Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 6 часа, Atom said:

За какво трябва да съм виновен аз или ти, или пък ЕС и САЩ?  За разпада на СССР и Варшавския договор?

Е, ако има нещо съвсем сигурно, това е водещата роля на САЩ в спечелването на Студената война. Разпадът е закономерно следствие от капитулацията. ЕИО... има някаква скромна заслуга.

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 часа, новорегистриран2 said:

Аз пиша за военните жертви, ти ми пишеш за цивилните...

Тогава възниква закономерният въпрос - а ти защо пишеш за военните жертви, след като ние обсъждаме общите? 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Димитър Йорданов said:

П.С. Позволявам си да тагна няколко от участниците в тази тема за да видят статията.

Като питаш, ще ти кажа и с това приключвам участието си в темата. Вече съм си казвал мнението и в тази тема, и в заключената, и тази статия не го промени. Напротив, затвърди виждането ми, че тук конкретно и за войната по принцип трябва да има много повече обективност. Затова задавах и въпроси, на които никой не даде отговори, статистики пусках ... Явно хората не търсят отговори. Те искат да викат "На х..й", да постват клипчета, линкове ... Все едно сме Tik-Tok. Както и да е. Та, ще ти отговоря ... като ползвам твоите думи:

Преди 11 часа, Димитър Йорданов said:

Сиви са...и много по-оср**и.

Работата е там, че за мен "оср**и"-те неща не са сиви. Кафяви са. Или поне в тая гама.

Редактирано от boyko
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Илия Налбантов пред Dir.bg:

- Допусна ли НАТО някакви грешки? Засилването на Източния фронт провокира ли Путин?

- НАТО с нищо не е предизвикало Русия. С какво НАТО плаши Русия? Със свободния избор на гражданите ли? НАТО никога не е имал за цел да разполага каквито и да било настъпателни сили срещу Русия. Това беше един мит, създаван чрез доктриналните документи на Руската федерация за вътрешна консолидация на руското общество. За да консолидира обществото си, Русия винаги си е търсила външен враг. Ако го няма, ще си го измисли. Нека да върнем историята, за да видим как НАТО възприемаше Русия и как Русия постепенно промени позициите си към НАТО.

...

НАТО не е заплаха за Русия. НАТО е заплаха за руската вертикална властова организация на държавата и обществото. НАТО, като военен съюз, създава военна организираност, която гарантира устойчивост в развитието на страните. И ние виждаме резултатите от работата на НАТО в Украйна след анексията на Крим. Армията беше организирана и обучена по натовски стандарти.

 

- Как ще коментирате българската позиция?

- Слаба, безотговорна за бъдещето на България.

- Защо?

- В нашето общество имаме разделение. Сега това разделение не е на футболни агитки, не е на партийни цветове, а е разделение дали си за справедливостта или си за агресорите, а в някои случаи и за оскотелите войници, които убиват мирни граждани и изпепеляват една прекрасна страна. Всяка поддръжка на действията на Путин и отказ от помощ с техника, боеприпаси и стоки с двойна употреба за украинската страна поставят България в много тежка позиция. Никой от Западния свят вече няма да ни вярва, че сме способни да споделяме отговорността за сигурността на Европа. Това ще доведе до отказ да ни бъдат предоставени високотехнологични способности, за да изграждаме своята икономика и отбранителна система. Ние ще бъдем поставени в един особен неформален списък на съмишлениците на тоталитарни режими и специално на режима на Путин. А веднъж влязъл в този списък, много трудно ще излезеш. Елементарна аналогия с Шенген.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, gmladenov said:

НАТО никога не е имал за цел да разполага каквито и да било настъпателни сили срещу Русия.

Лъжа, предназначена за хора, които слабо разбират от военно дело. ПРО е настъпателна сила.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Публикувани са интересни данни по ракетните удари.

Количество ракетных пусков по Украине

В ряде американских источников опубликованы официальные данные министерства обороны США о количестве пусков российской стороной крылатых и баллистических ракет всех типов и видов базирования в ходе специальной военной операции на Украине с 24 февраля по 11 марта 2022 года. Согласно этим данным, к исходу 11 марта было произведено около 810 пусков.

