Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребители

Яков Кедми с анализ на ситуацията с кризата, свързана с Украйна/ той смята, че Украйна не е в центъра на тази криза и руските искания/, след 10-та минута във връзка с темата за Китай:

https://www.youtube.com/watch?v=s_S7_509S80&t=15s

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 11 часа, Б. Киров said:

Ами възможно е, аз извадих данните от базата на Световната банка:

https://datacommons.org/place/country/CHN?utm_medium=explore&mprop=fertilityRate&popt=Person&cpv=gender%2CFemale&hl=en#

Те сами си ги дават там, че може и да е така. Между другото МВФ и ЦРУ дават по-високи данни за новородени на 1000 души в Китай, но щем не щем, налага ни се да се доверим на официалната китайска статистика.

Едно е сигурно - знаем каква е тенденцията. Любопитно, да видим дали ще успеят да накарат населението си да има повече деца.

Преди 11 часа, Б. Киров said:

ING Bank на сайта си прогнозират 5.4 процента ръст на китайската икономика тази година, с уговорки:

GDP should be around 5.4% for the full-year of 2022. Again this depends on Covid, chip shortages, and the US-China relationship.

https://think.ing.com/articles/china-in-2022-will-grow-stronger-than-4q21-with-easing-monetary-and-fiscal-policy

Китайците запазиха растеж над 2 процента на БВП през 2020, когато почти всички икономики хлътнаха под нивата на 2019.

И нито дума за срива на имотния пазар и свързаните с него вериги за доставки и секторни производства. Например, стоманената индустрия беше приоритет на Китай, сега вече не е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привет от Китай за феновете на all-inclusive политиките. После кой от кого бил зависим... 

В интервью для TheSerfsTV сценаристка Алана Пирс поделилась своей леденящей кровь историей. Оказывается, Tencent требует от создателей спонсируемого компанией контента, чтобы в фильмах не было чернокожих, а женщины были исключительно с большой грудью.
Сценаристку это, конечно, возмутило до глубины души, и будь это в США, поднялся бы скандал. Но что вы с китайцами сделаете? Их «отменить» не получится. Именно поэтому многие западные проекты, ищущие поддержки денежных мешков из Китая, уходят ни с чем. А заодно это проливает свет на белоснежный кастинг экранизации «Варкрафта».
В играх, по словам Пирс, происходит то же самое. К разработчикам приходят представители Tencent и требуют осветлять кожу героям, а героиням нарастить груди. Может, Пирс не в курсе, но Tencent ворочает миллиардами, и большинство проектов максимально коммерчески успешны. Улавливаете связь?

https://kg-portal.ru/comments/103090-tencent-hochet-videt-v-igrah-i-filmah-zhenskuju-grud-i-ne-hochet-videt-chernokozhih/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 42 минути, новорегистриран2 said:

Привет от Китай за феновете на all-inclusive политиките. После кой от кого бил зависим... 

В интервью для TheSerfsTV сценаристка Алана Пирс поделилась своей леденящей кровь историей. Оказывается, Tencent требует от создателей спонсируемого компанией контента, чтобы в фильмах не было чернокожих, а женщины были исключительно с большой грудью.
Сценаристку это, конечно, возмутило до глубины души, и будь это в США, поднялся бы скандал. Но что вы с китайцами сделаете? Их «отменить» не получится. Именно поэтому многие западные проекты, ищущие поддержки денежных мешков из Китая, уходят ни с чем. А заодно это проливает свет на белоснежный кастинг экранизации «Варкрафта».
В играх, по словам Пирс, происходит то же самое. К разработчикам приходят представители Tencent и требуют осветлять кожу героям, а героиням нарастить груди. Может, Пирс не в курсе, но Tencent ворочает миллиардами, и большинство проектов максимально коммерчески успешны. Улавливаете связь?

https://kg-portal.ru/comments/103090-tencent-hochet-videt-v-igrah-i-filmah-zhenskuju-grud-i-ne-hochet-videt-chernokozhih/

Това ми напомни за историята на Брус Лий, който винаги е бил обект на расова дискриминация в Холивуд. Той сам някъде казва, че когато идва в САЩ, китайски актьори няма в холивудските продукции, ролите се играят от бели, маскирани на китайци, които винаги са в ролята на "лошите момчета". Брус Лий е идол на много афроамериканци в САЩ и досега /между другото по линия на майка си, той има германска кръв в произхода си/. Ето какво казва един чернокож актьор за влиянието на Брус Лий в неговия живот:

 „Брус Лий проби в Холивуд веднага след движението за граждански права и убийството на Мартин Лутър Кинг-младши и чернокожите хора тогава си казахме: „Трябва да направим нещо за себе си и да се защитим.“ В същото време Брус се появи и това беше за нас като, „Ето ви един начин да се защитите“, каза У. Камау Бел, който е афроамериканец. Той е комик, участва в United Shades of America на CNN и участва в специалната програма на Netflix, Private School Negro.

