Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отразят санкциите на Русия и как на останалия свят?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

А всъщност не отричаш русофобската си ориентация...

Би ли казал, по какви критерии определяш кой е русофил и кой русофоб?  

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 17 минути, Atom said:

Би ли казал, по какви критерии определяш кой е русофил и кой русофоб?  

 

😀Ползвам библията...

...По делата им ще ги познаете...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Capitainofmarine said:

...По делата им ще ги познаете...

По делата казваш.  В такъв случай ти си най-големия русофоб.  В момента няма такова нещо като "държава Русия".  Държавата, това са хората и институциите, а не територията.  В момента на тази територия съществува Путинланд или Земля Путина.  Есть Путин - есть Россия, нет Путина - нет России.  Подобен девиз е най-голямата обида за руснаците и все още несъществуващата Русия. Ето това е истинската русофобия - да лишиш руснаците от държава и да сведеш съдбата и до съдбата на един единствен човек.  Само истински русофоби - хора които мразят руснаците могат да измислят подобна простотия.

Може и да не си путинофил, но със сигурност си путинист и русофоб. Факт е, че поддържаш малоумната политика на Путин и Путинланд. 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 5
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

По делата казваш.  В такъв случай ти си най-големия русофоб.  В момента няма такова нещо като "държава Русия".  Държавата, това са хората и институциите, а не територията.  В момента на тази територия съществува Путинланд или Земля Путина.  Есть Путин - есть Россия, нет Путина - нет России.  Подобен девиз е най-голямата обида за руснаците и все още несъществуващата Русия. Ето това е истинската русофобия - да лишиш руснаците от държава и да сведеш съдбата и до съдбата на един единствен човек.  Само истински русофоби - хора които мразят руснаците могат да измислят подобна простотия.

Може и да не си путинофил, но със сигурност си путинист и русофоб. Факт е, че поддържаш малоумната политика на Путин и Путинланд. 

И ти ли Бруте!?

Как така ти се отдава да лепиш етикети?! Талант просто! Веднага путинист, Путинланд...

Имаш ли да кажеш нещо по същество , кажи а не просто да хвърлиш дежурната пропагандна граната?!

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Литва обяви Ден на независимостта от руския газ. https://m.offnews.bg/news/Sviat-_12/Litva-parva-v-ES-zapushi-trabata-s-ruski-gaz_773732.html

Естония и Латвия я последваха. 

България получи официално искане за плащане на газа в рубли. 

https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Veche-ima-ofitcialno-pismo-ot-Gazprom-za-plashtane-v-rubli_773744.html

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Capitainofmarine said:

Как така ти се отдава да лепиш етикети?! Талант просто! Веднага путинист, Путинланд...

Имаш ли да кажеш нещо по същество , кажи а не просто да хвърлиш дежурната пропагандна граната?!

А ти имаш ли да кажеш нещо по същество? Какво представлява институционално Русия, ако не е Путинланд. Можеш ли да я дефинираш?  Това федерация ли е или е "вертикаль власти",   президентска република или нещо друго, държава на руснаците (русские) или държава на росияните (россияне).....   

Нали уж беше "по делата.....".  Ако Русия не може да се дефинира институционално, то няма и Русия, а има Путинланд. Есть Путин - есть Россия, нет Путина - нет России.  

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Atom said:

А ти имаш ли да кажеш нещо по същество? Какво представлява институционално Русия, ако не е Путинланд. Можеш ли да я дефинираш?  Това федерация ли е или е "вертикаль власти",   президентска република или нещо друго, държава на руснаците (русские) или държава на росияните (россияне).....   

Нали уж беше "по делата.....".  Ако Русия не може да се дефинира институционално, то няма и Русия, а има Путинланд. Есть Путин - есть Россия, нет Путина - нет России.  

 

Изборния характер на институциите в третата БГ държава и съответно, демократичната същност на политическата и обществена с-ма е диаметрално противоположна на руската вертикална структура на властта. Затова е и не разбираемо лично за мен защо Путлер се радва на такава подкрепа в част от БГ общество. Може би е добре да се направи изследване на това явление. 

Да добавя, че според мен голяма част от адепти те на Путинизъма не са водени от финансови облаги. Мотивацията им е в неясно, като дефиниция измерение, защото самите те не успяват да канализират логически смислена теза, подкрепена с първични референции. Аргументите им в подкрепа на Путинизъма са изцяло в полето на миналото, като контра аргумент против имагитерния враг и в по-големия си обем се опират на теории с неясен и недоказуем характер. 

