Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител

https://www.facebook.com/1378095215/posts/pfbid02C1MZD7fGknk1pjcDrKiNxR8immtrhtyEBtcbaAxm5Snz7QvSAJTYwjqDeakeZTZ8l/

Ударен руски склад за боеприпаси в близост до Бахмут

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 40 минути, skorpion1980 said:

Очевидно цялостната украинска стратегия е изолирането на Крим, последвано от превземането му. После като се освободят съответните части да предприемат офанзива към Мариопул и Приазовието, а като си го върнат да тръгнат на север към удържания дотогава според плана Бахмут, където по възможност да ударят руснаците в тила и така да им отнемат боеспособността за останалата част от Донбас.

В скоро време ще гърми кримският мост и Крим ще бъде изолиран. На 8.04. е ударена Теодосия. Казват, че ракетата е прелетяла над 400 км. и това го казват руснаците. Твърдят, че е украинският Гром-2. Била свалена от аналогов нет пво на россия, но на снимката се вижда нещо друго - гъст дим, който не е от ударена във въздуха ракета, а от взривила се ракета. Втора ракета е ударила система С-300. Къде са се целили - предположения само.

 

Screenshot 2023-04-10 221935.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Incorrectus said:

В скоро време ще гърми кримският мост и Крим ще бъде изолиран. На 8.04. е ударена Теодосия. Казват, че ракетата е прелетяла над 400 км. и това го казват руснаците. Твърдят, че е украинският Гром-2. Била свалена от аналогов нет пво на россия, но на снимката се вижда нещо друго - гъст дим, който не е от ударена във въздуха ракета, а от взривила се ракета.

 

Screenshot 2023-04-10 221935.jpg

Именно това казвам и аз. Просто за изолацията на Крим и съответно за създаване на условия за окончателното унищожаване на Кримския мост е нужно едно по-мащабно контранастъпление, съизмеримо с Изюмското например. По всичко изглежда то се подготвя най-късно до 9 май според мен. Вече след изолацията на Крим и взривяването на моста според мен ще има поне още 2 месеца подготовка преди самият полуостров да бъде атакуван и отвоюван. 

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Incorrectus said:

В скоро време ще гърми кримският мост и Крим ще бъде изолиран. На 8.04. е ударена Теодосия. Казват, че ракетата е прелетяла над 400 км. и това го казват руснаците. Твърдят, че е украинският Гром-2. Била свалена от аналогов нет пво на россия, но на снимката се вижда нещо друго - гъст дим, който не е от ударена във въздуха ракета, а от взривила се ракета.

Информацията е, че са били две ракети. Първата е свалена, но втората е ударила каквото трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Информацията е, че са били две ракети. Първата е свалена, но втората е ударила каквото трябва.

Значи 50 % успеваемост на украинците в ракетния обстрел. Определено по-висока от руската успеваемост в този аспект.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лед тронулся?

https://t.me/nexta_live/50168

Болгария обсуждает возможность передачи Украине истребителей МиГ-29 при условии получения новых самолётов, сообщили в Министерстве обороны страны.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Карта на фамилните окончания в сегашна Украйна :

1661756_original.jpg.4c5be981913669e61fe56ef556000a7e.thumb.jpg.e7bfe8383cc76f250a6dda5a06290681.jpg

От блога на Кирееев / https://kireev.livejournal.com/2033519.html / който дава за източник - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0UmkKWRh6AgvxhxGqc56LNjfncXTUGJvzk7gZ6y4D5Mz5unumJ4mn1q6jWWWbR2zEl&id=100005840657747

а украинеца от фейса я взима от украинския сайт - https://ridni.org/

Четох някои от мненията на трите места интересни са но и противоречиви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 10.04.2023 г. at 13:08, Incorrectus said:

