Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 22 минути, Кухулин said:

Нюансите са важни, защото иначе понятието може да изгуби практически смисъл. Ако се водим по някакви основни точки, може да се окаже, че и Китай е фашистка държава, и Иран, и Саудитска Арабия, и кой ли не.

Нито спроед нюансите, нито според основните точки Китай, Иран и Саудитска Арабия могат да се определят като фашистки държави.
Горните трявава да се разглеждат като набор НДУ (необходими и достатъчни условия)

Нюансите, или по скоро нюансът е  в расизма и ксенофобията. Русия отговаря на наборът НДУ за фашистка държава, като расизмът и ксенофобията нямат  класическия вид а израз, а имат малко по специфичен - че руската култура, живот и политическа система са по-добрите системи 

Китай може да твърди че системата и е най-добра, но изобщо не отговаря на другите условия, освен това при китайците изобщо не се застъпва вижданерто че тяхната култура е най-добра (помисли малко - те взаимстват почти всичко от запада)

И така нататък могат да се правят анализите за Саудитска Арабия и Иран..

(Да в Саудиткса арабия се държи на традииците, смята се културата превъзхожда останалите, но всичко е дотук!)

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 4 часа, scaner said:

Добавени още? Още 270 трупа в масовия гроб на църквата, изкопан още на 10-ти март? Кръстосан огън по мазетата и улици, където хора с вързани ръце са убивани с куршуми в тила? Съвсем не пресни трупове по улицата и в гроба?

Любопитно ми е, как не се появи един свидетел да твърди за украинска постановка, а само свидетели потвърждаващи руските действия...

По принцип всичко е възможно и не може да се изключва напълно. В случая обаче прекалено много данни се натрупаха. А и принципно е хубаво човек да се поспре малко с бълването на алабализми и да се замисли, че става въпрос за градчета съвсем близо до Киев, реално това са си предградия на Киев. Много от тези хора там най-вероятно работят в Киев, имат роднини в Киев и т.н. Това не са някакви забити села из източните краища, че да инсценираш и да покриваш някакви работи и никой да не разбере и да не се обади.

Но за всеки влак си има пътници. Веднъж качиш ли се на този за путинландия, слизането е трудно.

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кухулин said:

Не ти отиват такива плитки разсъждения.

Плитки, плоски, прости....  Ако едно просто разсъждение обяснява дадено явление, то най-вероятно е правилното. Има си и термин за това нещо - бръснач на Окам. Ти ако искаш търси сложни теории и обяснения.   Това съм го писал в първия ден на войната:

"Там е работата, че  Русия или пък руснаците не знаят защо се води тази война. Те не могат да спечелят нищо от нея, но за сметка на това в средносрочен или по-дългосрочен план могат много да загубят.  Войната се води заради личния интерес на Путин и донякъде за интересите на шайката му.  Що се отнася до това каква е целта на войната, това го знае само болния мозък на Путин. Дори и шайката му не са много наясно, но това няма значение - те просто изпълняват волята на Царя." 

Ходът на войната до момента не дава никакви основания да променя това свое виждане. 

Преди 16 минути, Кухулин said:

Нюансите са важни, защото иначе понятието може да изгуби практически смисъл. Ако се водим по някакви основни точки, може да се окаже, че и Китай е фашистка държава, и Иран, и Саудитска Арабия, и кой ли не.

Вече обсъждахме тази тема. Ето дефиницията на РАН:

Фашизм — это идеология и практика, утверждающая превосходство и исключительность определённой нации или расы и направленная на разжигание национальной нетерпимости, обоснование дискриминации в отношении представителей иных народов; отрицание демократии, установление культа вождя; применение насилия и террора для подавления политических противников и любых форм инакомыслия; оправдание войны как средства решения межгосударственных проблем.

По собствената им дефиниция в момента Русия е завършена 100% фашистка държава. 

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Основните характеристики на фашизма:

Ултранационализъм и водещата роля на славянството/неазиатските граждани на Русия (Руский мир, възраждане на нацията, присъединяване на земи и възстановяване на старото величие и империя, руския мултикултурализъм е параван само за да се избегнат дисиденти, руския режим отрича мултикултурализма както извън, така и вътре в Русия, управляващия елит никога не е представен от малцинствата в Русия, които са мнозинства в регионите и.)

