Отиди на
Форум "Наука"

Ивайло Славов: Изпих 280 хапчета, хомеопатията е само захар и вода


Last roman

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

The homeopathy - there is nothing in it!

http://www.1023.org.uk/

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 285
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

- Ама какво й е лошото на хомеопатията? Принципът "лекувай подобното с подобно" е гениален. Аз в момента се лекувам, хранейки се със свинско срещу свински грип и с пилешко срещу птичи грип.

- Тогава яж също сланина и свинска мас против затлъстяване!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

- Ама какво й е лошото на хомеопатията? Принципът "лекувай подобното с подобно" е гениален. Аз в момента се лекувам, хранейки се със свинско срещу свински грип и с пилешко срещу птичи грип.

- Тогава яж също сланина и свинска мас против затлъстяване!

Опитай. Ама без картофи, без хляб, тесто или други подобни.....

:-))))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нито деутерия, нито трития са 'елементи', те, заедно с протия (водорада без неутрони) са изотопи на един и същи елемент и това е водорода. В природата на един атом водород с един неутрон в ядрото (деутерий) се падат 6 500 атома водород без неутрон. Подовно е съотношението и за водорода във водната молекула. Така че е нормално онечистената от деутерий вода да е по-скъпа. Дали лекува? Не зная ;).

Ахой Пане.

Ами чети. Имало е и в словашко конференция, материалът навярно не е тайнал

"Food and Function 2011

2011-11-03

Dr. Gabor Somlyai was one of the keynote speakers of The International Scientific Conference on Nutraceuticals and Functional Foods, Food and Function 2011 (25th – 27th October 2011, Kosice, Slovakia). The conference programme focused on current advances in the research of nutraceuticals and functional foods and their present and future role in maintaining health and preventing diseases. "

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сиа,

вие искате окончателно да ми побелее козината!?

Ами ще чета - но се чудя за водата с антидиабетичен ефект... как да си го обясня?

Ще помагате ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да лекуваш признака ми звучи много близо до опитите през седемнадесети - началото на осемнадесети век, да се провежда лечение на прободни и прорезни рани, като се третира с разни медикаменти нанеслото ги острие.

А, имало ли е ефект?

Е, това оставям на читателите на този пост да преценят.

А я погледни на кое "конвенционалната медицина" нарича "симптоматично лечение". :harhar:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Една невероятна обява за нова шарлатания ми попадна само. Само четете внимателно и търсете за домашно къртещи по безсмисленост словосъчетания. Сериозно се замислям дали и аз да не разработя иновативен продукт като тематично го кръстя Тъпогон:


AНТИГЕН™ и ГЕНОГОН™ са революционни хомеопатични лекарствени продукти от зелената серия BioLife®, които предпазват тялото от вредното въздействие на генно-модифицираните организми, поемани ежедневно с храната.

За вредата от ГМО

Бумът на биотехнологиите в края на 20ти и началото на 21ви век доведе до масово разпространение на генно-модифицирани организми в околната среда. Множество учени алармираха за редицата опасности, свързани с консумацията на генно-модифицирани организми. Изкуствено вмъкнатите чужди гени изменят нормалната генетична структура на таргетните организми, като по този начин индуцират непредвидени взаимодействия между тях и ДНК на консуматорите (вие и вашите деца!). Така например, американски учени съобщават, че мишки, хранени с генно-модифицирани домати, развиват стомашни лезии и загиват две седмици след началото на диетатa, a в поколението се наблюдават вродени малформации.

Небезизвестно е, че до 83% от соята в световен мащаб е с изкуствено изменен генетичен материал. Уви, соята е основна суровина за производството на богат асортимент храни, което прави консумацията на ГМО неизбежна. Колкото и внимателно да подбирате диетата си, вашата храна винаги съдържа следи от мутантни видове. По данни на световни организации, всеки човек консумира няколко микрограма чуждо ДНК с ежедневното хранене – количество, достатъчно да взаимодейства необратимо с всеки ген от човешката клетка. Това многократно увеличава риска от развиване на множество патологии, включително повишен холестерол,затлъстяване, сърдечно-съдови проблеми, алергии, стареене и злокачетвени новообразувания.

