Отиди на
Форум "Наука"

Ивайло Славов: Изпих 280 хапчета, хомеопатията е само захар и вода


Last roman

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Благодаря Дорис, за пожеланията.

Аз ходих в санаториум специализиран в областта на белодробните болести, точно с надеждата да пи правият процедури за които бях чул ... инхалации и т.н....

Лекарят, който ме прие каза, че няма нужда от подобно лечение. Климатотерапията била напълно достатъчна при моето състояние. Е сигурно е имал право, след като седмица след излизането от това лечебно заведение се разболях отново от пневмония, но значително по-тежко.

Без да преувеличавам "прескочих трапа" донякъде случайно.

Странното е, че от началото на годината в България има няколко смъртни случаи следствие на пневмония.

Със срам трябва да призная, че ми мина мисълта да посетя някакъв лечител... Е, предразсъдъци ми към тази паплач се оказаха по-силни и не го направих...

Просто, качествените лекари са намират все по-трудно..и съвсем не е странно, че хората търсят алтернативни методи.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 285
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

В днешно време видим ли доцент или професор трябва да имаме една наум. Лесно се придобива титлата и съответно сегашните нямат нищо общо със старата школа, които лека-полека се пенсионират и си отиват. Точно днес грабнах една дебела папка с аутопсионни протоколи от 93-та, ей така да поразгледам. Пневмония до пневмонията, мила моя майно льо.

Богданов, с какво лекарство са щели да те убият?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Лекарство, което е силно противопоказно за хипертония ВЕНТОЛИН СИРОП.

Аз имам хипертония, като по време на заболяването ми кръвното ми налягането варираше силно.

Проблемът бе дозата. Бе ми изписано да пия по една супена лъжица три пъти на ден. На вторият прием кръвното ми се покачи над 220 в рамките на минутики. Припаднах. и т.н...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен, някои алтернативни методи, по-специално билките имат място като съпътстващо лечение. Има много хубави български чайове за изчистване на дробовете и за укрепване. Богданов, внимавай от сега нататък, че за къде сме без модератор - физика, да ни разтървава :grin: .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

критична статия, посветена на може би най-популярния техномит за 'паметта на водата' /на която до голяма степен се осланя хомеопатията:

http://bgchaos.com/851/polemics/unintelligent-design/памет-на-водата-или-как-ни-промиват-моз/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Срещу някакво заплащане, 250 часа разделени в целодневни семинари и без кой знае какъв труд ще може да се накичите с титлата "лечител", да лекувате хора, да се правите на лекар и най-важното - да изкарвате много пари.

Една малка инвестиция в хомеопатията, после цял живот пари от наивни хора.

Записвайте се, че местата за курса ще се изчерпят!:

http://integrabg.info/index.php?option=com_k2&view=item&id=496%3Anovo-homeopatichno-uchilishte&Itemid=796

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

да, драги, тъкмо за теб го пуснах този постинг - записвай се. Тъкмо ще припечелиш някой лев и ще се почувстваш /почти/ човешки ;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Преди 2-3 месеца си търсех корен от една билка, който се продава на капсули, тъй като е важно да е добре дозиран. Равносметката се оказа следната: в 2 големи и 1 малка аптека въобще не знаеха за този продукт въпреки, че имаха от други продукти на същия производител. В 1 магазин за природосъобразни храни и 1 за хранителни добавки схванаха от раз, но имаха на друг производител, а на този други продукти. В 1 магазин за природосъобразни храни не знаеха, но продавачката си записа за да кажела на шефката. Та как си го купих ли? Ами влизам в една малка аптека. Магистър-фармацевта беше ангажиран с други клиенти и помощничката-НЕфармацефт се заинтересува какво ми трябва. Казах й, тя на се сети за продукта, но го намери в Гугъл. Оказа се, че го нямат, но предлагат всичко от каталога на фирмата, само че трябвало да се поръча. Междувременно магистър-фармацевта приключи с клиентите и от раз даде на заето. Помощничката му обясни да погледне в каталога. След известен период необходим за стопляне все пак погледна в каталога и ... се сдобих с търсеното. Тъй като на практика повечето аптеки за по-малко търсените продукти работят с каталог, то при наличието на мисловен процес във всяка аптека биха могли да свършат тази работа.

Та при тази трагедия в сектора не ми е ясно накъде по-лошо може да стане.

ПС: Поднасям извиненията си на бакалите, че ги обидих, като го сравних с аптекари. Опита показа, че 2 от 3 бакали са наясно какво точно се предлага в магазините им, докато аптекарите на 100 % не знаят какво точно предлага тяхната аптека освен аспирин и аналгин.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само не разбрах личните ти перипетии какво общо имат с темата:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разкри се значи, че като се наджуркаш с хомеопатични продукти нищо ти няма . ОК.

