Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 6 минути, Sekynda_69 said:

Какво после ще стане според теб, или и ти караш на врачуване, ти може да умреш преди Путин но Русия едва ли ще се разпадне. През вековете откакто е основана Русия, винаги е била сплотена нация колкото и да мизерства народа и.

Не е нужно врачуване, само трябва да се огледаш. Сега положението главоломно се сговнява, и тем более будет сговнятся, както  казват самите руснаци. Срещу какво ще се окажат "сплотени" руснаците, кое ще ги сплоти? Тази маргинализация, към която сега се пързалят? Щото друго няма да остане май.

 

  

Преди 5 минути, Capitainofmarine said:

Аха! Помниш ли какво каза стария финландец в "Особености на руската национална рыбалка".

Руские всегда возвращаютса забрать то что считают свое!

Е, вече традициите не са това което бяха... :)

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 1 минута, scaner said:

Не е нужно врачуване, само трябва да се огледаш. Сега положението главоломно се сговнява, и тем более будет сговнятся, както  казват самите руснаци. Срещу какво ще се окажат "сплотени" руснаците, кое ще ги сплоти? Тази маргинализация, към която сега се пързалят? Щото друго няма да остане май.

Санкциите отдавна трябваше да уплашат не само Путин но и цялото ръководство на Москва, както видяхме това не се случва , можеш да си направиш изводи ако си умен. 

  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Sekynda_69 said:

Санкциите отдавна трябваше да уплашат не само Путин но и цялото ръководство на Москва, както видяхме това не се случва , можеш да си направиш изводи ако си умен. 

А не може ли да се допусне,че именно санкциите озвериха Путин дотолкова,че да прави тези ексцесии днес?

Преди 7 минути, resavsky said:

Абсурдно е омоновците да се бият рамо до рамо с кадировци ако говорим за някакво отмъщение... 

Това не го разбрах. Не съм запознат с подробностите. Доколкото схващам Кадиров може би има предвидче през 90-те години украинци са убивали чеченци във двете войни на Русия срещу Чечения?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много малко информация и политически опити за прекратяване на този конфликт.

Русия от самото начало е готова за преговори и вече имат сформирана група за това. 

Американците се дистанцираха от конфликта и само "наливат" Русия със санкции и с оръжие Украина.

Европа мълчи дълбоко и обвинява във всчико Русия. И също налива Русия със санкции и с оръжие Украина.

Израел и Турция до колкото разбрах са се предложили като посредници ( може и да греша).

Какво става ? Къде е тази европейската миролюбивост ? Европейските ценности ?

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Русия има големи златни резерви да не говорим за газ или нефт, никакви санкции няма да ги уплашат, ще намерят с кого да търгуват, ще търгуват със запада инкогнито и никой няма да ги уплаши. А и запъда не е целият свят, Китай , Индия , Бразилия, са големи алтернативи и потенциали, които със сигурност няма да откажат търговия с Русия, защото не ги интересува западната гнила демокрация.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, deaf said:

А не може ли да се допусне,че именно санкциите озвериха Путин дотолкова,че да прави тези ексцесии днес?

Какви санкции е имало на Русия преди да нахлуе в Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може  вече да е казано но току що разбрах че Зеленски е обявил за сформиране на Чуждостранен  легион от доброволци. Вече официалните защитници на Украинското правителство от чужди държави  могат да си отлепят задниците от креслото пред компютъра и да отидат да повоюват за свободата, демокрацията и украинската нация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Какво става ? Къде е тази европейската миролюбивост ? Европейските ценности ?

На зло куче зъл прът, както казва народът. Миролюбивост до мярка. Като дойде някой да ти пали чергата, миролюбиво ли ще срещаш, или с гьостерицата?

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

На зло куче зъл прът, както казва народът. Миролюбивост до мярка. Като дойде някой да ти пали чергата, миролюбиво ли ще срещаш, или с гьостерицата?

Още веднъж те моля да не ме занимаваш с детските си глупости.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

Може  вече да е казано но току що разбрах че Зеленски е обявил за сформиране на Чуждостранен  легион от доброволци. Вече официалните защитници на Украинското правителство от чужди държави  могат да си отлепят задниците от креслото пред компютъра и да отидат да повоюват за свободата, демокрацията и украинската нация.

Сега ще си проличи истинската подкрепа за Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, deaf said:

 

Това не го разбрах. Не съм запознат с подробностите. Доколкото схващам Кадиров може би има предвидче през 90-те години украинци са убивали чеченци във двете войни на Русия срещу Чечения?

Украинците в двете войни в Чечения не участваха.Оказваха морална подкрепа на чеченците но нищо повече.Същевремено омоновците извършиха невиждани зверства в тези две войни. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Sekynda_69 said:

Русия има големи златни резерви да не говорим за газ или нефт, никакви санкции няма да ги уплашат, ще намерят с кого да търгуват, ще търгуват със запада инкогнито и никой няма да ги уплаши. А и запъда не е целият свят, Китай , Индия , Бразилия, са големи алтернативи и потенциали, които със сигурност няма да откажат търговия с Русия, защото не ги интересува западната гнила демокрация.

Точно санкциите и по-точно Германските, са вероятно причина за ескалацията 

Тази карта вероятно сте я виждали, но погледнете я пак. 

4278610d72bfb44d.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Orbit said:

Цялата армия на Русия вече е уничтожена три пъти , това го знаем.

Бих добавил и сега събират украински танкове, за да има с какво да си направят парада на победата.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, miroki said:

Точно санкциите и по-точно Германските, са вероятно причина за ескалацията 

Тази карта вероятно сте я виждали, но погледнете я пак. 

4278610d72bfb44d.jpg

Какви Германски санкции преди инвазията на Путин е имало.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, bulgaroid said:

Руснаците вече плашат с ЯО

https://t.me/c/1237513492/27320

 

Да, още вчера (даже мисля в петък) заплашиха и всички за това се спряха. А този линк не се отваря при мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Sekynda_69 said:

Какви Германски санкции преди инвазията на Путин е имало.

Спряха Северен поток.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Orbit said:

Какво става ? Къде е тази европейската миролюбивост ? Европейските ценности ?

Какво точно очакваш? Не следиш ли целия театър който се разигра през последните месеци? Путин постави ултиматум: приемате условията ми или война.  Не приеха условията и последва войната.  Какво ти дава основания да приемеш, че в момента европейците ще си променят мнението и ще приемат условията му.  Той друго не иска, а ако в Европа не са готови да приемат условията му, няма за какво да преговарят. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...