Отиди на
Форум "Наука"

Истанбулската конвенция и "третия пол"


Recommended Posts

  • Потребител
1 hour ago, vvarbanov said:

Малко е, трябва да я почетвърти, попети,....

 

Едва ли чак сега е забелязан този проблем.Но малки малцинства, малък проблем.Големи, голям.Едно, че сегашните малцинства са имали време да се формират постепенно и адаптират.Друго, че сега идват големи групи без подготовка, информация,... И трето,  че досегашните малцинства са съставени от емигранти, новите са мигранти.От там е разликата.

ето защо:

....заради мониторинга, конвенцията е международно задължение.Не можем да си затваряме вече официално очите за ти тия проблеми.

държавата ако няма възможности и желание да се намеси, това ще направи GREVIO

Как я виждате тая работа Върбанов - бюрократите с тънките вратлета и марковите костюмчета от GREVIO  да влезат в оня квартал в Антверпен (където след атентата в Париж заради няколко тероряги се наложи за пръв път от години белгийската държава да влиза с жандармерия , армия и спецчасти) и да подгонят някой добре адаптиран традиционалист заради два-три шамара примерно.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 614
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Стига глупости , ето как са на практика местните закони защита правата на жената и джендърите и тези за защита правата на детето. Аз ви казах че са всички тезе за правата на разни групи в комплект.

Случай от практиката във Финландия. почтено семейство с 2 деца, съпругат с хубава работа, съпругата с професия , но гледа децата , в момента не работи. Мъжът , пийнал повечко тегли майните на цялата рода на жената и в несвяст казва , ако бАААбата се меси , ще ги застреля, има законно оръжие, Оная овца под подкукоросване на бАААбата се оплаква в „милицията„ . Идват от милиция и социални и онея за правата на жените, вече изтрезняли и разбра ли се , тя отроча да е имало проблем, Но не!, предлагат и защита, и отстраняване на съпруга, ако тя откаже , отрича сигнала, то социалните ще отнемат децата поради опасност от насилник в семейството. Тя насилствено е отделена от съпруга си, не е съгласна и се оплаква, телевизията идва и прави репортаж, заклйученирето е , че няма възможност да се съберат със мъжа, ако го направи отнемат децата.Ноу сенс!

След 6 месеца напуска Европа с децата и отива, забележеъте в Турция!, децатта с нея, мъжът с нея. щастливи, той си работи в ЕС, канят  ЕС тв, някаква полска беше за репортажа, даван и по една финландска. Казват много им здраве на Финландските педеруги !, разбира се в непряк текст !

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, ДеДо Либен said:

Как я виждате тая работа Върбанов - бюрократите с тънките вратлета и марковите костюмчета от GREVIO  да влезат в оня квартал в Антверпен (където след атентата в Париж заради няколко тероряги се наложи за пръв път от години белгийската държава да влиза с жандармерия , армия и спецчасти) и да подгонят някой добре адаптиран традиционалист заради два-три шамара примерно.

Това не прилича ли малко на приказката за нероден Петко? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 58 минути, ДеДо Либен said:

Как я виждате тая работа Върбанов - бюрократите с тънките вратлета и марковите костюмчета от GREVIO  да влезат в оня квартал в Антверпен (където след атентата в Париж заради няколко тероряги се наложи за пръв път от години белгийската държава да влиза с жандармерия , армия и спецчасти) и да подгонят някой добре адаптиран традиционалист заради два-три шамара примерно.

Тези от GREVIO са си измислили далеч по-безопасна и приятна роля. Да събират информация за насилие и да преразпределят/управляват средства. А тези с шамарите трябва да ги гони държавата, но по препоръките на GREVIO.:)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, scaner said:

Това не прилича ли малко на приказката за нероден Петко? :)

Не , наистина си неориентиран. Има го, а и в Англия, мой колега е свидетел, има места, където Европейци не влизат от страх за саморазправа!. На други черните мародерстват. Той е бил ограбван 2 пъти с нож опрян в гърлото, добре че втория път са били бивш военен и албанец, християнин, оказал се етнически българин. Прогонили са негрото!, но от полицията разследват тях , а не боклука криминал!

