Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отразят санкциите на Русия и как на останалия свят?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 минути, Capitainofmarine said:

Пак лъжеш! Хайде още веднъж за цената. А пропо защо Байдън ходи в арабският свят знаеш ли? А какъв е резултата знаеш ли?

Знаеш ли за какво ходи министъра на енергетиката на ФРГ в Катар? А резултата знаеш ли?

Знаеш да лъжеш на едро, направо конкуренция нямаш. И ако беше истина че на лъжата краката са къси, отдавна да се движиш на тестисите си? 

Всичко знам. Именно за това и знам, защо ЕС и Г7 твърдо се отказват да плащат в рубли.

Нещо много безпомощно го почна...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 7 минути, Capitainofmarine said:

Няма да ти го казвам пак но ти си го знаеш нали съчетанието от негодноста за военна служба и  ...

Аз кога съм карал военна служба, ти си бил само романтичен блясък в очите на родителите си. Така че не ми подхождай по тоя начин :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Аз кога съм карал военна служба, ти си бил само романтичен блясък в очите на родителите си. Така че не ми подхождай по тоя начин :)

ХА! ХА! ХА!

Ти си знаеш!

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, scaner said:

Всичко знам. Именно за това и знам, защо ЕС и Г7 твърдо се отказват да плащат в рубли.

Нещо много безпомощно го почна...

Немците казват : "времето ще ни научи!

Това за тее не важи явно на нищо не те учи времето , НО ти си знаеш защо!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

Немците казват : "времето ще ни научи!

Затова и ти казах в началото - стой и гледай. Сам ще го видиш, вместо да ти обяснявам многократно с липсващ успех. Ще си спестиш много тръшкане тука.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей това излезе преди малко:

FACT SHEET: President Biden’s Plan to Respond to Putin’s Price Hike at the Pump

Съвсем накратко: започва "най-голямата в историята" доставка на нефт от стратегическият резерв на вътрешният пазар, по милион барела дневно  за половин година. И това ще се прави в координация със съюзниците по цял свят (каквото и да значи това).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 минути, scaner said:

Ей това излезе преди малко:

FACT SHEET: President Biden’s Plan to Respond to Putin’s Price Hike at the Pump

Съвсем накратко: започва "най-голямата в историята" доставка на нефт от стратегическият резерв на вътрешният пазар, по милион барела дневно  за половин година. И това ще се прави в координация със съюзниците по цял свят (каквото и да значи това).

Тя икономическата война се оказва по интересна от реалната такава в Украйна.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

Тя икономическата война се оказва по интересна от реалната такава в Украйна.

Това не е война, просто 1 милион барела е дефицитът в момента. А ОПЕК не иска да вдига добива.

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Кухулин said:

Това не е война, просто 1 милион барела е дефицитът в момента. А ОПЕК не иска да вдига добива.

Не знам защо сканера се радва и одобрява тази за него новина новина?! Поредният русофоб обърка ориентацията в тази тема...

Та прочие току що говорих с приятел и той ми каза че Ватикана е взел решение да купува газ за рубли. Чудя се откъде-накъде и защо. Дали не е фейк?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, scaner said:

Ей това излезе преди малко:

FACT SHEET: President Biden’s Plan to Respond to Putin’s Price Hike at the Pump

Съвсем накратко: започва "най-голямата в историята" доставка на нефт от стратегическият резерв на вътрешният пазар, по милион барела дневно  за половин година. И това ще се прави в координация със съюзниците по цял свят (каквото и да значи това).

Ти прочете ли цялата статия?

И си извади тази ОПОРКА?

А какви са всъщност ОПОРКИТЕ там в статията? Защо ги премълча? Или английският ти е от преводача гугъл?

Повече няма да ти задавам въпроси защо - ми ти си знаеш...

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, scaner said:

Ей това излезе преди малко:

FACT SHEET: President Biden’s Plan to Respond to Putin’s Price Hike at the Pump

Съвсем накратко: започва "най-голямата в историята" доставка на нефт от стратегическият резерв на вътрешният пазар, по милион барела дневно  за половин година. И това ще се прави в координация със съюзниците по цял свят (каквото и да значи това).

 

FPD8m8uWYAwLNix.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Capitainofmarine said:

Ти прочете ли цялата статия?

И си извади тази ОПОРКА?

А какви са всъщност ОПОРКИТЕ там в статията? Защо ги премълча? Или английският ти е от преводача гугъл?

Какви опорки, какви пет лева? Промили са ви мозъка там, да мислите само в черно и бяло. Язък.

Тази тема е за всякаква информация, която може да просветли проблемът. А тебе са те осакатили като филтър, пускаш само специфични путинолюбиви съобщения. Мъкаааа.....

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Шпага said:

Най-вероятно ще се разберат. Все пак, това са дългосрочни договори и с ясно поети ангажименти.

