Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 25 минути, Кухулин said:

Ако странностите бяха продиктувани от смисъла на войната и от нейните цели, нямаше да са странности, а особености. А те са странности, т. е. засега нямат ясно обяснение по открити източници. При това нямат ясно обяснение според хора, които са достатъчно навътре в нещата, а не боравят с общи приказки.

90% от постовете ти са подобни на първите две изречения - странно и особенно метафизични...

Като оставим настрана , че нивото на останалите учасници е просто , плоско , с ниско IQ(сравнено с твоето - факт) , мисля че единственото за което не можеш да тролиш другите е боравенето с общи приказки. И там си Цар , останалите са просто аматьори. 

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, ДеДо Либен said:

90% от постовете ти са подобни на първите две изречения - странно и особенно метафизични...

Положението можеше да е различно, обаче атмосферата във форума не се разви както трябва. Може би и модераторите имат заслуга. Ти също :D  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, kirasirrav said:

Нещата са сложни и противоречиви...На практика още се коментират и разискват подробности от ВСВ примерно, и има маса неизяснени неща...Тепърва ще узнаваме за много повече факти в този конфликт, да си припомним че сега информацията пристига много по-бързо и е много по-всеобхватна. Разбира се и манипулациите са на много по-високо ниво.

Само че и възможностите да те уловят в манипулация са на много по-високо ниво. Сещаш се, едни такива работи като спътникови снимки, мобилни телефони, фейсбук, инстаграм, телеграм и т.н.

Въобще, тука се развиват едни теории за някаква изключително мащабна конспирация. С участието на войници, кметове на тези градове, всякакви други общински служители, местни жители, камари журналисти, камари медии от целия свят и т.н. И това в рамките на колко време? Има ли дори и един цял ден между оттеглянето на руските войски и момента, в който вече "манипулацията" е в завършен вид и е по всички медии и из целия интернет? И пак напомням, това не е някое забито село. Не е Катин. Това са предградия на многомилионния съвременен град Киев, което още повече увеличава мащаба на конспирацията. Това е все едно нещо подобно да се случи в Бухово или Владая или Банкя и нито един софиянец да не заподозре, че собствените му войници са устроили масово клане на съгражданите му, сред които вероятно роднини, колеги и приятели. Реалистично ли е всичко това?

  • Харесва ми! 9
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За мен реалистично е че всичките участници на място - украински редовни и нередовни части, руските такива, разни наемници, трети страни, или просто бандитстващи елементи с които изобилстват тези райони от време оно, способстват и реализират тези фрапиращи зверства, безмислени убийства и т.н.

Незнам защо някои хора все още имат илюзии относно тези народи и територии - повечето там, просто са си такива. А миролюбивия Запад ги използва тези неща!...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, sir said:

Въобще, тука се развиват едни теории за някаква изключително мащабна конспирация.

Конспирацията би била изключително мащабна, ако всичко е планирано и организирано. А в реалността хората просто така си живеят, нищо чак толкова неординарно.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, kirasirrav said:

За мен реалистично е че всичките участници на място - украински редовни и нередовни части, руските такива, разни наемници, трети страни, или просто бандитстващи елементи с които изобилстват тези райони от време оно, способстват и реализират тези фрапиращи зверства, безмислени убийства и т.н.

Незнам защо някои хора все още имат илюзии относно тези народи и територии - повечето там, просто са си такива. А миролюбивия Запад ги използва тези неща!...

Аз не питам дали е реалистично украинци да извършат клане.

Питам реалистично ли е изпълнението на подобна по мащаби конспирация в рамките на може би около един ден.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Кухулин said:

Русия е федерация, там има маса нации и раси. Не ме карай пак да пускам клипове с Кадиров, рано е още

Мислиш, че руснаците харесват тези "нации" ли ? Или пък, че тези "нации" се прехласват по "освобождението" си някога, когато то се е случило. 

Очевидно единственият инструмент на Вожда да покаже превъзходство в 21 век пред такива страни като Китай, Япония, Великобритания, Германия е да показва Плашилото Кадиров. До там му стигат интелектуалните способности и пропагадни акции. 