„Бях хилаво, срамежливо дете и мишена на тормоз, така че това беше една алтернатива за мен, която ми показваше Брус Лий“, каза 47-годишният артист. „Този човек беше по-дребен на ръст от мен и практикуваше изкуството си да се бие, така че естествено ме привлече към бойните изкуства, за да се чувствам по-уверен в себе си. Интересът към Брус и бойните изкуства всъщност ме накара да се чувствам по-добре в кожата си.” Докато в една разделена расово страна тлее несправедливост, гняв, расизъм и страх, каза Бел, всички можем да научим нещо от Лий, един човек, който разби расовите бариери в собствената си общност, противопоставяйки се на китайските учители по бойни изкуства, които му пречеха да преподава кунг-фу на всеки, който иска да го учи. Лий беше остракиран по това време, но щеше да се окаже от правилната страна на историята. Цялото му писане е за философията и човешкото развитие, и намирането на баланс. Той нарочно полагаше всички усилия, за да преподава това, което го интересува, на всеки, който иска да го научи“, казва Бел. „Нека всички да работим заедно, за да се стремим да се усъвършенстваме и да станем по-добри хора. Но ако някой пристъпи към теб и ти трябва да се биеш, бъди готов." "Изградих връзката си с Лий през 20-те си години, когато и преосмислих връзката си с моята раса. Не яростните юмруци на Лий или ударите, които той нанесе на Чък Норис, ме накараха да преобърна всичките си стереотипи. Това беше неговата философия.” Както каза Бел, Лий искаше да бъде съвършен във всяко отношение. Постоянно се учеше и развиваше. Лий бе човек, който проповядваше приобщаване и напредък, без да жертва никакъв свой гръбнак (метафорично). Ние се гордеем с това, че се придържаме към нашите убеждения, дори когато открием нова информация, която изисква преразглеждане. Самоосъзнаването се случва само когато проверяваме багажа и привилегиите си и сме искрено честни със себе си, че можем да грешим. Няма по-подходящо време да слушаме Лий, да се борим в добрата битка, да бъдем по-съпричастни, да сме по-разкрепостени с нашето мислене.

„Бъди вода, приятелю мой.”

https://theundefeated.com/features/how-i-overcame-my-complicated-relationship-with-bruce-lee/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 28.01.2022 г. at 11:21, Б. Киров said:

Това ми напомни за историята на Брус Лий, който винаги е бил обект на расова дискриминация в Холивуд. Той сам някъде казва, че когато идва в САЩ, китайски актьори няма в холивудските продукции, ролите се играят от бели, маскирани на китайци, които винаги са в ролята на "лошите момчета". Брус Лий е идол на много афроамериканци в САЩ и досега /между другото по линия на майка си, той има германска кръв в произхода си/. Ето какво казва един чернокож актьор за влиянието на Брус Лий в неговия живот:

 „Брус Лий проби в Холивуд веднага след движението за граждански права и убийството на Мартин Лутър Кинг-младши и чернокожите хора тогава си казахме: „Трябва да направим нещо за себе си и да се защитим.“ В същото време Брус се появи и това беше за нас като, „Ето ви един начин да се защитите“, каза У. Камау Бел, който е афроамериканец. Той е комик, участва в United Shades of America на CNN и участва в специалната програма на Netflix, Private School Negro.

„Бях хилаво, срамежливо дете и мишена на тормоз, така че това беше една алтернатива за мен, която ми показваше Брус Лий“, каза 47-годишният артист. „Този човек беше по-дребен на ръст от мен и практикуваше изкуството си да се бие, така че естествено ме привлече към бойните изкуства, за да се чувствам по-уверен в себе си. Интересът към Брус и бойните изкуства всъщност ме накара да се чувствам по-добре в кожата си.” Докато в една разделена расово страна тлее несправедливост, гняв, расизъм и страх, каза Бел, всички можем да научим нещо от Лий, един човек, който разби расовите бариери в собствената си общност, противопоставяйки се на китайските учители по бойни изкуства, които му пречеха да преподава кунг-фу на всеки, който иска да го учи. Лий беше остракиран по това време, но щеше да се окаже от правилната страна на историята. Цялото му писане е за философията и човешкото развитие, и намирането на баланс. Той нарочно полагаше всички усилия, за да преподава това, което го интересува, на всеки, който иска да го научи“, казва Бел. „Нека всички да работим заедно, за да се стремим да се усъвършенстваме и да станем по-добри хора. Но ако някой пристъпи към теб и ти трябва да се биеш, бъди готов." "Изградих връзката си с Лий през 20-те си години, когато и преосмислих връзката си с моята раса. Не яростните юмруци на Лий или ударите, които той нанесе на Чък Норис, ме накараха да преобърна всичките си стереотипи. Това беше неговата философия.” Както каза Бел, Лий искаше да бъде съвършен във всяко отношение. Постоянно се учеше и развиваше. Лий бе човек, който проповядваше приобщаване и напредък, без да жертва никакъв свой гръбнак (метафорично). Ние се гордеем с това, че се придържаме към нашите убеждения, дори когато открием нова информация, която изисква преразглеждане. Самоосъзнаването се случва само когато проверяваме багажа и привилегиите си и сме искрено честни със себе си, че можем да грешим. Няма по-подходящо време да слушаме Лий, да се борим в добрата битка, да бъдем по-съпричастни, да сме по-разкрепостени с нашето мислене.

