Отиди на
Форум "Наука"

Наука и религия


Recommended Posts

Преди 3 минути, Втори след княза said:

Един позитивен пробив в приказките за божеството, което дарява хората с блага.

Сюжетът на "Вълшебникът от Оз"

Дороти има нужда от някой, който да я върне у дома. В търсене на този всемогъщ някой среща плашилото (хм!), което е без мозък (хм!), тенекиения човек, който е без сърце и страхливия лъв. Тази чета стига до Изумрудения град и се среща с Вълшебника. Оказва се, че градът е "изумруден" само защото всички носят зелени очила, а Вълшебникът е шарлатанин, който се преструва на всемогъщ. Другарите преживяват още перипетии и накрая, в своите съвместни усилия и практика постигат това, което желаят.

Позитивния дух на Америка ни разказва, че не божество, не зелените очила, ще ни дадат това, от което се нуждаем, а това да сме заедно с други, да изследваме света и да побеждаваме злото и глупостта.

Много хубаво, но никой не се сеща, с каква цел е замислено плашилото!😀

Мога да дам и джокер: Не е с цел, да бъде спътника на Дороти...😉

Целуфки!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 3 минути, Atom said:

Хайде сега.  Сигурно 20 пъти те питахме и аз и Втория след княза и 20 пъти отговори едно и също нещо.  Нищо не може да изключваш и не си ти този който може да изключва "само грешната им човешка им същност, като израз на църквата!"   

 

 

И ако ме питаш пак ще ти отговоря, ако все още не си разбрал...😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, skiahtro said:

И ако ме питаш пак ще ти отговоря, ако все още не си разбрал...

Нищо няма да те питам, защото индивидуалната ти вяра не ме интересува.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Atom said:

Нищо няма да те питам, защото индивидуалната ти вяра не ме интересува.

Ами добре, щом вече е така, надявам се само да не е от уплах...😀

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Atom said:

Нищо няма да те питам, защото индивидуалната ти вяра не ме интересува.

Всичко е навързано. Теб не те интересува, но ти примерно не си религиозен, няма богове за теб. Интересува ме подкрепяш ли основите на твоята сегашна Цивилизация, работиш ли за тяхното укрепване или пробваш да се въздържаш, а даже и да съботираш.Примиряваш ли се с Вашите Цивилизационни Наместници<посредници , между Искрата на Разума и Вселена,Свободният път в безкрайноста.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уважаеми хора, вие какво искате да получите от това си обсъждане по интернет?

На мен ми се струва, че е просто едно постоянно спорене. И философстване.

За мен лично е мъчително дори да ви чета. За вас как е? Не е ли това просто една нужда, която всеки има- да общува с приятели, но просто -тъй като сега това го няма в живота ви, остава това тук, понеже "техниката е много напреднала".

Аз виждам, за себе си, че всеки си има някакви убеждения. Истината е една, заблужденията могат да са "n на брой". Защо поне не се разхождате на хубаво време някъде заедно или с други хора? Уверявам ви, по този начин до истината няма да стигнете. Бих дошъл аз лично на Витоша ако се организира нещо. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Петър Станков said:

На мен ми се струва, че е просто едно постоянно спорене. И философстване.

Ами точно това е целта. Аз идвам тук да си кажа приказката, да чуя приказката на
другите ... и  най-важно: да се позамервам с развалени яйца и домати с тези, които
не се съгласват с мен. :ag:

Това е форум за дискусии. Ти какво очакваш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, skiahtro said:

Ами добре, надявам се само да не е от уплах...

Няма уплах. Помолих те, ако има подобно виждане на Църквата да го цитираш. Може и линк да пуснеш. Вярата на Църквата не е накаква скрита вяра, а публична иначе се губи смисъла.  Ако не може да цитираш такова,   това си е твое лично или индивидуално (ти си знаеш какво) вярване.  В случая  не ме интересуваха твоето вярване (разбрах го) а Вярата на Църквата (нали Църквата и вярата са свързани).

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Atom said:

Няма уплах. Помолих те, аки има подобно виждане на църквата да го цитираш. Може и линк да пуснеш. Вярата на църквата не е накаква скрита вяра, а публична иначе се губи смисъла.  Ако не може да цитираш,   това си е твое лично или индивидуално (ти си знаеш какво) вярване.  В случая  не ме интересуваха твоето вярване (разбрах го) а Вярата на църквата (нали църквата и вярата са свързани).

А не, няма да ме товариш с твоите проблеми! Казах ти какво да търсиш, от тук нататък ако не те интересува и взимаш отношение, ще продължаваш да изпадаш, в подобни ситуации...

Link to comment
Share on other sites

Виждам един друг живот. Ако вие нямахте табута, ако не бяхте пропити от социалните норми , от икономобществ. отношения, всичко това умишленно селектирано, аранжирано и избълвано като отрова в масата на Вашата цивилизация. Вие бихте могли да се гупирате , обедините и да стигнете до логичен завършек работейки в група, Група на Свързан Разум, като с времето преминаването към физически свързани индивиди, информационно и физиологично ако щете, това преминаване, преход щеше да дойде тъй естественно и бързо. Май изобщо не схващате , Вие сте основата, материал за една Нова Форма, Нов Носител, имате такова богатство, а оставяте шайка световни разбойници да запират Пътят ви !