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, sir said:

Аз не питам дали е реалистично украинци да извършат клане.

Питам реалистично ли е изпълнението на подобна по мащаби конспирация в рамките на може би около един ден.

Ти питаш , ама латерната каквото са и сложили това свири. Смяната на хиперактивните не застъпва на време и с каквото са останали , с това клатят форума до идване на отпочинали подкрепления..

В случая с размисли , страсти и метафизично-естетически съображения. Направо се молиш да пристигат Тартарений , Орбит и Капитана.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.. ,,Питам реалистично ли е изпълнението на подобна по мащаби конспирация в рамките на може би около един ден."

Тук съм съгласен, според мен може да е имало някакво подсилване на жестоките подробности, всъщност, със малки усилия може да се манипулират до някаква степен нещата. И все пак, ако не бяха толкова мащабни, можеха да бъдат прикрити, или друго. За мен поне част от това е действително и говори много лошо за руската армия. Но както казах, нямам особени илюзии за това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре де, какво учудващо има в това да бъдат избивани "мирни жители"? Достатъчно видеа на руски войски има снимани от цивилни украинци. Това на практика е шпионаж, а когато си войник на място и някой цивилен те снима и те качи в Телеграм канала, като нищо след малко да те удари артилерията и да умреш. За да не умреш много по-сигурно е просто да избиеш всички потенциални шпиони и толкова. 

Брутално жестоко е, но ако бях офицер щях да ценя живота на моите войници повече от този на вражеските цивилни. 

А това, че тези кланета са били инсценирани от украинците са глупости, руснаците са си ги избили, престъпници са, но от тяхна гледна точка си имат основание, представители на украинските власти призоваваха цивилните да снимат руснаците и да извършват шпионаж. Какво точно очакваха да стане?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Пандора said:

Мислиш, че руснаците харесват тези "нации" ли ? Или пък, че тези "нации" се прехласват по "освобождението" си някога, когато то се е случило. 

Ами да ти кажа, не мисля така. Но въпросът не е какво мисля или какво мислят руснаците, а каква е държавната идеология на Русия. Едва ли много руснаци харесват чеченците, но държавата нито твърди, че чеченците са унтерменши, нито прокламира омраза към тях.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Пандора said:

Мислиш, че руснаците харесват тези "нации" ли ? Или пък, че тези "нации" се прехласват по "освобождението" си някога, когато то се е случило. 

Очевидно единственият инструмент на Вожда да покаже превъзходство в 21 век пред такива страни като Китай, Япония, Великобритания, Германия е да показва Плашилото Кадиров. До там му стигат интелектуалните способности и пропагадни акции. http://alanla.forum24.ru/gif/smk/sm33.gif

Даа Путин и олигархията са ограничени, малки хорица.

Също малки хорица и с много психични проблеми и характеропатии са глутниците, групировките, комисиите и <клубовете> от страните под влиянието на ОЧЗ - страните от псевдоГлобализма ( Западът). 

Замен пълния успех на моето съществуване в тези ми желания, а това са желанията и на всички мои братя и сестри е пълномащабна ядрена война между Китай и САЩ, това е нашата <пълна програма>, в която война Русия нанася смъртоносния удар по САЩ.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, kirasirrav said:

За мен реалистично е че всичките участници на място - украински редовни и нередовни части, руските такива, разни наемници, трети страни, или просто бандитстващи елементи с които изобилстват тези райони от време оно, способстват и реализират тези фрапиращи зверства, безмислени убийства и т.н.

Незнам защо някои хора все още имат илюзии относно тези народи и територии - повечето там, просто са си такива. А миролюбивия Запад ги използва тези неща!...

Доколкото гледам много видеоматериали от Украйна:
Официалната власт изобщо я няма в Украйна.  Да сте видели случайно полицай на улиците на Киев или кой да е друг град?  Аз не съм виждал, освен няколко полицейски коли, дето съпровождат хуманитарен конвой.

Вместо официална власт и полиция - улиците на Украйна са под контрола на нац.формирования.  Дори през последните години е имало случаи когато нац.отрядите водят престрелки с полицията.  Резултата е че нац.формированията иззеха функциите на полицията.  Може да се каже че те иззеха и функциите и на съда. 