„Бъди вода, приятелю мой.”

https://theundefeated.com/features/how-i-overcame-my-complicated-relationship-with-bruce-lee/

 

Честно казано не съм от поколението, в което да има много фенове на Брус Ли.Но е факт, че в Холивуд е имало доста глупости.

В този филм водещи китайски лидери са изиграни от европеиди. Нон сенс, също като Орфей от преди години.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Брус Лий и Пеле са родени в една година и са от поколението на Елвис и Касиус Клей. И четиримата са Кралете, има и други, но те са кралете, и според мен, ще си останат вечно такива. Независимо от поколенията. Но това е само офтопик.

Да, в Холивуд е пълно с глупости и странни неща, като се започне от лова на вещици по времето на маккартизма и се стигне до "събудените" глупости днес. Но големите им актьори и школата са нещо постоянно със стойност, независимо от всичките странности.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Б. Киров said:

Брус Лий и Пеле са родени в една година и са от поколението на Елвис и Касиус Клей. И четиримата са Кралете, има и други, но те са кралете, и според мен, ще си останат вечно такива. Независимо от поколенията. Но това е само офтопик.

Да, в Холивуд е пълно с глупости и странни неща, като се започне от лова на вещици по времето на маккартизма и се стигне до "събудените" глупости днес. Но големите им актьори и школата са нещо постоянно със стойност, независимо от всичките странности.

Китайските комунисти се опитват да наложат образа на Китай като приятел и покровител на черните. А белите са окарикатурявани като врагове и експлоататори, особено в съвременните холивудски бози. Редица "творци" и "интелектуалци" плюят против своите с такъв устрем, че още малко и сами ще си повярват.

Ролята и значението на Tencent като спонсор на холивудските студия не бива да се подценява, а от там и влиянието му върху американското общество.

За сметка на това, ето каква е реалността в Китай.

https://t.me/voynareal/7320

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, новорегистриран2 said:

Ролята и значението на Tencent като спонсор на холивудските студия не бива да се подценява, а от там и влиянието му върху американското общество.

Tencent са с мажоритарен собственик южноафриканска компания, основана от африканери /холандски бели заселници с доста изразени расистки възгледи/:

Owner Naspers (30.86%; since 2019 through Prosus)

Ma Huateng (8.42%)

Tony Zhang (3.5%)[3]

....

През май 2001 г. Naspers закупи 46,5% от китайската интернет компания Tencent, собственик на WeChat, и набор от финтех приложения и мобилни игри от ранни инвеститори, включително PCCW (собственикът на Now TV) и IDG Capital. Инвестицията е определена като една от най-успешните сделки за рисков капитал за всички времена превръщайки Naspers в най-ценния публично търгуван бизнес в Африка до 2017 г.

През март 2018 г. Naspers продаде част от дела си в Tencent. По това време първоначалната му инвестиция от 32 милиона долара в Tencent беше оценена на над 175 милиарда долара.

Naspers има две основни бизнес звена; Prosus & Naspers Южна Африка. Prosus е най-голямата потребителска интернет компания в Европа и сред най-големите технологични инвеститори в света, работещи в различни платформи и географски райони.

On 28.01.2022 г. at 10:40, новорегистриран2 said:

К разработчикам приходят представители Tencent и требуют осветлять кожу героям, а героиням нарастить груди.

Нищо чудно, че "избелват" черните в холивудските продукции.