На мен са ми по-интересни последствията от плащане на храни и други суровини без прадварителни договори в рубли. Ама кой да ти каже?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/1471950516442115/posts/2777673522536468/

Русия спира износа на слънчоглед и рапица

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, Сармат said:

https://www.facebook.com/1471950516442115/posts/2777673522536468/

Русия спира износа на слънчоглед и рапица

 

Това за слънчогледа го знаех, но спирането износа на рапица е удар под кръста за Западна Европа и най-вече за Германия. Не знам какъв дял има рапичното олио в хранителната промишленост, но при нас е незначителен. На запад може и да е по-висок, но основната част от рапицата се преработва за добавка в биодизела. Германия е най-голям потребител на рапично олио като биодизел. Последно като четох, беше от порядъка на 30%, с тенденции да достигне 35%. Това означава че дори и САЩ да освободят резервен петрол от запасите си, цената на дизела ще се запази, а дори иможе да се повиши. Нас това не ни засяга, понеже ние все още шикалкавим и не използваме много биодизел, но в Германия и други западни страни ще засегне не само транспорта, но и земеделието.

За сравнение - 95% (данните са от преди няколко години) от произведената рапица в България, независимо дали става въпрос за преработена или непреработена, отива за износ.

Но в общи линии, сещайте се за последствията.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Янков said:

Но в общи линии, сещайте се за последствията.

Сещаме се:

Като се вземе предивид какъв е дялът на биодизела от горивата, ще излезе, че последствията
няма да са трагични за Германия/Запада ... докато производителите на репица няма да вземат
една копейка тази година.

Значи кой е ударен повече: производителите или купувачите.

Западът ще бъде ударен по-сериозно само ако Русия врътне кранчето на газта ... при което пак
тя ще бъде по-засегнатата, защото тя ще остане без пари. А купувачите все ще се оправят някак.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вече цял месец си пиша, ама май някои хора още не вдяват. За тях специално

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/limit-za-osnovni-hrani-boj-s-tochilka-i-kamani-za-olio-v-germanija.html

Поне не обвинявавайте БТВ като проруска.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, gmladenov said:

Сещаме се:

Като се вземе предивид какъв е дялът на биодизела от горивата, ще излезе, че последствията
няма да са трагични за Германия/Запада ... докато производителите на репица няма да вземат
една копейка тази година.

Значи кой е ударен повече: производителите или купувачите.

Западът ще бъде ударен по-сериозно само ако Русия врътне кранчето на газта ... при което пак
тя ще бъде по-засегнатата, защото тя ще остане без пари. А купувачите все ще се оправят някак.

Американците отмениха санкции по торовете . Сега остава Европа да се помоли на нужния човек да възобнови доставките . Аз мисля че Европа ще получи торове, не съм сигурен само на каква цена - двойна, тройна или .... ?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Янков said:

Вече цял месец си пиша, ама май някои хора още не вдяват. За тях специално

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/limit-za-osnovni-hrani-boj-s-tochilka-i-kamani-za-olio-v-germanija.html

Поне не обвинявавайте БТВ като проруска.

Цитат от статията:

  • Инфлацията в Германия достигна рекордни стойности за март, като само за
    последната година цените на хранителните продукти са се вдигнали с 6%.

Шест процента инфалция ?!? Ужас !!! Такава хиперинфлация в Германия е имало само
по времето на Ваймарската република. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Orbit said:

Американците отмениха санкции по торовете . Сега остава Европа да се помоли на нужния човек да възобнови доставките . Аз мисля че Европа ще получи торове, не съм сигурен само на каква цена - двойна, тройна или .... ?

Пазарна. И ако на Путин му е останала поне една читава мозъчна клетка -  в рубли.

Само не ми е ясно, как смятат да компенсират спряното производство в Украйна. Защото, като говорим за санкции срещу Русия, които от своя страна водят до недостиг на световните пазари, не трябва да забравяме липсата на износ от Украйна. А тази липса, с отмяна на санкции не може да се компенсира. САЩ и ЕС не обърнаха внимание на един фактор - света вече е глобален. Всички зависим един от друг. И докато някои хора, могат да си позволят да живеят с подобни санкции и последващите ги цени, то болшинството хора не могат да си ги позволят. Включително и в САЩ и в ЕС.

Не знам кой ще спечели войната в Украйна, но знам кой ще я изгуби. Целия свят.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Янков said:

Пазарна. И ако на Путин му е останала поне една читава мозъчна клетка -  в рубли.

Само не ми е ясно, как смятат да компенсират спряното производство в Украйна. Защото, като говорим за санкции срещу Русия, които от своя страна водят до недостиг на световните пазари, не трябва да забравяме липсата на износ от Украйна. А тази липса, с отмяна на санкции не може да се компенсира. САЩ и ЕС не обърнаха внимание на един фактор - света вече е глобален. Всички зависим един от друг. И докато някои хора, могат да си позволят да живеят с подобни санкции и последващите ги цени, то болшинството хора не могат да си ги позволят. Включително и в САЩ и в ЕС.

Не знам кой ще спечели войната в Украйна, но знам кой ще я изгуби. Целия свят.