Това на първо време показва, че се спазва 1я принцип на медицината - primum non nocere. Което трудно може да се каже за алопатията (конвенционалната. мед., особено в днешната й форма) Да си припопним, че идеята е да се (хомео)консумира в малки и регулирани дози за декиш (друг е въпросът дали, защо и кой е насреща). Опитай се да щракнеш 200 аналгина (отдавна забранени в зап. Европа м/у) наведнъж например.

Еми как няма да е захар и вода? В нано-капсули ли да се разфазоват няколко молекули? И нали дозата е един от основните (й) принципи?

А ако "изпиеш" един вирус? Идеята е, че всичко е носител на информация и оказва определено влияе. Независмо от сложността на формата си - една молекула проста ли е? И ние сме една шепа от фотони, атоми и бактерии структурно и информационно организирани.

Лично аз не знам дали работи или не на практика, нямам кауза по въпроса, ама това го написах за тези, които "(всичко) знаят".

Въобще лесните "тупалки" по алтернативната медицина ми пахнат прекалено много на естаблишмент. Мога да го кажа защото съм експериментирал различни "алтренативки" най-малкото. От успеха на които, могат да треперят само корпорациите (то и хомеопатията май си я апроприираха, ама докато не са лицензирали въздуха, слънцето и тялото, има надежда) .

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разкри се значи, че като се наджуркаш с хомеопатични продукти нищо ти няма . ОК.

Това на първо време показва, че се спазва 1я принцип на медицината - primum non nocere. Което трудно може да се каже за алопатията (конвенционалната. мед., особено в днешната й форма) Да си припопним, че идеята е да се (хомео)консумира в малки и регулирани дози за декиш (друг е въпросът дали, защо и кой е насреща). Опитай се да щракнеш 200 аналгина (отдавна забранени в зап. Европа м/у) наведнъж например.

Еми как няма да е захар и вода? В нано-капсули ли да се разфазоват няколко молекули? И нали дозата е един от основните (й) принципи?

А ако "изпиеш" един вирус? Идеята е, че всичко е носител на информация и оказва определено влияе. Независмо от сложността на формата си - една молекула проста ли е? И ние сме една шепа от фотони, атоми и бактерии структурно и информационно организирани.

Лично аз не знам дали работи или не на практика, нямам кауза по въпроса, ама това го написах за тези, които "(всичко) знаят".

Въобще лесните "тупалки" по алтернативната медицина ми пахнат прекалено много на естаблишмент. Мога да го кажа защото съм експериментирал различни "алтренативки" най-малкото. От успеха на които, могат да треперят само корпорациите (то и хомеопатията май си я апроприираха, ама докато не са лицензирали въздуха, слънцето и тялото, има надежда) .

Не са тупалки, въпреки, че са лесни. Писал съм и преди, но сега ще повторя. Хомеопатията има за основен принцип 'паметта на водата'. Това е било хипотеза, но отдавна не е. Водата позната ни от химическата формула Н2О, не е баш това. По скоро клъстъри с еН молекули вода, 'навързани' благодарение на водородните си връзки, като еН е между 4 и 18/19. Колко е еН-а определят примесите. Хипотезта твърди, че при добавяне на дестилирана вода (ама много дестилирана) тя приема формата на клъстара, изначалния. Примесите влияят 'подреждайки' молекулите в клъстъра, най вече йони и молекули със силнс полярна връзка до слаба, а при неполярни молекули няма ориентация на водните молекули. В смисъл няма от привнесената молекула, иначе сами могат да се ориентират. Но всчка промяна на температурата и разреждането, влияят на тези клъстъри, най вече в одребняване (еН-а намалява). И тук издиша втория кит на хомеопатичта. Най добро док-во е числото на Авогадро. То е точно 6.022 по 10 на 23-та за мол. Това значи, че в един мол (сбора от атомните тегла на елементите участващи в една молекула в грамове) има точно толкоз молекули. Ни повече ни по-малко. Но принципа на хомеопатията е разревдането и то 100- пъти. Един път и имаме 100 пъти по-малко, два пъти и 10 000 пъти по-малко или 10 на 4-та, 3-пъти - 10 на 8-ма, 4 пъти - 10 на 16-та, 5 пъти вече 10 на 32-ра. Разревдане, т.е. нямаме вече ни една молекула. Сега чсно ли е? А третия кит ще бъде потопен, когато това хапче, което е разредено така, че няма активни молекули, а и вода 'запаметила' нещо си практически няма попадне в силно агресивната среда на човешкото тяло. Не само в стомаха, където ПеХа-то е яко киселинно, още в устната кухина и хранопровода.