24 февраля ~160

25 февраля ~40

26 февраля ~50

27 февраля ~70

28 февраля ~60

1 марта ~20

2 марта ~50

3 марта ~30

4 марта ~20

7 марта (и, видимо, также 5 и 6 марта, по которым нет отдельных данных) ~125

8 марта ~45

9 марта ~40

10 марта ~65
11 марта ~35

Всего около 810 пусков.

https://bmpd.livejournal.com/4497610.html

Прави впечатление, че първият удар е сравнително слаб. Още един ефект от глупавия план за "полицейска" операция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.03.2022 г. at 6:18, tantin said:

Значи така ще става обучението на украинчетата с новата техника пратена им в подарък от Кралицата... Някакви си самоотлъчили се младежи.. После може след успешната мисия да изкарат и по 1 седмица в карцера, само и само да бъдат замазани очите на злодея Путин... ..

Само че историята има подробности::: Този английски герой - лъв попаднал под артилерийски обстрел.. За да избяга от смъртта, лъва се скрил в близката гора... Добре де, ама там го изхващали местните уркаинци - съпротивата (териториална отбрана).. набили го здраво,   чак сътресение на мозъка му направили.. Английския лъв за няма и 24ч се върнал обратно до Англия.. Но нещо за своите любимци - Бандеровците не бил словоохотлив да разказва.  А за руските зверства пак бил убеден колко лоши са руснаците.  Нищо че бандюгите украинци за малко не му видели сметката.

На такива им казват тук der Pechvogel. Нещастник. Но от къде знаеш, че това също не е дезинформация. Тоест нарочно скроено събитие, за да вземе меракът на други авантюристи, така самоволно единичнода отиват на война? В тази война на такова ниво се повиши дезинформационната и пропагандистичната схватка, че човек незнае кое е истина и кое е фалшификация....🙄

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Путин вероятно се готви за атака с химически оръжия,за която после да обвини украинците. Повод за тези подозрения е влизането във вече познат модел на действие от страна на Русия - твърди,че някой има химически оръжия и трябва да бъде унищожен,след което атакува с химически оръжия самата тя. Това се случи много кратно в Сирия. Русия обвини враговете на Асад,че притежават химически оръжия,след което самият Асад ги използва с подкрепата на Путин. В момента се повтаря подобен сценарии. Започна се с "лаборатории" за биологическо оръжие на САЩ в Украйна. Дори вече се прокрадват съмнения за атентати в метростанции в Москва,които да бъдат приписани на азовските "нацисти". Военният термин е false flag operation.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 минути, deaf said:

Путин вероятно се готви за атака с химически оръжия,за която после да обвини украинците. Повод за тези подозрения е влизането във вече познат модел на действие от страна на Русия - твърди,че някой има химически оръжия и трябва да бъде унищожен,след което атакува с химически оръжия самата тя. Това се случи много кратно в Сирия. Русия обвини враговете на Асад,че притежават химически оръжия,след което самият Асад ги използва с подкрепата на Путин. В момента се повтаря подобен сценарии. Започна се с "лаборатории" за биологическо оръжие на САЩ в Украйна. Дори вече се прокрадват съмнения за атентати в метростанции в Москва,които да бъдат приписани на азовските "нацисти". Военният термин е false flag operation.

Би било логичния край на неговото падение.

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 30 минути, deaf said:

Путин вероятно се готви за атака с химически оръжия,за която после да обвини украинците. Повод за тези подозрения е влизането във вече познат модел на действие от страна на Русия - твърди,че някой има химически оръжия и трябва да бъде унищожен,след което атакува с химически оръжия самата тя. Това се случи много кратно в Сирия. Русия обвини враговете на Асад,че притежават химически оръжия,след което самият Асад ги използва с подкрепата на Путин. В момента се повтаря подобен сценарии. Започна се с "лаборатории" за биологическо оръжие на САЩ в Украйна. Дори вече се прокрадват съмнения за атентати в метростанции в Москва,които да бъдат приписани на азовските "нацисти". Военният термин е false flag operation.

