Отиди на
Форум "Наука"

Кой не иска евро?


За или против влизането в еврозоната 2024  

50 потребители са гласували

  1. 1. За или против влизането в еврозоната 2024

    • За влизането в еврозоната 2024
      30
    • Против влизането в еврозоната 2024
      20


Recommended Posts

Преди 29 минути, БатеВаньо said:

И сега искаш мързелешката някой да изпише една кофа с мастило и да задоволи твойто любопитство, вместо сам да се поразровиш и да намериш това което ти трябва. Е няма как да стане. През горе долу една-две години се появява някой пореден потребител с подобни на твоите разсъждения за края на комунизма и началото на прехода. Нормално е да има вече лека умора от битки с вятърни мелници. :)

 

Не, нищо не искам БатеГаньо. Нищо не ми трябва. Ти забравили ли, че ми пишеш в леко инфантилен стил с правописни грешки, и се опитваш да ме иронизираш. Което въобще не подхожда за научен сайт. Ако имаш някакви аргументи, изложи ги, ако не - не се включвай в тази тема, защото тя е сериозна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Andromeda2022 said:

Не, нищо не искам БатеГаньо. Нищо не ми трябва. Ти забравили ли, че ми пишеш в леко инфантилен стил с правописни грешки, и се опитваш да ме иронизираш. Което въобще не подхожда за научен сайт. Ако имаш някакви аргументи, изложи ги, ако не - не се включвай в тази тема, защото тя е сериозна.

Така съм преценил, така ти отговарям. 

Не бъркай пропагандата с наука. Няма нищо научно нито в твоите мнения, нито в тази дискусия, а и не е нужно. 

Още като спомена, че запада ви е победил в края на студената война и е съсипал предприятията, светна червената лампа, че поредния руски трол се е появил на манежа, а към тролове е хубаво да се прилага 0 tolerance.  Толкова от мен. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, gmladenov said:

за нас е по-добре да сме под чуждата опека на правови държави

Но нали сега сме (уж) под правовата опека на ЕС?! Е и,какво от това?! Управляващите пак нарушават законите,всъщност няма такива. Нима мислите,че ако България приеме еврото,тоест влезе в Еврозоната,няма да има афери като "КТБ"? Какво стана тогава? Управляващите решиха да унищожат бизнесмена Цветан Василев и пратиха прокуратурата да направи "проверка" в неговата банка КТБ. Това беше краят на банката. Вложителите се паникьосаха и "на пожар" почнаха да изтеглят парите си от нея и тя банкрутира. След което специалният банков фонд за такива случаи погаси част от загубите на вложителите. Формално всичко беше законно. Тоест,Еврозоната няма да може да предотврати такива афери,ако България влезе в нея.

П.П.

Относно лъжите на съфорумеца Андромеда.

БВП на България днес е доста по-голям от този на НРБ.

 

България продава толкова стока в ЕС,колкото той на нея. В парично изражение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи паднаха няколко табута.

- Твърдеше се, че ще има фалити поради приемане на евро. Сега се опровергаха сами. Нямало фалити при смяна на паричната единица.

-твърдеше се че имаме независим лев. В борд е и зависим от еврото. Напрактика е евро с курс.

- Твърдеше се, че няма да имаме собсвени монети и сечене. Опроверга се. Ние ще ги сечем с наш знак ще са напълно индивидуални и ще е българско евро. Различни от на останалите.

-Твърдеше се, че не сме готови за евро. Оказа се, че всичко е готово и платено на 95%. Сега остава да кажем, кой ще плаща втори път за приемането не след като сме готови, а като минат 10 години и всичко трябва да се започне на ново?

Ние естествено. Поради желанието на някои партии не да правят нещо, а да пречат на правещите.

Нека нещата си следват естественият път. Когато сме готови тогава. Няма нужда нито да форсираме нито да бавим.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Както в стария виц,- един ухилен и много озъбени :)  Аз лично  инвестирах в недв. собственост и изобщо не съжалявам. Оставих си джобни само за пуканки докато им гледам сеира...:)

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 часа, deaf said:

Но нали сега сме (уж) под правовата опека на ЕС?! Е и,какво от това?! Управляващите пак нарушават законите,всъщност няма такива. Нима мислите,че ако България приеме еврото,тоест влезе в Еврозоната,няма да има афери като "КТБ"? Какво стана тогава? Управляващите решиха да унищожат бизнесмена Цветан Василев и пратиха прокуратурата да направи "проверка" в неговата банка КТБ. Това беше краят на банката. Вложителите се паникьосаха и "на пожар" почнаха да изтеглят парите си от нея и тя банкрутира. След което специалният банков фонд за такива случаи погаси част от загубите на вложителите. Формално всичко беше законно. Тоест,Еврозоната няма да може да предотврати такива афери,ако България влезе в нея.

П.П.

Относно лъжите на съфорумеца Андромеда.

БВП на България днес е доста по-голям от този на НРБ.

 

България продава толкова стока в ЕС,колкото той на нея. В парично изражение.

"Относно лъжите на съфорумеца Андромеда.