Такова е мнението на Фейгин и Арестович, например. Американска въдица за руската армия, поради неизвестни причини и някакви америански планове. Защото ако руснаците се бяха докопали да тази информация, най-глупавото е да я публикуват, а не да я пазят в тайна, за да се възползват при украинска атака. От друга страна фейковата информация за броя на жертвите на руснаци и украинци пък показва, че в тази част от документа е пипано от руснаци и поправката е предназначена за руска и украинска публика. Руснаците да бъдат обнадеждени, защото имат минимални и жертви, а украинците да бъдат отчаяни. Що се отнася да американското разузнаване в Русия, Пиантковски например е на мнение, че то е преимуществено електронно и даже смята, че при някои обстоятелства се слуша и бункерът. Като гледам руските политици и пропагандистите, понеже са сноби, до един носят последен модел хамерикански айфон. Със сигурност правителството има договорки по въпроса с фирмата. 

Наскоро някой казваше, но не си спомням кой от коментаторите, че американците знаят много повече за руските планове, отколкото за украинските. Техните прогнози също бяха, че Киев ще подне за 3 дни. Украинците пазят доза независимост и както е известно ген. Залужни обича изненадите. 

Според мен е някаква действителна американска сводка, а е публикувана (предположително от руснаците), понеже не съдържа нищо особено като информация. По-скоро с цел да кажат "и ние можем". Единствената ценност, поне по мое скромно мнение, представлява информацията за подготовката и окомплектацията на споменатите там украински бригади.

Не изключвам да е публикувана и защото данните там не отговарят на действителността, съответно и на това, което самите руснаци знаят по собствени източници. Някои данни там са меко казано крайно съмнителни - примерно руските загуби на техника са копи/пейст на Орикс към края на февруари. Което не говори много добре за американското разузнаване, ако тази сводка е истинска.

p.s. Не изключвам и руснаците да нямат нищо общо с изтичането, а източникът да е някой болен мозък "миролюбец" в американските редици. Там е пълно с такива, та чак до администрацията на Байдън.

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Звучи като лош виц че Русия щяла да внася ракети от Египет.Идва ред на автомобилни двигатели от Етиопия  

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Звучи като лош виц че Русия щяла да внася ракети от Египет.Идва ред на автомобилни двигатели от Етиопия  

Наскоро бях в Египет, бая са си увеличили добва на газ, а на посещение в Кайро беше датския премиер с цел договаряне на удължаването на газопроводи от Египет, които да достигат до Дания. Така че ракети може и да им дадат, но газовите пазари в Европа египтяните макар и частично вече ги вземат от руснаците.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, skorpion1980 said:

Наскоро бях в Египет, бая са си увеличили добва на газ, а на посещение в Кайро беше датския премиер с цел договаряне на удължаването на газопроводи от Египет, които да достигат до Дания. Така че ракети може и да им дадат, но газовите пазари в Европа египтяните макар и частично вече ги вземат от руснаците.

От това, което си написал, се разбира, че Египет вече има газопровод до Европа. Това истина ли е?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Изчезнал said:

От това, което си написал, се разбира, че Египет вече има газопровод до Европа. Това истина ли е?

Че то прословутият ни конектор с Гърция стига до Египет. И част от газа, който получаваме по него, е египетски. А също така открай време снабдяват Гърция, без да са единствен доставчик разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 13 часа, scaner said:

Лед тронулся?

https://t.me/nexta_live/50168

Болгария обсуждает возможность передачи Украине истребителей МиГ-29 при условии получения новых самолётов, сообщили в Министерстве обороны страны.

Сетиха се нашите шикалки, когато украинците вече няма да ги искат, защото сега преговарят за директна доставка на западни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 14 часа, sir said:

p.s. Не изключвам и руснаците да нямат нищо общо с изтичането, а източникът да е някой болен мозък "миролюбец" в американските редици. Там е пълно с такива, та чак до администрацията на Байдън.

