Отиди на
Форум "Наука"

Моля за решение !


Recommended Posts

  • Потребител

Най-добре ще е Душко сам да си вземе поука. Когато някой си е направил труда да напише нещо, което счита за сериозно, се дразни, ако все му се майтапят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Doris said:

Когато някой си е направил труда да напише нещо, което счита за сериозно, се дразни, ако все му се майтапят.

Всичко зависи от дебелината на кожата и възнаграждението за положеният труд...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, новорегистриран2 said:

Просто да се въведе опция за ограничаване до 1, 2, 3 или колкото се прецени, мнения на ден, за потребители, уличени в тролене, за период от месец-два. И проблемът се решава. Налагането на бан, може много лесно да се заобиколи.

-----

И на мен не ми харесва пропагандата на русофилите, но... това е форум... трябва да се дискутира нещо разнообразно, с някого все пак. Иначе от що-годе активен, форума ще се превърне в полуактивен. Естествено трябва да се избягва превръщането му във вестникарски/новинарски форум и да не се използват само пропагандни клишета и каруцарски език.

Мен пък ме дразни пропагандата на русофобите!И Душко ме кефи.....Сигурно щот съм прост......!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Бобо said:

Мен пък ме дразни пропагандата на русофобите!И Душко ме кефи.....Сигурно щот съм прост......!

 

И аз съм в това положение. Но се успокоявам, като си казвам: "Простотата ще спаси света... :bash: ако преди това не го затрие простотията."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо против Душко, човека е добряк. Обаче това напоително тролене под всяка втора тема идва нанагорно. Трябва да прескачам. И мненията му са еднакви. Копи-пейст с леки вариации. 

Нямам против да чета гледната точка на Москва, рунета, или на русофилите(такива като Душко, имат не малък дял да се самоотпиша от тази група), но да е някак си по-структурирано, а не изключително мъчителен, болезнено повторяем опит за иронизиране. 

Демек - малко умереност ако може. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, Бобо said:

Мен пък ме дразни пропагандата на русофобите!И Душко ме кефи.....Сигурно щот съм прост......!

Каква градивна самокритика. Браво,браво.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Шпага said:

И аз съм в това положение. Но се успокоявам, като си казвам: "Простотата ще спаси света... :bash: ако преди това не го затрие простотията."

Абе казвах аз,че Душето ще победи.....:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, bulgaroid said:

Абе казвах аз,че Душето ще победи.....

Ако перифразирам поета, прегради тук за спама няма открити, няма открити...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

Абе казвах аз,че Душето ще победи.....:ag:

t_f0031dc-f589-df3d-76dd-c28ae190bd27.jp

Нужни са решителни действия срещу враговете !

Rabotniches_delo22w.jpg

Нужно е единство на мненията ! Вярност към Генералната Линия , даже когато е малко крива !

Ех как готино беше едно време ! Навсякъде единение ! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Du6ko said:

t_f0031dc-f589-df3d-76dd-c28ae190bd27.jp

Нужни са решителни действия срещу враговете !

Rabotniches_delo22w.jpg

Нужно е единство на мненията ! Вярност към Генералната Линия , даже когато е малко крива !

Ех как готино беше едно време ! Навсякъде единение ! 

1986_sorbanallas_a_szovjetunioban_sorert.jpeg

Képtalálat a következÅre: âsorbanállás szovjetuniobanâ Képtalálat a következÅre: âsorbanállás szovjetuniobanâKapcsolódó kép 

любимата игра за времето Képtalálat a következÅre: âsorbanállás szovjetuniobanâ

🤔

Душко, Душко спри с глупостите. Ще те бунат..... 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Верно спрете с глупостите!

Душко веднъж го пуснах с преглед на мненията и не му хареса, ако продължава ще се повтори и няма да го отменя, а той ще се откаже да пише като знае,  че никой няма да му одобрява троленето.