БВП на България днес е доста по-голям от този на НРБ" - дай малко информация, за да се посмеем. Не забравяй, че са минали 34 години все пак. 1лев тогава, струва, колкото 5-6 лева сега. Определено преди 89г се живееше много по-добре и богато, и спокойно.

Колега, ти си най-неадкветния в тази тема. То и името, което си си избрал го подсказва. Съжалявам.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Andromeda2022 said:

Определено преди 89г се живееше много по-добре и богато, и спокойно.

По-спокойно - да. Пътувах като малко дете с влаковете без придружител и на никого не му правеше впечатление. По-богато - не. Всички по-луксозни неща се купуваха от Кореком с долари или по някакви други схеми. Мандарини имаше само на Нова година.

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 часа, БатеВаньо said:

Така съм преценил, така ти отговарям. 

Не бъркай пропагандата с наука. Няма нищо научно нито в твоите мнения, нито в тази дискусия, а и не е нужно. 

Още като спомена, че запада ви е победил в края на студената война и е съсипал предприятията, светна червената лампа, че поредния руски трол се е появил на манежа, а към тролове е хубаво да се прилага 0 tolerance.  Толкова от мен. 

Когато човек няма аргументи и икономически и финансови познания, почва да обижда . Това си ти - слаба бира. Тук в този форум си драскат 5 човека, и когато някое аргументирано мнение не им отърва, става руски трол. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Andromeda2022 said:

Когато човек няма аргументи и икономически и финансови познания, почва да обижда . Това си ти - слаба бира. Тук в този форум си драскат 5 човека, и когато някое аргументирано мнение не им отърва, става руски трол. 

Как да отговоря сериозно на аргумента че едно време имало Радиозавод във Варна. С главно Р, а сега няма?

Какво са произвеждали в Радиозавода с главо Р? ВЕФове?

А някои хора са живеели добре при комунизъма защото все още им е функционирала простатата образно казано, и са били някъде на функционерска длъжност.

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

Just now, Кухулин said:

По-спокойно - да. Пътувах като малко дете с влаковете без придружител и на никого не му правеше впечатление. По-богато - не. Всички по-луксозни неща се купуваха от Кореком с долари или по някакви други схеми. Мандарини имаше само на Нова година.

Аз ще ти ги изброя луксозните неща от Корекома - дънки, електронни игри, тоблерони и други шоколадови изделия, някои хора имаха видео, и други бъзикни. И това ли е най-важното - луксозните дранкулки. По-богато имам впредвид за всички български граждани, а не за определена прослойка, и не само парите. Почивки, поне два пъти годишно, качествена храна, здравеопазване, образование, ред, дисциплина, липса на организирана престъпност, циганите си знаеха мястото. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Кибик said:

Как да отговоря сериозно на аргумента че едно време имало Радиозавод във Варна. С главно Р, а сега няма?

Какво са произвеждали в Радиозавода с главо Р? ВЕФове?

А някои хора са живеели добре при комунизъма защото все още им е функционирала простатата образно казано, и са били някъде на функционерска длъжност.

ВЕФове, не думай! Радарни системи на световно ниво, иновационни технологии. Какво да ти говоря, като нямаш елементарна обща култура. И това е един от стотиците примери.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Andromeda2022 said:

Аз ще ти ги изброя луксозните неща от Корекома - дънки, електронни игри, тоблерони и други шоколадови изделия, някои хора имаха видео, и други бъзикни. И това ли е най-важното - луксозните дранкулки. По-богато имам впредвид за всички български граждани, а не за определена прослойка, и не само парите.

Също и автомобили. Именно, тогава "луксозните дрънкулки" се набавяха много трудно, а днес са общодостъпни. Както и да го гледаш, това е "по-богато". Здравеопазването не мога да го коментирам, а образованието - не искам. Но луксозните дрънкулки определено са важни са жизнения стандарт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Andromeda2022 said:

Когато човек няма аргументи и икономически и финансови познания, почва да обижда . Това си ти - слаба бира. Тук в този форум си драскат 5 човека, и когато някое аргументирано мнение не им отърва, става руски трол. 

:)

Хубавото е че не отричаш, че си руски трол. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Кухулин said:

Също и автомобили. Именно, тогава "луксозните дрънкулки" се набавяха много трудно, а днес са общодостъпни. Както и да го гледаш, това е "по-богато". Здравеопазването не мога да го коментирам, а образованието - не искам. Но луксозните дрънкулки определено са важни са жизнения стандарт.

"Но луксозните дрънкулки определено са важни са жизнения стандарт" - не мисля, че са толкова важни. Сега можеш да си купиш почти всичко, стига да имаш пари. Макар че в България вече е трудно да си купиш качествена стока, за храна говоря специално, а и други неща трябва да ги търсиш в чужбина. 

Това за автомобилите преди 89г не го разбрах.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде почна се пак. При чиновническа заплата преди 160 лв. сега 1600 лв.