то този прийом го ползваха и янките в Ирак, та Путин явно е решил, че щом друг може, знмачи и на него ще му се размине. Едните де-тероризират, другите де-нацифицират. Крайният резултат е милиони разбити човешки съдби.

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 3
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Last roman said:

този прийом го ползваха и янките в Ирак

Американците не употребиха химически оръжия в Ирак. Войната на Щатите срещу Ирак на Саддам беше акт на самоотбрана - отмъщение за "11-ти септември",за което беше нужен казус бели.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Интересно е че преди 24 февруари никой не спомена нищо за химическите оръжия на Украйна.....Не се бяха сетили...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Atom said:

За какво трябва да съм виновен аз или ти, или пък ЕС и САЩ?  За разпада на СССР и Варшавския договор?  Блянът на Путин е да построи нещо като СССР-2 или пък да възстанови Руската Империя.  Украинският национализъм е следствие от тези мераци, а не причина за възникването им.  Путин е този които подхранва национализма в украинците.  

Изобщо не ми дреме за плана на Путин. Войната си е отвратително нещо.

Преди тази война си живеех животеца безметежно. Риболовче, биричка и т.н. Също така и работа и съответно плащане на данъци. Сега се оказва че от моите данъци, колкото и малки да са те, чрез фондовете на ЕС и НАТО са отивали суми за финансиране, обучение и въоръжение на паравоенни нацистки формирования. Може да е една стотинка, но е отишла с тази цел. Затова смятам че съм виновен. Ти не смяташ ли така? Или си доволен, от употребата на твоята стотинка.

Нямам нито желание, нито намерение да оправдавам Путин. По всички критерии, неговото място е в Хага. Но също така нямам нито желание, нито намерение да си затварям очите, че през годините НАТО и ЕС на практика са подкрепяли нацисти. Защото точно това е станало. Нямам нито желание, нито намерение да си затварям очите, че през годините НАТО и ЕС не са направили достатъчно дипломатически усилия да се нормализира ситуацият в Украйна. Нямам нито желание, нито намерение да си затварям очите, че през годините НАТО и ЕС не са наложили като задължително условие за присъединяването на Украйна към тях, разпускането на нацистките формирования и лустрация за членовете им.

Мога да продължа да пиша в този дух, но не виждам смисъл. Само ви препоръчвам да прочетете това

https://bg.wikipedia.org/wiki/Престъпление

Престъплението като деяние

Деянието представлява съзнателен и волеви човешки акт, проявен външно чрез действие, бездействие или съвкупности от действия и бездействия, осъществено в определено време, място и обстановка, с което се цели приспособяване на съществуващата действителност към нечии потребности.

Досега бездействието ни беше несъзнателно. Вече не е.

 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, deaf said:

Американците не употребиха химически оръжия в Ирак. Войната на Щатите срещу Ирак на Саддам беше акт на самоотбрана - отмъщение за "11-ти септември",за което беше нужен казус бели.

 

точно 'казусът' беше че Ирак има предполагаеми химически оръжия и пр.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 7 минути, Last roman said:

точно 'казусът' беше че Ирак има предполагаеми химически оръжия и пр.

Така е.Отговара на 11 септември беше инвазията в Афганистан. А за химическите оръжия на Саддам темата е безкрайна. Само ще напомня че той няколко пъти използва такива срещу кюрдите.Така че не мисля че обвиненията срещу Саддам бяха напълно безпочвени.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Янков said:

Нямам нито желание, нито намерение да оправдавам Путин. По всички критерии, неговото място е в Хага. Но също така нямам нито желание, нито намерение да си затварям очите, че през годините НАТО и ЕС на практика са подкрепяли нацисти. Защото точно това е станало. Нямам нито желание, нито намерение да си затварям очите, че през годините НАТО и ЕС не са направили достатъчно дипломатически усилия да се нормализира ситуацият в Украйна.