За да не е досадно, препоръчвам за гледане филма "Don't look Up". За разлика от нелепата ситуация на изток, имагитерния враг притежава чувство за самоирония. 

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Atom said:

А ти имаш ли да кажеш нещо по същество? Какво представлява институционално Русия, ако не е Путинланд. Можеш ли да я дефинираш?  Това федерация ли е или е "вертикаль власти",   президентска република или нещо друго, държава на руснаците (русские) или държава на росияните (россияне).....   

Нали уж беше "по делата.....".  Ако Русия не може да се дефинира институционално, то няма и Русия, а има Путинланд. Есть Путин - есть Россия, нет Путина - нет России.  

 

Виж какво, ти защо я караш по шаблона, смъкни филтрите и вземи иди на екскурзия, пообщувай с обикновенни хора. Сам погледни, помисли и ще си намериш отговора за себе си...

А така ... Инъче за толкова години в тия форуми съм се убедил, еша ти го няма да лепиш етикетчета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, resavsky said:

Продължавай да се надяваш.Поне докато на Невский проспект не засадят картофи..... 

Да се надявам? Просто се вижда че не работят, ЕС още си плаща като поп на руснаците, в това число и България, а войната си върви. Без Ембарго (поне докато трае войната) няма как да се спрат парите.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 4 минути, Absurde said:

Да се надявам? Просто се вижда че не работят, ЕС още си плаща като поп на руснаците, в това число и България, а войната си върви. Без Ембарго (поне докато трае войната) няма как да се спрат парите.

Е ти какво си очаквал?За две - три седмици да дадат резултат?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

Е ти какво си очаквал?За две - три седмици да дадат резултат?

Еми те ако не спрат войната, означава че това е просто цена за убийство. ОК убивайте си който искате нападайте съседна страна, ама после ще ви замразим некой друг лев но пък ще ви плащаме газ и нефт на 2-3-4 пъти по-висока цена. Да не говориме на торове, храни метали и др. който също са част от икономиката ... Не ме разбирай погрешно не адвокаствам за тотална война на НАТО/ЕС с Русия. Просото ми е лицемерно малко като гледам тия санкции или се отказвате от всичко руско и блокирате всичко руско на ваша територия или си мълчите... Ама да интереса клати феса, всяка лъжа и всеки убит ще се забрави след необходимата сума...

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Санкциите са всичко друго само не и лицемерни.Никай няма да плаща газта на по високи цени не се притеснявай.Европа и САЩ правят всичко възможно да спрат агресора - какво повече си очаквал?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Absurde said:

Да се надявам? Просто се вижда че не работят, ЕС още си плаща като поп на руснаците, в това число и България, а войната си върви. Без Ембарго (поне докато трае войната) няма как да се спрат парите.

Санцкиите даже оче не са в сила, тази и другата седмица ще ги приемат, Русия получи сериозен удар от най-обикновени фирми,който просто не желаят да работят там. Бързаш много.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Capitainofmarine said:

И ти ли Бруте!?

Как така ти се отдава да лепиш етикети?! Талант просто! Веднага путинист, Путинланд...

Имаш ли да кажеш нещо по същество , кажи а не просто да хвърлиш дежурната пропагандна граната?!

Повечето дето ги определяш като русофоби са всъщност русофили , просто хората са реалисти и виждат самоунищожението на Русия. Аз лично съм единствено и само за България. 

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

Повечето дето ги определяш като русофоби са всъщност русофили , просто хората са реалисти и виждат самоунищожението на Русия. Аз лично съм единствено и само за България. 

Ти сега сериозно ли?

Аз като съдя по твоето поведение не мога да повярвам. Убеди ме че е така!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, resavsky said:

Никай няма да плаща газта на по високи цени

Ресавски как виждаш да си вземеш нещо от магазина без да го платиш, нали веднага охраната ще те изхвърли навън... 

Остава окупация на Русия...

ВПрочем цената на газта от Русия си е останала същата, цените се вдигат от вашите мили и родни демократични фирми последници. Факт газта от Ресия излиза по договорени цени. Като се изпълнят договорите ще излиза по нови реално-пазарни цени.

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Capitainofmarine said:

Ти сега сериозно ли?

Аз като съдя по твоето поведение не мога да повярвам. Убеди ме че е така!

Разбира се, ей сега.Изчакай само малко.

 

Преди 12 минути, Capitainofmarine said:

Ресавски как виждаш да си вземеш нещо от магазина без да го платиш, нали веднага охраната ще те изхвърли навън... 

Остава окупация на Русия...