Имаме си клуб Политика, където се обсъжда политиката такава каквато е, в открития форум това е забранено точно кактл се и сплмена в тази тема - за да се избягват ненужните конфрунтации.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В миг на гениалност след десетата бира ми хрумна решение :) направете Душко ВИП и го пуснете да може да чете и пише само в модераторския раздел и клуб "Политика", а го баннете от цялата достъпна част на форума.
Също така еретичната ми теория за този турбочервенушко е че е реално от полза за активността във форума, както навремето беше феноменът Пламен Щърбов.
Да, приятели - това е тъжната реалност. Форумите западат и червените тролове се налага да се толерират в тях :)
В този ред на мисли къде го онзи Т-34-ката, че и за него ми домъчня резко?

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Warlord said:

В миг на гениалност след десетата бира ми хрумна решение :) направете Душко ВИП и го пуснете да може да чете и пише само в модераторския раздел и клуб "Политика", а го баннете от цялата достъпна част на форума.
Също така еретичната ми теория за този турбочервенушко е че е реално от полза за активността във форума, както навремето беше феноменът Пламен Щърбов.
Да, приятели - това е тъжната реалност. Форумите западат и червените тролове се налага да се толерират в тях :)
В този ред на мисли къде го онзи Т-34-ката, че и за него ми домъчня резко?

Ей излиза че съм от прогресивните и леви сили, аз не го знаех че съм от червените. Винаги съм си мислел че съм умерено консервативен и не съм привърженик на революционните преобразования, а на бавните внимателни преобразования Festina lente . 

За съжаление такава умерена позиция попада под ударитие и на революционерите - преобразователи и на закостенелите - консерватори. И едните и другите те обвиняват за враг. Двете крайности се привличат. Често революционерите стават крайни консерватори и обратното. Ами историята на комунизма как започна ? С революционни проблеми и завърши със застой и консервиране. От да разрушим всичко и да създаденм наново и завършва с това че Жигулата и Москвича по 20 години са почти едни и същи. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еех сеир!

Ужким форум Наука, пък и тук стана бойно поле между империите?

Кой ще победи? интересно ?  Едно е ясно - победата е предопределена според нашенската поговорка: 

- Който плаща, той поръчва музиката.

ПС

За  борбата, която се води на терен, има друга поговорка:

-Атовете се ритат, магаретата си патят.

----

- На мен не ми харесва софтурната платформа на форума.  Сигурно има други, където троленето ще е затруднено,

а пък представянето на постове в резюме насърчено.  И по-богата на филтри и търсачки. Ако може да има пиър ревю вместо едноличния кеф на някой модератор. По-малко финтифлюшки, аватари, рамки, девизи и т.н.

 Постовете да добиват рейтинг, чрез другарска оценка по 4-5 критерия. Рейтингът да се използва за филтрация при желание.

 

 

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Warlord said:


Да, приятели - това е тъжната реалност. Форумите западат и червените тролове се налага да се толерират в тях :)
В този ред на мисли къде го онзи Т-34-ката, че и за него ми домъчня резко?

Душко е само огледало!Негатив!

Пряко следствие на третия закон на Нютон!🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

Еех сеир!

Ужким форум Наука, пък и тук стана бойно поле между империите?

Кой ще победи? интересно ?  Едно е ясно - победата е предопределена според нашенската поговорка: 

- Който плаща, той поръчва музиката.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

Еех сеир!

Ужким форум Наука, пък и тук стана бойно поле между империите?

Кой ще победи? интересно ?  Едно е ясно - победата е предопределена според нашенската поговорка: 

- Който плаща, той поръчва музиката.

ПС

За  борбата, която се води на терен, има друга поговорка:

-Атовете се ритат, магаретата си патят.

----

- На мен не ми харесва софтурната платформа на форума.  Сигурно има други, където троленето ще е затруднено,

а пък представянето на постове в резюме насърчено.  И по-богата на филтри и търсачки. Ако може да има пиър ревю вместо едноличния кеф на някой модератор. По-малко финтифлюшки, аватари, рамки, девизи и т.н.

