Отиди на
Форум "Наука"

Откриха първата топлокръвна риба


Recommended Posts

  • Потребител

по-скоро са топлокръвни.

Даже, бих казал - задължително е да са топлокръвни.

Грамадна структура и на "управляващата я информация" й е нужна скорост за да е устойчива структура - а "скорост"- означава по-къси фотони да се обменят при пренос информация, също означава - по-висока Т.

И, нали дишат... Дишането е и за охлаждане на кръвта- значи са топли.

Оназ, Голямата риба Луна на темата - и тя заради това "свети в ИЧ област на фотони" при перките си. Висока честота на вибрации за "завъртане" :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 57
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Не мисля, че генералните обобщения за динозаврите са добра идея. Ето че имаме риба, дето тъй да се каже може да си я сложим в тигана и въпреки това тя успя да ни изненада, че е топлокръвна. Възможно е да е имало топлокръвни динозаври, но е възможно някои да са били и студенокръвни. Говорим за нещо, което е изчезнало, което ще рече, че и да е имало някои разновидности, които са били тъй да се каже грешка на природата, то и те са изчезнали с общия кюп.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Със сигурност съвременните динозаври- птиците, определено са топлокръвни, кога в еволюцията им се е появила тази черта е по-интересният въпрос...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

. Приемам, че аз лошо се изразявам, но идеята е: да се ползва за обясняване ежедневен език, а не - специализирания в отделните области на науката. Така, дори и ежедневните думички се налага да се предефинират-уточнят и тогава е възможно "разбиране". (това сигурно го пиша за ...найсти път, тук някъде ... затова - не ми се "надприказва" :guitar: )

Пък то ... няма много за разбиране, има повече за свикване - да отпаднат предразсъдъци, че трябва да се кланяме на авторитети!, че те са безпогрешни и ...най-лошото възприемане - че те всичко знаят! Нека и те да са обикновени хора, вложили много труд, за да стигат до това, което си мислят, че е истина. Хвала за творчески изживяван жизнен път - трябва да се щастливи, щото -това е смисълът на човешкия живот.

...

Ех, Малоуме, Малоуме...и в темите във физика беше същата работа...понятие си нямаш от терминологията и затова си измисляш "своя" с претенции другите да те разбират.

Наука не е да тропаш с крак и да твърдиш, че всички учени грешат, само ти си прав. Вземи прочети малко научна литература, само с хвърляне на думи в науката не става.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ех, Малоуме, Малоуме...и в темите във физика беше същата работа...понятие си нямаш от терминологията и затова си измисляш "своя" с претенции другите да те разбират.

Наука не е да тропаш с крак и да твърдиш, че всички учени грешат, само ти си прав. Вземи прочети малко научна литература, само с хвърляне на думи в науката не става.

Не се сещам в тема физика да сме обменяли мнения - извинявам се, ако съм пропуснал отговор към твое питане. :grin:

Някъде писах, че всички "спорове" възникват заради различното разбиране на един и същ термин... Това е нормално - колкото учени има толкова субективни "представи" се крият зад мисленето им. Но, за да се отчете като нормално "състояние на духа", заслуга има ... Айнщайн, разбира се - вкарва разбиране за понятието Гледна Точка (ГТ). Не само за физиката, а въобще, е важно това...

(Знаеш - еднояйчни близнаци - приблизително една и съща био-структура - а пък, съвсем различни по характер и поведение... Що тъй?.. Ами защото имат различна ГТ за всички събития около тях... Това е яко :grin: - косвено доказателство, че Гл.мозък при Човек е самообучаващ се био-компютър ... за първите седем, говоря, че и по-нататък. Затова - важно е уточняване на различните ГТ, до какви асоциации, представи, могат да се стиковат с реално ставащите процеси да се уточнят зад "даден термин", какво се разбира... Ако си забелязал - когато твърдя нещо винаги казвам защо мисля така, на каква база стъпвам и от каква ГТ предпочитам тълкувания - на факти, а не на чужди мисли за тяхната същност. Може да изглежда така: и да твърдиш, че всички учени грешат, само ти си прав - но критиката в случая на наука, е градивна - признат инструмент. Не е задължително да съм прав - въпросът е, доколко тезата на учения, издържа на критика ...известно е - "Сто учени срещу Айнщайн" :guitar: )

Вземи прочети малко научна литература, само с хвърляне на думи в науката не става.