ВПрочем цената на газта от Русия си е останала същата, цените се вдигат от вашите мили и родни демократични фирми последници. Факт газта от Ресия излиза по договорени цени. Като се изпълнят договорите ще излиза по нови реално-пазарни цени.

Ами ... може. Вече се говори за внасяне на парите във фонд и да се дадът когато падне Путкин и Русия заплати за престъпленията си. Как тебе такое Илон Маск? Облом.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няколко интересни материала свързани с темата:

https://www.investor.bg/analizi/9/a/svetyt-se-pridvijva-kym-po-mnogopoliusna-valutna-sistema-348984/

https://trud.bg/прокси-войната-на-нато-с-русия-разкри-залязващата-америка/

https://trud.bg/какво-ще-се-случи-ако-путин-не-е-сгрешил/

https://money.bg/economics/kakvi-mogat-da-sa-posledstviyata-za-sveta-ot-nedostiga-na-pshenitsa-i-visokite-y-tseni.html

И бих помолил колегите да се откажат от личните нападки. За целта явно се ползва друга тема, а и винаги могат да си открият нова. Все пак това е тема за отражението на санкциите върху Русия и света, на не за русофилство и русофобство.

Предварително благодаря.

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2.04.2022 г. at 10:19, scaner said:

КРИЗИС ТОЛЬКО НАЧИНАЕТСЯ.

От понеделник, Германия увеличава цените на хранителните продукти от 20 до 50%

 

Тези няколко милиона "доктори и инженери" дето си ги взеха сигурно няма да го харесат. Те дойдоха от топлите страни, свикнаха с безплатната хубава храна и само им трябваше малко чики-чики за да са в рая на земята.

А сега ще трябва да носят по няколко пуловера, храната ще поскъпне доста.... дано да дойдат поне повече украинки, които един път изпитали западния рай, може бързо да си променят мнението и да се върнат обратно

 

viber_image_2022-04-03_17-19-02-621.jpg

Редактирано от Deageltcho2025
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Незнам как сте тук със спомените, но младите евентуално не са го приживяли, други ветерани пък ги гони вече склерозата, но. Аз много добре си спомням когато обявиха ембарго на соц лагера...Перчехме се страните на СИВ начело със СССР, че нас това не ни засяга....Но това, че сегашното ембарго срещу Росия, нема да засегни руснаците, е пълна глупост....Има редица работи които са жижнено нужни и на руснаците за да им работи нефт, и газовата промишленост и не са способни да ги произвеждат....Например на времето такива бяха Катепилар машините с които строяха газопрозодите в сибир....И редица още такива неща има....Например в Украйна беше един от най големите и доброкачествен завод за газ /ксенон или фреон незнам/ жизнено важен за производство на микрочипове...Сега е срутен...Така, че на нас тук в бедняшката махала с улиците на номера отдавна ще ни хлътнат търбухите на гръбняка, когато на запада ще почнат да се чувстват дискомфорно.....😏

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 часа, Deageltcho2025 said:

От понеделник, Германия увеличава цените на хранителните продукти от 20 до 50%

 

Тези няколко милиона "доктори и инженери" дето си ги взеха сигурно няма да го харесат. Те дойдоха от топлите страни, свикнаха с безплатната хубава храна и само им трябваше малко чики-чики за да са в рая на земята.

А сега ще трябва да носят по няколко пуловера, храната ще поскъпне доста.... дано да дойдат поне повече украинки, които един път изпитали западния рай, може бързо да си променят мнението и да се върнат обратно

 

viber_image_2022-04-03_17-19-02-621.jpg

Смешно и нелепо е да се твърди че Русия хранела Германия и Европа като цяло.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, resavsky said:

Смешно и нелепо е да се твърди че Русия хранела Германия и Европа като цяло.

Приготви ли рублите за брашното, олиото, газа, нафтата................не се мотай, действай!😀

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Смешно и нелепо е да се твърди че Русия хранела Германия и Европа като цяло.

Зависи от гледната точка. Вярно е че в Европа имаме достатъчно ресурс да се самоизхранваме, но големината на добивите зависят от количествата тор с които подхранваме културите. А суровините за тора, идват основно от Русия и Украйна. В допълнение, съставки на фуражите също се внасят от Русия и Украйна, така че ще има и последици върху животновъдството, а това ще повлияе на цените на месото и млечните продукти.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Относно газа, пак ще го купуват от Русия, но ще позлатят Орбан. Понеже е умен, Унгария ще направи милиарди. С петрола е същата работа. На тема енергетика и ядрено гориво, понеже ми е професия, ще се спра някой друг път.