 Постовете да добиват рейтинг, чрез другарска оценка по 4-5 критерия. Рейтингът да се използва за филтрация при желание.

 

 

В чужд манастир със свой устав не се ходи, само ще споделя какво имаше в един форум, първия форум който гледах когато влезнах в интернета някъде 2 000 година. За съжаление този форум се разпадна и вече не съществува, поне аз не го виждам. Там имаше интересен раздел - " Теми на форумците " или нещо такова. Какво беше интересното в този раздел , никъде другаде такова нещо не съм срещал. Там всеки можеше да си открие тема и беше нещо като модератор на своята собственна тема. Например една жена имаше своя тема - " Красиви позитивни картинки " и там се изпращаха красиви интересни картинки и снимки. Ако някой иска да направи мръсно или пусне нещо което не и харесваше тя го премахваше. Тогава още интернета не бе така мощен както днеска , днеска картинки колкото щеш, но темата и беше красиво оформена. Някой имаше тема астрономия, друг аквариуми, трети политика, история, християнство, прабългари, арийци , хранене, Траки ,  хумор , Арктика и Антарктика , Будизм , йога ... 

И сега най интересното - Какво беше интересното в този раздел , никъде другаде такова нещо не съм срещал ? Там всеки в своята собственна тема можеше да изтрива чуждите мнения които не му харесваха.

Например откриваш си тема - " Колко съм / сме  велики/и , прекрасни, чудесни , неотразми, умни, интелигентни , божественни но как ХУZ ни пречи и дърпа назад " И започваш да пишеш по темата - можеш фото от интернета, можеш някакви линкове , можеш сам да пишеш, могат и другите да пишат. Автора на темата може да остави или да изтрие чуждото мнение ако иска. Може да отговори или игнорира.Негова работа. 

Някои автори на теми разрешаваха всички да пишат по темата - които са ЗА и които са ПРОТИВ .  Други разрешаваха само ЗА и неутрално. Имаше теми по 5 страници за 5 години и там писали 5 човека имаше теми 160 страници за 1 година и повече и писали там 200 души.

На мене много ми харесваше темата на един нервен господин нещо от рода на " Непреходните, светли, всепобеждаващи, общочовешки идеи на ..... " Пишеше нещо по темата абсолютно всеки ден и всичко което му противоречеше просто го изтриваше ! Рално триеше не само това което беше против идеите му ами и нещо което не ги възхваляваше също триеше. След 20 тата страница ( това са 400 мнения ) вече никой даже не си правеше труда там да пише. Просто човека триеше всичко което не възхваляваше идеите му. След 40 страница просто никой повече не поглеждаше темата ) Там имаше статистика например 45 страници , 955 мнения 1995 посещения. Човека изписа над 80 страници !!! 80 х 20 = 1 600 мнения напраска ! Без нито едно чуждо мнение ! Просто нямаше достойно мнение за неговата велика тема ! Просто се възхищавах от упоритостта му ! 

Ако някога създам сайт ще направя таква възможност ! Всеки който е по - нервен да може да си пуска тема и да може да трие по свое усмотрение и желание неправилните мнения ! Това ще бъде сайт мечта ! Жалко че нямам нито възможност нито интелект да направя сайт и ползвам чуждите ако ми разрешат ) 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

И сега най интересното - Какво беше интересното в този раздел , никъде другаде такова нещо не съм срещал ? Там всеки в своята собственна тема можеше да изтрива чуждите мнения които не му харесваха.

Ако се добави още - ако няма чужди мнения да не може да пише следващ пост и сайта вече става доста интересен  :)

- Я кажи тоя форум съществува ли още? Интересен е като психо-социален модел. Апропо, както всеки форум, обаче ще е трудно някой да се под*бава и после да  крои кюляфа на форумците и на цялата им нация. То това е основния принцип, заради който има спонсориране на форумите. Виждал съм - като се изчерпи тая възможност и форумите изчезват безпричинно сякаш.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Exhemus said:

Я кажи тоя форум съществува ли още?