Ами, четох ... навремето, когато търсех истините за света.(И др. - Освен 47 бр. за изпити, които се водят за частен случай - наука, за трите букви "инж.")

-Не ми обясниха какво е "маса", "сила"

-Не ми обясниха какво е "съзнание"

-Не ми обясниха какво е "заряд"

-Не ми обясниха какво е "спин"

-Не ми обясниха какво е "разум"

-Не ми обясниха какво е "живот" и още много други, с основен въпрос "Защо? ги има тия неща"

Брей, мааму стара, викам си - съм тъп! - хората толкова много са писали, всичкото (по-горе) им е известно, ясно и ... боравят с него, с лекота. :frusty2:

Чакай да видим: философията, физиката, биологията ... в малко по-популярен стил, дали ще ми отвори очите?

Да,.. Трудно - Седем пъти препрочитах "Файнманови лекции по физика", като все правех справка с др. учебници по същата тематика... и, това е. Четено е.

И разбрах - много нерешени проблеми има... Ако се "измисли" друга ГТ, дали нещата няма да се подобрят?

Имах малко късмет - съществува такава ГТ, официално отхвърляна, но не и ненужна, за мисленето. Просто я възстановявам повърхностно с косвени доказателства, а всеки от специалистите, ще си направи неговото мислене, с неговите си термини. Ще се разберат.

Щото, някак си е неприлично да се говори за "много маса има в черните дупки", а да не е известно, какво е "маса".

Не считам, че аз съм лошият чичко с критиката. :guitar:

..

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Със сигурност съвременните динозаври- птиците, определено са топлокръвни, кога в еволюцията им се е появила тази черта е по-интересният въпрос...

Предполагам, когато "гладката" мускулатура за бързи (динамични) реакции, е била заменена отчасти (еволюционно - с ген изменение) с "набраздената" мускулатура. :grin: Действат заедно, но с различна динамика и една друга си помагат. Когато може да се разграничи едната от другата - различни реакции, действия - едната е ангажирана в повече от другата - се "натрупва" излишък от ИЧ-фотони - локално се повишава Т. По-нататък - трябва и система за охлаждане - люспите, повърхностните плочки да стана пера, примерно. :grin: Вълните действат не само на мускулатура, а и на кости, и сухожилия и ... на различни обвивки на различни органи... и определят размери на възможната структура в средата.

(Ако динозаврите са били и "нощни ловци" - значи трябва да са топлокръвни - щото имат голяма площ и изстиват - стават бавни :boxing: )

Гладката мускулатура - "работи" със сравнително дълги вълни от ЕМП - съизмерими с големината на обвивките на/в мускула - при задаване на импулс, сгърчва (свива се и остава в свито положение) и за да се възстанови - трябва да се подаде допълнително обратен импулс. Краката се действат с дълги вълни и захващат "клонче", без да се хаби много енергия.

(При човеци - Гърч на мускул в студена вода. При липса на ОВ с отпускащия импулс - убождането - предизвиква цялостна реакция с къси вълни, което може да формира и обратен импулс. Пренос на инфо с дълги вълни е по-бавен процес от пренос с къси вълни - става въпрос за бързината на приемане - при датчика)

Набраздената - действа с къси вълни (съизмерими с дължината на влакната) - като "по-пробивни" - то, за тях непрекъснато трябва да се задават към мускула - иначе отпуска хватката - именно, защото има от къде да вземе топлина (топлокръвно) да възстанови равновесието. Това непрекъснато "задаване" повишава загубите. Води до общо повишаване на Т

(ИЧ-фотони, за които имаме усещане и ги наричаме топлина. Всъщност - усещаме поток (разлики в интензитет на лъчение за единица време през единица площ)

пп Специално за кокошка - при люпене на яйцата, повишава Т си до 39 градуса. Самите яйца (конструирал съм "домашна" люпилня, едно време) трябва да са при Т 38 градуса (+-) 0,2 ., а и - яйцата да се преобръщат и проветряват.

