Отиди на
Форум "Наука"

Най-нетолерантните побеждават. Диктатът на малцинството.


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

сламеният човек от "Вълшебника от Оз" няма мозък. Ти все още имаш такъв. Но го ползваш в погрешна посока, защитавайки педофилията на Мохамед. :)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 561
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 часа, vvarbanov said:

Обикновенно минава известно време докато почнеш да не разбираш какво пиша, но сега сме в началото, дръж се още малко.

Това дето си го направил е класически "сламен човек."

И това седнал да ми го пише човек, който в отговори на мнения по решения на ЕСПЧ пуска снимки на Путин и медийни заглавия (вкл. от пеевски вестник хахаха) какъв бил Салвини.

Виж сега, не съм специалист в областта, но сериозно ти препоръчвам да намериш такъв и да си направиш един преглед. Ти си обсебен от Путин. Пак казвам, не съм специалист, така че няма да спекулирам какъв точно е проблемът, но бих предположил някакъв скрит сексуален копнеж по въпросната личност или нещо от този род. Потърси помощ преди да е станало късно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Aspandiat said:

Всъщност, прав си. Примерът с измислена държава като Белгия не би трябвало да оказва каквото и да е влияние върху европейските държави, възникнали по естествен път.

Не е вярно не съм прав!

Не изменят името на коледните базари в Белгия на "зимни" защото уважават чувствата на клиентите.Изменят ги защото имат полза за бизнеса.Не им дреме каква религия изповядват.Не го правят заради демокрацията, либерализма, правата на човека, атлантическите ценности или уважението което изпитват към исляма.Не участват и в заговор за превземането на ЕС от мигрантите.Според мене търговците не се интересуват от патриотизъм и национализъм.Пък ако не ги принуждават ,няма даже и да се преструват на честни. Съмнително е ако няма полза, бизнеса да се съобразява как са възникнали държавите.

Ако преценят, че ще имат повече клиенти, те ще извършат промени за да ги привлекат. Но не трябва пък да отблъснат други.Тя работата е деликатна.  Налага им се да балансират ,като крайната цел е печалбата.Ако тия действия носят печалба, и другите европейски държави ще ги копират.Съобразявайки се с местните условия.И пак в името на далаверата.Ако им е изгодно ще се правят на патриоти, националисти, и каквито там трябва.За бизнеса няма морал, всичко извън него са предразсъдъци. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, sir said:

И това седнал да ми го пише човек, който в отговори на мнения по решения на ЕСПЧ пуска снимки на Путин и медийни заглавия (вкл. от пеевски вестник хахаха) какъв бил Салвини.

Виж сега, не съм специалист в областта, но сериозно ти препоръчвам да намериш такъв и да си направиш един преглед. Ти си обсебен от Путин. Пак казвам, не съм специалист, така че няма да спекулирам какъв точно е проблемът, но бих предположил някакъв скрит сексуален копнеж по въпросната личност или нещо от този род. Потърси помощ преди да е станало късно.

 Понеже те уважавам, и зная че няма да ме посъветваш нещо лошо ,ще последвам съвета ти.

Ти си умен и интелигентен човек, не ме разочаровай!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

НАй-комичната гледка е, когато ислямист изтропа сексистко разсъждение /ако беше бял християнин, феминистките щяха да го разпнат/:

Women can't drive because they 'have a quarter of a brain', Saudi sheikh says

https://stepfeed.com/women-can-t-drive-because-they-have-a-quarter-of-a-brain-saudi-sheikh-says-9113?fbclid=IwAR20aTGl_xDB7aj7DrgnXyTc-iRx7nTS6Zlc3Xx_e7OBMlH0bu7HtYfqj18

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Last roman said:

НАй-комичната гледка е, когато ислямист изтропа сексистко разсъждение /ако беше бял християнин, феминистките щяха да го разпнат/:

Women can't drive because they 'have a quarter of a brain', Saudi sheikh says

https://stepfeed.com/women-can-t-drive-because-they-have-a-quarter-of-a-brain-saudi-sheikh-says-9113?fbclid=IwAR20aTGl_xDB7aj7DrgnXyTc-iRx7nTS6Zlc3Xx_e7OBMlH0bu7HtYfqj18

Ами представиси ако се заплеснат и им се плъзни хиджабът нагоре.....Кво може да стане....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

УСПЕХ !
Една реакционна , сексистка , древна , мрачна , средновековна нетолератност си заминава. Няма да има вече снежни човеци  мъже ! Край ! Снежните мъже умряха. Довиждане, гуд бай, ауфидерзеен, довиждане, досвидание и сбогом  -   snowman  . Няма да има вече снежен човек а ще има снежен хора !

1453755047150855047.jpg

Българите сме доста по толерантни он немците и англичаните със шнее ман - снежните им мъже. Ние казваме по - толерантно - снежен човек.

s1200

Руснаците отново ни шашват и объркват ? Те казват - снежна баба !  Даже не знам какво да кажа ? Толерантно ли е да се казва по руски снежна баба или е реакционнно ? 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нито ден без нов успех !  Радостното , че благата вест идва от най - развитата и напреднала страна в света.  Колорадоо избра за пръв път открит гей за губернатор , предаде Фнарс прес, като се повзоа на  Ей Би Си и Ен Би Си. Това е деморатъат  Джаред Полис.  Пак от Дем. партия бяха и първите 2 жени мюсулманки - Илхан Омар и Рашида Талиб. Талиб по арабски означава СТУДЕНТ - образован човек , прогресивен, отворен за демокрацията и общочовешките ценности !  - "Успяхме заедно Талиба " Написа Илхан в твитер.  " Нямам търпение да заседваме заедно Илхан " отгвори Талиба. 

Ето как благодарение на прогреса всички заживяхме както родни братя и сестри - вълка и агнето, кума лиса и заю баю , лъвът и сърничката.


 
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 6 часа, Du6ko said:

Нито ден без нов успех !  Радостното , че благата вест идва от най - развитата и напреднала страна в света.  Колорадоо избра за пръв път открит гей за губернатор , предаде Фнарс прес, като се повзоа на  Ей Би Си и Ен Би Си. Това е деморатъат  Джаред Полис.  Пак от Дем. партия бяха и първите 2 жени мюсулманки - Илхан Омар и Рашида Талиб. Талиб по арабски означава СТУДЕНТ - образован човек , прогресивен, отворен за демокрацията и общочовешките ценности !  - "Успяхме заедно Талиба " Написа Илхан в твитер.  " Нямам търпение да заседваме заедно Илхан " отгвори Талиба. 

Ето как благодарение на прогреса всички заживяхме както родни братя и сестри - вълка и агнето, кума лиса и заю баю , лъвът и сърничката.



 

Машалла!

Аллаху Акбар!

 

И също специален поздрав за Джаред Полис!

 

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, ДеДо Либен said:

тВитер???

Какво ще да е това нещо , Душа?

Bildergebnis für ÑвиÑеÑ

Да извинявайте. Казва се ТвитТер и  е украинска програма за общуване.

 

Я думала, что все рассветы я уже встречала,
Я думала, что больше не смогу начать сначала,
Я думала, что в этой жизни любви больше нет,
Особенно когда за тридцать.


Я заказала шоколад и мартини,
И, словно в фильме Фредерико Феллини,
Подумала, что счастья в любви больше нет,
Я поняла, я поняла.

Припев 
А я стояла вся в розовом свитере,
А ты спросил меня, есть ли я в Твиттере.
А ты спросил меня, есть ли я в Твиттере,
И я, естественно, сказала да-да-да.


А он спросил меня, есть ли я в Твиттере,
А я стою в этом розовом свитере.
И слёзы льются из глаз,
И понимаю сама – так не бывает
Бывает, бывает.
...

