Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, Capitainofmarine said:

Ами работят! Здраво! Изкарват немалко пари и си ги харчат с кеф. Не кибичат и не хленчат "да-й". Като си идвам в България гредам пълно с кибици в кафенетата по цял ден на едно кафе седят и вече всички са със мазоли на показалците от ползване на интернет чрез айфони и смартфони. Както се казва "цървули няма гайда иска".

Аз лично имам много общо с Украйна. Съпругата ми е оттам, имам недвижимо имущество там. Вчера сутрин изведох дъщеря си от Киев. Тя е след онкозаболявене. Слава Богу всичко отмина. Завършила е езици и университет за гражданско въздухоплаване, пилот с атестат за Боинг. Тежи в момента 42кг. Представяш ли си мобилизираха я. Мобилизираха 29 годишно момиче, до нея опря отбраната на Киев. Чрез приятели, намесихме важни хора там в Украйна, се извърши проверка и се оказа че е "станало грешка" после с помоща на наши дипломати я натоварихме в кола на канадското посолство и я докараха до жепе гарата, оттам правостояща 15 часа и в Лвов и така нататък...

Имам много неща и много хора там, както и много лични преживелици и бо-огат личен опит в Украйна, но това са неща които ме карат да мисля и да изживявам непосредственно а не като вас във България със пречупен през пропагандата фокус. 

Украйна, украинците и събитията там са нещо мно-ого различно от това което булгароид, ники, атом и други в тово число други и ти за съжаление представяте. 

Не оправдавам Путин и войната днес. На мнение съм че през 2014 година трябваше да го направи, нямаше да има никакви разрушения и жертви.

Но той си е праволинеен и тъп посткомунист, с каквито е пълно и в България. За жалост!

Добре де, аз нещо се обърках с този разказ. Не че трябва да ми отговаряш, но нали бяхте путинисти? Защо бягате към полската граница? Ей къдей донбас, на едни барикади разстояние.....  

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Нямат право да убиват! Нито руснаците, нито украинците. Човешкият живот е безценен. Но се удивявам ти да ме питаш, след като с такова удоволствие обявяваш за десет хиляди убити руснаци при това ежедневно, я си погледни постовете и бегом да си ги редактираш че вече има един БАНН. Странно защо Администратора банна един но не и тебе. Вие с баннатия си водехте полемиката и ти с други двама кибика на практика провокирахте човечеца да пише глупости...

Ти как почувства моето удоволствие,като как точно го видя? И препоръчвам бегом към посолството,че утре няма да могат да ти платят. Не ме плаши с банове,не действа. И всеки си има глава на раменете,проблема в случая е ,че някой само я разнасят без да я ползват, изобщо нямам идея за какво говориш,но не ми пречиш.

 

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Това си е на твоята съвест, ако имаш такава. Принадлежноста си към българите ти вече я демонстрира. И понеже питаш ще ти отговоря: Руснаците имат същото право да убиват украинци. Същото право което те ползват от 2014 година насам и убиха за разлика от тебе нефейково почти петнадесет хиляди души във Донбас при това от тях над 10% деца.  Значи никакво право да убиват.

Ти кой беше,да преценяваш кой какъв е? Или за българи бройте русоробите, заради такива сме на това дереже. Само незнам защо както попитаха тука на форума крака ви не стъпва там, само отдалече им се прекланяте?Имаш ли обяснение? И понеже лъжеш доста безсрамно да ти кажа,15 000 са общо жертвите на конфликта от двете страни, според теб украйнците са се самоубили,или как? И защо не споменаваш,кой нападна Украйна? Май беше Русия ,та въпроса ми е, с какво право нападат суверена страна? Убийствата почнаха след като дойде "руския мир",това защо не се казва или не е удобно? Преди да отиде руската армия нямаше едно убийство на Донбас,а после станаха 15 000,чудеса?! 

 

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Омерзителна е тази война и убийствата в нея. Омерзително е когато хорица като тебе започват да оправдават едната страна и да обвиняват другата. Истината е че всички са виновни в еднаква степен. Включително и политиците от ЕС. Защото ако бяха натиснали Зеленски  войната нямаше да има, чувал ли си за мински съглашения, Берлин Париж Москва са гаранти за изпълнението не страни по изпълнението. Страни са сепаратистите и украинското правителство. Подписа го Порошенко и го минира с неизпълнение. Зеленски ескалира противопостамянето и доведе до нова ескалация, която пък даде повод на Путин да си разчисти предмостието до страните НАТО. За мен като човек който в някакава степен е изпитал на кожата си тази война която върви вече 8 години е непонятна вашата позиция на кибици-сеирджии, които се пишат моралисти. 

Омерзително е да нападнеш някой и после да го обвиниш,че той е виновен. И е омерзително да лъжеш хората по форумите и да измисляш факти. И е гнусно да нападнеш друга държава в 4 сутринта, без да обявиш война и после да викаш,че не били те рабрали. Отвратително е да искаш територии от друга държава и да представяш това като нещо нормално,а също да стреляш с артилерия по жилищата на хората,или греша? Коя е Русия,че тя да преценява кой има право да съществува а кой не? 