Демократическата партия е пълна с такива. И на мен тази хипотеза ми се струва най-приемлива. А пипането с фотошоп по документите е дело на руснаците. Американците няма да бъдат унищожени от Китай, а от вътрешното ляво комунистическо движение, което набира скорост и мимикрира по най-различни начини, чак до вината на бялата раса за колониализма.

Преди 6 часа, Warlord said:

Сетиха се нашите шикалки, когато украинците вече няма да ги искат, защото сега преговарят за директна доставка на западни.

Не вярвам на тази новина. Още през февруари се прокрадна новината, в края на март льотчикът каза, че България ще продава муниции на страни, но само ако е сигурна, че те няма да достигнат Украйна. Наскоро пък каза, че докато е на власт няма нищо да даде на Украйна. България я няма в списъка на европейските държави, които ще доставят 1 млн. снаряди на Украйна. Каквото дадоха ПП, това е. Сега сигурно вървят само сиви сделки, а официалната политиката е по живковски - да се навеждаме, да се ослушваме. Срамна работа.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пореден фейк за възторжената ватническа публика. Руската преса гърми. Този път има и видео.:ap:

Цитирай

Спецназ сжег колонну танков ВСУ ручным «Солнцепеком» под Угледаром

В самото начало на видеото ясно се вижда, че на пътя има 3 машини, които не са в движение, очевидно отдавна мъртви и неизвестно чия собственост. Ударът попада между машините, т.е. не ги засяга, ясно се вижда. И по моето скромно мнение това не е ПТРК „Корнет“, както се твърди, а нещо по-мощно, вероятно Тос-1 Солнцепек.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, skorpion1980 said:

Че то прословутият ни конектор с Гърция стига до Египет. И част от газа, който получаваме по него, е египетски. А също така открай време снабдяват Гърция, без да са единствен доставчик разбира се.

Това, което аз знам е, че Египет продава втечнен газ. Газопровод под водите на Средиземно море все-още няма. Има проект за газопровод, който да свързва Египет, Израел и Кипър с континентална Европа (Гърция и/или Италия) и да задаволява около 10% от потреблението на Европейския съюз.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Реалността зад рекламата на "руският свят"...

Коментар от Александър Коваленко:

Знаете, что самое ужасное в видео, на котором российские оккупанты отрезают голову пленному украинцу? А то, что оно вызовет ужас у цивилизованного общества, но будет иметь обратную сторону в самой россии.

Большинство россиян одобрят эту жестокость и попросят добавки!

Ведь ментальность народа современной россии - это дичайшая и жутчайшая смесь из империализма, на основе которого замешан совок, густо сдобренный гипертрофированной формой православия и жгучей порцией ИГИЛ... Да, да, современной россии очень близко ИГИЛ.

Ведь не зря второй по численности национальностью в составе ИГИЛ были именно россияне. Но ведь речь идёт сейчас не о террористической организации, а о регулярной армии. Хотя, к российской регулярной армии никогда нельзя было относится как к таковой.

Ещё одно задокументированное военное преступление. Ещё одно из десятков тысяч убийств, издевательств, изнасилований...

У нас не может быть другого выхода, мы должны гнать этих тварей с нашей земли. В память о тех кто отмучался за нас, и с мыслью о тех, кто не должен эти ужасы пережить.

https://t.me/zloyodessit/18852

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Incorrectus said:

Демократическата партия е пълна с такива. И на мен тази хипотеза ми се струва най-приемлива. А пипането с фотошоп по документите е дело на руснаците. Американците няма да бъдат унищожени от Китай, а от вътрешното ляво комунистическо движение, което набира скорост и мимикрира по най-различни начини, чак до вината на бялата раса за колониализма.

Не изключвам и някой болен тръмпист от армията. И в двете партии има хора, на които не им се занимава с тази война. Смятам обаче, че в републиканските редици нещата са по-зле в момента. Цирковете около ДеСантис са поредното свидетелство.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментар от Александър Коваленко:

Крим... Те наистина се страхуват от десант от морето. 🤦‍♂️

Когато започнаха да се появяват първите факти за инсталирането на отбранителни линии в Крим, разположени по плажовете, по крайбрежието, аз го възприех като елемент на пране на бюджетни пари, в навечерието на неизбежното бягство на плъховете.