Подруга Мия отдыхала на Кубе,
И это как-то оказалось в Ютюбе.
О, как же сложно контролировать себя иногда,
Особенно когда за тридцать тебе.


Я заказала шоколад и мартини,
И, словно в фильме Фредерико Феллини,
Я поняла, что счастье в любви всё же есть,
Я поняла, я поняла.

 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.09.2018 г. at 0:01, Du6ko said:

Ужасното е , че една от основателките на движението " Изповядай се, бъди смела, разкажи истината " накратко казано Мю ту или нещо подобно , което бясно се бори срещу мъжете насилвачи , се оказа изнасилвачка на малолетно момченце ! Уж жертвата се оказа престъник над малолетно дете ! Но понеже активистката е от правилната " Демократична " паритя на САЩ то това се замълча. 

Много неща се премълчават, когато уличават феминистките в престъпления, които те самите определят като такива, чрез феми-законите си. Феминизмът е идеологическа доктрина за репресия към мъжете, зародила се в умопобъркани и човеконенавистни глави в САЩ. Крайната цел, добре маскирана зад сладки приказки, е редукция на човешката популация. Малцинствата тероризират мнозинството с преекспониране, като постоянни жени-жертви, попадащи под мъжка "тирания", или пък негрите (афроамериканците), превърнати в роби от бялата раса. Толериране и закрила на мюсюлманите, като угнетени от мнозинството, и не можещи да изповядват свободно религията си, а уж били зверове, обрязващи жените си и убиващи с камъни жените, опозорили мъжете с безчестие.Това е много опасна теза, издигната от левичарите-неомарксисти, известни като Политкоректори. Политическата коректност – ПК, възниква в периода на 50-те – 80-те г.г. на миналия век в университетите на Източното крайбрежие в САЩ. Главен идеен вдъхновител е лудият Херберт Маркузе, „философът-революционер“ с франкфуртската си школа.  Тезата за „речта на омразата“ е насочена директно срещу базовата ценност и главен бастион на демокрацията - Свободата на словото. Как може да съществуват "свобода на словото" и реч на омразата" едновременно? Тасива оксиморони са феминистки специалитет. Когато мъж каже за  женските недостатъци според феминистките е сексист. Използва реч на омразата и може да бъде осъден на момента, а жената може да обижда всячески мъж и то на обществено място, като няма никакви последствия за нея.

Постмодерен феминизъм. Участничките в това движение се борят по цяла гама от много важни въпроси, като например начина по който мъжете седят в метрото или в автобуса (в Испания глобяват мъжете, ако стоят с леко разтворени крака), а носенето на бурка било символ на женската еманципация. Въпреки че представляват малък процент от населението, най-радикалните между тях оказват огромно влияние върху основните медии и законодателството в много западни страни, както вече и у нас. Дори примерът с желанието на Митака за моето остракиране, понеже казвам истини-неща, които виждам, но не се харесват на феминистките, е показателен. Радвам се, че доста потребители и модератори разбират за какво говоря, и не се влияят от феминистични заплахи! Жените ги разбирам! Завиждат на мъжкото превъзходство и всячески се стремят да опонират на мъжете, като ги изнасилват вербално и налагат волята си с юридически по-големите си правомощия. Не разбирам обаче мъжете! Защо, след като са много по-силни и по-у*** допускат тази гавра на феминистките с мъжкия облик и мъжкия авторитет, като дават такава огромна власт в ръцете на жените? Балканският ни манталитет и все още патриархалната ни нагласа на голям процент от обществото е преимущество пред западните страни, относно оцеляването на обществото, попаднало под ударите на феминизма! Не всичко е загубено. Дори мисля, че едва сега започва. След като извратенията с истанбулската конвенцият не успя, сега феминистките надават вой отново. Над 22 жени от началото на годината са починали от неестествена смърт, злоупотребили с мъжкото търпение и решили да раздават женско правосъдие, с юридическите си правомощия. Е, има и друг прочит на медийната информация, но статистиката си е статистика. Умните лекари първо установяват причината за болестта, и след като я премахнат, тогава пристъпват към същинското лечение!