В случая не правиш обективно заключение, а даваш някаква оценка на базата на вътрешните си убеждения.. В много и най-различни видеоблогове, вкл. руски, западът се обвинява, че не е наложил санкциите които налага в момента още през 2014. Т.е.  оценката е същата като твоята - обвиняват запада в   бездействие, но от съвсем различна гледна точка.  Според тях ако западът беше наложил през 2014 санкции в сегашния обем в никакъв случай нямаше да се стигне нито до сегашната война, нито до избуяването на нацизма в Украйна. 

Проруски наблюдатели пък обвиняват Путин, че ако беше започнал пълномащабна война още през 2014 щеше да има бърза и безкръвна победа.

С други думи ако човек иска да обвинява някого той може да намери най-различни причини за да го направи.  

Ситуацията в Украйна не може да се нормализира по дипломатически път и това стана очевидно при избухването на днешната война.  От едната страна на конфликта имаш империя която не признава правото на съседа си да се определя както иска и да си организира живота в държавата по собствените си разбирания, а от друга непримирими националисти, за които желанията и мераците на империята не струват нищо. 

  • Харесва ми! 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

В случая не правиш обективно заключение, а даваш някаква оценка на базата на вътрешните си убеждения.. В много и най-различни видеоблогове, вкл. руски, западът се обвинява, че не е наложил санкциите които налага в момента още през 2014. Т.е.  оценката е същата като твоята - обвиняват запада в   бездействие, но от съвсем различна гледна точка.  Според тях ако западът беше наложил през 2014 санкции в сегашния обем в никакъв случай нямаше да се стигне нито до сегашната война, нито до избуяването на нацизма в Украйна. 

Проруски наблюдатели пък обвиняват Путин, че ако беше започнал пълномащабна война още през 2014 щеше да има бърза и безкръвна победа.

С други думи ако човек иска да обвинява някого той може да намери най-различни причини за да го направи.  

Ситуацията в Украйна не може да се нормализира по дипломатически път и това стана очевидно при избухването на днешната война.  От едната страна на конфликта имаш империя която не признава правото на съседа си да се определя както иска и да си организира живота в държавата по собствените си разбирания, а от друга непримирими националисти, за които желанията и мераците на империята не струват нищо. 

Пропуснал си третата страна - запада. Той е готов дори да въоражава нацисти, стига те да са срещу Путин.

Рано или късно, тази война ще свърши. И когато свърши, ще се дават помощи за възстановяване на Украйна. И според мен, тези помощи трябват да се дават с условието за се разпуснат паравоенните формирования и да се обяви лустрация за членовете им. Само че това няма да стане, защото това би означавало да се оправдаят действията на Путин. И всички ще си затворим отново очите за проблема. И си оставаме вазтворени в същия порочен кръг. До следващата война и до следващите невинни жертви. Тогава ще се обвиняваме, че не сме предприели действия навреме. А невинните хора, включително и деца, ще продължават да си умират.

И казваш че не сме виновни. За себе си може и да си прав, но според мен сме виновни заради бездействието си.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://fb.watch/bIgJlAJduf/

Суми   

https://fb.watch/bIgKVUr0rX/

Киевска област унищожен Реб

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някакви слухове, че французите са изкарали втора стратегическа подводница на дежурство. Тоест ядрените им сили са в повишена бойна готовност.

https://sldinfo.com/2022/03/france-and-the-ukraine-2022-crisis-france-sends-2nd-ssbn-to-sea/

В Егейско море бъка от всякакви натовски кораби, чак се чудя как се разминават. Групите на Де Гол, Труман, италианци, какво ли не.

https://defence-blog.com/us-navy-aircraft-carrier-conducted-flight-operations-in-north-aegean-sea/

Руснаците също провеждат учения в района. Адмирал Касатонов гони подводници.

https://tass.ru/armiya-i-opk/14050669

Такова чудо май не си спомням да се е събирало. И съм убеден, че поне четири от вулканите на 1164 са в ядрена конфигурация.

Съставът на руската оперативна ескадра в Средиземно море:

FNpSA32WUAYbxSC?format=jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Юрий разглежда ефекта върху западна Европа, според него последствията за ЗЕ ще са много тежки..  Тук не се съгласям с него, Западна Европа бързо ще преодолее и ще се пренастрои към новата желязна завеса .

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...