Има шериат зони в Лондон и той ми е казвал точно кои са !

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Ето и моите мотиви да съм против т.н Конвенция. Тръгвам от частното, заедно със другите нормативи за защита правата на детето, феминистичните повели и завети във властта, натиска за трансформърс права и свободи, всичко в цялост ще отслаби и разклати възпитанието и изграждането в личност, гражданин и най вече Човек на децата.От там са лесни мишени на новите месомелачки  за психоманипулации и масова съзнаниеформировачка . След 2,3 поколение ще се получи слабо европейско общество, неспособно  на съпротива , градеж на групи, общества и планове за реакция.Нито пък качествени алтернативи за близкия път на развитие.Ново ниво на власт , за разните ЕС властови картели.Същото се пробва и извън ЕС , САЩ, Канада, Австралия , а по късно и др.Всичко би било добре , ако това унифииране на културно социопсихично ниво се ползва креативно. Аз подкрепям такъв подхот, дори съм предложил мое ноухау, подробно описана разработка, НО в края на краищата  щер се ползва за „консуматорски„ цели, В;аст , на непознато равнище до този момент, мечта за всеки висш офицер в разните служби.Всичко си има цена, това също, в съгласие с по стар план за генетикосоциален микс, т.е размиване на етноси, народи в ЕС, с примеси от Азия и Африка, което подкрепям принципно, но в случая се ползва за „зануляване„ те си мислят, с претопяване на различия , ще имат по голям комфорт, ще сгрешат, няма нищо по страшно от мелез , европоид и азиатец и др. примеси, къде евреи, къде африканци. Аз съм такъв и смятам да „отмъстя  за брат си ! „:ag:.Ще я объркат, но с това което виждам и знам, след десетилетия ще Го сътворим, Онзи , ойто Не е човек , но е роден от него. Пада му се тежката задача да вземе решение............. да отмъсти за Чичо си ! , или да се сниши !, Какво ли ще избере.............:ag: 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, ДеДо Либен said:

Как я виждате тая работа Върбанов - бюрократите с тънките вратлета и марковите костюмчета от GREVIO  да влезат в оня квартал в Антверпен (където след атентата в Париж заради няколко тероряги се наложи за пръв път от години белгийската държава да влиза с жандармерия , армия и спецчасти) и да подгонят някой добре адаптиран традиционалист заради два-три шамара примерно.

Тъкмо се канех да напиша същото като Incorrectus 

1 hour ago, Incorrectus said:

Тези от GREVIO са си измислили далеч по-безопасна и приятна роля. Да събират информация за насилие и да преразпределят/управляват средства. А тези с шамарите трябва да ги гони държавата, но по препоръките на GREVIO.:)

Само дето тези от GREVIO не са измислили нищо защото още не са избрани.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, vvarbanov said:

 

Само дето тези от GREVIO не са измислили нищо защото още не са избрани.

Виж какво са измислили в Швеция , Норвегия. дори Финлндия. Скоро и в Германия. има го вече във Франция. Чети. Чакаме инфо от място, другите източници, винаги има съмнения. Познати от Франция, турци и българи в Швеция, дано пропишат тук.

Link to comment
Share on other sites

Друго, лично. Да видят гадовете джендъри за какво става въпрос! Аз съм лекар, стоматолог по старо му , занимавам се с болести по зъбите, устата , орална хирургия и спешни случаи орална, лицев. челйуст. хирургия. Това ми е едната професия, около 20 часа седмично, по скоро 18 часа.Имам спешни жени и деца със съмнителни наранявания, по новите закони следствие от дъговидната конвенция и тези за защита правата на милицията спрямо детето и семейството съм длъжен да направя уведомление органите, ако не го направя и се рзследва , подлева на наказателна отговорност. Аз не го правя, не информирам, манипулирам информацията и записвам нагласени данни , никога не бих станал доносник, дори и да ида в затвора !