 

 

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еркюле , Еркюле поне пиши откъде я копна тая простотия.

п.с.между другото подобни примитивизми (Зелениково стайл) са най-добрата хранителна среда за войнстващата леберастия.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 4 часа, ДеДо Либен said:

Еркюле , Еркюле поне пиши откъде я копна тая простотия.

п.с.между другото подобни примитивизми (Зелениково стайл) са най-добрата хранителна среда за войнстващата леберастия.

Е не мога да се въздържа да не поздравя всички мъже с нежни сърца в този форум с една чудесна любовна балада.

Да знаете момчета, истинската любов побеждава всички препятствия!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, ДеДо Либен said:

Еркюле , Еркюле поне пиши откъде я копна тая простотия.

п.с.между другото подобни примитивизми (Зелениково стайл) са най-добрата хранителна среда за войнстващата леберастия.

Дедо Либене, дали си дедо или си бабе не знам, само ти си знаеш. Тая простотия съм я видял-почувствал, като епидемия, заливаща Европа, и не разбирам защо мъжете си заравят главите в пясъка като едни огромни птици, и се правят, че феминизмът и "позитивната дискриминация" са нещо безобидно?
Виж тук за какво иде реч!
https://voinaimir.info/2017/05/мъжемразко-законодателство-испания/
Следиш ли новините в медиите? Как ти се струва клипът на Башар? Сексистко ли е поведението му, когато жената му поднася кафето, а след това и сметаната? Чувствам, че идва времето когато, ако кажеш Добър Ден на позната жена или роднина, па било то и собствената ти дъщеря или съпруга, друга жена видяла или измислила това, може да те обвини в сексизъм и да се окажеш в затвора, като опасен престъпник! За това говоря, и не разбирам защо ти и останалите като теб толерирате-насърчавате феминизма, ако сте с Y-хромозома, а не с два Х-са? Трябва ли мъжете, като потискани и репресирани от феми-законите да раздават мъжко правосъдие, омерзени от системата, която ги унижава и принуждава да се защитават , прилагайки закони дадени им от природата? Феминистките не са мнозинството от жените, но квичат постоянно за права, които никой не им е отнел. Справка:- Жените, гласували за избирането на Тръм за президент са обявени за предателки на женския пол!!! Само у нас има над 200 женозащитни НПО-та, които паразитират върху гърба на работещите и произвеждащи блага мъже? Като има толкова много жени жертви на насилие, защо пансионите за такива жени в северна България са празни и има само живеещи мургави жени, които ползват облагите на законите, заедно с женозащитните НПО-та? Че, и още средства трябвало да отпусне държавата за още домове за "насилени" жени, а мъжете кучета ги яли! Феноменът на 21-век....насилието над жените (Мария Габриел) не е никакъв феномен, а резултат от проява на женска наглост и гавра с мъжкия авторитет, а феноменът ФЕМИНИЗЪМ е трудно обясним, защото мъжете като пол са по-силни и имат практическа възможност да не го допускат!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Gender-neutral language in the European Parliament

http://www.europarl.europa.eu/cmsdata/151780/GNL_Guidelines_EN.pdf

Най-голямата драма, не успели да намерят джендър-неутрална думичка за сервитьор/сервитьорка:

Waiter/waitress (no gender - neutral term has been successfully proposed)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, sir said:

Gender-neutral language in the European Parliament

http://www.europarl.europa.eu/cmsdata/151780/GNL_Guidelines_EN.pdf

Най-голямата драма, не успели да намерят джендър-неутрална думичка за сервитьор/сервитьорка:

Waiter/waitress (no gender - neutral term has been successfully proposed)