Най-забавното в този казус е, че СЕО на Tencent е Ma Huateng, който освен че е най-богатият човек в Китай с над 40 млрд. долара лични средства е и член на ЦК на ККП и крупен партиен функционер, а вторият човек от китайска страна е роденият и образован в САЩ китаец Tony Zhang, чиято главна заслуга за възхода на Tencent е била, че в качеството му на банкер в Голдман Сакс е докарал първото финансиране за прохождащата Tencent през 2005. Кимерика в действие.😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Б. Киров said:

Tencent са с мажоритарен собственик южноафриканска компания, основана от африканери /холандски бели заселници с доста изразени расистки възгледи/:

Owner Naspers (30.86%; since 2019 through Prosus)

Ma Huateng (8.42%)

Tony Zhang (3.5%)[3]

....

През май 2001 г. Naspers закупи 46,5% от китайската интернет компания Tencent, собственик на WeChat, и набор от финтех приложения и мобилни игри от ранни инвеститори, включително PCCW (собственикът на Now TV) и IDG Capital. Инвестицията е определена като една от най-успешните сделки за рисков капитал за всички времена превръщайки Naspers в най-ценния публично търгуван бизнес в Африка до 2017 г.

През март 2018 г. Naspers продаде част от дела си в Tencent. По това време първоначалната му инвестиция от 32 милиона долара в Tencent беше оценена на над 175 милиарда долара.

Naspers има две основни бизнес звена; Prosus & Naspers Южна Африка. Prosus е най-голямата потребителска интернет компания в Европа и сред най-големите технологични инвеститори в света, работещи в различни платформи и географски райони.

Нищо чудно, че "избелват" черните в холивудските продукции.

Най-забавното в този казус е, че СЕО на Tencentе Ma Huateng, който освен че е най-богатият човек в Китай с над 40 млрд. долара лични средства е и член на ЦК на ККП и крупен партиен функционер, а вторият човек от китайска страна е роденият и образован в САЩ китаец Tony Zhang, чиято главна заслуга за възхода на Tencent е била, че в качеството му на банкер в Голдман Сакс е докарал първото финансиране за прохождащата Tencent през 2005. Кимерика в действие.😉

Имах предвид обратното. За китайския пазар ги избелват и огърдяват, но за американския ги потъмняват и съдействат за налагането на кенсъл културата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

Имах предвид обратното. За китайския пазар ги избелват и огърдяват, но за американския ги потъмняват и съдействат за налагането на кенсъл културата.

Ами не знам дали правят по две продукции от един и същ продукт - Алана Пирс не твърди такова нещо в интервюто си:

https://www.reddit.com/r/LivestreamFail/comments/sbwq9z/alanah_pearce_on_tencent_vs_microsoft_studios/

Тя казва за студиото на Tencent единствено "Те не харесват чернокожи хора." Лично аз не виждам нещо кой знае какво в два вида различни продукции за два различни пазара, тоест не виждам нищо идеологическо в такъв подход - продават продаваемото на два различни пазара, според мен. Същото е като да продаваш който и да е продукт, търсиш вкусовете на потребителите и правиш повече пари.

Примерно, от Wonder Woman /2017/, не съм го гледал, не си падам по такива филми, на които са съпродуцент са спечелили:

$90 million от прожекции в Китай, но филмът е спечелил 821 млн. долара от световни прожекции при бюджет 120-150 млн. инвестирани в него. Дай боже всекиму.

Venom (2018 film), пак тяхно продуциране, още по-добре, инвестирани 116 млн. долара, приходи от прожекции  856 млн. от целия свят, от които 272 млн. само от прожекции в Китай. Съотношение на инвестиция печалба 800 процента при средно за други бизнеси 10 процента. И този не съм го гледал, той е правен по американски комикси, въобще не си падам по такива сюжети, но в САЩ са луди по тях, тяхната публика си обича Спайдърмен и Батман и т.н. "супергерои"; оказва се, че и китайския народ ги харесва, съдейки по приходите от прожекции там.

Погледнахте ли клипа с изявленията на Кедми?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 27.01.2022 г. at 23:21, Б. Киров said:

Яков Кедми с анализ на ситуацията с кризата, свързана с Украйна/ той смята, че Украйна не е в центъра на тази криза и руските искания/, след 10-та минута във връзка с темата за Китай:

https://www.youtube.com/watch?v=s_S7_509S80&t=15s

 

 

Преди 12 часа, Б. Киров said:

Погледнахте ли клипа с изявленията на Кедми?

https://www.youtube.com/watch?v=TEbKKbFCpSM

Москва задала Западу еще один вопрос

Российской внешней политике, а точнее, проекту ее обновленной концепции, было посвящено заседание Совета безопасности. Докладчиком выступил глава МИД Сергей Лавров, который ранее в интервью нескольким радиостанциям пояснил российскую точку зрения на ключевые международные проблемы. И сообщил, что западным партнерам предложено ответить еще на один запрос от Москвы. 