И беше логично, тъй като нямаше да се предприеме десант от морските граници. За целта ВСУ🇺🇦 не разполага с подходящи средства, като ВДК и СДК, а сценарият е изпълнен с големи жертви, с крайно съмнителни резултати.

Малки ДРГ могат да проникнат откъм морето, но не е необходимо да се изорат плажовете на Евпатория и Саки, за да им се противодейства, а трябва да се приложат някои други мерки. Именно поради тази причина възприех тези отбранителни линии като корупционен компонент...

Въпреки това.

Обаче бяха публикувани сателитни снимки на същите тези отбранителни линии и, което е невероятно, но при село Витино, на 15 километра от Евпатория, вече е поставена артилерия върху тях, за да насочва огъня по морските линии! 152-милиметрови буксируеми гаубици на стража на Крим! 🤦‍♂️

Е, руснаците сериозно обмислят сценария за такъв мащабен десант, че започват да разполагат в Крим артилерия, каквато руските окупационни сили нямат в други плацдарми, например в същото Запорожско направление.

В същото време разполагането на артилерия означава не само инсталиране на бойна единица, но и снабдяването ѝ с боеприпаси. С други думи, докато групировката на левия бряг е непълна и с недостиг на БК, Крим се окопава, за да предотврати феноменално малко вероятен сценарий?

От друга страна, заслужава да се отбележи, че РОВ са старателно окопани в северната част на полуострова, по триъгълника Медведевка-Джанкой-Армянск. Те са се задълбочили в близост до езерото Сиваш край Медведевка, както и до Маслово и Новоивановка, по Севернокримския канал край Армянск.

Ако се прецени мащабът на отбранителните им линии и контингентът, който в момента е разположен на полуострова, те просто не разполагат с достатъчно хора, за да покрият напълно всички позиции, които изграждат. Сегашният контингент в Крим е един от най-малките в цялото бойно поле. Но...

От всичко това може да се заключи, че руското командване планира премерено отстъпление от южния плацдарм, ако изобщо има такъв, който отбранителните линии в континенталната част на Южна Украйна ще трябва да им осигурят. Те ще вкарат основната част от войските в Крим.

След това командването на РОВ планира да проведе "кръгова" отбрана, като използва наличните, бягащи ресурси. По този начин те възнамеряват да превърнат Крим в непревземаема крепост. Но най-интересното е, че той никога няма да се превърне в такава за тях. Гробница, да. Но не повече.

В края на краищата освобождаването на Кримския полуостров ще бъде извършено точно по този сценарий, за който командването на РОВ не е подготвено и, нещо повече, никога няма да бъде подготвено. Но още е рано да се говори за това, събитията трябва да се развиват без излишно бързане.😎

https://t.me/zloyodessit/18858

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 часа, sir said:

Не изключвам и някой болен тръмпист от армията. И в двете партии има хора, на които не им се занимава с тази война. Смятам обаче, че в републиканските редици нещата са по-зле в момента. Цирковете около ДеСантис са поредното свидетелство.

Лявата идеологическа група на демократите също е опасна, защото може да бие по администрацията. Миналото лято 30 демократи писаха писмо до Байдън за мир. Набързо някак се справиха с тях, нямаха други изяви. А дори сред тръмпистите има привърженици на украинската победа. Като споменавания в темата действащ американски рускоезичен тръмпист Борис Пинкус. Най-различни случаи, всеки със своите мотиви и тънки сметки. Например ето тук едно възможно обяснение на путиноидството на Скот Ритер, което преди копейките е започнало като байденофобство. И видеото.

