Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 27 минути, vanevski said:

Тия са толкова много че само 1 доктор не може да помогне...

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

Какво става с българите в Украйна, неофициални около половин милион, официално около двеста хиляди. Как Вие и вашата териториална власт в резерват БГ защитава техния живот и интерес?

Вижте това видео от 2015, как украинската власт защитава българите.

Ще е полезно за всеки, който е пропуснал събитията или да си ги припомни.

https://e-zdravey.com/bg/btv-prez-2015-g-ukrainskata-armiya-izbiva-besarabski-balgari-i-tsivilni-v-donbas/

 

  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, К.ГЕРБОВ said:

Украинци твърдят, че домовете им са разрушени от тяхната армия (ВИДЕО)

https://www.lentata.com/page_25142.html 

Тези с които говорихме, казаха подобни неща, но мълчат, да не останат без помощи.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2.04.2022 г. at 22:37, Димитър Йорданов said:

ОТ: Как си обясняваш това? Какви са факторите допринасящи понякога огромни маси от хора да бъдат претопени с лекота и за кратко време, а в други случаи съвсем малки групи да оцелеят със столетия и да не се поддадат на това?  Изключвайки престижа да са граждани на дадената държава. Интересуват ме останаите фактори свързани с това. Ако има подобни теми във форума в която въпроса с претопяването е подробно разглеждана (като цяло а не в частни случаи ) ще ми е интересно да прочета. Както и дискусии свързани с този въпрос.

Боя се, че не е мястото тук на този наистина важен феномен. Първо аз не мога да го обясня в няколко реда и ще трябва откровено да пиша оф топик който ще се яви направо спам. Второ ще има подмятания от дежурни съфорумци (@deaf) които ще правят корекции на база ... папагалско цитиране на ... нещо от някой си...

Ако отвориш някоя тема (ти можеш да я конструираш правилно на правилното място за разлика от  съфорумци които омешват раздели и заглавия ) ще се опитам да дам многобройни примери от Древността до по Новото време за да се видят ... пътят, успехите, провалите и трайността на асимилационните процеси и съответно веднага ще лъснат и причините - защо някъде има успех, другаде частичен, а на трето място - пълен провал. 

Винаги ли е било нужно твърда ръка, доколко влияят религиозните различия, расовите, културните ? 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, miroki said:

Тези с които говорихме, казаха подобни неща, но мълчат, да не останат без помощи.

Тези хора в режим на оцеляване, подобно на пленниците са готови да кажат на всеки това, което би искал да чуе. 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, bulgaroid said:

И какви са последиците? :ag:

Смърди от тебе, та се не трае! Ето такива са последиците. Ако за тебе това е питателната среда за останалите са миазми.

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Кухулин said:

Ако странностите бяха продиктувани от смисъла на войната и от нейните цели, нямаше да са странности, а особености. А те са странности, т. е. засега нямат ясно обяснение по открити източници. При това нямат ясно обяснение според хора, които са достатъчно навътре в нещата, а не боравят с общи приказки.

А какво има странно в странностите?  Имаме една война която поначало е сбъркана. Зададени са цели, които реално не могат да бъдат изпълнени.  Т.е. войната към момента е безсмислена.  След като целите не могат да бъдат изпълнени и войната е безсмислена  е нормално да се появи някаква демотивация или разнобой в елита.  При това положение се търси изход от положението, а различните хора имат различни представи, различни лични цели, а от там и различни визии за възможния изход от войната или нейното продължение.  За едни е достатъчно някаква нарисувана победа за пред обществеността и примирие.  Други  напротив - искат да се изкарат пред обществото и Царя колкото се може по-твърди военнолюбци и преследвачи на  "истинската"  победа.  Трети ще предложат ново формулиране на целите, четвърти нещо друго.   