...

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това дето си написал аз мога да го охарактеризирам само с две думи...пълни глупости.

Съжелявам, че го казвам, но си мисля, че в подобен форум човек трябва да се съсредоточи там където му е силата и да пише за неща, за които е компетентен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това дето си написал аз мога да го охарактеризирам само с две думи...пълни глупости.

Съжелявам, че го казвам, но си мисля, че в подобен форум човек трябва да се съсредоточи там където му е силата и да пише за неща, за които е компетентен.

и други му го казвахме, но човека си вярва, не ще да приеме даже и за възможно че бърка. Богданов като мод във физика е преценил, че заради образователната идея да се види как не трябва да се прави го оставя да си пише глупостите, така е преценил.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това дето си написал аз мога да го охарактеризирам само с две думи...пълни глупости.

Съжелявам, че го казвам, но си мисля, че в подобен форум човек трябва да се съсредоточи там където му е силата и да пише за неща, за които е компетентен.

Разбирам - без аргументи против - пълни глупости!

И аз така казвам, когато чета писаното за Големия Взрив ... и не само по "него" въпрос.

Така - няма да ви безпокоя повече, ама има нещо интересно: ето

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8_1/%D0%9F%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B5-%D0%9C%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%8F_11915.html

С удоволствие ще ви чета коментариите и .. ще разглеждам картинките на животни!

...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За да бъде аргументирано вероятно трябва да разгледаме основите на биологията и физиологията в частност, което няма как да се случи тук. До колкото виждам опитваш се да обясниш с твоята хипотеза работи, които меко казано не са в твоята компетенция.

Предполагам, когато "гладката" мускулатура за бързи (динамични) реакции, е била заменена отчасти (еволюционно - с ген изменение) с "набраздената" мускулатура.

Звучи повече от абсурдно! И от тук всичко по веригата надолу.

Някаква идея как действа мускулния импулс? И що е то изобщо? Синапси? Невромедиатори?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да бъде аргументирано вероятно трябва да разгледаме основите на биологията и физиологията в частност, което няма как да се случи тук. До колкото виждам опитваш се да обясниш с твоята хипотеза работи, които меко казано не са в твоята компетенция.

Звучи повече от абсурдно! И от тук всичко по веригата надолу.

Някаква идея как действа мускулния импулс? И що е то изобщо? Синапси? Невромедиатори?

На границите на различните науки са нещата. Не може "само" биология, "само" математика, "само" физика, "само" химия и т. н. "само"..! - да разкрият цялостно реалността. Затова е хубаво (според мен, разбира се), да има изначална работна хипотеза, която да е в състояние да обясни същността, обединяването на различните изследвания, върху една основа.

Сега, не само според теб, а и според много други - аз греша. Никой, ама наистина никой ... не е съгласен, че ... частиците от неговото тяло и околността, непрестанно се образуват от ЕМП - нали "виждат", че са цели и непоклатими, като камък?!. Това, казват, е малоумно предположение ... затова и прякорът е такъв. Демек, знам, подготвен съм от 1986г насам, че ... такова ще е отношението към нещо, което рязко се различава от стандартното мислене.

Ако си забелязал - съм започнал с "предполагам ...", щото - на някой, може и да му е интересно. Предположения - всякакви и ...само тези, които отговарят на реалност - са приемливи., известно е.

Ето и нещо в подкрепа на таково мислене, въпреки че тук, горното се възприема като "глупости". Е, по-долу - има умности :grin: (в статията) :

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0_18/%D0%A9%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%B8-%D0%A5%D0%B8%D0%B3%D1%81-%D0%B1%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE_10372.html

"...

