Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Хехе, войната няма никакви задачи, колега. Измисляш си.

За пореден път, не трябва да си ясновидец, за да видиш какъв е бил предварителният "план"
на руснаците: Украйна да падне без бой, руските войски да бъдат посрещнати с хляб и сол и
само отделни групи от Азовци да окажат някаква съпротива ... която да бъде смазана от
многочислената руска армия.

Това са "планът" и "задачите" на войната. И след като този "план" пропадна, войната автоматично
загуби своя смисъл. Колегата Атом е напълно прав за това.

Ако руските войски бяха влезли само в ДНР и ЛНР, това би било смислено ... и преди войната
всички това очакваха. Затова и украинците бяха струпали армия си там (а не за да нападнат
Русия).

Но ако трябва насериозно да се планира воюване в цяла Украйна, неизбежно се стига до
единствения логичен извод: подобна война нищо не може да постигне.

Така че в крайна сметка войната няма никакви задачи ... защото никога не е имало план да се
воюва в Украйна. Руснаците просто се оказват в небрано лозе: не са планирали да воюват,
а им се налага. И видяхме какво стана.

Капутин смяташе да свали правителството и да сложи на престола в Киев една негова марионетка кано лукашенка или онова куче от Чечняр но точно обратното стана....Раздорвковците украинци ги сплоти в една нация а той се насра. стана за смях на целият свят с дрънкащите, разпадащи скапани танкове с които пъпли из разните региони на Украина оставяйки след себе си диря от чугун, за най голямата радост на украинските цигани....😂🤣🤣

 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 10 минути, Кухулин said:

Погледнах след 37, погледнах и началото. Според мен този човек или не разбира материята, или се прави, че не разбира

Или просто не ти отърва това което казва.  Зададе въпрос, дадох си мнението, дадох и външен източник който казва почти същото.  Не те устройва и имаш друго мнение. Това си е твое право.

 

Преди 12 минути, Кухулин said:

Основните цели на Русия са ясни - демилитаризация, републиките в административни граници, сигурност за Крим. От тях първата и третата са достатъчно гъвкави и може да се преговаря.

Демилитаризацията няма шанс при каквито и да е преговори. За да се случа това нещо Украйна трябва да бъде напълно разгромена и да капитулира.  Единственото което може да получи Русия при преговори е гаранции, че Украйна ще остане неутрална.  Тя може да го направи, но в последствие и като резултат от неутралитета ще се милитаризира максимално.  В резултат Русия ще получи за съсед  една силно милитаризирана държава, нещо подобно на европейски Израел.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Atom said:

В резултат Русия ще получи за съсед  една силно милитаризирана държава, нещо подобно на европейски Израел.

Мисля си абсолютно същото нещо.

Самите НАТО няма да искат Украйна да стане членка, за да не си навлечат война с Русия.
Така за Украйна единствената възможност е да се милитаризира като Израел, за да може
сама да се протовопоставя на руснаците. Със щедра помощ от НАТО, разбира се.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Демилитаризацията няма шанс при каквито и да е преговори. За да се случа това нещо Украйна трябва да бъде напълно разгромена и да капитулира.  Единственото което може да получи Русия при преговори е гаранции, че Украйна ще остане неутрална.  Тя може да го направи, но в последствие и като резултат от неутралитета ще се милитаризира максимално.  В резултат Русия ще получи за съсед  една силно милитаризирана държава, нещо подобно на европейски Израел.

Разправят, че вече са се разбрали по абсолютния минимум в демилитаризацията - безядрен статут на Украйна. Дали ще има още ограничения зависи от военните успехи на Русия и от паралелния пазарлък - примерно да им върнат някакви територии. Изобщо, преговорите далеч не са изчерпани. Което не означава, че войната ще свърши скоро, защото на масата има и други  играчи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 3.04.2022 г. at 14:29, resavsky said:

Робите в Америка вероятно никога не са били повече от 10-15 процента от населението.В Русия има моменти когато крепостните селяни достигат смайващите 70 -80 процента. Между другото в Америка огромната част от робите са получавали и заплата/ па макар и минимална/.Крепостните селяни в Русия не са и мечтали за подобно нещо. За процента на грамотността при робите и крепостните селяни по добре да не говорим.

Ама гледай сега колко си небезпристрастен...

Смяташ (ти си знаеш как) робите в САЩ върху всички щати - дори и там където никога не е съществувало. А същевременно калкулираш проценти на крепостни върху територии в които е разпространено - Централна Русия - Московията, а в огромна част на Империята то е частично и дори липсва. Запорожието, Финландия, Кавказ, Централна Азия, Сибир, Приморский край - крепостничество НЕТ ! 

Може Шпага, Дедо Либен и сие да ти се връзват и да ти ръкопляскат, ама на мен не ми пробутвай тези.....

