Отиди на
Форум "Наука"

Езикът на псевдонауката


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

 Не съм напълно съгласен с това твърдение. Всичко това го има и в официалната история. И величието  и земите и битките. Така че, не виждам смисъл в желанието на някои хора, да си присвояваме още история, само от някакъв комплекс за малоценност.

Един компонент липсва - златото. Това е според мен една от причините. Много им се иска на някои хора да са наследници на някакви много древни и високоразвити майстори златари. От битките остават само кокали и ръждясала железария, ако изобщо се намерят. А ритоните са си друго нещо. Показваш на чужденците, те цъкат с език, а ти се тупаш в гърдите. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 355
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Един компонент липсва - златото. Това е според мен една от причините. Много им се иска на някои хора да са наследници на някакви много древни и високоразвити майстори златари. От битките остават само кокали и ръждясала железария, ако изобщо се намерят. А ритоните са си друго нещо. Показваш на чужденците, те цъкат с език, а ти се тупаш в гърдите. :)

Няма лошо. :)

Това все пак са някакви артефакти, които имат своята история и никога не биха минали под знаменателя на лошия вкус. Друго е по-важното според мен, когато се попрекали с релативизацията и се нароят куп хипотези, с откровен фантасмагоричен привкус, непочиващи нито на артефакти, нито дори подкрепени от проста логическа конструкция. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Както казва Урсула Ле Гун, в предговора към една своя известна книга /и до голяма степен вярна по отношение на лyжите на автохтонците, например/:

...Миналите събития съществуват, в края на краищата, само в паметта, която е форма на въображение. Събитието е реално сега, но след като стане тогава, неговата съхраняваща се реалност зависи изцяло от нас, от нашата енергия и честност. Ако позволим то да отпадне от паметта, само въображението може да възстанови най-слабия му отблясък. Започнем ли да лъжем за миналото, да го принуждаваме да разказва история, която ние искаме да чуем, да означава това, което ние искаме да означава, то започва да губи реалността си, да се превръща във фалшификат. Да носим миналото със себе си през времето в пътните сандъци на мит и история е тежко начинание; но както казва Лао Дзъ, мъдрите хора вървят с товарните коли...

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Янков said:

 Не съм напълно съгласен с това твърдение. Всичко това го има и в официалната история. И величието  и земите и битките. Така че, не виждам смисъл в желанието на някои хора, да си присвояваме още история, само от някакъв комплекс за малоценност.

Имаме величието и битките, но и другите имат. Ние трябва да имаме още повече, най много.Имаме нужда да ги превъзхождаме по величие.То ако ще имаме колкото тях, няма файда.

Преди 6 часа, deaf said:

"Да се героизира носенето на маски и да се приравнява на поведение спасяващо човешки животи,е израз на отчаяна нужда се изфантазира собствена значимост,когато такава не може да бъде открита/разпозната в друго поведение,(или не е достатъчна да задоволи нуждите на фантазиращият). Няма лошо - фантазията съществува (и) за това. Както няма лошо и да се спазват правилата. Проблемът е че подобно поведение утвърждава по подразбиране,че НЕносенето на маска е убийство. Това демонизиране на неносенето на маски не е просто манипулация,това е маниакална агресия,макар и прикрита зад политическо коректно поведение. "Носи маска - спаси живот".

Д-р Владимир Сотиров - психиатър

Тебе къде те изби пак !

Или искаш да кажеш, че ,ние сме били по велики българи,  защото кан Аспарух не е носил маска ?

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

iriarte-8-1536x864.jpg

Не знам, някой може да ме е изпреварил, но според мен това е изображение на българско хоро. Попаднах на него като преглеждах статията New Photos from the ‘Sistine Chapel of the Ancients’ Reveal Details About Prehistoric Amazonian Life—Like a Fondness for Bungee Jumping, към която пък ме насочи „Сега БГ“ https://www.segabg.com/category-culture/otkriha-praistoricheska-sikstinska-kapela-amazonskata-dzhungla

За да не се шокирате ще уточня, че съм си Гербов, не съм Иван Тренев.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...