Ако толкова те интересува кой конкретно какви цели преследва - Кадиров, Абрамович или Лавров, може да потърсиш в мрежата или да изчакаш ако все още няма такава информация  - сигурен съм, че ще се появи или вече има такава. Може и лично да попиташ някой запознат. В тубата има достатъчно канали на хора които са навътре в нещата и отговарят на по-интересните въпроси. Например в  "Будем наблюдать"  с Алексей Венедиктов. Цялото предаване е по въпроси на потребителите. 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Atom said:

Зададени са цели, които реално не могат да бъдат изпълнени.  Т.е. войната към момента е безсмислена.

Задачите на Русия в тази война са достатъчно гъвкави, за да не позволяват такова заключение. Различните цели могат да бъдат изпълнени в различен обем. Например в териториален план задачите са изпълнени на около 75% (ЛНР 95%, ДНР 55%).

Освен това в хода на войната могат да се появят и нови цели. Не е ясно какво ще става с Бердянск, с Мелитопол. Не е ясно  какво ще става с Херсон.

Дали Русия ще успее да изпълни първоначално зададените цели в пълен обем - най-вероятно не. Но това не прави войната безсмислена.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 3.04.2022 г. at 7:02, deaf said:

В действителност държавите и нациите на Острова са най-силно привързани едни към други в сравнение с многонационалните държавни образувания в Европа,включително и в сравнение с ЕС.

Добре де.....ти чете ли поста който цитираш ?  Нали показах едни картинки от Ирландия по време на големия глад. Посочих и години и жертви. 

Ти показваш ужасно непознаване на Британската история.  Това се вижда от тези твои твърдения особено подчертаното 

 

On 3.04.2022 г. at 7:02, deaf said:

Англичаните и британците като цяло,са най-талантливите дипломати именно защото на Острова са принудени да уреждат споровете си предимно чрез дипломация. Войната е средство в краен случай.

Каква дипломацията е имало ?

Може ли такова нещо бе deaf ? 

Саксите избиват и изтласкват власите в крайните западни части на остров Британия. Ужасът и омразата на последните към пришълците е толкова неистов, че век по късно те категорично отказват да покръстват саксонците. А това се знае че един от най-големите грехове - да откажеш на хора желаещи да приемат Свето Кръщение. Въпреки заповедта на папата, власите отказват с мотива, че това са изчадия на Ада и не бива да се приемат в лоното на Божия свят

Самите англо-саксонци също не са единни - създават редица кралства враждуващи по-между си. Сплотяването става пред угрозата Датските викинги да им светят маслото /заличат от лицето на земята/ и благодарение на един крайно талантлив човек на име А/Е/лфред 

По натам : англо-саксонците спасили от норманите от Норвегия, са пометени от пофренчените им роднини - тези от Дукство Нормандия начело с Вилхем/Уилям/ Гийом Завоевателя.

Едва тогава мизерното кралство на корнера на света заприличва на европейска държава. Френските нормани най-после приобщават и власите с цената на отстъпки - те стават апанаж лично на престолонаследника на короната  : Валаш на старо-английски или страната на галите (pays des Galles) на старо-френски , Камри на баш си Къмрийски...

На север - Шотландия продължава да е враждебна, Робърт Брус бяга в продължение на години по планините криейки се от английски ловци на глави, но ...никой шотландец не го предава. Накрая...ще-неще Лондон го признава за крал на Шотландия

За Ирландия твърдението :  

On 3.04.2022 г. at 7:02, deaf said:

на Острова са най-силно привързани едни към други

е плачевно невярно

Имаш серия от анти-анлийски въстания породени заради дискриминацията на ирландците католици съставляващо 90% от цялото население на острова, непрекъснат флирт с Франция която е чакана като Освободителка, имаш перманентна омраза към англичаните и ирландци-лоялисти, имаш масова емиграция към Новия свят, а там познай кой е против управлението на Метрополията, имаш създаването на ШИЙН ФЕЙН - организация за освобождаване на Ирландия и след решението ѝ за въоръжена борба - създаването на бойната ѝ формация ИРА 

