярващ?   По-скоро ти си, защото най-вероятно  си прочел една книжка, като твоя приятел, който само нея повтаря...  И пак философии, а за това време да беше извадил фосили, ама ще се изложиш колко са малко нали и съвсем недоказани като преходни! Знам я тая игра!  И минаваш на философии нали... ето това  е безсилието за което говориш! Приятен разговори, ама някой по-сериозно по темата, моля?

Чакам фосили! Няма ли раздел за философия бе... 

Айде следващият по-сериозно, за времето,  в което философствате, ВАДИТЕ ЕДНА КАМАРА ФОСИЛИ И МЕ УБИВАТЕ!!! НАЛИ СА МНОГО, ЩЕ Е ЛЕСНО.... 

 

Пилците нещо се разбягаха и минаха в раздела философия ... А Warlord след като го питах с какво се занимава, дори спря да пише ... пак философии естествено 😁 

 

Редактирано от Малки сте
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

тъй, айде пак едно бананче за поредната жертва на ефекта Дънинг-Крюгер :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да се търсят междинни форми за доказателство на еволюция (при  "живите") е ... просто неразбиране на еволюционния процес. Измененията "по вид" се дължат на изменения в генетичен материал. А, тези изменения (групово) се случват само след големи катаклизми, при които има изменения на радиационната среда- групово облъчване с радиация. Измененията стават със скок (много кратък интервал време, от гео-гледна точка) и ... само това което е оцеляло и се е променило така, че да отреагира на Вече изменената среда - нови интензивности на вълни от ЕМПоле - може да опитва приспособяване. В този смисъл - няма междинни форми, които биха могли да се запазят като фосили, но това не отменя измененията, не отменя еволюцията... "Съществуващото е затрупано" и има условия за фосилизация- цялостно е "скрито". Останалите стари животинки - не могат да оцелеят в новата среда и служат само за тор. Не могат и да се "консервират" масово, щото в новата среда биват слаби и изядени - не им действат ефективно старите сетива и приспособления за оцеляване.

Че еволюцията "за нови видове" протича със скок - е доказано. Началните условия (скок) са чисто физически-геологически, а по-късно, при период на задържане на условно устойчива среда и смесване на генетичен материал, може да има хоризонтално подобрение в устойчивост на "добитъка" на новите условия, без те да се променят драстично, а само химически и биологично. Има, разбира се и случайни мутации (нещо "цапнато" от космически лъчи"), което не е устойчиво и загива (не се копира, примерно).

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може и да не е ефекта Дънинг-Крюгер, а по-скоро е религиозен креационистки фанатизъм при човек на възраст. Нещо подобно се е случило и с Айнщайн когато е одъртял. Почнал да доказва чрез физиката съществуването на Бог.

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, Малоум 2 said:

Да се търсят междинни форми за доказателство на еволюция (при  "живите") е ... просто неразбиране на еволюционния процес. Измененията "по вид" се дължат на изменения в генетичен материал. А, тези изменения (групово) се случват само след големи катаклизми, при които има изменения на радиационната среда- групово облъчване с радиация. Измененията стават със скок (много кратък интервал време, от гео-гледна точка) и ... само това което е оцеляло и се е променило така, че да отреагира на Вече изменената среда - нови интензивности на вълни от ЕМПоле - може да опитва приспособяване. В този смисъл - няма междинни форми, които биха могли да се запазят като фосили, но това не отменя измененията, не отменя еволюцията... "Съществуващото е затрупано" и има условия за фосилизация- цялостно е "скрито". Останалите стари животинки - не могат да оцелеят в новата среда и служат само за тор. Не могат и да се "консервират" масово, щото в новата среда биват слаби и изядени - не им действат ефективно старите сетива и приспособления за оцеляване.

Че еволюцията "за нови видове" протича със скок - е доказано. Началните условия (скок) са чисто физически-геологически, а по-късно, при период на задържане на условно устойчива среда и смесване на генетичен материал, може да има хоризонтално подобрение в устойчивост на "добитъка" на новите условия, без те да се променят драстично, а само химически и биологично. Има, разбира се и случайни мутации (нещо "цапнато" от космически лъчи"), което не е устойчиво и загива (не се копира, примерно).

...