 

В нашия край по този повод биха казали "Всичката Мара втасала, само .... останало".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обезпокоителна за носителите на толерантните ценности новина !

tass_25374629.jpg

Заместничката на самата А М - Генералния Секретар на ХДС - управляващата от 18 година партия в най - голямата република на ЕС  - Анегрет Крамп Каренбауер (АКК) , днеска заяви , че иска замесените в престъпления младежи емигранти да бъдат насилственно екстрадирани от Европа ! Не само да бъдат екстрадирани - което само по себе си е насилие над стремящите се към свобода и демокрация младежи , ами и да им се забрани пожизнено да влизат в Евр. Съюз ! 

Тази мярка сигурно ще засегне група младежи от Африка и Близкия изток извършили групово изнасилване . Тия млади хора може би ще бъдат лишени от възможността да живеят и работят (получават помощи) в ЕС ! Това въобще ама хич не е толерантно.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 22 минути, Du6ko said:

Обезпокоителна за носителите на толерантните ценности новина !

tass_25374629.jpg

Заместничката на самата А М - Генералния Секретар на ХДС - управляващата от 18 година партия в най - голямата република на ЕС  - Анегрет Крамп Каренбауер (АКК) , днеска заяви , че иска замесените в престъпления младежи емигранти да бъдат насилственно екстрадирани от Европа ! Не само да бъдат екстрадирани - което само по себе си е насилие над стремящите се към свобода и демокрация младежи , ами и да им се забрани пожизнено да влизат в Евр. Съюз ! 

Тази мярка сигурно ще засегне група младежи от Африка и Близкия изток извършили групово изнасилване . Тия млади хора може би ще бъдат лишени от възможността да живеят и работят (получават помощи) в ЕС ! Това въобще ама хич не е толерантно.

Това е твърде жестоко! Те са го направили защото са имали тежък живот! Трябва да им се помогне! Примерно да им се даде помощ за да могат да издържат харем от поне 4 партньори (не казвам жени, защото може да са гейове и да предпочитат мъже).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така , да споделя една интересна случка разиграла се тези седмици на която съм свидетел. Да вметна - това е мое откровение - който иска да вярва , който не - ок , няма доказателства и т. н. Колегата ми румънец с който работим само нощна смяна , една нощ не дойде. На другата също ...но вече разбрах от мълвата : уволнен е за расизъм. Казал на един тъмнокож работник - monkey ! Човекът се оплакал на представител на изпълнителната (главната) компания на сайта (огромен строителен обект) и до нашата под изпълнителна компания пристига ултиматум - колегата ми да бъде ...разкаран от обекта !  Стана ми кофти , не толкова за него (иначе е стабилен много) колкото че неговата работа трябваше да поема аз !  Оставяха ми по някой да ми помага ,но до 22 : 00 ч. натам - аз сам . На 5-та или 6-та нощ от случката , отварям аз вратата и ...оп... колегата (расиста) . А...к,во правиш бре ? Помислих , че идва за малко да си вземе дрехи или нещо е забравил ….а ,..на работа съм ми отговаря той . ??! Сигурен ли си ...тъпо го попитах , на което няколкото присъстващи се засмяха на глупавия ми въпрос. Да , да, каза ми колегата. По късно на саме го попитах каква е …"работата" . Той не му се говореше, но призна...че е имало нещо такова ! И...продължавах да го разпитвам.. к'во сега ?  Върнаха ме , ми отговаря , но ще идвам в 19 ч. и ще си тръгвам в 05 ч. Тоест един час по късно ще идва и един час по рано ще си тръгва за да не бъде засечен от ...този който го е разкарал. ! Сега да поясня , ако представител на изпълнителната компания даде червен картон на служител - последният напуска безвъзвратно обекта, защото пропускът му - в случаят пръстовия отпечатък (на някои места карта-пропуск) се анулира и той не може да влезе в обекта ! При колегата се получи обаче едно ….затваряне на очите......тоест уж изгонен , но ….пак върнат нелегално. Учуди ме, че фирмата в която работим е голяма и има доста обекти както в Лондон така и в кънтрито. Можеха спокойно да го преместят - имаме например близък обект на около 15 минути пеша от нашият...но ? Още повече , че той самият не държи непременно да е там. Странни са нещата...и още нещо ...като employed  (служител , осигурен в английска компания) по едно време достигнах 70 часа седмично ( във фиша ми (пей-слип който ми изпращат ежеседмично всичко си фигурира черно на бяло)....и на въпроса ми ..това не е ли малко противозаконно ми отговориха - В UK профсъюзи в строителния сектор няма ! Може да си трупаш и 100 часа седмично - няма проблем , ако разбира се ти самият не се оплачеш че те изнудват да работиш против волята ти ...