Хубавото е, че администрацията е за победа, огромната част от цивилизована Европа и свят - също. А демократичните държави, както казва Арестович, се управляват не от мнението на този или онзи, а от демократи.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Incorrectus said:

Лявата идеологическа група на демократите също е опасна, защото може да бие по администрацията. Миналото лято 30 демократи писаха писмо до Байдън за мир. Набързо някак се справиха с тях, нямаха други изяви. А дори сред тръмпистите има привърженици на украинската победа. Като споменавания в темата действащ американски рускоезичен тръмпист Борис Пинкус. Най-различни случаи, всеки със своите мотиви и тънки сметки. Например ето тук едно възможно обяснение на путиноидството на Скот Ритер, което преди копейките е започнало като байденофобство. И видеото.

Хубавото е, че администрацията е за победа, огромната част от цивилизована Европа и свят - също. А демократичните държави, както казва Арестович, се управляват не от мнението на този или онзи, а от демократи.

Моето мнение на базата на година и кусур следене на нещата е, че най-голямата пречка е именно в администрацията на Байдън. Според мен това е Джейк Съливан, вероятно не само той, разбира се. Но спекулациите винаги са били, че и по времето на Обама той е бил сред основните противници да се помага на Украйна. И сега отново.

Както и друг път съм казвал, САЩ по някакви причини не си дават зор. И тези течове на информация от последните дни го доказват. Няма да дадем това, няма да дадем онова, но в същото време ще констатираме, че "украинските въоръжени сили имат недостиг на техника и боеприпаси". Е, то оставаше и да нямат. Малоумно поведение.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, sir said:

Моето мнение на базата на година и кусур следене на нещата е, че най-голямата пречка е именно в администрацията на Байдън. Според мен това е Джейк Съливан, вероятно не само той, разбира се. Но спекулациите винаги са били, че и по времето на Обама той е бил сред основните противници да се помага на Украйна. И сега отново.

Както и друг път съм казвал, САЩ по някакви причини не си дават зор. И тези течове на информация от последните дни го доказват. Няма да дадем това, няма да дадем онова, но в същото време ще констатираме, че "украинските въоръжени сили имат недостиг на техника и боеприпаси". Е, то оставаше и да нямат. Малоумно поведение.

На америка външната политика се гледа чрез лупата на вътрешната. Те загубиха редица конфликти/ограничени военни действия/ по света като почнем от Корея, през Виетнам, до Иран, Ирак, Сирия, Афганистан НЕ защото ги победиха, ами защото вътрешно политическите промени, натискът на обществото ги принуди. Докато Русия, е съвкуп от прост народ, на редица още във феудализам живеещи народности, управлявани от централно назначени олигарси, Украина нещо подобно, не са демокрации, нямат силна средна класа която да оформля общественото мнение. Тоест ако америка прецени, че не иска 100% победа, ами две до край изтощени противници, които за десетилетия няма да се съвземат, ще се старае само толкова помощ да дава с колкото украинците да продължават да се бият с надеждата, че ще победят.СМСМ

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Алексей Громов, заместник-началник на Главното оперативно управление на Генералния щаб на въоръжените сили на Украйна, обобщи, че Бахмут все още остава най-трудният участък на фронта, като руските сили продължават да щурмуват центъра на града и се опитват да го обкръжат от север и юг, през Ивановское и Богдановка. 

За две седмици загубите в битката за Бахмут сред руските военни и бойците от Вагнер възлизат на почти 4500 души (включително ранените). За да се възстанови офанзивният потенциал под Бахмут, бяха прехвърлени единици, които преди това са атакували в посока Авдеевка.

https://t.me/drmjournal/4988

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Виталий Портников: Границата на Крим

Докато чакаме украинска контраофанзива, дискусиите за възможно политическо решение на ситуацията стават все по-оживени - и всеки път в тези дискусии се появява Крим, който може да бъде обект на политически преговори и териториално пазарене.