Принцип на действие

BioLife® предлага революционните препарати АНТИГЕН™ и ГЕНОГОН™, предназначени за борба с вредно въздействие на гените от ГМО върху човешките клетки. АНТИГЕН™ и ГЕНОГОН™ са базирани на принципите на хомеопатията, известни от дълбока древност и развити от немския медик Ханеман, комбинирани с достиженията на модерната генетика и молекулярна биология. Хомеопатията се гради на законите за подобието. На практика те представляват следното: когато здрав човек приеме дадено вещество той може да получи определени симптоми. Един болен човек, страдащ от същите тези симптоми, ще бъде излекуван с хомеопатичното лекарство, приготвено от това вещество. В основата на хомеопатията стои способността на водните молекули по квантовомеханичен път да запаметяват свойствата и енергийната структура на разтворените вещества. Същевременно, учени получават Нобелова награда за медицина (2006 г.) за откритието на явление, наречено интерференция на нуклеинови киселини. По същество, интерференцията се състои в блокиране на действието на даден ген от комплементарна генетична последователност.

АНТИГЕН™ и ГЕНОГОН™ представляват хомеопатични разработки на чуждите гени, съдържащи се в генно-модифицирани организми. Тези гени предават своите енергийни и структурни свойства на водата, като по този начин, на базата на принципът на интерференцията, хомеопатичната ДНК блокира действието на вредните гени, поети с храната и предпазва клетките от ГМО.

За осъществяване на пълна защита на клетките от тези въздействия е необходимо действие на два етапа. ГЕНОГОН™ е предназначен за изчистване на организма от вече натрупаните токсични гени. Веднъж пречистено чрез ГЕНОГОН™, тялото е готово за ежедневен прием на АНТИГЕН™, който осигурява профилактична защита срещу неизбежно новоприеманите гени с ежедневното меню. Така, вие и вашето семейство можете спокойно да консумирате разнообразни храни без притеснение от техния произход.

Прием

АНТИГЕН™ и ГЕНОГОН™ са произведени по екологично чиста технология, лесни за употреба и подходящи за всички възрасти. Курсът за пречистване от натрупаните ГМО с ГЕНОГОН™ се състои в ежедневен прием на една капка от препарата разтворена в чаша вода в продължение на 3 седмици.

За по-нататъчна профилактика срещу евентуалното съдържание на ГМО в консумираните храни е достатъчно да добавите капка АНТИГЕН™ в чаша вода, приета със съответното ядене. Поради повишеното генно модифициране на хранителните продукти с растителен произход, за вегетарианци и вегани се препоръчва увеличаване на дозата АНТИГЕН™ от 1 на 2-3 капки в чаша вода. Подробни инструкции можете да намерите в листовката на продуктите.

Пълният комплект на BioLife® за предпазване на клетките от ГМО можете да поръчате онлайн. Комплектът се състои от опаковка ГЕНОГОН™ и две опаковки АНТИГЕН™, достатъчни за провеждане на пълно прочистване и профилактика от ГМО в продължение на една година.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Link?

Защото има една подобна унгарска фирма от 1994 г. която произвежда течна тор за растенията...

http://www.biolife.hu/kapcsolat.htm

Може някой да ги предлага за хомеопатия?

:fool::fool::fool:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

линк от фейсбука мога да ти дам. Става разбира се дума за мрежов маркетинг, куфарна търговия - добре позната шарлатания.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

еми какво да ти кажа - поредната глупост сама се навира в полезрението ми. Иначе келешът, който е измислил тази тъпня действа по всички маркетингови правила - създава имагинерен проблем и веднага предлага измислено решение на 'проблема'. И балъците започват да се ловят.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Иначе британските лекари още преди три години са се произнесли, че хомеопатията е вид 'магьосничество':

http://www.telegraph.co.uk/health/alternativemedicine/7728281/Homeopathy-is-witchcraft-say-doctors.html

Също вижте и тази статия за 'действието' на хомеопатията. Всъщност задълбочените 'консултации' /а по-точно разпитвания/, на които наблягат хомеопатите при 'установяване' на заболяването на пациента го карат да се чувства по-добре, а не разредената вода, която пият. За сравнение мога да посоча, че врачките и ясновидците ползват същите психологически похвати от столетия, затова се радват на популярност и народна любов, за разлика от официалните вероизповедания.

http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/8131316/Homeopathy-works-but-it-is-talking-not-tinctures-that-helps-patients.html