 

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Анализите по-добре да си прочета в оригинал не в това което си "постнал". Нямам ти доверие вече забелязах че лъжеш и публично го казах.

И съм далеко от мисълта че си способен да осъществиш анализ.

:ag: Убеден бях,не си прочел нищо,толкова типично. Поредния пропагандатор дето ди гледа само опорките. Не се научихте,ей.:ag:

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Марин Йорданов said:

Интересен геополитически анализ –

Тая гнусотия защо ни я показвате? Найстина е интересно рядко някой лъже толкова спокойно. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
#РусскийШепот: Херсон

«Здравствуйте, Александр. Я из Херсона. Сегодня нам привезли гуманитарную помощь, и нацики тут же принялись угрожать расправой тем, кто коснется еды от "оккупантов" Естественно, люди боятся подходить и брать, даже если остались совсем без запасов. Тем самым создавая ощущение, что вас тут настолько ненавидят, что готовы скорее умереть с голоду, хотя это не так.

У меня сердце разрывается от того, что позволяет себе наше быдло по отношению к вашим военным.
Мы не все такие, нас много нормальных в Херсоне, но даже я, хотя так вас ждала, боюсь выразить свою поддержку на людях, иначе мне проломят голову кирпичом в первой же подворотне. Или кому-то из моей семьи. Кроме того, всем, кто выразит малейшую лояльность "оккупанту", грозят пришить госизмену.

Это настоящий террор, я не представляю, что станет со всеми нами, когда российские войска покинут город. Пожалуйста, не теряйте веру в наш народ! Мы обязательно станем лучше.
Спасибо вам за вашу работу».

@sashakots
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е от 2020, но мисля, че  обяснява някои от нещата.   Някой ако иска може да го приеме за пропаганда на ницики или бандеровци.

Российская идентичность: опыт интеллектуальной реконструкции

 

Редактирано от Atom
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Р. Теодосиев said:

Интересното за мен е как масово хората, които говорят против Украйна и защитават Путин живеят в западни натовски държави, а не в източни руски такива ;)

Не знаех, че има източни руски натовски държави. Човек винаги може да научи нещо ново от знаещ събеседник. Пък и не виждам кой тук говори против Украйна и защитава Путин. Изобщо, това етикетиране на дискутиращите като путинофили, русофили, войнолюбци и т.н. е, меко казано, странно. Интересно, че обикновено го правят хора, които иначе на думи са най-големите плуралисти, защитници на свободата на словото и общо-човешките ценности. За тях ако не наречеш президента на Русия Путлер, не пуснеш барем един сълзлив клип с бежанци или не си туриш украинско знаме във фейса - значи си психопат, рубладжия, а вероятно и човекоядец или поне некрофил, който се точи на труповете от войната. Ако не си с нас - значи си против нас! А имаме претенции за научен форум ...

Иначе, защо живея в натовска държава? Ами, никой не ме е питал къде искам да живея. Ако ме беше питал, на референдум например, щях да отговоря, че искам да сме извън всякакви военни блокове. Като Швеция да речем. Ама на, никой не попита. Теб питаха ли те? Нали беше цивилизационен избор? Нали бяхме демокрация? Не беше ли редно да го гласуваме? То, като се замисля, и украинците не ги питаха искат ли НАТО ... 

Редактирано от boyko
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, boyko said:

Не знаех, че има източни руски натовски държави. Човек винаги може да научи нещо ново от знаещ събеседник. Пък и не виждам кой тук говори против Украйна и защитава Путин. Изобщо, това етикетиране на дискутиращите като путинофили, русофили, войнолюбци и т.н. е, меко казано, странно. Интересно, че обикновено го правят хора, които иначе на думи са най-големите плуралисти, защитници на свободата на словото и общо-човешките ценности. За тях ако не наречеш президента на Русия Путлер, не пуснеш барем един сълзлив клип с бежанци или не си туриш украинско знаме във фейса - значи си психопат, рубладжия, а вероятно и човекоядец или поне некрофил, който се точи на труповете от войната. Ако не си с нас - значи си против нас! А имаме претенции за научен форум ...

Иначе, защо живея в натовска държава? Ами, никой не ме е питал къде искам да живея. Ако ме беше питал, на референдум например, щях да отговоря, че искам да сме извън всякакви военни блокове. Като Швеция да речем. Ама на, никой не попита. Теб питаха ли те? Нали беше цивилизационен избор? Нали бяхме демокрация? Не беше ли редно да го гласуваме? То, като се замисля, и украинците не ги питаха искат ли НАТО ... 

Когато Иван Костов взе решение за присъединяване към НАТО, основния аргумент, основната заплаха бе Турция.  С влизането в НАТО Бг и Турция дефакто станаха съюзници. Това не попречи обаче да има търкания между Турция и Гърция, където все още има спорове за някакъв остров.

На времето имаше един период на затопляне на отношенията Изток-Запад.  Дори се чуваха идеи за приемане на Русия в НАТО. 