A  съобщението на Литва и други балтийски държави за пълно спиране на руския газ привлече много медийно внимание. Това се представя като победа и призив към останалите страни от ЕС да последват този „успешен“ пример.

🔺 Всъщност е точно обратното. Почти целият газ в балтийските страни всъщност е руски. Но идва за сметка на ривърса/reverse/ обратното (обратно нагнетяване по тръбата или „обръщане на тръбата“, както простокирото каза) от Унгария.

🔹 Преди това газопреносната система на Украйна можеше да работи само в директна посока от Украйна към Унгария. В началото на 2022 г. беше създадена възможността за транспортиране на газ и обратно, в двете посоки. Унгарското направление се превърна във втория физически маршрут за доставки на газ за Украйна от Европа след Словакия.

🔹От 2015 г. Украйна отказва директни доставки на руски газ, предпочитайки да купува същия руски газ от западната посока, но с европейски марж. Нов транзитен договор с Газпром, сключен в края на 2019 г. позволява на Украйна да използва виртуалния обратен механизъм, т.е. изтегляне на газ от транзитния поток от Русия към Европа по споразумение с купувача на газ. Това се случи през октомври 2021 г. в унгарска посока, когато „Газпром“ спря доставките на газ за Унгария през украинската ГТС, преминавайки към нов маршрут – от сушата на продължение на 2-ра нишка на магистралния газопровод „Турски поток“ (MGP).

🔹Чисто икономически транзитът на газ през Украйна е неизгоден за Газпром поради техническото състояние на украинската GTS.

Днес Украйна може да внася

– 27 милиона m3/ден от Словакия

– 8 милиона m3/ден от Унгария.

🔹Миналата година OGTSU се договори с унгарския GTS оператор FGSZ да удължи гарантирания капацитет за транспортиране на 8 милиона m3/ден природен газ на ден (2,9 милиарда m3/година) природен газ от Унгария до Украйна до 30 септември 2022 г. Както виждате, всички европейски движения за отказ на руски газ се компенсират от обратната страна на същия руски газ.

🔹Нека разгледаме план за синхронизиране на енергийните системи на балтийските страни с европейските. Виждаме, че основната част от работата е планирана за периода до 2030 г. Най-ранните проекти ще бъдат изпълнени през 2024-2025 г. Заключение: балтийските страни очакват да получават руски газ обратно от Европа, норвежки газ по съществуващи тръбопроводи и газ под формата на LNG, включително от Русия.

🔹Американски танкери доставят втечнен газ до белгийското пристанище Антверпен, който купуват от Русия на терминала Уст-Луга в Ленинградска област, представяйки го за американски. Това показват резултатите от разследване, публикувано още през 2017 г. от Международния консорциум на разследващите журналисти (ICIJ). Според материалите от разследването на дейността на офшорни компании под гръмкото име Paradise Papers, дружеството Navigator Holdings Ltd, регистрирано на Маршаловите острови, доставя руско синьо гориво. В същото време се твърди, че 31% от акциите на тази компания са собственост лично на бившия министър на търговията на САЩ Уилбър Рос. Руският газ се транспортира до Антверпен от пристанището Уст-Луга и след това се продава в ЕС под прикритието на американски газ от „надежден доставчик“.

🔹По време на своето президентство Доналд Тръмп многократно открито е заявявал, че ще наложи американски газ на Европа при неизгодни условия. На 17 октомври 2018 г. Полша подписа споразумение със САЩ за доставка на американски LNG за срок от 20 години. САЩ принудиха Полша да купува газ много по-скъп от руския и го използваха като таран за унищожаване на европейската икономика. Сега САЩ включиха в тази игра балтийските страни, които с примера си демонстрират на европейската общност своята „независимост“ от руския газ.

🔹Заключението е напълно разочароващо за ЕС. Сега САЩ, криейки се зад конфронтацията в Украйна, всъщност деиндустриализират ЕС като конкурентна икономика. Нещо повече, те го правят за пари от ЕС, принуждавайки ги да строят LNG терминали, където ще се доставят значително количество газ от Русия под марката Made in USA, тъй като САЩ в момента нямат необходимите свободни обеми и терминали за LNG

Тодор Ангелов

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Despite the hardships faced by consumers at home and the financial stranglehold put on the government by foreign powers, Bloomberg Economics predicts that Russia will earn about $321 billion from energy exports this year, up more than a third from 2021. It’s also on track to have a record current-account surplus, according to the Institute of International Finance, which may exceed $240 billion.

https://oilandgasupdates.com/despite-sanctions-putin-may-collect-321-billion-windfall-if-oil-and-gas-keep-flowing/

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...