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, laplandetza said:

Друго, лично. Да видят гадовете джендъри за какво става въпрос! Аз съм лекар, стоматолог по старо му , занимавам се с болести по зъбите, устата , орална хирургия и спешни случаи орална, лицев. челйуст. хирургия. Това ми е едната професия, около 20 часа седмично, по скоро 18 часа.Имам спешни жени и деца със съмнителни наранявания, по новите закони следствие от дъговидната конвенция и тези за защита правата на милицията спрямо детето и семейството съм длъжен да направя уведомление органите, ако не го направя и се рзследва , подлева на наказателна отговорност. Аз не го правя, не информирам, манипулирам информацията и записвам нагласени данни , никога не бих станал доносник, дори и да ида в затвора !

И ако Те помолят да напишеш протокол за травмите, защото искат да отидат в полицията? И тогава ли пишеш, че спортна травма от каране на колело или скейборд?

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Skubi said:

И ако Те помолят да напишеш протокол за травмите, защото искат да отидат в полицията? И тогава ли пишеш, че спортна травма от каране на колело или скейборд?

Тогава идват с полиция, т.е вече са подали жалба, съвсем различно е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, laplandetza said:

Подготвили сме се, ако нещо стане децата и жената заминават в Турция чрез канали на ............. от едни хора свързани с техните „сиви вълци“ 

Варта писл. Тогава защо си заминал за Филандия щом за Турция Те милее?:ai:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Skubi said:

Варта писл. Тогава защо си заминал тогава за филандия щомп за турция Те милее?:ai:

Тц, не милее за никоя държава, Ердоган не е подходящият, но можем да сме полезни. Дейността ни изисква място на компромис, местна власт съобразна „джендърите„:ag:, Русия , САЩ, но никога в тези държави, не и в УК, не в Германия, Франция. Скандинавските са удобни, Австрия, Швейцария, Италия до някъде, дори Израел става, макар и да не ги понасям. Страни в Йужна Америка 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пряко следствие от прокламираната полова индиферентност е и тази тревожна тенденция - все повече операции за смяна на пола се правят в детска възраст. Е, разбира се това 'благородно начинаие' просто е доходоносен бизнес и доктор енчовците правят добри пари за сметка на заблуденото стадо:

27545314_680340796532_4228655262247189875_n.jpg

Child, 4, world's youngest-ever 'sex change' patient

Activists push agenda to lower transgender age despite dangers

http://www.wnd.com/2016/09/child-4-worlds-youngest-ever-sex-change-patient/
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, laplandetza said:

Аз не го правя, не информирам, манипулирам информацията и записвам нагласени данни , никога не бих станал доносник, дори и да ида в затвора !

A aко това дете или жена ги бият, бият, пък накрая ги убият? Защото това е обичайната треактория на домашното насилие - ескалация с времето. Склонен ли сте да носите отговорност, че не сте сигнализирали навреме? Дори не говоря за наказателната, за моралната страна говоря.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.01.2018 г. at 13:40, mitaca said:

 ако жената не е нахранила децата това не е повод да се бие. В 21-ви век може просто да се разведат. 

Дори напускането на насилника не е решение, 75% от напусналите жени рискуват да бъдат убити след развода, защото насилникът е изгубил контрол над тях.

Статистиката я има другаде, но е спомената и в този документ. Той съдържа повече информация, затова пускам него:

http://www.bfwc.org/pdf/DV 101.pdf

Случаят с убитата посред бял ден в София Елена е точно такъв.

След множество обаждания и оплаквания в полицията, че той я преследва.

Полицията обаче очаква от нея да докаже, че той си нарушава ограничителната заповед, като го задържи, докато дойдат те, тоест през цялото време не й вярва, че е жертва.

Дори в момента на убийството си тя се опитва да се обади на полицията, за да им каже, че той в момента си нарушава заповедта.

За такова нещо държавата трябва да бъде съдена до дупка - омаловажаване и ачик-ачик пренебрегване на сигналите на жертвата, недоверие в самата нея, независимо от доказателствата за насилие и многократните сигнали, и така, докато бъде убита. Престъпно бездействие на институциите. И този случай не е единствен.

И сега какво? Ами нищо. Хомофобията е по-важна от това държавата да се задължи да не се държи по този престъпен начин с жервите на домашно насилие...