-----

Както Лавров каза, за САЩ е важно да разпалят конфликти по границите на Русия, за да могат да се освободят и да действат спрямо Китай. В този ред на мисли, казаното от Кедми донякъде, мисля, е вярно. Но, все пак, той не мисля, че е запознат с основните руски геополитически проекти и тяхната идеологическа обосновка.

Ако при СССР идеологията беше комунизъм по целия свят, след идването на Андропов на власт, в Москва бе доразработена концепцията на съвременното евразийство. Все така приписвана на дугин, и все така зад него се крие авторски колектив от някоя от съветските военни академии.

Изхождайки от това, няма как да не се обърне внимание на статията на Путин от лятото на 2021, в която той директно заявява, че украинците са част от руския "триединен" народ. Т.е. докато Украйна не е под контрола на Москва, Русия няма как да бъде възстановена руската империя. Нека не забравяме, че СССР бе ликвидиран не от казахите, прибалтийците или грузинците, а от президентите на Русия, Беларус и Украйна.

Евентуално, след връщането на Украйна "в лоното на славянството" (както Лукашенко каза онзи ден) Кремъл ще разполага с моралната и идеологическата обосновка за изграждането на нова, осъвременена Руска империя. Дали ще е федерация, конфедерация, съюз и т.н. е въпрос на импровизация.

Едва след това, руснаците могат да продължат с евразийския си проект, за чиято реализация ключова роля ще играе България, по чисто идеологически причини. Създателят на евразийската идеология - Николай Трубецкой, е бил близък семеен приятел на българския историк Иван Шишманов, и от малък е имал допир с българската история. Като след началото на руската гражданска война, емигрира в България, и води лекции в СУ, под покровителството на Шишманов.

Та, България е важна (в лицето на евразийците), защото тя е въплащението на тяхната идеология - славяни и тюрки да се смесят в едно. Има достатъчно теми във форума за произхода ни, в които може да се коментира темата.

НО! България и Украйна са само стъпки в крайната цел - сливането на славяни и тюрки в едно евразийско цяло, което да осигури контрола на Москва над Хартланда и да се превърне в интеграционен център за останалата част от Евразия, т.е. Римланда.

Редактирано от новорегистриран2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, deaf said:

Какъв е въпросът,че не ми се гледа седем минутно видео?

Тайна е. По някое време Лавров казва: "Ако зависи от нас, ние не искаме да воюваме. Но няма да оставим нашите интереси да бъдат погазвани".

Редактирано от новорегистриран2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, новорегистриран2 said:
Преди 14 часа, Б. Киров said:

Погледнахте ли клипа с изявленията на Кедми?

https://www.youtube.com/watch?v=TEbKKbFCpSM

Москва задала Западу еще один вопрос

Кедми обикаля руските студиа от известно време и развива една-единствена теза: че Запада, по-специално САЩ, не си дава сметка колко сериозно е променено съотношението на силите, и какви ще са последствията от това негово неразбиране. Кедми е бивш шеф на служба в израелските тайни служби, той не е човек, който говори без да има информация. Според мен.

Защо казва тези неща, друг въпрос.

Та Кедми след 10-та минута в този клип каза нещо много важно, пак според мен. Перифразирам, но това каза по смисъл - Путин няма да нареди някакви действия /той ги нарича "военно-технически"/, преди да се срещне със Си Дзинпин в Пекин по повод на Олимпийските игри.

И още, че има два варианта на тази среща. Първият е Путин да информира китайския лидер за това, какво е решила Русия едностранно да предприеме. Вторият е да се консултира и съгласува действията си с Китай.

По дефолт е ясно, че ако действия се предприемат преди тази среща, имаме първият споменат вариант.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Б. Киров said:

Кедми обикаля руските студиа от известно време и развива една-единствена теза: че Запада, по-специално САЩ, не си дава сметка колко сериозно е променено съотношението на силите, и какви ще са последствията от това негово неразбиране. Кедми е бивш шеф на служба в израелските тайни служби, той не е човек, който говори без да има информация. Според мен.

Защо казва тези неща, друг въпрос.

Та Кедми след 10-та минута в този клип каза нещо много важно, пак според мен. Перифразирам, но това каза по смисъл - Путин няма да нареди някакви действия /той ги нарича "военно-технически"/, преди да се срещне със Си Дзинпин в Пекин по повод на Олимпийските игри.

И още, че има два варианта на тази среща. Първият е Путин да информира китайския лидер за това, какво е решила Русия едностранно да предприеме. Вторият е да се консултира и съгласува действията си с Китай.

По дефолт е ясно, че ако действия се предприемат преди тази среща, имаме първият споменат вариант.