Елегантната простота на този математически модел на клетъчното делене е чудесен пример за успешен подход в теоретичната биология.

"В биологията, за разлика от механиката на флуидите или физиката, има много "шум" и ненадеждни данни", казва Кутюрие. "Ако направите сложен модел, той често няма да работи, няма да е достатъчно стабилен. По принцип, ако искате да направите нещо смислено, трябва да отделите много време, за да намерите нещо, което може да се вмести в прост модел."

За биологията и хаотичните данни, които предоставя, трябват прости инструменти.

Това може да направи нейната област още по-привлекателна за математиците, за които колкото е по-прост и елегантен един модел, толкова по-добър. Ако специалистите по теоретична биология успеят да приведат биологичните процеси в такива красиви математични модели, Дюме вярва, че това ще донесе големи прозрения за самата биология. "Биологията ще спечели много. Това, което липсва в момента в биологията е рамка, която да обясни или да организира цялата информация, която имаме."

..."

Всъщност (по хипотезата), моделът е прост.

Използва се "парадоксът" на гумата, за да се направи нещо, което е "еластично", да зависи от фон на ЕМП.

Парче от детско балонче. Слагаме между устните - опъваме! Чувства се топлина върху устните... Оставяме го да се "свие само" - чувстваме студ.

При разглеждане структурата на гумата и динамиката на деформацията, се установява, че ... по много физични свойства прилича на "идеален газ", но ... някак изглежда, прави точно обратното (идеалният газ при рязко свиване отделя топлина). Ако се приемат понятията за свиване и опън като едно действие - можем да видим, че при опън на гумата - ние "свиваме" в напречно направление на деформацията. При това, знаем от физиката, че зад "топлина" (човешко усещане), разбираме наличие на различен интензитет на ИЧ-фотони, в предмети и околност (ЕМВ).(Конструирал съм панелни платкови радиатори за домашно отопление - да излъчват ИЧ-фотони - топлят предметите, а не въздуха)

Следователно, ако направим обратния опит - с фотони от ИЧ-област да облъчваме - ще получим МЕХАНИЧНО движение в размерите на гумата - на "топло" се свива, а когато махнем топлото - се възстановяват старите размери (в рамките на еластичната деформация). (Подробно описание има и в приложената литература, като ползвам писаното в "Кръстопътища на науките").

Да, ама известно е, че и гумата и белтъците (въобще живите структури) са изградени от макромолекули на основа на химелемента въглерод.

Така всички "движения" в живото (за осигуряване на устойчивост), могат да бъдат управляеми с фотони на ЕМП..., а хипотезата показва, че всички движения зависят от фотоните. Ние, като Изследовател - признаваме само това, което виждаме, на база грешния за науката принцип "Око да види, ръка да пипне!", грешен, щото - това спира развитието ... на всичко към което се стреми Човек.

Разбира се - няма да спре развитието на Вселената :grin: .

Сега, преносът на ем. импулси в течна, полу-течна и "твърда" среда - си е цялата физико-химия + биофизика. Затова съм казвал, че специалистите ще си решат тънкостите, а не любителите.

Мога само да спомена, че невроните са като био-вълноводи - многопластови "тръби"+полу-течна среда, а йоните са тези, които създават потенциалите, та преносът на "вълни във вълновод" да са строго фиксирани по характеристики (честота, амплитуда и фаза). При наличие на механична деформация от деформираното се излъчват фотони. Пренасят се разделно (по характеристика - управляемо, демек) до "управление". Изработва се импулс за ОВ, ако е нужно - от справката (сравнява се) с ген - база...

...

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми то има вече такава хипотеза , на Малдасена , според която третото пространствено измерение е илюзия барабар с гравитацията. Има тука във форума и тема по въпроса.

За Малоум,дето тука го награкахте, смятам, че изразът "пълни глупости" е много пресилен и нелюбезен , но наистина му куца терминологията. Ако става въпрос за топлокръвна риба, обаче така или иначе се стига до физични проблеми , свързани с топлината, която както твърди Малоум представлява инфрачервени фотони.