Трудно е да се каже дали съществува... Става дума за форума към вестник СЕГА.

Ето линк към стария форум, както си беше до миналата година: http://old.segabg.com/topics.php?id=56

А това е линк към новият изглед, дето на нищо не прилича: https://www.segabg.com/forumi/temi-na-forumcite

Доколкото виждам, в новия форум темите се създават само от модераторите... Съществуване ли е това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, scaner said:

Трудно е да се каже дали съществува... Става дума за форума към вестник СЕГА.

Ето линк към стария форум, както си беше до миналата година: http://old.segabg.com/topics.php?id=56

А това е линк към новият изглед, дето на нищо не прилича: https://www.segabg.com/forumi/temi-na-forumcite

Доколкото виждам, в новия форум темите се създават само от модераторите... Съществуване ли е това?

Не е съвсем форума към  вестник Сега. Те някога бяха общо , после се разделиха може би някъде 2007 година. Форума на вестник Сега си съществува макар и силно изменен. Във форума на Сега няма такава възможност да създаваш тема и там да триеш чужди в своя тема . Това го може модератора.  Става дума за форум който съществуваше към 2000 - 2007 може би до 2010 ? година. Аз точни дати не помня, но така се случи , че от 2 000 година съм в тази си квартира и съответно от тогава имам интернет в къщи. До тогава за България можех да узная само от разни вестници и през отпуската ,  а чрез форума когато се включих в интернет все пак много можех да узная без да има нужда да се мъкна до гарата да си купя стари вестници или да моля приятели да ми носят. Да не излезне че рекламирам чужди форуми, макар и той вече да не съществува , ще се опитам да напиша името на форума в лично съобщение. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Du6ko said:

Не е съвсем форума към  вестник Сега.

Мисля, че SKY forum се казваше форума, на който по-късно се базира форума на СЕГА. И аз като теб започнах оттам, но по-късно, когато вече беше само форум на в. СЕГА. 

В един момент форума беше изключителен, като мащаб. На първо място в България по посещаемост. Политици преди избори се явяваха във фрума, за да отговарят на въпроси на форумците в реално време. Пиша за Костов, Първанов, Станишев и т.н. а не за втори ешалон политици. 

Форума беше доста обогатяващо преживяване с буквално хиляди активни потребители. Подбрани извадки от темите се побликуваха и в хартиеното издание. Сред редовно участващите имаше от пилоти до посланници. 

Утрепаха го малка групичка русофилски активисти. :ac: Нямам предвид Душко, или други русофили(аз бях от русофилите). Иде реч за наистина неприятни и неуморими същества, за които дори не искам да пиша. Отрочета на ДС кадри, деца на министри в правителството на Тошо, завършили в Москва промивки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, Amazonski said:

Утрепаха го малка групичка русофилски активисти.............Иде реч за наистина неприятни и неуморими същества, за които дори не искам да пиша. 

😛

В своя труд “Строители на нова България” Симеон Радев твърди за българските русофили пророчески:

…руските приятели са готови да предадат България на русите и да ги повикат сами да дойдат да ни окупират”. ( стр. 369)

А в книгата си “Русия в началото на 20 век” бележитият български възрожденец, публицист, дипломат и белетрист прави следната характеристика на българското русофилство”

За забелязване е, че когато се касае за руския престиж в България, нашите русофили са много по-непримирими, нежели самото руско правителство. Това се дължи , разбира се, главно на факта, че те са тук , в България паразити на руския престиж , с който тъй много злоупотребиха за свои користни цели, щото отвратиха самата Русия. Но често пъти тяхната цинична защита на руските интереси се дължи на невежество”.