 

Бях го пропуснал клипа, затова днес го изслушах няколко пъти Кедми. Има логика в казаното от него, още повече, че времето не е много подходящо за нападение. Та, Зимните Олимпийски са добра обосновка за изчакване, особено ако Путин и Си се договорят нещо.

-----

Кедми стана активен коментатор из руските медии след началото на донбаския конфликт или поне тогава той попадна в ютуб препоръчванията. Досега винаги съм си мислил, че той е просто поредния коментатор (един от многото за поддържане на шумовия фон по медиите), но с малко повече умствен багаж и житейска мъдрост, за разлика от повечето безумни пропагандатори из Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

особено ако Путин и Си се договорят нещо.

Преди дни Руската КП внесе законопроект за признаването на Донбас като независима държава. Това мина някак между капките в информационния поток:

https://www.ng.ru/politics/2022-01-20/1_8351_kprf.html

но този законопроект, ако бъде приет, дава право на независимата държава Донбас да сключи военен договор за защита с Русия и да пусне на нейна територия руски войски по силата на този договор. Тогава формално руски войски няма да нахлуват в Украйна, а ще навлязат в Донбас по покана на държавата Донбас, населена предимно с руско население. Тоест руската армия ще влезе там в ролята на защитник, а не на агресор.

Затова и всички преговори се концентрират около Минските споразумения, за които руснаците обвиняват украинците, че не ги спазват.

При такъв сценарий президента Зеленски трябва да реагира някак - ако нареди на украинската армия да защитава Донбас, която той сега счита за украинска територия, Русия може да го обвини в агресия и да защитава Донбас. Ако не го направи, ще загуби изборите, а и не само той, а и цялото прозападно движение. Това ще е равносилно на капитулация.

Преди два дни китайският посланик в САЩ в прав текст е заявил, че всяко признаване на Тайван за независима държава, рискува пряк въоръжен конфликт между Китай и САЩ:

https://www.theguardian.com/world/2022/jan/28/china-ambassador-us-warns-possible-military-conflict-taiwan

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Б. Киров said:

Преди дни Руската КП внесе законопроект за признаването на Донбас като независима държава. Това мина някак между капките в информационния поток:

https://www.ng.ru/politics/2022-01-20/1_8351_kprf.html

но този законопроект, ако бъде приет, дава право на независимата държава Донбас да сключи военен договор за защита с Русия и да пусне на нейна територия руски войски по силата на този договор. Тогава формално руски войски няма да нахлуват в Украйна, а ще навлязат в Донбас по покана на държавата Донбас, населена предимно с руско население. Тоест руската армия ще влезе там в ролята на защитник, а не на агресор.

Затова и всички преговори се концентрират около Минските споразумения, за които руснаците обвиняват украинците, че не ги спазват.

При такъв сценарий президента Зеленски трябва да реагира някак - ако нареди на украинската армия да защитава Донбас, която той сега счита за украинска територия, Русия може да го обвини в агресия и да защитава Донбас. Ако не го направи, ще загуби изборите, а и не само той, а и цялото прозападно движение. Това ще е равносилно на капитулация.

Преди два дни китайският посланик в САЩ в прав текст е заявил, че всяко признаване на Тайван за независима държава, рискува пряк въоръжен конфликт между Китай и САЩ:

https://www.theguardian.com/world/2022/jan/28/china-ambassador-us-warns-possible-military-conflict-taiwan

Има го и този момент, че проруските сили контролират само една част от Донбас, докато украинците другата. Т.е. половината от територията на двете "републики" е под "окупация". След едно евентуално обявяване и признаване на независимостта на донбаските пешки, би се повдигнал въпроса и за остатъчната част. Което ме подсеща за репликата "minor incursion" на Байдън.

Но все си мисля, че всички тези действия биха били единствено за запазване на лицето на Русия, и е по-логично руснаците да ги бяха направили преди 7-8 години. Съдейки по думите на Путин и Лавров, в Кремъл искат много повече от две области, които изобщо не са им нужни. И вероятно именно това визира Кедми, че всичко ще зависи от срещата Путин - Си. Ако китайците приемат да помагат икономически на руснаците, руската армия ще навлезе дълбоко в Украйна и ще видим смяна на режима в Киев. Ако ли не, предстои да видим какво ще решат да правят в Кремъл, защото искането за изтегляне на Нато към границите си от преди 1997, също не е случайно. Предстои, също така, да видим и каква ще е новата концепция на руската външна политика. Съвсем спокойно може да е насочена към подриване на остатъчното американско влияние в региона, което бе силно разклатено от данданията с Украйна.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако се приеме този законопроект, то не е за да навлезнат руските войски в Донбас. А за да се доставя законно оръжие в Донбас. Руските войски няма какво да правят в донбас, там си има достатъчно и без тях. Това което ще ползват, е евентуално въздушното пространство на Донбас.  Но това е в случай че се стигне до конфликт. А това е много малко вероятно.  Русия не иска конфликт. Европа също. Дори на Американците конфликтът не е изгоден. 