Понякога нещата опират до психология, затова тази 'терапия' по принцип може да намери приложение в медицината за 'лечение' на хипохондрици и хора страдащи от липса на внимание.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако някой все пак е решил да отиде на преглед при хомеопат /пък дори и само от интерес/, имайте предвид че няма да се отървете с един. Това е дълъг процес, който представлява серия от консултации, за да придобиел представа какъв тип човек сте и съответно да може да ви се изготви индивидуално 'лекарство' и пр. Демек - от половин до един час разпит за това кой сте, как действате в определена ситуация, ваши роднини и близки и взаимоотношенията ви с тях и т. н. Това си е чиста психоконсултация и съответно струва между 50 и 100 лева. За всичкото това вие получавате облегчение /че сте си изпяли проблемите на някого/, чувство за значимост - все пак ви се обръща внимание /а не като в кабинета - срещу 2,90 при ДжиПи-то получаваш малко мърморене на непознат език, една рецепта, и хоп - следващия/ и успокоение, че нещата ще се разрешат с помощта на еййй тоя чудодеен еликсир. Ще дам пример с моята приятелка, която така я мота една хомеопатка половин година /естествено проблемът й не мина, но пък си снасяше редовно и послушно определена сума за консултации и допълнения към 'терапията'/. Аз й бях изказал резервите си, но в края на краищата реших, че човек сам трябва да осъзнае кога го правят на глупак. А колкото повече се набутваш с пари, толкова по-трудно ти е да се откажеш от схемата. Защото ние хората имаме една уникална черта - склонни сме да приемем една лъжа за истина, отколкото да признаем, че ни правят за смях. Затова има толкова много тартюфовци по света.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако някой все пак е решил да отиде на преглед при хомеопат /пък дори и само от интерес/, имайте предвид че няма да се отървете с един. Това е дълъг процес, който представлява серия от консултации, за да придобиел представа какъв тип човек сте и съответно да може да ви се изготви индивидуално 'лекарство' и пр. Демек - от половин до един час разпит за това кой сте, как действате в определена ситуация, ваши роднини и близки и взаимоотношенията ви с тях и т. н. Това си е чиста психоконсултация и съответно струва между 50 и 100 лева. За всичкото това вие получавате облегчение /че сте си изпяли проблемите на някого/, чувство за значимост - все пак ви се обръща внимание /а не като в кабинета - срещу 2,90 при ДжиПи-то получаваш малко мърморене на непознат език, една рецепта, и хоп - следващия/ и успокоение, че нещата ще се разрешат с помощта на еййй тоя чудодеен еликсир. Ще дам пример с моята приятелка, която така я мота една хомеопатка половин година /естествено проблемът й не мина, но пък си снасяше редовно и послушно определена сума за консултации и допълнения към 'терапията'/. Аз й бях изказал резервите си, но в края на краищата реших, че човек сам трябва да осъзнае кога го правят на глупак. А колкото повече се набутваш с пари, толкова по-трудно ти е да се откажеш от схемата. Защото ние хората имаме една уникална черта - склонни сме да приемем една лъжа за истина, отколкото да признаем, че ни правят за смях. Затова има толкова много тартюфовци по света. ;)

Значи и парите се свършиха и проблемът си остана....

Ами така е. Човек много пъти на други акъл раздава а своите близки не може да обори...

:goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Четейки заглавието - че хомеопатичните "лекарства" са съставени от ЗАХАР и вода, у мен възниква въпросът - а тези лекарства (ако наистина съдържат немалки количества захар) не са ли дори във вреда, да речем - за диабетиците?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

е гранулките все пак са доста малки, така че няма да имат особено вреден ефект при диабетик, който редовно си пие медикаментите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хомеопатията всъщност е адски полезна - всяка шарлатания съдейства на естествения отбор.

От друга страна, хипохондриците вече няма да се отровят по грешка, ако смучат хомеопатични илачи. тъй и тъй, смучат въздух. Това е добре, че инак някой си решил, че нещо сърцето, нагълта се неправомерно с нитролонг и айдеее...

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • 5 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Не че някой е имал съмнения относно 'ефективността' на хомеопатията, но все пак малко медицина на доказателствата:

Австралия обяви хомеопатията за безполезна

Хомеопатичните лекарства имат нулев ефект при 68 заболявания, като той не се различава от приема на обикновено плацебо, установиха австралийски учени, цитирани от в. “Дейли мейл”.