Лидери като Еймън де Валера

Имаш Великденското въстание с фронтоваци и крайни англофоби като Майкъл Колинс 

Имаш революционно изменение на стратегията на начина на война - преминаване към терор спрямо английски изпълнителни лица и особено към местни лоялисти

Имаш серия от кръвополития в Ново и Най-Ново време в Белфаст, Лондондери, военно положение, бомби, жертви, кафаяви бригади срещу бойци на ИРА

Имаш един тон жертви

тлееш конфликт

масовка

The camera doesn't lie? | The Treason Felony Blog

 

...........................................................................................................................

На това продължавай да твърдиш

On 3.04.2022 г. at 7:02, deaf said:

нациите на Острова са най-силно привързани едни към други

И посочи подобни примери във Франция (изключая няколко изнасилени случаи в Корсика, отдавна замрели заради желанието на населението да остане в пределите на Париж като департамент) 

Редактирано от Евристей
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Doris said:

Тези хора в режим на оцеляване, подобно на пленниците са готови да кажат на всеки това, което би искал да чуе. 

Точно. За това пред камерите говорят други неща, а пред родата се откриват.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Словестна престрелка в съвета на сигурност към ООН.  Индия подкрепя за независимо разследване на инцидента там.  А Зеленски дори искал да се разпусне съвета за сигурност и да се реформира. Тия хора са решили да има световна революция.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Independent investigation  - но дали ще позволят независимо разследване или ще пратят продаждни и платени агенти и сценаристите от Холивуд с постановка и масови сцени?

Информационната война е част от другите войни: икономическата и реалната на фронтовете.  

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, tantin said:

Имам следния въпроси към привържениците на украинската върхушка:
- какво мислите за показните разстрели, извършвани от Азовци?   Дали подобни разстрели са одобрени от висшето ръководство и специално от президента Зеленски?

- вчера се предадоха около 300 морски пехотинци на ВСУ.  Силите на ВСУ не се страхуваха от руснаците, повече се бояха от това да не се появят хора на Азов, които директно биха застреляли желаещите да се предадат войници.  Какво мислите за подобни разстрели? Дали това е официална позиция на висшето ръководство на Украинската държава и армия, или това е самоинициатива на нац.батальона?

Това вече съм го писал в тази тема.

Батальоните не са подчинени на Зеленски. И на Порошенко не бяха. Те са си с друг статут. 

Където е и проблемът. Но в ситуацията имат общ интерес. Иначе Зеленски щеше да помоли Путин за съдействие в прочистването. Но не е такава играта. А да се защитават някакви идеи независимо от правителството.

Но, че събориха плочата на Кубрат, само загубиха. Поне мен.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Кухулин said:

Задачите на Русия в тази война са достатъчно гъвкави, за да не позволяват такова заключение.

Напротив, гъвкави задачи в случая е ситуационен подход или липса на цел.  Все още няма ясна визия каква е новата реална и изпълнима цел на  Русия, а не целта на този, онзи или друг някой индивид.  Ето мнение по въпроса на Глеб Павловский. По  въпроса който те интересува се изказва след  37:00 и човекът казва именно, че войната е без  цел. Веднага след това дава мнение за мотивите на Кадиров.  Ако искаш изгледай целия клип.  В първата част дава своето обяснение и за случая в Буча.  

 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, miroki said:

Батальоните не са подчинени на Зеленски. И на Порошенко не бяха. Те са си с друг статут. 

Където е и проблемът.

Всички вече са интегрирани в НГ и ВСУ. Това е един от големите проблеми - нацистите са плътно преплетени с останалия  състав на въоръжените сили. Освен това ключови командни постове са в техни ръце.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още малко ОФ Топик като после моля някой модератор да изтрие всички мои постове в тази тема като СПАМ (Ресавски, макар, че знам че нищо няма да направи)

Дразнещото е в съвременен конфликт да се преиначават исторически факти.  Да се лъже или да се прокламира поради незнание, но с патост и увереност  и оратора да получава бурни аплодисменти 

Ето пак за подобни твърдения 

Цитирай

защото на Острова са принудени да уреждат споровете си предимно чрез дипломация. Войната е средство в краен случай.