 Не искам да разсъждавам на дълго и на широко, просто ако махнем "медийните истерии", то няма признаци за желание от големите сили за развързване на този конфликт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 28.01.2022 г. at 10:40, новорегистриран2 said:

Привет от Китай за феновете на all-inclusive политиките. После кой от кого бил зависим... 

В интервю за TheSerfsTV сценаристката Алана Пиърс сподели смразяващата си история. Оказва се, че Tencent изисква от създателите на спонсорирано от компанията съдържание във филмите да няма чернокожи, а само жени с големи гърди.
Това, разбира се, възмути сценариста до сърце и ако беше в САЩ, щеше да възникне скандал. Но какво ще правиш с китайците? Не можете да ги „отмените“. Ето защо много западни проекти, търсещи подкрепа от китайските чанти с пари, си тръгват с празни ръце. И в същото време това хвърля светлина върху снежнобялата кастинг на филмовата адаптация на Warcraft.
В игрите, казва Пиърс, се случва същото. Представители на Tencent идват при разработчиците и изискват да изсветлят кожата на героите и да увеличат гърдите на героините. Пиърс може да не е наясно, но Tencent прави милиарди и повечето от проектите са комерсиално успешни, доколкото е възможно. Правите ли връзка?

https://kg-portal.ru/comments/103090-tencent-hochet-videt-v-igrah-i-filmah-zhenskuju-grud-i-ne-hochet-videt-chernokozhih/

ОТ: Аз не виждам нищо лошо в това да има филми БЕЗ чернокожи актьори в тях. Както има филми в които всички са чернокожи без изключение (американски), защо да няма и такива в които да липсват черни, азиатци, гейове, лесбийки и евреи. Досадно е във всеки един филм или сериал задължително да присъстват изброените от мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кедми за Китай.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 часа, Orbit said:

А това е много малко вероятно.  Русия не иска конфликт. Европа също. Дори на Американците конфликтът не е изгоден. 

Зависи. Русия, Европа и американците не са нещо монолитно вътре в себе си. Според мен в американския естаблишмънт, който взема реалните решения има най-общо казано две големи групи от ястреби и реалисти. Групата реалисти около Байдън-Блинкен се опитва да постигне компромис, но трябва да "запази лице" за пред американския народ, а това е изключително трудно. Компромис от тяхна страна означава да гарантират на Русия, че Украйна никога няма да бъде част от НАТО, тоест там няма да влязат американски ядрени ракети, и да изтеглят ракетите със среден радиус от Полша и Румъния. Как да го кажат на глас?

Това е реалистичната американска позиция в този момент, защото Русия и Китай сега имат военно превъзходство с новите хиперзвукови ракети. Циркон са неуловими за американската противоракетна отбрана, а те са носители потенциално на ядрени бойни глави. Достигането до която и да е точка в САЩ от подводница е 7-8 минути, толкова колкото американска ядрена ракета със среден обсег би достигнала от Украйна или Полша до Москва.

Ситуацията е донякъде патова, защото Русия постави ултиматум, така че ако сега се оттегли, също "губи лице". Някой образно казано трябва да мигне пръв.

Китай само мълчаливо наблюдават и изчакват своето време. За тях и двата варианта са добри - в случай че американците се изтеглят с подвита опашка от Източна Европа, казусът с Тайван е подобен.

В случай, че Русия нанесе удар и бъде изключена от СУИФТ, това е идеалното време да създадат, заедно с нея и други желаещи, паралелна на долара парична система.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Б. Киров said:

Циркон са неуловими за американската противоракетна отбрана, а те са носители потенциално на ядрени бойни глави.

Неуловими са защото няма как да стигнат до нея. Циркон е противокорабна ракета с деклариран обсег от 1000 км., реално тестовете са на <500 км. и подобно на китайските има сериозни проблеми с целеуказването. Отделно че носителите и са много уязвими. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стоит отметить , что начиная с 1922-го года на границе с Монголией и Китаем никогда не было так мало сил , даже в самом трудном 1941-м. Из полнокровных частей в Забайкалье и на Дальнем Востоке остались 18-я пулеметно-артиллерийская дивизия , 39-я и 60-я мотострелковые , 83-я десантно-штурмовая, 30-я и 305-я артиллерийские бригады, 40-я бригада морской пехоты.

-----

В приграничных с Белоруссией и Украиной районах также продолжается концентрация сил.