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, dora said:

A aко това дете или жена ги бият, бият, пък накрая ги убият? Защото това е обичайната треактория на домашното насилие - ескалация с времето. Склонен ли сте да носите отговорност, че не сте сигнализирали навреме? Дори не говоря за наказателната, за моралната страна говоря.

Честно ли....... , изобщо не ми пука.

Link to comment
Share on other sites

Преди 44 минути, dora said:

Дори напускането на насилника не е решение, 75% от напусналите жени рискуват да бъдат убити след развода, защото насилникът е изгубил контрол над тях.

Статистиката я има другаде, но е спомената и в този документ. Той съдържа повече информация, затова пускам него:

http://www.bfwc.org/pdf/DV 101.pdf

Случаят с убитата посред бял ден в София Елена е точно такъв.

След множество обаждания и оплаквания в полицията, че той я преследва.

Полицията обаче очаква от нея да докаже, че той си нарушава ограничителната заповед, като го задържи, докато дойдат те, тоест през цялото време не й вярва, че е жертва.

Дори в момента на убийството си тя се опитва да се обади на полицията, за да им каже, че той в момента си нарушава заповедта.

За такова нещо държавата трябва да бъде съдена до дупка - омаловажаване и ачик-ачик пренебрегване на сигналите на жертвата, недоверие в самата нея, независимо от доказателствата за насилие и многократните сигнали, и така, докато бъде убита. Престъпно бездействие на институциите. И този случай не е единствен.

И сега какво? Ами нищо. Хомофобията е по-важна от това държавата да се задължи да не се държи по този престъпен начин с жервите на домашно насилие...

Държавата в нейните отговорности, не си е на мястото е лесно решим проблем. Никакъв международен договор не е нужен, нужни са подходящите кадри и малко ред.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 часа, vvarbanov said:

Само дето тези от GREVIO не са измислили нищо защото още не са избрани.

Така е. Те са елемент от конвенцията, а не автори на конвенцията. А избрани членове има от 4 май 2015г. Вече даже са имали няколко заседания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, laplandetza said:

Не , наистина си неориентиран. Има го, а и в Англия, мой колега е свидетел, има места, където Европейци не влизат от страх за саморазправа!. На други черните мародерстват. Той е бил ограбван 2 пъти с нож опрян в гърлото, добре че втория път са били бивш военен и албанец, християнин, оказал се етнически българин. Прогонили са негрото!, но от полицията разследват тях , а не боклука криминал!

Има шериат зони в Лондон и той ми е казвал точно кои са !

То и в България има такива квартали...отдавна.... има ги и в турските големи градове.

Хората са склонни да преувеличават проблемите на собствените си държави, в които живеят. Защото ежедневно се сблъскват с тези конкретни проблеми. И чуждите държави и проблеми така изглеждат по незначителни.

Турция също има огромен проблем с... по-тъмната и анадолска част от своето общество. Тайничко всички бели в Турция, особено в големите западни градове на страната, постоянно мрънкат срещу такива и целият им манталитет.

Разбира се левичарските крайности са ненормални...то цялото левичарство е една лудост приложима само в общества с голям излишък на ресурси. Но неможе и с крайно десни глупости. 

Редактирано от stinka (Rom)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 30/01/2018 at 15:12, alvassareiro said:

Излизал съм. Хаха, народ, оцелял 1 300 години, няма да изчезне току-така, не му бери гайлето. Къде-къде по-тежки времена е имало.

И в тези къде-къде по-тежки времена, каква е била раждаемостта, за да се възстанови народността... и каква сега.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, laplandetza said:

Честно ли....... , изобщо не ми пука.

При това положение всеки разговор за насилието над жени е безпредметен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, dora said:

A aко това дете или жена ги бият, бият, пък накрая ги убият? Защото това е обичайната треактория на домашното насилие - ескалация с времето. Склонен ли сте да носите отговорност, че не сте сигнализирали навреме? Дори не говоря за наказателната, за моралната страна говоря.

Навремето беше така. Имаше "морална отговорност" да се донася. Явно някои още имат.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на запад доносите са си част от гражданския дълг на всеки индивид, така че хората се възползват на макс :animatedwink:

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...