Произвол и безнаказаност - това са нац.формировянията. При тази власт в Украйна това е модел, това е структурата, това е начин на мислене.  И затова като си публикуват видеотата с "геройствата", мирния Запад често изпада в учудване.  Вече за да няма такива фалове - прибягват все повече до режисираните постановки, както си трябва да бъде по западните стандарти. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Какво става с българите в Украйна, неофициални около половин милион, официално около двеста хиляди. Как Вие и вашата териториална власт в резерват БГ защитава техния живот и интерес?

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, scaner said:

На официалният сайт на руската държавна информационна агенция РИА се появи статия, която хвърля някаква светлина какво се разбира под "денацификация":

https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html

(сайтът е блокиран в ЕС, може да се достъпва само с руско прокси или VPN)

 

Тимофей

Сергейцев Денацификацията е необходима, когато значителна част от хората - най-вероятно тяхното мнозинство - е асимилирана и привлечена в нацисткия режим в неговата политика. Тоест, когато хипотезата „хората са добри – властта е лоша“ не работи. Признаването на този факт е в основата на политиката на денацификация.

Денацификацията е набор от мерки по отношение на нацизираната маса от населението, която технически не може да бъде подложена на пряко наказание като военнопрестъпници.

Освен върховете, виновни са и значителна част от масите, които са пасивни нацисти, съучастници на нацизма. Те подкрепяха и се отдадоха на нацистката власт. Справедливото наказание на тази част от населението е възможно само като понасяне на неизбежните трудности на справедлива война срещу нацистката система.

Бандеровският елит трябва да бъде ликвидиран, превъзпитанието му е невъзможно. Социалното „блато”, което активно и пасивно го подкрепяше с действие и бездействие, трябва да преживее тежките на войната и да усвои преживяното като исторически урок и изкупление за своята вина.

По-нататъшната денацификация на тази маса от населението се състои в превъзпитание, което се постига чрез идеологическа репресия (потискане) на нацистките нагласи и строга цензура: не само в политическата сфера, но и непременно в сферата на културата и образованието.

Денацификацията може да бъде извършена само от победителя, което предполага (1) неговия абсолютен контрол върху процеса на денацификация и (2) правомощието да осигури такъв контрол.
Денацифицирана държава не може да бъде суверенна. Идеологията на денацификатора не може да бъде оспорена от виновния, подложен на денацификация.

Сроковете на денацификацията в никакъв случай не могат да бъдат по-малко от едно поколение, което трябва да се роди, порасне и достигне зрялост в условията на денацификация.

Името "Украйна" очевидно не може да се запази като заглавие на която и да е напълно денацифицирана държавна единица на територия, освободена от нацисткия режим.

Политическият стремеж на новосъздадените народни републики в пространството, свободно от нацизма, не може да бъде неутрален – изкуплението на вината пред Русия може да се реализира само в зависимост от Русия.

Тези държавности, в тясно сътрудничество с руския отдел за денацификация на Украйна (новосъздадени или преработени, да речем, от Россотрудничество), ще произлизат от приемането под руски контрол на републиканската регулаторна рамка (законодателство) за денацификация, определяща границите и рамка за пряко прилагане на руското законодателство и руската юрисдикция в освободената територия в областта на денацификацията, създаване на трибунал за престъпления срещу човечеството в бивша Украйна (създаване на постоянни органи за денацификация за период от 25 години).

Денацификацията неизбежно ще бъде и деукраинизация – отхвърляне на започнатото от съветските власти мащабно изкуствено надуване на етническата съставка на самоидентификация на населението на териториите на историческа Малорусия и Новорусия. Украйна, както показва историята, е невъзможна като национална държава.

денацификацията на Украйна е и нейната неизбежна деевропеизация.

Невъзможно е предварително да се предвиди точно в кои територии такава маса от население ще съставлява критично необходимото мнозинство. „Католическата провинция“ (Западна Украйна като част от пет региона) е малко вероятно да стане част от проруските територии. Линията на отчуждението обаче ще бъде открита емпирично. Тя ще остане враждебна към Русия, но насилствено неутрална и демилитаризирана Украйна с официално забранен нацизъм. Там ще отидат мразителите на Русия. Гаранцията за запазването на тази остатъчна Украйна в неутрално състояние трябва да бъде заплахата от незабавно продължаване на военната операция в случай на неспазване на изброените изисквания. Може би това ще изисква постоянно руско военно присъствие на нейна територия.