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Евристей said:

Така , да споделя една интересна случка разиграла се тези седмици на която съм свидетел. Да вметна - това е мое откровение - който иска да вярва , който не - ок , няма доказателства и т. н. Колегата ми румънец с който работим само нощна смяна , една нощ не дойде. На другата също ...но вече разбрах от мълвата : уволнен е за расизъм. Казал на един тъмнокож работник - monkey ! Човекът се оплакал на представител на изпълнителната (главната) компания на сайта (огромен строителен обект) и до нашата под изпълнителна компания пристига ултиматум - колегата ми да бъде ...разкаран от обекта !  Стана ми кофти , не толкова за него (иначе е стабилен много) колкото че неговата работа трябваше да поема аз !  Оставяха ми по някой да ми помага ,но до 22 : 00 ч. натам - аз сам . На 5-та или 6-та нощ от случката , отварям аз вратата и ...оп... колегата (расиста) . А...к,во правиш бре ? Помислих , че идва за малко да си вземе дрехи или нещо е забравил ….а ,..на работа съм ми отговаря той . ??! Сигурен ли си ...тъпо го попитах , на което няколкото присъстващи се засмяха на глупавия ми въпрос. Да , да, каза ми колегата. По късно на саме го попитах каква е …"работата" . Той не му се говореше, но призна...че е имало нещо такова ! И...продължавах да го разпитвам.. к'во сега ?  Върнаха ме , ми отговаря , но ще идвам в 19 ч. и ще си тръгвам в 05 ч. Тоест един час по късно ще идва и един час по рано ще си тръгва за да не бъде засечен от ...този който го е разкарал. ! Сега да поясня , ако представител на изпълнителната компания даде червен картон на служител - последният напуска безвъзвратно обекта, защото пропускът му - в случаят пръстовия отпечатък (на някои места карта-пропуск) се анулира и той не може да влезе в обекта ! При колегата се получи обаче едно ….затваряне на очите......тоест уж изгонен , но ….пак върнат нелегално. Учуди ме, че фирмата в която работим е голяма и има доста обекти както в Лондон така и в кънтрито. Можеха спокойно да го преместят - имаме например близък обект на около 15 минути пеша от нашият...но ? Още повече , че той самият не държи непременно да е там. Странни са нещата...и още нещо ...като employed  (служител , осигурен в английска компания) по едно време достигнах 70 часа седмично ( във фиша ми (пей-слип който ми изпращат ежеседмично всичко си фигурира черно на бяло)....и на въпроса ми ..това не е ли малко противозаконно ми отговориха - В UK профсъюзи в строителния сектор няма ! Може да си трупаш и 100 часа седмично - няма проблем , ако разбира се ти самият не се оплачеш че те изнудват да работиш против волята ти ...

Интересно е в Англия!🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
On 9.11.2018 г. at 9:20, Skubi said:

zs3eccehomonem Стига бе. И други малцинства има....козичките, агънцетата, магаренцето....

https://www.24chasa.bg/Article/560430

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...