Лечението с безкрайно разредените субстанции не води до никакви подобрения при повечето болести, сред които астмата, артрита, разстройствата на съня, грипа, настинката, екземата, маларията, холерата, хероиновото пристрастяване и други, сочат резултатите от проучване на Националния съвет за здравни и медицински изследвания.

Лекари от Австралия смятат, че хомеопатията не подобрява здравословното състояние на пациентите повече от плацебото – субстанция, която няма ефект върху заболяването. Те предупреждават своите колеги да оттеглят подкрепата си за хомеопатичните средства поради доказаната им научна безполезност.

Лекарите задължително трябва да информират своите пациенти за тяхната неефективност.

Хомеопатията е алтернативна медицина, основана на принципа “клин клин избива”. Според нея субстанция, която причинява известни симптоми, може да помогне за премахването им, ако тя бъде приложена в минимални дози.

Професорът-имунолог Джон Дуайър , участвал в изследването, призова правителствата да спрат легитимирането на хомеопатията.

Според него подобни лечения трябва да бъдат премахнати веднъж завинаги. Дуайър твърди, че не е етично съзнателно да се изписва на пациентите лекарство, ефективно не повече от плацебо.
Според специалиста най-голямата опасност, свързана с хомеопатията, е тя да се използва за ваксинация.
“Като имунолог за мен най-големият проблем е разпространеното схващане, че хомеопатичните ваксинации са безобидни и са толкова добри, колкото и класическите такива. Хората, които вярват в това, със сигурност не предпазват себе си и децата си“, казва Дуайър, цитиран от “Гардиън“.“Хомеопатични ваксинации са предлагани срещу ХИВ, малария… нито една от тях не е ефективна” , продължава експертът.

“Хомеопатията не е наука и не е базирана върху наука. В много от случаите хомеопатията може да бъде опасна и да поставя на риск човешки живот” , казва Ричард Чунг – президент на австралийската медицинска асоциация.
Световната седмица на хомеопатията се провежда всяка година от 10 – 16 април в много страни по света, включително и в България. Началото на седмицата съвпада с рождената дата на нейния създател д-р Самюел Ханеман.

Самото проучване /за тези, които са по-навътре с материята/:

http://consultations.nhmrc.gov.au/public_consultations/homeopathy_health

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз съм изненадан, че хомеопатията не е разпространена в значително по-големи размери в България.

Например можем да вземем, какво се случи с мен приз последните 3 месеца.

Лекари от които едната е с доцентска титла направиха опит да ме убият лекувайки най-обикновена пневмония.

Изписа ми лекарство в доза за слон или може би кит, следствие на което получих тежък припадък. Естествено, линейката се появи около 40 мин. по-късно. Благодарение на това, че като цяло съм здрав /следствие на години спорт, както предполагам/ не получих инфаркт или инсулт или нещо подобна. /Вдигането на кръвното налягане от 110 до 230 за 3-4 минути най-често води до тежки последици./

Два месеца по-късно ЛКК установи, че съм здрав и не ми дадоха повече болнични.

Върнах се на работа и 3 дни по-късно се установи, че съм болен отново от пневмония но в много по-тежка форма...

Загубих пълна вяра в специалистите наречени лекари работещи БГ.

Е, искрено се надявам, че все още тук там се среща по някой истински лекар.

. . .

Не ми се пише повече на тази тема, но баща ми преживя нещо подобно през последните месеци. Бяха го отписали и го изписаха да умре в дома си..

...

Сина ми със сериозен здравословен проблем на 23 години обикаля лекари вече няколко месеца без резултатно.

..

Как народа няма да се влачи по лечители при здравеопазването, което имаме?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей, Богданов! :)

За съжаление не мога да ти препоръчам лекар, но от моя опит с пневмониите бих те посъветвала да обърнеш внимание на съпътстващите лечението неща, особено на специалните инхалации, които правят в болниците, тия инхалации много помогнаха на моето дете преди време. Често лекарите предписват само антибиотика, а ни оставят сами да се сещаме за витамини, процедури ...

Мои роднини ходят на доктор в Истанбул, но аз все се надявам, че и у нас има добри лекари.

Желая ви бързо оздравяване!

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...