 

Ако това е реалната цел на Путин няма никакви шансове украинците да сключат примирие и да позволят "денафикация". това ще означава край на тяхната държава, политичски, икономически и информационен контрол, вероятно забрана на украинския в завладените от Путин територии, налагане на руския като основен и/или единствен за използване във всички свери и отглеждане на поне едно поколение деца по руския тертип в омраза към всичко западно, свобода на изразяване и т.н. А след клиповете как деца маршируват, пеят военни песни, обличат ги с военни униформи и това в самата Русия не ми се мисли какво биха правили с децата на сегашна Украйна. Явно целта ще е да се отгледа поредното поколение войници мразещи всичко, което не е руско. :( 
Поне е ясно, че украинците вече няма как да сложат оръжие, дори и рускоговорящите, които не жлаят да живеят в руската кочина. 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Резултата е че нац.формированията иззеха функциите на полицията.

Имаше преди няколко дена случай, в който двайсетина тероборонци обезоръжиха полицаите, понеже спрели на шефа им жена му. В Q7-ица май беше. Докато я проверяват, тя звъннала на мъжа си и айде...

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кухулин said:

Къде там? Те в момента половината са из Европа, а немалка част са в Израел. Това ли е руският фашизъм - превъзходството на тези хора над кого?

Каква половина бре? Така се наричат сега жителите на Русия, какъв Израел те гони?

Преди 1 час, Кухулин said:

Как можем да познаем дали някой е росиянин?

Виж първо видеото за ефекта на Данинг-Крюгер. После това https://ru.wikipedia.org/wiki/Россияне

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Кухулин said:

Ами да ти кажа, не мисля така. Но въпросът не е какво мисля или какво мислят руснаците, а каква е държавната идеология на Русия. Едва ли много руснаци харесват чеченците, но държавата нито твърди, че чеченците са унтерменши, нито прокламира омраза към тях.

Лично аз не държа да я определям никак. Един ден може да намерят точното определение и за Путинска Русия. Във всеки случай в учебниците ще се нареди редом до Хитлерска Германия и прочие подобни режими .

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Кухулин said:

Ами да ти кажа, не мисля така. Но въпросът не е какво мисля или какво мислят руснаците, а каква е държавната идеология на Русия. Едва ли много руснаци харесват чеченците, но държавата нито твърди, че чеченците са унтерменши, нито прокламира омраза към тях.

Обратното, руската пропаганда ги представя като супермени. То и Павлик Морозов е бил представян за герой,  кадировците също са в тая група. Интересно, как тукашните русофили освен, че се прехласват по чеченците, взеха да се интересуват от техните танци, обичаи, подробности за живота на Кадиров - задръстиха фейсбук. 😀

Редактирано от Doris
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Doris said:

Обратното, руската пропаганда ги представя като супермени.

Е хубаво, но тук излизаме извън дефинициите. Или може би някакъв нов парафашизъм, знам ли...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам следния въпроси към привържениците на украинската върхушка:
- какво мислите за показните разстрели, извършвани от Азовци?   Дали подобни разстрели са одобрени от висшето ръководство и специално от президента Зеленски?

- вчера се предадоха около 300 морски пехотинци на ВСУ.  Силите на ВСУ не се страхуваха от руснаците, повече се бояха от това да не се появят хора на Азов, които директно биха застреляли желаещите да се предадат войници.  Какво мислите за подобни разстрели? Дали това е официална позиция на висшето ръководство на Украинската държава и армия, или това е самоинициатива на нац.батальона?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, Кухулин said:

Е хубаво, но тук излизаме извън дефинициите. Или може би някакъв нов парафашизъм, знам ли...

Това са стари имперски номера още от времето на древния Рим. Посланието на Кадиров е простичко - Продайте родината си на императора, бъдете му верни и ще живеете в благополучие като мен. 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...