Това, че рядко се обаждам е заради ниското ниво на тази тема, крясъците и истериите, както и серията от обвинения които ще последват...

Ти се опитваш да му кажеш нещо за историята - той ти кряка истерично - русофил/русофоб

Трябва да си обективен независимо позицията си. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 56 минути, vanevski said:

2136200405_275004438_491353512634331_3649383478765976944_n.jpg.thumb.jpg.d22f13b7ac4618d1caf506a74d391ffe.jpg

Като го гледам този (или този който е измислил това),  сигурно на гъза си е татуирал ташаците на Байден по такъв начин че да стане ясно къде е останалата част от половия орган... :)

Редактирано от Orbit
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 10 минути, Евристей said:

Ама гледай сега колко си небезпристрастен...

Смяташ (ти си знаеш как) робите в САЩ върху всички щати - дори и там където никога не е съществувало. А същевременно калкулираш проценти на крепостни върху територии в които е разпространено - Централна Русия - Московията, а в огромна част на Империята то е частично и дори липсва. Запорожието, Финландия, Кавказ, Централна Азия, Сибир, Приморский край - крепостничество НЕТ ! 

Може Шпага, Дедо Либен и сие да ти се връзват и да ти ръкопляскат, ама на мен не ми пробутвай тези.....

Това, че рядко се обаждам е заради ниското ниво на тази тема, крясъците и истериите, както и серията от обвинения които ще последват...

Ти се опитваш да му кажеш нещо за историята - той ти кряка истерично - русофил/русофоб

Трябва да си обективен независимо позицията си. 

В Сибир крепостни селяни си има. Май и в Централна Азия.А във Финландия и Полша просто няма как да има.А между впрочем отмяната на крепостното право не е еднократен акт.Има автори които виждат неговия край чак в 50те години на 20 век и управлението на Хрушчов.Чак тогава руските селяни получават паспорти и еднакви права с хората в града... 

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, vanevski said:

 

Вече знаем че ходиш с торба под ср---ника, за да не цапаеш улиците когато се движеш, показа и че имаш големи зъби и стърчащи уши. Нужно ли е да го демонстрираш непрекъснато?! Впрочем прав е народът "Магарето ако не си покаже магарията, за какво е магаре!"

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Кухулин said:

Черна дупка в пода :) 

Има и по-весело:

https://www.facebook.com/jules.winfield.36/videos/1371972776563622

Баби трошат таблет Епъл с пищов Маузер. 😃

  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Skubi said:

Капутин смяташе да свали правителството и да сложи на престола в Киев една негова марионетка кано лукашенка или онова куче от Чечняр но точно обратното стана....Раздорвковците украинци ги сплоти в една нация а той се насра. стана за смях на целият свят с дрънкащите, разпадащи скапани танкове с които пъпли из разните региони на Украина оставяйки след себе си диря от чугун, за най голямата радост на украинските цигани....😂🤣🤣

 

Да не забравя да поздравя теб и Унгарския народ за правилния избор - Виктор Орбан ! :) Унгария показа че има доста здравомислещи хора в държавата си.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Orbit said:

Да не забравя да поздравя теб и Унгарския народ за правилния избор - Виктор Орбан ! :) Унгария показа че има доста здравомислещи хора в държавата си.

Никога не съм гласувал за този крадец и от първото му изказване ми е отвратителен....В останалите няколко десетилетия както и да си мени козината няма да може да ме излъже, че за него нищо не е важно само да може колкото се може повече да краде.....И убеждението си го мени като аз мръсните чорапи. От Minden lesz, még címe is. Ja, már van is. — orulunkvincent: Pillanatnyilag  két ánusz felé fut... товарищи конец, стигна до товарищи привет.....

 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Кухулин said:

Съдейки по  глупостите на Арестович (снимки на мацката от Мариупол и малкото момиченце) плюс разни други работи, централната власт в Киев няма добър контрол върху действията на място.

Украина пытается сорвать переговоры с Россией о Донбассе и Крыме — именно из-за этого и была создана провокация в Буче. Об этом заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров.

«Провокация в Буче случилась тогда, когда Украина впервые положила на бумагу возможные мирные положения. В том числе по Крыму», — сказал Сергей Лавров в эфире телеканала «Россия 24».

https://ura.news/news/1052543619

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Skubi said:

Никога не съм гласувал за този крадец и от първото му изказване ми е отвратителен....В останалите няколко десетилетия както и да си мени козината няма да може да ме излъже, че за него нищо не е важно само да може колкото се може повече да краде.....И убеждението си го мени като аз мръсните чорапи. От Minden lesz, még címe is. Ja, már van is. — orulunkvincent: Pillanatnyilag  két ánusz felé fut... товарищи конец, стигна до товарищи привет.....