До колкото разбирам , Русия постепенно ще обръща всичките възможни търгувани стоки в рубли. По точно казано, след като западните играчи се оказаха ненадежни и си позволяват да запорират чужди пари, руснаците ще бягат от тази система, а и не само руснаци. В момента върви създаване на алтернативната система за разплащане, може и да не е една. 

Аз не съм наясно с общият принос на Украина в световната икономика, освен житните култури и пак торове.

САЩ и ЕС не може да не са обърнали внимание на света като глобален. Те го създадоха такъв, и са много наясно какъв е света. Правилните хора в САЩ и ЕС знаят много добре как функционира света.

Аз имам малко по различно виждане върху това което се случва в света. Ако от всичките загубили, някой е загубил най малко , той печеливш ли е ?

САЩ ще излезнат с най малки загуби ( освен ако не  колапсира обществото от вътре ) Най големи загуби ще понесат най неразвитите държави по реда към най развитите които ще са ефектирани най малко. За съжаление ние ( България)  в Европа ще го отнесем прилично за да го отнесат по малко в по богатите държави. Принципно на фундаментално ниво си мисля че България е доста стабилна за това което идва. Но по богатите държави просто ще ни изтощават...

Излиза така че когато в Европа е добре, в България се обогатяват избраните. Когато в Европа е зле, всички бачкатори ще плащат цената. :)

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

Не знам кой ще спечели войната в Украйна, но знам кой ще я изгуби. Целия свят.

Тогава Русия защо я започна тази война?? Защото са приятели на целия свят. Нал тъй.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Orbit said:

До колкото разбирам , Русия постепенно ще обръща всичките възможни търгувани стоки в рубли. По точно казано, след като западните играчи се оказаха ненадежни и си позволяват да запорират чужди пари, руснаците ще бягат от тази система, а и не само руснаци. В момента върви създаване на алтернативната система за разплащане, може и да не е една.

Не знам. Просто се опитвам да се поставя на мястото на Путин в тази ситуация и аз бих реагирал по този начин. Не знам дали е правилно или не е, просто аз бих постъпил по този начин. С оглед на санкциите, това ми се струва най-логичното противодействие. Едно нещо обаче е ясно - Путин по някакъв начин трябва да защити рублата. Или няма да оцелее.

Преди 33 минути, Orbit said:

Аз не съм наясно с общият принос на Украина в световната икономика, освен житните култури и пак торове.

Горе-долу и аз съм на същото ниво. Чел съм за стомана и редки метали, но дотолкова. Но това, което някои хора подценяват, според мен е храната и суровините. Тук се подхвърляха данни, колко малък дял има Русия от световната икономика. Малък, ама важен. Човек може да си сменя колата на 10 години, лаптопа на 5 години, но без храна??? И как можеш да произведеш коли и лаптопи без основни суровини? И на кой ще си продадеш продуктите с висока добавена стойност, ако човека гледа първо да задели пари за храна?

САЩ и ЕС подцениха колко време може да се задържи Путин на власт при санкциите които наложиха на Русия. Е, сега санкциите започнаха да падат една по една.

Преди 44 минути, Orbit said:

Аз имам малко по различно виждане върху това което се случва в света. Ако от всичките загубили, някой е загубил най малко , той печеливш ли е ?

Ами някои спекуланти печелят. При това много. Защо смяташ, че те се интересуват от загубите на останалите?

Преди 45 минути, Orbit said:

САЩ ще излезнат с най малки загуби ( освен ако не  колапсира обществото от вътре ) Най големи загуби ще понесат най неразвитите държави по реда към най развитите които ще са ефектирани най малко. За съжаление ние ( България)  в Европа ще го отнесем прилично за да го отнесат по малко в по богатите държави. Принципно на фундаментално ниво си мисля че България е доста стабилна за това което идва. Но по богатите държави просто ще ни изтощават...

От икономическа гледна точка може би е така. Но от геополитеческа, САЩ и ЕС в момента търпят огромни загуби. И най-вече огромна загуба на престиж. Тук бяха публикувани едни карти, в които се виждаше кой е срещу Русия и кой предпочита да се прави на неразбрал. Северна Америка, Европа и Австралия подкрепят санкциите. Обаче страни като Китай, Индия, Бразилия, Аржентина и др., осъждат Русия, но санкции няма. Останалите са се снишили и чакат да видят накъде ще задуха вятъра. Но всички знаят едно- ако населението няма какво да яде, или няма с какво да си купи храната, понеже е прекалено скъпа, идва смяна на властта.

Преди 1 час, Orbit said:

Излиза така че когато в Европа е добре, в България се обогатяват избраните. Когато в Европа е зле, всички бачкатори ще плащат цената. :)

Че то винаги си е било така. Но не само в България, а и в Европа. Само че сега предстоят избори във Франция. И не се знае дали позицията на НАТО и ЕС няма де се пропука.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Янков said:

Но от геополитеческа, САЩ и ЕС в момента търпят огромни загуби. И най-вече огромна загуба на престиж.

А Русия печели престиж, така ли? С непобедимата си армия, предполагам.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...