Отиди на
Форум "Наука"

Ваши рисунки онлайн


Recommended Posts

Just now, Б. Киров said:

Работил съм и с нея, и с половин дузина други подобни програми, лично за мен стигнах до извод, че най-доброто е цитираната, но е въпрос на субективно предпочитание.

Разбира се. Аз лично намирам ефектите в Импрешън малко еднообразни. А и за сега успявам да обработвам снимките си без намеса на външни плъгини :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, Captain Nemo said:

Разбира се. Аз лично намирам ефектите в Импрешън малко еднообразни. А и за сега успявам да обработвам снимките си без намеса на външни плъгини :)

Скоро си говорихме с мой приятел фотограф, той преди е бил и в моя занаят, та споделяме разни неща и на тази тема, и ми заяви, че за него професионализма бил в това да можел да постига колкото се може повече без работа във фотошоп, макар че активно работи с фотошоп. Не мога да го убедя да участва във форума, иначе, според мен, би имал доста какво да сподели тук, наистина е един от много добрите в професията си. Ако сега случайно чете това, пак го каня да участва тук, ще бъде интересно.:beer:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители

Още малко рисунки, правени от мен по фотографии с компютърна програма:

flow2.jpg

bird.jpg

flow1.jpg

flow3.jpg

flow 5.jpg

flow4.jpg

flow 6.jpg

flow 7.jpg

Ако някой се интересува, мога да обясня тук със срийншоти от програмата точно как се работи с нея и как може да се работи пълноценно с демоверсията, която е безплатна, тези рисунки са правени с демоверсия.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител
On 19.12.2016 г. at 9:16, Б. Киров said:

Още малко рисунки, правени от мен по фотографии с компютърна програма:

...

flow 7.jpg

 

Всъщност искаш да кажеш, че ползваш филтър върху снимка ли? Защото аз влагам друг смисъл в рисуването.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това са филтри, имитиращи рисунък. За начинаещи може да е интересно занимание

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

 Добре, ще вида аз какво мога да направя сега на пейнт, негов аналиг де, пак със скромни възможности.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Модератор Инженерни науки

Айде и аз да се разпиша... Не са онлайн, а офлайн, ама нищо. Някак не е редно заради две драсканици да създавам тема "Рисунки с химикал". Моля не забелязвайте надписите. Има ги защото най-много време отделям когато съм на семинар или обучение :ag:

 

20170615_113845.jpg

20170615_113832.jpg

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Една бърза драсканица и от мен, докато нямаше ток в работата:

Ген. Стефан Тошев

(материали - химикалка и амбалажна хартия :) )

Copy of Тошев.jpg

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • Модератор Инженерни науки

И аз да се разпиша.

За целта е използван дигитайзер. В магазините преди 10 г. ги наричаха таблети (онези , които знаеха що е то), защото познатите устройства оюе не се бяха появили.

Използвания от мене също е оттогава, но не е много добър. А4 е, но е предимно за писане (и можеш да си запазиш бележките), но не следва ръката много точно.

 

001.001.png

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

М-да, сега видях, че png като го отворишне се вижда добре. Нищо, така ще се гледа.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Модератор Инженерни науки

И пак от дигитайзера, едни драсканици.

Качеството се влошава малко от превръщането на форматите. При линукските дистрибуции ползвателят не е пощаден от допълнителна работа. Заекът е нарисуван вече на налога на Пейнт, докато останалото е на "Пенсил".

 

Draskanici.jpeg

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Модератор Инженерни науки

Айде и тук да се разпи. Имам със сигурност още, но са назад из фейсаа.

Нарисувани на хартия са - магарето (черен химикал), момичето и хеликоптерът (молив и молив).

Раковината, котарака и кроасаните с кафе - на телефона със стилус, веднага казвам, че телефонът ми не е такъв, ползвам стилус с проводяща гума от тези дето се продават из магазините.