Авторитарна вертикална система на властта начело с "вожда" (в случая с Русия, марионетна опозиция от палячовци и армия бюрократи)

Корпоратизъм (опити за самодостатъчност и свързаност на ключови отрасли с държавата и под нейно подчинение, клиентелизъм, отричане на капитализма заради неговия меркантилизъм и на социализма заради неговата неефективнос)

Организация на обществото ( традиционни семвйни ценности, анти-лгбт, мястото на мъжа, жената, възпитание в национализъм (не стандартния патриотизъм))

Симбиоза с религията (както католиците с Мусолини, така и православната църква в Русия е тясно свързана с режима в Кремъл и допринася за пропагандата му)

Натиск и репресии срещу опозицията (има ли нужда от примери ? Путин е нелегитимен и неизбран президент, който е на власт само заради фалшификации и елиминиране на опонентите на Единна Русия)

 

 

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Atom said:

Ако едно просто разсъждение обяснява дадено явление, то най-вероятно е правилното. Има си и термин за това нещо - бръснач на Окам.

Твоето обяснение не е просто. Правиш две независими допускания: 1) че Путин е единственият фактор в развитието на процеса; и 2) че е луд. 

Преди 11 минути, Atom said:

Фашизм — это идеология и практика, утверждающая превосходство и исключительность определённой нации или расы и направленная на разжигание национальной нетерпимости

Русия е федерация, там има маса нации и раси. Не ме карай пак да пускам клипове с Кадиров, рано е още :D 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100001002462409/posts/5188646647845366/

Камикадзе дронове от САЩ идват скоро.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, Кухулин said:

 

Русия е федерация, там има маса нации и раси. Не ме карай пак да пускам клипове с Кадиров, рано е още :D 

И от тия раси и нации, в управляващия елит има ... само бели славяни. Федерация е само на хартия, сложи един чеченец до една мома от Санкт Петербург, която я е страх да пътува с влака до Дагестан и ще видиш федерация. Да не говорим че до миналата година в големите руски градове беше честа практика да не се допускат неславяни по квартирите а да се дават на славяни само.

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, deaf said:

САЩ и Западът може би не искат да дадат изтребители,защото се опасяват че с тях Украйна може да порази цели вътре в Русия,което да предизвика Путин да бомбардира цели в някоя натовска страна,като Полша или България.

Ти поне отвори решенията на НАТО от последната конференция ли? Член 5 се задейства в този случай автоматично,не говори глупости.

Преди 5 часа, deaf said:

Някой има ли надеждна информация кой е Зеленски? В смисъл той към кои е? Към "либералите" или към консерваторите? Това е много важно да се знае и причината Орбан да не долюбва Зеленски е може би именно тази,че го подозира във връзки със западните "либерали" и глобалисти.

Причината е друга Орбан иска преференции за унгарското малцинство.

Преди 4 часа, laplandetza said:

Що влачите тука това? Руснаците сами потвърдиха за родилния дом или не си разбрал? 

 

Преди 3 часа, Orbit said:

Не те подценявам . Наистина действаш активно, гълташ прозападни лайна с кофите, после идваш тука и ги размазваш по екраните на потребителите. Без факти , без срам , без някаква мисъл за последиците…

И какви са последиците? :ag:

Преди 3 часа, Кухулин said:

Шарий обсъжда странностите на войната. При това, бих казал, обсъжда към 50% от странностите.

За "тъпата башня" за пръв път чувам,този е идиот!

Преди 3 часа, Orbit said:

Точно така.

Промиват мозъка с безалтернативната украинска-прозападна информация на агресивните украинци. Плюс раздадено оръжие на ваякакви психопати - които си организират групички. Резултат - тези които по някакъв начин имат нещо общо с руско биват уничтожени.

Това личи и от русофобите тука - не веднъж вече имаше агресивни изказвания от промитите мозъци. 

А ти не искаш съпротива, искаш доброволно да идват а вие да ги разстрелвате?

 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, Кухулин said:

Русия е федерация, там има маса нации и раси.

Става дума за политическата "российская нация"

https://www.google.com/search?q="российская+нация"&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, bulgaroid said:

Що влачите тука това? Руснаците сами потвърдиха за родилния дом или не си разбрал? 

Как да разберат?


"...В дураке вызревает гигантская биологическая энергия. Его не одолевают ни совесть, ни сомнения.. Самолюбие его безмерно, мораль ему неведома. Он может сделать всё, что угодно, особенно влечёт дурака страсть к разрушению, к переделке мира..."

Андрей Дми́триевич Сахаров

:) Все едно са описани Лапландеца,... Капитана, Орбит и  новия форумник със сложния ник..