А относно нормалната медицина, и по-точно фармация, наскоро спорех с една възрастна двойка. почна се от социализма разбира се, храните, как нямали Е-та (ама опушването колко неща вкарва, оборския тор, асперина при консервация и т.н.) и накрая, като признах, че съм химик жената обяви, че химията е виновна за всичко! Е не издържах, а направо я попитах, благодарение на какво сте се родили и сте живи и децата ви (Господ здраве да им дава) и те благодарение на какво са живи? И здрави надявам се добавих. Мисля, че Романа тук (той е спец все пак) питаше, кои са хомеопатичните лекарства за тежки болести и заболявания? Ако Флеминг (и Аура е работил върху това, но не му е стигнал бюджет) не бе изолирал антибиотиците, какъв щеше да е света!? Има и други, ама вече трябва да приключвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.......... Ако Флеминг (и Аура е работил върху това, но не му е стигнал бюджет) не бе изолирал антибиотиците, какъв щеше да е света!? ......

Случайно........

По чист щеше да бъде. От всички гледни точки.....

:grin: :grin: :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

скуби, не спами. Знам че си на всяка манджа мерудия, ама като те пипне пневмонията следващия път и отидеш до аптеката, вземи си хомеопатия, недей се трови с тези лоши антибиотици:))))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Работещата алтернативка" не се намира по обява, нито бива предлагана.

Е да, по книги се намира предимно. Тарикатите виреят най-добре в мътните зони. Няма да седнат да шарлатанстват с таблицата за умножение, я. А като става дума за здраве, нещата съвсем се оплескват за съжаление.

Не искам да влизам в хомеоспор - нито съм спец, нито съм враг на съвр. медицина, напротив. Поставих въпроса принципно, а и нещата имат различни аспекти.

Митак, леко ще изтребиш морските бозайници :) Навремето съм опитвал и хомеопатия за малко - тогава ми обясниха, че активните съставки (едната беше арника) са в пренебрежимо малки к-ва, не съм си представял, че могат да бъдат нулеви) и принципът е подобен на този на ваксините, ако мога да резюмирам. Малко приета "отрова" или "болест" отключва оздравителни механизми. Не знам дали и доколко е проработило, нито съм и ползвам оттогава. Предполагам, че ефектът плацебо е налице всьо таки.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хомеопатия и ваксини нямат нищо общо. Ваксините провокират имунен отговор. Хомеопатията залага на плацебо ефекта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Споменах за принципа (подобен), не за ефекта. Поне според това, което си спомням, а оттогава доста Н2О изтече. Дали е вярно или не, не споря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Личи си, че доста вода е изтекла :)

А бе, бъзикате се с паметта на водата, ама глей тука какво става ... в капка пот: :haha:

Пътешествие в Н2О

"...„КОКОШКАТА ИЗЧЕЗНА“. Това заглавие гръмна във всички световни вестници....

Младшият научен сътрудник Пенчо Дундев отново беше нещастен. Първо, и неговото име се появи във вестниците, а сами можете да си представите как звучи Пенчо Дундев успоредно с великия Хаваралашим Даринданданавари. И кой би повярвал, че именно Дундев, а не Даринданданавари е дал гениалната идея да се увеличи напрежението в микрофикатора със седемнадесет милиона волта?..

...

По някакви неизвестни още физически закони това минимално количество човешка пот не попадна под действието на мощните енергетични потоци на апарата и не намали своя обем. Пенчо не почувствува своето намаляване, но видя как на носа му се появи едно кълбо с вода, което растеше все по-бързо и по-бързо. В следващия миг той вече плуваше в неприятно солена течност. Отначало абсолютно прозрачна и чиста, тя внезапно започна да помътнява, за миг заприлича на супа с топчета, след това супата изчезна и останаха само топчетата..."

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=261&WorkID=9541&Level=2

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.................... Най добро док-во е числото на Авогадро. То е точно 6.022 по 10 на 23-та за мол. Това значи, че в един мол (сбора от атомните тегла на елементите участващи в една молекула в грамове) има точно толкоз молекули. Ни повече ни по-малко. Но принципа на хомеопатията е разреждането и то 100- пъти. Един път и имаме 100 пъти по-малко, два пъти и 10 000 пъти по-малко или 10 на 4-та, 3-пъти - 10 на 8-ма, 4 пъти - 10 на 16-та, 5 пъти вече 10 на 32-ра.

.....................

Допуснал съм досадна грешка, за която ви моля да ме извините. 3-тото разреждане дава 10 на 6-та не на 8-ма, 4-тото 10 на 8-ма, така дванайстото разреждане гарантира практически липса на привнесеното в-во защото е 10 на 24-та. И всички разреждания над това са глупост, доколкото ми е известно има и 15-то и даже 30-то.
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...