Кучето робот (Аибо?) - на графичен таблет и с едиа примитивен вариант на Пейнт - на Убунту

86395686_3218846061476056_6399066117838471168_n.jpg

117295459_3701593179868006_7596420008112190746_n.jpg

119613874_3824830277544295_2424838699337840504_n.jpg

122608788_3951388334888488_4290269309815478569_n.jpg

139368994_4181583765202276_745722408979114540_n.jpg

152888772_4280626445298007_6954657304157575058_n.jpg

145050336_4225942400766412_2696583747702513904_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

От петък вечерта, нямам спомени какви точно са били подбудите, просто го намерих в телефона си :)

271893107_10224397733523367_1526889895745765592_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Warlord said:

От петък вечерта, нямам спомени какви точно са били подбудите, просто го намерих в телефона си :)

  Е те подбудите май се виждат на заден план... Това би обяснило и липсата на спомени :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

Здравейте.

Търся съвет и мнение. 
Рисувам от малък, но отскоро смених хартията и молива с компютър и таблет за рисуване. Обичам и историята и постоянно чета историческият раздел тук. 
Та въпросът ми е относно илюстрацията, която завърших наскоро ( прикачена по надолу ).
Първо допада ли Ви и бихте ли я закачили на стена ако е рамкирана като картина?
Сестра ми има скоро рожден ден и си мислх да и направя подобен подарък.
Второ, какво мислите за годината в горният ляв ъгъл? Трябва ли да е там? Или е по добре да се махне?
Имам предвид, дали картината достатъно добре отразява събитието, и дали въобще е нужно да има година изписана?

Благодаря предварително.

П.П. Ако някой има нужда от някаква илюстрация на историческа тематика ( или друга), с удоволствия мога да помогна. Или поне да се опитам.
Тъй като още свиквам с програмите, ми трябва повече опит и упражнения. За момента не търся каквото и да е възнаграждение.



680AD.thumb.png.57da99ec529b797b6dff5f0ac74451b5.png

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Картината ми харесва,но щеше да е по-добре да е по-светла и по-ясно да се виждат фигурите и пейзажа. Малко по-ясно.

Годината трябва да стои изписана,за да показва за какво иде реч...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И на мен ми допада този анимационен стил тип "Самурай Джак", но с по-реалистични пропорции. За светлината - в случая е изобразен залез, така че сигурно това целят да подчертаят тъмните нюанси. Годината по-добре да я няма (даже и подписа е хубаво да е по-блед), картината трябва сама да говори за себе си, като винаги може да има официално заглавие, но мястото му е в каталога, не върху платното ;) 

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тези кончета ме смуштават. Тогавашните коне не са били толкова огромни. Тези са за рицари или теглене на бирени многотонни коли. Силни са но не са за степите където издръжливоста, жилавоста е много по-нужна. Вижте сегашните коне на татари, монголци и други. Най аутентични са тези от глинената китайска войска....

oroksegunk.jpg

Но този филинг е добре познат в този край на европа. Обичат го всички....Например същото е в огромната панорама картина на Георги Фести. Влизането на Арпад и унгарците  в Панония. И там са всичките атрибути изобразени в героични мащаби....undefined

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за мненията.

Чудя се още за годината, но най вероятно ще я махна. Иначе илюстрацията изобразява изгрев ( както и @Warlord отбеляза ), затова е в по тъмни тонове. Дилемата ми е дали въобще става за рамка и за стена. Или по скоро си е тип илюстрация, като за книга например.

@Skubi Да, и аз си го мислех за конете, но вложих малко въображение и пожелателно мислене. Все си мисля, че не сме били точно типичните степни конници. А и предполагам ( спекулирам ), че Аспарух е имал някакъв тип тежка конница-дружина, която се е носила на по големи кончета :) Разбира се тук повече играе въображението и пожелателното мислене.

Направих и втори вариант. Вместо изгрев сме на пълнолуние:


680ADPs01.thumb.png.486d69db60e4f721ed0e71bae6d9f8df.png
 

Може би даже ми харесва повече. Ще го мисля...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Твърде тъмна изглежда и в двата варианта. И е с много малко детайли. Историята също не изглежда автентична с тези планини и с езерото или широката река в средата. Епична, но не исторически реалистична. Аспарух не е сигурно, че е бил при такива езера и планини от които изтичат такива реки от изток.

На Хофарт картината с Аспарух и конницата на брега на Дунава е доста по-реалистична и е с куп цветове, детайли и събития. Бих си я окачил на стената.

4564.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...