Създава се впечатление, че мнозина все още не са се отдалечили от хипнозата от 2014 г., когато руският президент Владимир Путин говори за “сакралността“ на Крим, а руското общество се прехласваше от „кримски“ настроения, но не се интересуваше от други украински региони. По това време дори много западни лидери изглеждаха готови да признаят „изключителността“ на кримския въпрос, Владимир Путин беше призован не толкова да напусне Крим, колкото да не нахлува в континентална Украйна.

Руските политици и пропагандисти толкова дълго и упорито доказват важността на Крим за Русия и неразривната връзка на „руския свят“ с полуострова, че накараха не само своите сънародници, но и много чужденци да повярват в този мит.

Животът е доказал фалшивостта на тези идеи. Русия не само започна война на континента, но и призна "независимостта" на т. нар. "народни републики" на Донбас, след което анексира техните територии. И не само териториите на Донецка и Луганска област, но и окупираните територии на Херсонска и Запорожка област. Така се доказа, че не само в ситуацията с Крим, но и в ситуацията с Донбас няма никаква изключителност. Путин просто анексира всичко, което може да окупира.

И тогава възниква прост въпрос: защо ескалацията трябва да се случи точно на административната граница на Крим? Защо не в някоя друга анексирана от Руската федерация област? Защо ние самите позволяваме да се съхранява кримският мит, дори когато самият Путин сякаш вече не вярва в него?

Да, няма съмнение, че руският президент би искал да запази контрола над Крим. Но според мен не заради някаква сакралност на полуострова, а защото Крим е плацдарм за евентуален реванш, за нови офанзиви в Южна Украйна. Защото Крим е плацдарм за дестабилизиране на цялото Черно море, за заплахи не само към Украйна, но и към Грузия и страните от НАТО. Защото контролът над Крим генерира нови и нови кризи. И поддържането на руския контрол над Крим не е само подигравка с международното право и приемане на „новия световен ред“ – редът на властта, насърчаван от Владимир Путин и Сергей Лавров.

Все едно да оставиш туба с бензин и кибрит в ръцете на маниак. Не се съмнявайте, пожарът със сигурност ще избухне отново!


Източник: Виталий Портников специално за krymr com
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 часа, sir said:

Моето мнение на базата на година и кусур следене на нещата е, че най-голямата пречка е именно в администрацията на Байдън. Според мен това е Джейк Съливан, вероятно не само той, разбира се. Но спекулациите винаги са били, че и по времето на Обама той е бил сред основните противници да се помага на Украйна. И сега отново.

Както и друг път съм казвал, САЩ по някакви причини не си дават зор. И тези течове на информация от последните дни го доказват. Няма да дадем това, няма да дадем онова, но в същото време ще констатираме, че "украинските въоръжени сили имат недостиг на техника и боеприпаси". Е, то оставаше и да нямат. Малоумно поведение.

Съливан - да. Тяхното миротворчество е идеологическо, а не по същество. Те повтарят „любими путински темички (Пионтковски)“ за мир и за опасността от ядрена война, четат „Ню Йорк Таймс“ или пишат статии там. Те не са путиноиди (с изключение на тръмпистите), а са начетени пацифисти и хуманисти, витаещи високо над нещата. Те са богати възпитаници на Харвард и Йейл, за които светът изглежда по-поносим през тъмните стъкла на лимузините. Борят се за мир от позицията, че тази война повтаря като рудимент Студената война, в която сега Украйна, Европа, САЩ, цивилизованият свят трябва да победи. Но според тях това не е цивилизован, а варварски свят на унижения към чернокожи, сексуалност, унищожаване на природата, за което те изпитват в деликатните си инфантилни душички непоносима трансцедентна вина. На мен ми приличат на инфантилно блажени - Буда от преди просветлението, когато в богатия си дворец изобщо не е подозирал, че на този свят съществува страдание. Трябва да гледат видеото с обезглавения украински пленник и трябва да прочетат Коваленко, който казва, че тези твари трябва да бъдат изметени от украинската земя.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...