 

 

Споко вие имате 1, ние си имаме Копейкин, Болен Лидеров, Кирето, Корнелката от БСП, бандата на Маджо и ДС от Дай България... При нас е по-забавно много са и се карат кой да лапа :D

  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Skubi said:

.И убеждението си го мени като аз мръсните чорапи. От 

 

 

Еми смянй си чорапите по често ( да не са толкова мръсни)  ! :)

Шега..

Редактирано от Orbit
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2.04.2022 г. at 18:09, vanevski said:

След Реформацията в Европа протестанството/буржоазното християнство/ е донесло прогрес в страните ,които са го приели,а католицизма е феодалното-назадничавото християнство!  За православието да не говорим-ниско цивилизационни общества!!

Рядко си позволявам да давам квалификации, ама това твърдение се доближава до дебилизъм

И самото то и лайкаджиите му

Жалко

Тук се разкрива най-вече доказателството

On 2.04.2022 г. at 18:09, vanevski said:

Наблизо на Балканите също има подобна разлика /Словения под немско-протестанска и Сърбия-православна/.

Словения не е под немско-протестанска ..... някаква си, а е в състава на АВСТРИЙСКАТА ИМПЕРИЯ и като такава е под АВСТРИЙСКА КАТОЛИЧЕСКА ЦЪРКОВНА ЮРИСДИКЦИЯ . Такава попада и след приемането на Дуализма от 1867 г, - в състава на Австрия !

Защо ? Щото самата Австрийската империя е Католическа, а въпросната Словения не е част от протестанските германски провинции, а провинция в пределите на Австрийските Хабсбурги, които са правоверни....КАТОЛИЦИ

........................................................................................................................................

 От зад напред - Бавария - най-голямата и най-богатата провинция на Германия е Католическа. 

Буржоазно Християнство - няма 

Ренесансът започва в силно Католически страни - Италия, Португалия, Кастилия.  От там започва Ренесанса и Великите Географски открития.

Англия остава Католическа, но скъсва с Папата. Контра-Реформацията в Германския свят възвръща голяма част от позициите си. 

Католическите провинции на Ниските земи - Нидерландия се характеризира с Протестански Север и Католически Юг

Югът в лицето на Гент, Антверпен, Брюж е по-богат от Севера - Амстердам, Ротердам, Грьонинген. Затова и Испания воюва до последно да задържи Юга

On 2.04.2022 г. at 18:09, vanevski said:

Защо там Леонсио/от Изаура'" не са успели и просперирали,земята ли е била по-бедна?  А уж Аржентина е имала шанс да стане такава,началото на 19 век, Фолклендските острови....говори ли ти нещо? 

Затова заслужаваш Златна Малинка заради празно съдържание...

А това, че Православните страни са по....тъпи от Протестанските....е направо за бодил през лицето...

 

 

Редактирано от Евристей
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Кухулин said:

Украина пытается сорвать переговоры с Россией о Донбассе и Крыме — именно из-за этого и была создана провокация в Буче. Об этом заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров.

Лавров и той като нашите русофили тук. Скоро ще почне да проповядва как Украйна в същност
е нападнала Русия. Лъже не като циганин, а като руснак. 🙄

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кухулин said:

Напомням, че единия от украинските преговарящи го застреляха, а другия се опитаха да го отровят.

Дългата ръка на Масква. 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като сте започнали:

Ген. Мили: Сблъсъкът между световните сили става по-вероятен

"Председателят на Обединените началник щабове на САЩ генерал Марк Мили заяви пред комисията по въоръжените сили на Камарата на представителите, че вероятността за сблъсък между големите световни сили нараства, съобщава Defense One.

“Навлизаме в свят, който става все по-нестабилен и потенциалът за значителен международен конфликт между великите сили се увеличава, а не намалява”, подчерта най-високопоставеният американски офицер. “Руската инвазия в Украйна заплашва да подкопае глобалния мир и стабилност, за които моите родители – и поколения американци – се бориха толкова упорито”, добави той.

Генералът заяви, че това е “най-голямата заплаха за мира и сигурността в Европа, а може би и в света, в моята 42-годишна служба”.

 

САЩ подкрепят създаване на американски бази на източния фланг на НАТО, но искат да избегнат постоянно разполагане на военни в тях, и предпочитат ротационен принцип, съобщи ген. Мили, цитиран от Франс прес и Асошиейтед прес.  "Моят съвет е да се създадат постоянни бази, но войските в тях да не са разположени постоянно", заяви генерал Марк Мили. 

"Мисля, че много от нашите европейски съюзници, особено балтийските държави, Полша и Румъния, нямат търпение да бъдат създадени постоянни бази за нашите американски сили", добави ген. Мили."

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...