(Симеон Радев, “Русия в началото на 20 век”, изд. “Свети Климент Охридски”, София, 2010 г., стр. 233, 234)

А вие си мислехте, че живеете в началото на 21 век? Е, някои неща явно не са се променили от времето на Симеон Радев, за което трябва да “благодарим” на отровеното с лъжи съзнание на паразитите на руския престиж, които обичат да плашат сънародниците лъжливо ту с Трета световна война, ту с многомилионни мигрантски вълни и “еврогейски” упадък.

Сега вече... и със страшните русофоби и десни. ;)!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Amazonski said:

Мисля, че SKY forum се казваше форума, на който по-късно се базира форума на СЕГА. И аз като теб започнах оттам, но по-късно, когато вече беше само форум на в. СЕГА. 

В един момент форума беше изключителен, като мащаб. На първо място в България по посещаемост. Политици преди избори се явяваха във фрума, за да отговарят на въпроси на форумците в реално време. Пиша за Костов, Първанов, Станишев и т.н. а не за втори ешалон политици. 

Форума беше доста обогатяващо преживяване с буквално хиляди активни потребители. Подбрани извадки от темите се побликуваха и в хартиеното издание. Сред редовно участващите имаше от пилоти до посланници. 

Утрепаха го малка групичка русофилски активисти. :ac: Нямам предвид Душко, или други русофили(аз бях от русофилите). Иде реч за наистина неприятни и неуморими същества, за които дори не искам да пиша. Отрочета на ДС кадри, деца на министри в правителството на Тошо, завършили в Москва промивки и т.н.

Аз просто четях форума като прост участник , без да имам понятие кой му е шеф и кой дърпа конците. Аз даже не съм от София и разбира се не познавам висшата политика даже в България. Знам че светилата на демокрацията - Ст Ганев, Ж Желев, Блага Димитрова, Е Поптодорова всички са свързани с Москва, все са хора свързани с Москва може би и с ДС ? Не мога да кажа .  

Помня когато бяха първите СВОБОДНИ избори в България. Кандидат - Депутатите от БСП - завършил в Париж Сорбоната, Лондон , знаят английски , френски, немски , руски. Депутатите от СДС  имаше сред тях и един демократ ИЛИЧ - все завършили в Москва и знаят ... руски и български ) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

....Това делене на русофили и русофоби....някакси-преексонирано  ми се вижда!

Преди 11 минути, nik1 said:

😛

В своя труд “Строители на нова България” Симеон Радев твърди за българските русофили пророчески:

…руските приятели са готови да предадат България на русите и да ги повикат сами да дойдат да ни окупират”. ( стр. 369)

А в книгата си “Русия в началото на 20 век” бележитият български възрожденец, публицист, дипломат и белетрист прави следната характеристика на българското русофилство”

За забелязване е, че когато се касае за руския престиж в България, нашите русофили са много по-непримирими, нежели самото руско правителство. Това се дължи , разбира се, главно на факта, че те са тук , в България паразити на руския престиж , с който тъй много злоупотребиха за свои користни цели, щото отвратиха самата Русия. Но често пъти тяхната цинична защита на руските интереси се дължи на невежество”.

 

Ако Симеон Радев живееше  в началото на 21ви,а не на 20ти век-дали щеше да говори за руския престиж ,и да употреби определението русофили,или едно друго оределение...?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, Бобо said:

....Това делене на русофили и русофоби....някакси-преексонирано  ми се вижда!

 

Защото не си чел Строителите?

Цитирай

Ако Симеон Радев живееше  в началото на 21ви,а не на 20ти век-дали щеше да говори за руския престиж ,и да употреби определението русофили,или едно друго оределение...?

Пак същото е мисля..

Използва се престижа  на Русия като освободител на България от турско владичество, и добрите отношения на българите към руснаците и на руснаците към българите на битово ниво..(поне в България отношенията на битово ниво са съвсем нормални)

А иначе всички т.н русофили (като партии и организации,а дори и БПЦ и Патриарха) днес са полували и получават вавалли издръжка/подаръци (дарения) от Кремъл, и прокарват кремълските интереси

Които не съвпадат с българските..

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...