Link to comment
Share on other sites

Преди 22 минути, Втори след княза said:

Да плаши гаргите, естествено. 

Така че, да се перчат помежду си те- сламеният ум и кресливите гарги.

Ами и крясъците не липсваха...😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Втори след княза said:

Как се справяте в страната на Дядо Мраз с троловете и спамерите?

При нас горските тролове са голяма част от обитателите на местния резерват, при вас как е?

Link to comment
Share on other sites

Религиите, Вярата дали е Пречка за едно Интелектуано Сливане на група индивиди, в смисъл да мислят и работят заедно, пробвайки да се свържат най ефективно в мрежа, използват всякакви достъпни технологии и знание.Стремят се да съществуват като Единна Система , която може да съществува всякак, физичиски ползвайки всички възможности, децентрализирана  . Вярата в Науката дали е пречка за такъв Стремеж? Как мислите?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, laplandetza said:

Всичко е навързано. Теб не те интересува, но ти примерно не си религиозен, няма богове за теб. Интересува ме подкрепяш ли основите на твоята сегашна Цивилизация, работиш ли за тяхното укрепване или пробваш да се въздържаш, а даже и да съботираш

Какво да ги подкрепям? Те основите са прогнили. Писах вече  за двете светая светих на цивилизацията -  безусловната вяра в постоянния икономически растеж и безусловната вяра в човешката изобретателност.  Всяка една от тях е рискова, а съчетанието на двете е.....  Ама нямаше интерес по тези въпроси.  Ти се записа и с това интереса се изчерпа.  Иначе материали за размисъл има колкото искаш по тези въпроси. Никой не ги крие и се обсъждат съвсем свободно и в Давос и в Брюксел.  Публиката обаче изобщо не обръща внимание. Все едно, че подобно нещо няма.  

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Втори след княза said:

Значи сте свикнали и сте равнодушни. Отминавате ги като част от пейзажа?

Щото ние още им се палим и ги взимаме на сериозно. Пък то им правело кеф, да знаеш. Ех, сърце българско, не си равнодушно и не гледаш отгоре на тварите...

Сърцето няма народност, кръвта е еднаква на вкус............ и цапа еднакво.

Ъкълът има ли къща? има ли номер, паспорт............Има ли Име................има ли Вид............Има ли си Слънце...........

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Atom said:

Какво да ги подкрепям? Те основите са прогнили. Писах вече  за двете светая светих на цивилизацията -  безусловната вяра в постоянния икономически растеж и безусловната вяра в човешката изобретателност.  Всяка една от тях е рискова, а съчетанието на двете е.....  Ама нямаше интерес по тези въпроси.  Ти се записа и с това интереса се изчерпа.  Иначе материали за размисъл има колкото искаш по тези въпроси. Никой не ги крие и се обсъждат съвсем свободно и в Давос и в Брюксел.  Публиката обаче изобщо не обръща внимание. Все едно, че подобно нещо няма.  

Мисля има интерес, но в тая тема става някак безмислено.По тея въпроси е нужна и много специфична информация, колко тук я имат, аз се увствам Неинформиран, а знам много............ при теб как е, как чувстваш?

Радвам се на позицията ти, мислиш и не искаш да спираш, Така трябва......... до последен дъх.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Втори след княза said:

Мнението ми е, че това не става на форум. Форум/площад е мястото, където можеш да си изложиш възгледите, но не и сериозно да обсъждаш или да мислиш и работиш заедно. За това Платон се е отделил в един кът-Академията , Аристотел в друг- Лицея или са се срещали със съмишленици у някого. Науката избуява на тишина, а не на форума, където идва всеки.

Тука обсъждаме, няма да правим връзка.Такъв тип отношения са меко казано много трудни. Доверието на първо място, то руши обединението, идват и онези неща които казах и те слагат стоманени капаци и всичко приключва. Така са ви отгледали, да нямате шанс, да бъдете Безопасни!

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Втори след княза said:

Не носите ли маски?- помагат да не облизвате инструментите.

А и казват, че на север кръвта е по- светла, а хората по- високи. Студът, който задържал развитието на онова в семенните торбички помагал да постигнат повече преди да пощръклеят.

Вкуса на месото им е като на всички хора.................

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Втори след княза said:

Имаш предвид недоверието?

Те и афроамериканците в САЩ... пък ...

Липсата на доверие или недостиг.

Да пробват да правят Общност на Групов Разум  са способни единици на някакаво ниво на мислене, способност, без значение от призход, раса,етнос и пр.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Господа, съжалете интернета!

Само (вече) вчера успяхте ударно да изпишете над 7 страници спам. Това трябва да се отбележи като абсолютен рекорд на тези форуми тук...

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 часа, Петър Станков said:

Е трудно е да си блъскаш главата в стената, наистина! Успех!

Някои хора за разлика от други, поне се опитват нещо да направят, а не само да вярват. '' блаженни са вярващите ''

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...