 Си сложете по една нула на всички цени от преди, ще видите, че сега е по-евтино. Единствено енергийните, горива, транспорт, са по-скъпи сега, но въпреки тях всички храни са по-евтини. За това има и такива с по-лошо качество на някои. Сиренето евтиното бе 2,60. Сега трябва да струва 26лв. Олиото 1,70, сега 17 лв. Но не е. На салатата се слагаше колкото да капне малко. 32ст. най-евтината бира, сега 3,20, но не е.

Темата отива в друга посока. Няма смисъл. Не трябва да се смесва и с научно техническият прогрес. Несъпоставими по време неща.

Падна още едно табу, храната преди била по-евтина. Ами не беше. За техниката няма да говорим. Въпреки, че за това еврозоната няма пръст. Но се заиграваме със страховете на хората. А това подсказва други цели.

Ако нямате доводи, не цапайте темата.

За сега единственият довод за притеснение съм го дал аз в по-ранни страници. И това е времето от развръзване на борда до приемаме на еврото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Andromeda2022 said:

Това за автомобилите преди 89г не го разбрах.

Ами отиваш в Кореком и си купуваш автомобил с долари, без да чакаш. $4к беше ладата, ако не се лъжа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Andromeda2022 said:

ВЕФове, не думай! Радарни системи на световно ниво, иновационни технологии. Какво да ти говоря, като нямаш елементарна обща култура. И това е един от стотиците примери.

Радарните им системи ако бяха на световно ниво, нямаше да фалират. Няма конспирация срещу могъщата електронна индустрия на България. Има колапс на СИВ пазари, некадърни комунета на ръководни постове, корупция итн. 

Ето военните заводи дори и при положние че също произвеждат лицензирани от руснаците боклуци, все пак съществуват и даже напослдък процъфтяват благодарение на руските усилия.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Andromeda2022 said:

По-богато имам впредвид за всички български граждани, а не за определена прослойка, и не само парите.

Донякъде си прав. Социалното равенство беше един от малкото позитиви на соца.

Но си отговори на въпроса: след като в соца беше токова хубав и като имахме такава славна индустрия,
защо никой не гласува да си върне соца?

Лоши западни рептили ли пречат на българите да си върнат любимия и прехвален соц ... или може би ние
като народ не го искаме вече.

Как ще обясниш това противеречие: толкова хубав и прекрасен соц ... пък никой не го иска обратно. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Преди 40 минути, gmladenov said:

Донякъде си прав. Социалното равенство беше един от малкото позитиви на соца.

Но си отговори на въпроса: след като в соца беше токова хубав и като имахме такава славна индустрия,
защо никой не гласува да си върне соца?

Лоши западни рептили ли пречат на българите да си върнат любимия и прехвален соц ... или може би ние
като народ не го искаме вече.

Как ще обясниш това противеречие: толкова хубав и прекрасен соц ... пък никой не го иска обратно. 🤣

Драги, за втори път ми пишеш за някакви рептили. И не мога да те разбера. 

Само ще ти кажа, че основно една икономика се държи на хора( кадри, обучени) и производство. 89 година бяхме 9 милиона, сега сме 6 милиона, барабар с циганите, децата и 2 милиона пенсионери. Явно не си живял преди 89.

Не смятам повече да комуникирам с теб, нямам време за глупости. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Andromeda2022 said:

Само ще ти кажа, че основно една икономика се държи на хора( кадри, обучени) и производство. 89 година бяхме 9 милиона, сега сме 6 милиона, барабар с циганите, децата и 2 милиона пенсионери. 

А колко ли от споменатите 9 милиона биха останали след някакво "отваряне" на границите?:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, Шпага said:

А колко ли от споменатите 9 милиона биха останали след някакво "отваряне" на границите?:D

Направи си сметката - раждаемост/ смъртност - милион, милион и двеста. Около милион и половина напуснали България. Само че, да не мислиш че от хубаво са заминали, две трети от тези милион и половина са в чужбина, защото им отнеха препитанието тук в селата, и в малките и средни по размер градове. Колко фабрики и предприятия се закриха, приватизираха и опоскаха до шушка. За селското стопанство да отварям ли дума. 

Естествено е млади хора да отиват като студенти, и да работят после там по специалността. Също лекари, инженери - те придобиват опит и умения, които тук сега не могат. Това го одобрявам напълно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Andromeda2022 said:

89 година бяхме 9 милиона, сега сме 6 милиона

Единствената причина да не сме 3мил. е валутният борд. Като деноминираха лева, с един долар ходихме цялото семейство на ресторант с 1-во, 2-ро и 3-то. Аз ходих с първите вълни в западна Европа. Работих на черно, за тях бяхме безправни балкански маймуни. Дори след приема в ЕС ни дискриминираха още години наред и нищо не се е променило до днес. При Бойко имахме години наред най-ниският дефицит, и??? защо не сме вече в еврозоната??? Сега -да, купона свърши,- донори трябват за сметката. Синята мъгла ще опъне още 100милярда борчове и ще изчезне като старите пари. Като Милен Петков.. или  Кирил Велчев..беше?!,- все тая, харвардски юпита с купени дипломи, всичките са от мъглата. Псевдосоц+Псевдокомсомолци+Псевдодемократи+Псевдопатриоти=Псевдодържава..

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...