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Кухулин said:

Твоето обяснение не е просто. Правиш две независими допускания: 1) че Путин е единственият фактор в развитието на процеса; и 2) че е луд. 

1. Кои са другите фактори за началото на тази война?
2. Не е луд.  Себичен е и действа по вътрешни убеждения, мотивиран от представата си за това каква трябва да е Русия и мястото и в световния ред. В личен план е възможно дори да е по-адекватен от Байдън, Тръмп, Си, Макрон и т.н. Нямам представа как е в действителност, но това не е и важно.  Проблемът е, че в Русия няма система за контрол и противотежести, които да неутрализират глупостите на лидера (ако има такива). Във всички останали страни, вкл. и в Китай има такива системи и станалите лидери не могат да правят каквото си искат.  В Русия няма. Единствената спирачка пред Путин е собствената му съвест и собствените му разбирания за това кое е правилно и кое не.   Видяхме какво представляват останалите "башни" в съвета за сигурност.  Държат се като ученички-зубрачки които казват на учителя това което иска да чуе самия учител. 

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

1. Кои са другите фактори за началото на тази война?

Разговорът ни не е за началото на войната, а за странностите в нея. Такъв фактор е например Кадиров. Вероятно Абрамович. Вероятно Лавров.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Orbit said:

Защото гледаш и слушаш само украинска-прозападна пропаганда.

А стотиците снимки и видеа, на които ясно и детайлно се виждат разрушени жилищни блокове, пак ли са инсценирани? Пак ли са украинско-прозападни пропагандни "матерали"?

Говорим за издевателства и убийства на цивилно население. Но освен труповете по улиците на Буча, за които вие не вЕрвате, че са истински, колко ли са труповете в тези жилищни блокове? И в крайна сметка защо са бомбардирани? Не е ли именно за да бъдат избити цивилни жители - жени, деца, старци?

А целта на това варварство каква е? Ти кажи!

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кухулин said:

Не ти отиват такива плитки разсъждения.

Не бе приятелю,ти просто не го разбираш, не ти е на нивото. :ag: За плитките разсъждения се обърни към танто.

Преди 1 час, miroki said:

И мен това ме озадачи, означава, че събитието е станало преди районът да стане фронтова линия. Никой не обикаля между кръстосаният огън на двете страни.

Станало е преди 11 март, и труповете лежат почти месец, и никой не си прави труда да ги погребе,въпрос какво точно са правили руските войници през цялото време? Когато са убивани там няма фронт,тези хора са излезли да си свършат нещо тяхно си и са убити,защо? 

Преди 1 час, miroki said:

Това е другото особено. А са прибрали загиналите войници (или не е е имало такива). Възможно е да е от ракетни удари, преди да навлезе войска.

Само разследване може да установи.

Не знам какви са тияя ракети дето ти връзват ръцете преди да те убият? Някакви много странни ракети ще да са?

Преди 1 час, Кухулин said:

Тия с картофите са второстепенен проблем. Главният въпрос е кой и защо е застрелял вързаните пленници. Съдейки по  глупостите на Арестович (снимки на мацката от Мариупол и малкото момиченце) плюс разни други работи, централната власт в Киев няма добър контрол върху действията на място.

Ама ти ги делиш на категории ли? Гледай ти! Вързаните вече се разбра кой е, ФСБ. Виж какво е?Снимките от Мариопол самите руснаци ги потвърдиха или пак не си разбрал? https://newsmaker.md/rus/novosti/v-seti-poyavilos-intervyu-modeli-iz-roddoma-v-mariupole-chto-s-nim-ne-tak/

Преди 1 час, Kujiro said:

След кратък размисъл стигам до извода че Русия е фашистка държава ...

Греша ли ?

Да, това там е комунизъм, такъв какъвто го виждат Троцки и Сталин. Фашизма няма нищо общо,не знам защо се повтаря като се отклонява вниманието от комунизма?

Преди 1 час, laplandetza said:

Вие в БГ нямате избор, извън масовката на Правилната пропаганда  са останали само такива маргинални пространства.
 От време на време се информирам от бивши колеги засенчени и правещи Капитал по разни потайни,сенчести места къде му викат Тихия фронт.......................😀

Ахаа, значи бабите пред блока са се разприказвали ,казах им да си мълчат!:ag:

Преди 1 час, Кухулин said:

На този въпрос е трудно да се отговори пряко, защото има много дефиниции на фашизъм. Но можеш да си отговориш непряко. Помисли още малко и кажи кои други държави са фашистки според твоите критерии.