Според мен, да си топлокръвен във водна среда е много по-трудно заради многократно по-голямата топлоемкост на водата спрямо въздуха. Също за извличането на кислород от водата е необходима много повече енергия, защото концентрацията на кислорода във водата е по-ниска, отколкото е във въздуха.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Малоум пише пълни глупости не защото му 'куца терминологията', а защото си няма елементарно понятие от биология. А към претенциозното невежество в този форум толерантността е нулева /както, предполагам, сама си забелязала/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Биологията е интересна и на хора, които не са биолози. Лично на мен би ми било любопитно да се дискутира топлокръвната риба, вече написах защо, а не да се ругаят потребителите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако се придържахме към правилото, че за да обявим нещо за "пълни глупости", първо трябва да го разберем, писанията на Малоум щяха да са неприкосновени :please::)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тук никой никого не е ругал!

Но да пишеш в област, в която очевидно имаш само базисни познания и то с претенции, че ще промениш науката, игнорирайки или по- скоро заявявайки, че учените в тази дисциплина до сега са били на погрешен път...!?

Ако ли не разбирам точно какво иска да каже с написаното Малоум и как всичко това го свързва с пола ( от където тръгна дискусията), с постоянната температура, с мускулните импулси, с еволюцията и възникването на живота, то ясно виждам, че с биологията не е на ти. Не искам никого да обидя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има и още нови открити дълбоководни животинки:

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8_1/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D1%81-%D0%BD%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%9F%D1%83%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE-%D0%A0%D0%B8%D0%BA%D0%BE_12061.html

"...

Учените са открили невероятни нови видове от неизследвана дълбоководна екосистема на морското дъно недалеч от бреговете на Пуерто Рико и Вирджинските острови.

На дълбочина повече от хиляда метра, на дъното на Атлантическия океан за заснети странни фантастични водни обитатели, като че ли дошли от друга планета.

1433331489_5.jpg

(пп "Малоум пише пълни глупости не защото му 'куца терминологията', а защото си няма елементарно понятие от биология."

Е, ами тогава, ще питам... може пък някой с неелементарни понятия, да обясни:

1, Откъде медузите знаят реактивния принцип на движение?

2, Защо сърцето тупти (пулсира)? - на принцип "помпа". Помпите са с нисък КПД. Най-високо КПД имат ел двигателите. Що Природата е "избрала" неефективно решение?

Питам за изясняване , а не ... за спор)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпрос и от мен:

Ако сравним например две риби - едната възпроизведена чрез клониране, а другата чрез партеногенеза, ще има ли разлика между тях? При условие че произхождат от една и съща "майка", разбира се.

П.П.Извинявайте, ако това вече е обяснявано някъде из форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

о, Малоум, не си познал. Аз виртуални лекции не изнасям, особено пред хора, които явно не правят разлика между механична помпа и сърце. "Реактивният принцип на движение"? на медузите, също ще влезе в графата на бисерите на БГ наука. :)

Иначе ти препоръчвам да прочетеш ето тази статия:

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%A1%D0%BA%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BA_3/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B4%D0%B5-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82-%D1%87%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%B8_42.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

о, Малоум, не си познал. Аз виртуални лекции не изнасям, особено пред хора, които явно не правят разлика между механична помпа и сърце. "Реактивният принцип на движение"? на медузите, също ще влезе в графата на бисерите на БГ наука. :)

Иначе ти препоръчвам да прочетеш ето тази статия:

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%A1%D0%BA%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BA_3/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B4%D0%B5-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82-%D1%87%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%B8_42.html

За теб ми е ясно, че не знаеш :grin: .(Остроумието не може да замести аргументиран отговор - попадаш в лапите "статията", дето си я показал... Що реши, че принцип "помпа" е Механична помпа?!. Споменах, че няма да споря, но не и когато ми слагаш "терминология", която пък ти не познаваш :grin: )

Някой друг, може би, ще отговори.

...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...