Кхмммм. Но нали немож с 100% да докажеш, че цапнатото може да бъде и от......Отвъд земята, от друга интелигенция? Това за облъчване и катаклизми/за измиране сигурно/ е малко като постоянното k в математическите формули когато гледат да нагласят резултата към очакванията и нещо не им пасва.....Иначе космонавтите или Терешкова/казват бременна я изпратили точно заради експеримента/щяха да плодят или раждат динозавърчета или извънземни толкова са ги облъчвали.....

Еволюцията подскача кат коза....Това много на марксизъм ми мирише когато количеството прераства в качество, чрез революция....Скоковете может би затова идват, защото предишните окупатори измират или се преселват така дават място на новите....Точно това осъзнават в ново време, когато не искат вече на всяка цена да спасят една екосистема само я оставят на мир. И след известно време се съвзема и даже се възтановява. На такива борби са чудесен терен австралия и нова зеландия.

Неотдавна търсик капан за мишки и плъхове, защото много са се развъдили в градините. Но не исках отрова заради другите животни. Котка, търълеж, и тнт.

В Нова Зеландия с подобна цел трябвало да се очисти един остров от мишките. И направили един капан БИЖУ Goodnature А24 му казват. Мишките измират, други местни хищници пък се грижат за почистването им.

защо ли писах?????

А да. Значи доказали? /или е още теория?/ са по НАУЧНОМУ, че мизерията се вгражда в човешкият геном...???? 

 

Poverty leaves a mark on our genes

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, makebulgar said:

Може и да не е ефекта Дънинг-Крюгер, а по-скоро е религиозен креационистки фанатизъм при човек на възраст. Нещо подобно се е случило и с Айнщайн когато е одъртял. Почнал да доказва чрез физиката съществуването на Бог.

Или вече не му е пукало какво ще кажат другите учени....Виж има такава възраст когато вече свободно можеш да казваш истината защото те смятат за изкуфял....😁

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Skubi said:

Виж има такава възраст когато вече свободно можеш да казваш истината защото те смятат за изкуфял....😁

Да си казваш мнението, не истината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, makebulgar said:

Да си казваш мнението, не истината.

Прав си но човек/поне в тези модерни времена, когато за едно шляпване по дупито на едно маце могат да те дадът под съд/, имаш право на мнението си. Ако кажа, че Х У е крадец, той може да ме даде на съд за оскърбяване на имиджът му. Но ако кажа, че според мен Х У е крадец.....Нищо. Това е моето мнение....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, makebulgar said:

Може и да не е ефекта Дънинг-Крюгер, а по-скоро е религиозен креационистки фанатизъм при човек на възраст. Нещо подобно се е случило и с Айнщайн когато е одъртял. Почнал да доказва чрез физиката съществуването на Бог.

Е, не. Казаното по-горе за Айнщайн НЕ Е вярно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Една от любимите мантри на креационистите е да повтарят малоумния въпрос: "Защо след като сме еволюирали от маймуни в хора, съвременните маймуни не щат да еволюират в хора? Значи еволюцията им е спряла, значи няма еволюция."
Такъв филм като спряла еволюция, разбира се няма и в тази статия кратко и надявам се достатъчно ясно е обяснено защо:

https://www.chr.bg/istorii/priroda/kak-sme-se-poyavili-i-zashto-ostanalite-primati-ne-sa-evolyuirali-v-hora/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Warlord said:

Една от любимите мантри на креационистите е да повтарят малоумния въпрос: "Защо след като сме еволюирали от маймуни в хора, съвременните маймуни не щат да еволюират в хора? Значи еволюцията им е спряла, значи няма еволюция."
Такъв филм като спряла еволюция, разбира се няма,....................................

Хората и маймуните имат общи предци.Те са били всеядни.Тия техни потомци които са останали всеядни и не са се отказали от месото са станали хора.А който се е правил на оригинален и е станал вегетарианец, се е превърнал в маймуна.  :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди около 35 000 - 40 000 години се е случило нещо неописуемо ужасно! Рязко влошаване на климата принудило маймуните да стана хора. Всеки час,всяка минута умират и се раждат приблизително еднакъв брой животни (и хора). Този крехък баланс обаче бил нарушен тогава. Възцарил се глад.Пред маймуните стояла дилемата или да умрат от глад или да почната да се...самоизяждат. Те се насочили към човекоядството. (Единствено при хората е съществувало (съществува и до днес) човекоядство като начин за постоянно набавяне на месо за прехрана.) Принудата да станат човекоядци ги е разтърсила дълбоко,защото трябвало да тръгнат срещу един от основните животински инстинкт - не убивай себеподобният! Тази принуда създала душа в човека и най-важното - втора сигнална нервна система. (Единственото което различава човека от животното е наличието при него на втора сигнална система.)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, deaf said:

Преди около 35 000 - 40 000 години се е случило нещо неописуемо ужасно! Рязко влошаване на климата принудило маймуните да стана хора. Всеки час,всяка минута умират и се раждат приблизително еднакъв брой животни (и хора). Този крехък баланс обаче бил нарушен тогава. Възцарил се глад.Пред маймуните стояла дилемата или да умрат от глад или да почната да се...самоизяждат. Те се насочили към човекоядството. (Единствено при хората е съществувало (съществува и до днес) човекоядство като начин за постоянно набавяне на месо за прехрана.) Принудата да станат човекоядци ги е разтърсила дълбоко,защото трябвало да тръгнат срещу един от основните животински инстинкт - не убивай себеподобният! Тази принуда създала душа в човека и най-важното - втора сигнална нервна система. (Единственото което различава човека от животното е наличието при него на втора сигнална система.)

Канибализъм му казват....Има и между животните...Крокодилът изяжда малките, даже и гнездото с яйцата ако има възможност...Акулите една друга се папкат ако може....и още много...Така, че всеки който папка своите се добива с душа е малко фантастично. СМСМ😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби,ще го кажа пак - единствено при хората съществува човекоядството като начин за ПОСТОЯННО набавяне на месо за прехрана. При други животни то е случайно и инцидентно,и не служи за постоянен източник на храна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, deaf said:

Скуби,ще го кажа пак - единствено при хората съществува човекоядството като начин за ПОСТОЯННО набавяне на месо за прехрана. При други животни то е случайно и инцидентно,и не служи за постоянен източник на храна.

Незнам как е било към вас, но аз за канибализъм съм чел, при онези в полинезия, но те го правят с ритуална цел. Порано момчетата са изяждали мозакът на баща си с цел да не се прекъсне МА-то. Противникът пък затова, за да придобият и неговата сила....Много по рано наистина е имало защото са намирани човешки големи кости с подобни драскания каквито с нож се правят когато дробиш месото... Има змии които постоянно ядът змии, или буболечки които ядът буболечки.Така, че.....

Случайно и инцидентно се хранят и много човечовци, предимно в сахелската зона, защото не всеки има парички за кебабчите и биричка.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Религиозните мотиви на канибалството са вмъкнати по-късно с цел то да се оправдае някак си. От морални съображения. Но моралът няма допирни точки с Реалността. Така за да не излезе хан Крум дивак задето си е нправил от черепа на император Никифор чаша за вино,са вмъкнали религиозни мотиви за този негов акт. Докато той всъщност е бил първобитен отглас от канибализма.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Къде отидохте сега на Крум и канибалите? Темата е друга. Канибализъм се появява само у племена, които нямат достъп до достатъчно месо - като полинезийците и някои племена от Африка и тропическите зони на Америка, обитаващи ареали без едър дивеч. Това обаче няма отношение нито към еволюцията нито към душевността, то е въпрос на оцеляване и набавяне на калории и енергия за трудния живот на ловците-събирачи, земеделци човекоядци примерно няма да откриете. Маймуните, които ловуват шимпанзетата са от съвсем различни по-низши видове и в никакъв случай това не може да се категоризира като канибализъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Warlord said:

Къде отидохте сега на Крум и канибалите? Темата е друга. Канибализъм се появява само у племена, които нямат достъп до достатъчно месо - като полинезийците и някои племена от Африка и тропическите зони на Америка, обитаващи ареали без едър дивеч. Това обаче няма отношение нито към еволюцията нито към душевността, то е въпрос на оцеляване и набавяне на калории и енергия за трудния живот на ловците-събирачи, земеделци човекоядци примерно няма да откриете. Маймуните, които ловуват шимпанзетата са от съвсем различни по-низши видове и в никакъв случай това не може да се категоризира като канибализъм.

Колега аз само преразказвам научните трудове на руският учен Борис Поршнев. За съжаление книгата му "За началото на човешката история" я няма в нета. Потърси я в някоя столична по-богата библиотека. Ето това намерих само - абстрахирай се от името на интервюирания:

https://www.download.pomagalo.com/179542/vyobrajenieto+na+boris+porshnev/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...