И както се вижда това стана голяма грешка, щото ако тогава НАТО и Русия си сътрудничеха, то днес вместо окопи и бойни линии можеше да живеем в свят без митници и граници..  Но алчните капиталисти не се разбраха как да си поделят собствеността...  Някакви такива мафиотски игри,  и Свободния Свят остана в миналото.. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, Янков said:

Америка има определени икономически и геостратегически интереси в Украйна. Русия, същите. Газ, пристанища, пазари военни бази и т.н.

Америка има "определени икономически и геостратегически интереси в България (Румъния, Полша,Литва, Латвия).Русия, същите".
Какво принципно предлагате за България? 
"Терпи, моя красавица"?

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, boyko said:

А имаме претенции за научен форум ...

По чисто научните теми форумът твърдо може да се определи като псевдонаучен, такова е преобладаващото съдържание. Няма как в политическите теми като тази да очакваме друго. Да не говорим за военния аспект. Но в интерес на истината тонът и възгледите са умерени, което на моменти чак ме учудва :) 

Журналисти на Скай попадат под обстрел, явно от руски диверсанти:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Янков said:

Жестоката истина е една. Както запада, така и Русия подкрепят всякакви изроди и диктатори, стига те да са със тях. Няма значение какви престъпления извършваш, може да си копеле, но си тяхното копеле. И съответно, имаш тяхната подкрепа. А народа плаща цената. Жестоката истина е че за Байдън, Зеленески и Пути, както и другите „световни лидери“, аз и ти сме „месо за машината“.

В такъв случай аз пак те питам. Трябва ли ни армия или да я закриваме? Не може ли простичко да отговориш - да/ не.  Така като те чета нямаме нужда от армия и би трябвало моментално да я закрием. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребител

"Сегодня, 5 марта, с 10 часов утра московского времени российской стороной объявляется режим тишины и открываются гуманитарные коридоры для выхода мирных жителей из Мариуполя и Волновахи"

https://tass.ru/armiya-i-opk/13973611

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 часа, Янков said:

Америка има определени икономически и геостратегически интереси в Украйна. Русия, същите. Газ, пристанища, пазари военни бази и т.н.

Това е типично
Янков, въпросът тук е е дали използваш ботушите и хибридната война, или меката сила. За вас  няма това разлика, и тогава няма място и за дискусия..

.
Нямам нищо против САЩ да рита  с ботушите си диктаторите  в Ирак, Северна Корея, Либия,талибаните, Ал-Кайда, или Аятоласите- те не ми са никакви, и не съм им фен, но имам против Русия да използва ботушите, пушката и хибридната война срещу  Украйна или България.

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, boyko said:

Иначе, защо живея в натовска държава? Ами, никой не ме е питал къде искам да живея. Ако ме беше питал, на референдум например, щях да отговоря, че искам да сме извън всякакви военни блокове. Като Швеция да речем. Ама на, никой не попита. Теб питаха ли те? Нали беше цивилизационен избор? Нали бяхме демокрация? Не беше ли редно да го гласуваме? То, като се замисля, и украинците не ги питаха искат ли НАТО ... 

След толкова години в НАТО и ЕС по всички показатели и най-вече като начин на мислене по остта Изток-Запад България е много по на изток от Швеция да речем.

Има значителна част от васелението , за която любовта и преклонението пред Русия са на първо място , България - после.Видно и тук във форума.

Представям си ако бяхме гласували къде щяхме да бъдем - в състезание с предпочитаната любовница (Сърбия) за сърцето на ,,Ергена,,

Западно-черноморската (Камчийска) Народна Република е заявила желание да се присъедини към Кораба-Майка.

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Руснаците за шести път в последните десет дена обявиха че са превзели летище Гостомел....Интересно е че един път не са заявили че са го губили...

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, resavsky said:

Руснаците за шести път в последните десет дена обявиха че са превзели летище Гостомел....Интересно е че един път не са заявили че са го губили...

Ми то там мъгла пада нормално е да го губят от време на време. Там пострадаха кадировците и загубиха цял генерал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, ДеДо Либен said:

След толкова години в НАТО и ЕС по всички показатели и най-вече като начин на мислене по остта Изток-Запад България е много по на изток от Швеция да речем.

Има значителна част от васелението , за която любовта и преклонението пред Русия са на първо място , България - после.Видно и тук във форума.

Представям си ако бяхме гласували къде щяхме да бъдем - в състезание с предпочитаната любовница (Сърбия) за сърцето на ,,Ергена,,

Западно-черноморската (Камчийска) Народна Република е заявила желание да се присъедини към Кораба-Майка.

То нали затова заселваха руснаци като луди по черноморието. Преди две години имаше даже пробен референдум ,такъв един неофициален,с въпроса -"Съгласни ли сте Варна и Варненска област да се отдели от България" сега всички данни са изтрити от мрежата.Правиха проба така да се каже. То колкото и да е смешно затова ТИМ никой не ги закача,те единствени удържат района, ако не бяха досега руснаците да са го  превзели.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...