На полигонах 20-й общевойсковой армии Западного военного округа , кроме собственных частей (3-я и 144-я мотострелковые дивизии, 236-й артиллерийская бригада) размещены и переброшенные подразделения 25-й мотострелковой бригады (6-я армия), 15-го мотострелкового полка 2-й мотострелковой дивизии, 12-го и 13-го танкового полка 4-й танковой дивизии, 288-й артиллерийской бригады (все части 1-й танковой армии), 35-й , 55-й и 74-й мотострелковых, 120-й артиллерийской бригад, 6-го танкового полка 90-й танковой дивизии (все части Центрального военного округа) .

29 января 2022 г. опубликован видеоролик https://www.tiktok.com/@dyia3gss6guk/video/7058566416420588802 на котором запечатлен эшелон с техникой 200-й мотострелковой бригады 14-го армейского корпуса Северного флота, отправляющегося в южном направлении.

В Южном военном округе также приступили к выводу воинских частей из мест постоянной дислокации на полигоны.

https://bmpd.livejournal.com/4477418.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Б. Киров said:

Зависи. Русия, Европа и американците не са нещо монолитно вътре в себе си. Според мен в американския естаблишмънт, който взема реалните решения има най-общо казано две големи групи от ястреби и реалисти. Групата реалисти около Байдън-Блинкен се опитва да постигне компромис, но трябва да "запази лице" за пред американския народ, а това е изключително трудно. Компромис от тяхна страна означава да гарантират на Русия, че Украйна никога няма да бъде част от НАТО, тоест там няма да влязат американски ядрени ракети, и да изтеглят ракетите със среден радиус от Полша и Румъния. Как да го кажат на глас?

Това е реалистичната американска позиция в този момент, защото Русия и Китай сега имат военно превъзходство с новите хиперзвукови ракети. Циркон са неуловими за американската противоракетна отбрана, а те са носители потенциално на ядрени бойни глави. Достигането до която и да е точка в САЩ от подводница е 7-8 минути, толкова колкото американска ядрена ракета със среден обсег би достигнала от Украйна или Полша до Москва.

Ситуацията е донякъде патова, защото Русия постави ултиматум, така че ако сега се оттегли, също "губи лице". Някой образно казано трябва да мигне пръв.

Китай само мълчаливо наблюдават и изчакват своето време. За тях и двата варианта са добри - в случай че американците се изтеглят с подвита опашка от Източна Европа, казусът с Тайван е подобен.

В случай, че Русия нанесе удар и бъде изключена от СУИФТ, това е идеалното време да създадат, заедно с нея и други желаещи, паралелна на долара парична система.

  В интересн на Русия е да се постигнат съответните споразумения по военни въпроси. И колкото се може по скоро, времето работи против Русия в момента. Американците ще протакват колкото се може по дълго, ще се правят на ударени и т.н. Всички останали : британо-холандци и "ко", германци и "ко", китайци, украинци и всеки поотделно ще се възполват по своему от ситуацията.

Моето лично мнение е по добре тези проблеми които съществуват "днес", да бъдат решении колкото се може по скоро. Защото "утре" ситуацията няма да става по добра. А "вдругиден" може да стане и неконтролируема. 

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Orbit said:

В интерес на Русия е да се постигнат съответните споразумения по военни въпроси.

Русия иска да се споразумее със САЩ основно за противоракетните системи в Източна Европа. Те се основават на споразумението от 90-те, в което САЩ са се ангажирали /устно обаче/ да не разполагат стратегическа инфраструктура в постсъветското пространство.

В този материал писан 2008 г. много ясно и откровено, от американска гледна точка, е обяснено какво е искала Русия, тогава, а и сега, и защо САЩ нямат никакво намерение да направят подобно споразумение:

"От гледна точка на Русия, единственият начин, по който тя може да има сигурност по отношение на САЩ е, ако Америка е заключена в отношението си с Русия в двустранно заложничество, основано на взаимно възпиране, което характеризираше Студената война, така че да не може да действа едностранно."

https://www.wilsoncenter.org/publication/352-missile-defenses-eastern-europe-who-threatens-whom

Освен тази ясно форулирана идея, че САЩ след края на Студената война не желаят да бъдат ограничавани от никой да действат едностранно, останалата част от статията е казуистика с цел постигане на морално оправдание на тази идея.

След като вече веднъж казаха по същество "не" в писмения си отговор, смятате ли, че има нещо, което да застави американските преговарящи да променят позицията си. Въпросът ми е реторичен.

Освен това, тази година предстоят избори за Конгрес и Сенат, а на Байдън и без този конфликт му се клатят краката във въздуха с рекордно нисък рейтинг; в 90 процента от случаите загубилата партия на междинните избори губи и президентските.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...