Няма, има само една. Но това не  енацизъм или фашизъм.

 

Преди 51 минути, Atom said:

По собствената им дефиниция в момента Русия е завършена 100% фашистка държава. 

Е не си прав.

Преди 35 минути, Кухулин said:

Русия е федерация, там има маса нации и раси. Не ме карай пак да пускам клипове с Кадиров, рано е още :D 

Но всички те са росияни,да не се бърка с руснаци.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, nik1 said:

Как да разберат?


"...В дураке вызревает гигантская биологическая энергия. Его не одолевают ни совесть, ни сомнения.. Самолюбие его безмерно, мораль ему неведома. Он может сделать всё, что угодно, особенно влечёт дурака страсть к разрушению, к переделке мира..."

Андрей Дми́триевич Сахаров

:) Все едно са описани Лапландеца,... Капитана, Орбит и  новия форумник със сложния ник..

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Кухулин said:

Разговорът ни не е за началото на войната, а за странностите в нея. Такъв фактор е например Кадиров. Вероятно Абрамович. Вероятно Лавров.

Т.н. "странности" на войната са продиктуване основно от нейното начало.  Т.е. от смисъла на войната и нейните цели. Сканер  пусна една статия на РИА която разяснява какво трябва да представлява "денацификацията".   Ще си позволя да цитирам кратка част от статията: 

"Денацификация может быть проведена только победителем, что предполагает (1) его безусловный контроль над процессом денацификации и (2) власть, обеспечивающую такой контроль.
Денацифицируемая страна не может быть суверенна. Идеология денацификатора не может оспариваться виновной стороной, подвергаемой денацификации.
Сроки денацификации никак не могут быть менее одного поколения, которое должно родиться, вырасти и достигнуть зрелости в условиях денацификации."

 

С други думи за да се изпълни тази цел е необходима пълна победа и окупация на цяла Украйна (или голяма част от нея)  в рамките на поне 20 години.  И това нещо според желанията на Путин трябва да стане без масова мобилизация и без участието на "срочниците".   Русия обаче няма  ресурси и сили  да извърши подобно нещо.  Тази цел е практически неизпълнима.  Това се разбира много добре от останалите играчи и на този фон щат не щат започват да правят някакви собствени ходове. Или ако войната е странна по генезис, странностите в течение на нейния ход могат само да се увеличават. 

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100000909172681/posts/7491158174257747/

Стугна сваля руски хеликоптер к-52 

https://www.facebook.com/100000446336854/posts/5381161845241973/

Свален орлан -10 

Изюм руски танкове 

https://fb.watch/cb-sqXkY4T/

Руска атака срещу болница 

https://www.facebook.com/100001002462409/posts/5188920717817959/

Въглещно ембарго и спиране ма транзакциите на 4 руски банки 

https://www.facebook.com/groups/3023528687863009/permalink/3188505634698646/

Руската авиация бомбандира собствена си армия 

https://www.facebook.com/100018225866290/posts/1028419834442202/

Epic games с дарение от 144 милиона щатски долара.България ,къде е се пита? 

https://www.facebook.com/445674688798644/posts/5434818119884251/

Новите санкции срещу Русия 

https://www.facebook.com/193089614048827/posts/5442504652440604/

От Естония гаубици , ракети и друго оръжие

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Т.н. "странности" на войната са продиктуване основно от нейното начало.  Т.е. от смисъла на войната и нейните цели.

Ако странностите бяха продиктувани от смисъла на войната и от нейните цели, нямаше да са странности, а особености. А те са странности, т. е. засега нямат ясно обяснение по открити източници. При това нямат ясно обяснение според хора, които са достатъчно навътре в нещата, а не боравят с общи приказки.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, bulgaroid said:

Всички там са такива без изключения, това е официална доктрина на Русия.

Къде там? Те в момента половината са из Европа, а немалка част са в Израел. Това ли е руският фашизъм - превъзходството на тези хора над кого?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещата са сложни и противоречиви...На практика още се коментират и разискват подробности от ВСВ примерно, и има маса неизяснени неща...Тепърва ще узнаваме за много повече факти в този конфликт, да си припомним че сега информацията пристига много по-бързо и е много по-всеобхватна. Разбира се и манипулациите са на много по-високо ниво.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето един пример за любителите на анализи. Кременчугския завод работи месец и кусур, без прашинка да падне върху него. Защо?

https://ru.wikipedia.org/wiki/Кременчугский_нефтеперерабатывающий_завод

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...