Кратка справка по други острови различни от проклетия Албион 

Япония - 600 години перманентна гражданска война, накрая шогуната налага военна диктатура. Малцинството - айну - косматите хора са игнорирани и дискриминирани. На тях се е гледало по зле от животни...

Да си харесам друг остров....Великденския :  обитаван от два народа - единия господарски, който  карал другия робски да работи до припадък и да му движи огромните статуи. Една нощ робския народ се вдигнал и изклал до крак господарския. Но не получил облекчение....понеже нямал знания за нищо и се върнал към първичното примитивно

Мадагаскар - два народа - господарският живеел във високата вътрешна част, а робският- в подножието. Антагонизъм и омраза царяла в Мадагаскар.

Цейлон/Шри Ланка - тамилските тигри не са хепи сред другите.  Нещастието си изразявали с атентати и покушения

Островът на кака Афродита - двата народа  : мюсюлмани и православни не успяват да мелят брашното и ... разделителната линия е очертана....

Та...кой е островът на международната любов  и Дипломацията ?  Във въображението на потребителя deaf

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кухулин said:

На тая лелка верно трябва да и дадат оскар :D 

 

 

На 30-тата секунда един от войните на Аллах и Путин троши таблет с чук.😃

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Atom said:

Напротив, гъвкави задачи в случая е ситуационен подход или липса на цел.

Не мога да вникна в тази мисъл.

Преди 13 минути, Atom said:

Все още няма ясна визия каква е новата реална и изпълнима цел на  Русия, а не целта на този, онзи или друг някой индивид.

Основните цели на Русия са ясни - демилитаризация, републиките в административни граници, сигурност за Крим. От тях първата и третата са достатъчно гъвкави и може да се преговаря. Освен това стои въпросът за денацификацията, който е - да го кажем така - екстремно гъвкав :D И разни други по-дребни за пазарлък.

Преди 15 минути, Atom said:

Ето мнение по въпроса на Глеб Павловский. По  въпроса който те интересува се изказва след  37:00 и човекът казва именно, че войната е без  цел. Веднага след това дава мнение за мотивите на Кадиров.  Ако искаш изгледай целия клип.  В първата част дава своето обяснение и за случая в Буча.  

 

 

Погледнах след 37, погледнах и началото. Според мен този човек или не разбира материята, или се прави, че не разбира.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Кухулин said:

Задачите на Русия в тази война са достатъчно гъвкави ...

Хехе, войната няма никакви задачи, колега. Измисляш си.

За пореден път, не трябва да си ясновидец, за да видиш какъв е бил предварителният "план"
на руснаците: Украйна да падне без бой, руските войски да бъдат посрещнати с хляб и сол и
само отделни групи от Азовци да окажат някаква съпротива ... която да бъде смазана от
многочислената руска армия.

Това са "планът" и "задачите" на войната. И след като този "план" пропадна, войната автоматично
загуби своя смисъл. Колегата Атом е напълно прав за това.

Ако руските войски бяха влезли само в ДНР и ЛНР, това би било смислено ... и преди войната
всички това очакваха. Затова и украинците бяха струпали армия си там (а не за да нападнат
Русия).

Но ако трябва насериозно да се планира воюване в цяла Украйна, неизбежно се стига до
единствения логичен извод: подобна война нищо не може да постигне.

Така че в крайна сметка войната няма никакви задачи ... защото никога не е имало план да се
воюва в Украйна. Руснаците просто се оказват в небрано лозе: не са планирали да воюват,
а им се налага. И видяхме какво стана.

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...