Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

С оглед на демографското, икономическо и геополитическо състояние на държавата как си представяте бъдещето на България в следващите 50г.?

Редактирано от Стефан Василев
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Стефан Василев said:

С оглед на демографското, икономическо и геополитическо състояние на държавата как си представяте бъдещето на България в следващите 50г.?

Състоянието ще се нормализира. Сто години комунизъм стигат...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Стефан Василев said:

С оглед на демографското, икономическо и геополитическо състояние на държавата как си представяте бъдещето на България в следващите 50г.?

С оформени, силно контрастни части.

Периферия, в която ще сме реализирали модела "Руска кибер ферма"

и Централна част, в която Бойко Борисов ще раздава съвети на опонентите си относно политическите му замисли, вдъхновени от автобиографията на Чък Норис, защото последния вече ще е отворил нова вселена в мултивселената.

Редактирано от kipen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

50 години са твърде дълъг период от време и няма как да се направи адекватна и обоснована прогноза отсега. Общо взето всичко, което се пише и твърди в тази насока е изцяло свързано със сегашните тенденции, които се представят като вечни и необратими. Аз пък намирам за абсурдно всичко да си продължи по същия начин и едва ли не родова смяна на изпълнителите просто да замени сегашните властимащи с потомците им. Кой знае какви други сътресения могат да се случат, които за добро или за лошо да дадат съвсем различна посока на развитие от сегашната. Както примерно през 1923 година е било напълно непредвидимо дори за комунистите как ще изглежда България през 1973, така и сега е много по-трудно да се предвиди 2073 спрямо 2023. Но разликата ще е поне толкова радикална, колкото е между двете упоменати години от миналия век, да се надяваме в положителна посока.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, deaf said:

Състоянието ще се нормализира. Сто години комунизъм стигат...

Мога ли да попитам, последните управляващи... Говорим за проамериканските лакеи (ПП/ДБ), как по-точно ги свързваме с комунизъм, с Русия, с Ленин и т.н. ? Щото нещо не мога, да ти хвана логиката. Значи 24/7 плюем по всичко руско, говорим как ще сваляме "Паметника на РККА", как руският газ е "скъп" и ние ще ви осигурим друг... а в същото време 100 години комунизъм !? Монархията на царчето, и то е комунизъм ? Щото 1923-та, къде е чак... Управлението на Военният съюз и пионката Цанков ? И те са комунисти ?

П.С.
Довечера, ако случайно решиш да се изкъпеш... да знаеш, че водата е комунистическа. Язовирите са строени през комунизма. Ако я пиеш... първо ще я разваряваш. Никакво използване на електричество (то и това ще спре скоро време), електропреносната система, елекроцентралите и те са строени през комунизма. Оттук нататък... караш на яка фотосинтеза, по цял ден горе на покрива на слънце.

-----------------------
Интересно ми е, тоя комунистически газ от Русия, що така, откакто го "спряхме" се вдигнаха рязко цените ? И продължават да се вдигат... Много интересен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, kipen said:

С оформени, силно контрастни части.

Периферия, в която ще сме реализирали модела "Руска кибер ферма"

и Централна част, в която Бойко Борисов ще раздава съвети на опонентите си относно политическите му замисли, вдъхновени от автобиографията на Чък Норис, защото последния вече ще е отворил нова вселена в мултивселената.

 

Последно гледах Бате Бойко се сравняваше с Меси, явно Чък Норис вече не е достатъчно вещ във футбола, вселената и всичко останало.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, kipen said:

Периферия, в която ще сме реализирали модела "Руска кибер ферма"

С това се свърши... През последните три-четири века варварската Русия като мощен поток набираше сили и се изля през 20-ти век,опитвайки се да завладее Европа. И разбира се нищо не се получи. Даже обратното – Русия отново се връща в "насипно" състояние,тоест разпада се. Това най-после трябва русофилите и комунистите да го разберат и да престанат да тикат България към руската орбита,защото е абсолютно невъзможно да стане... Следователно през следващите 50 години поне едно нещо е ясно – България (по-точно управляващите я) ще скъса напълно връзките си Русия и ще се върне в лоното на Европа,където и е мястото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Кимон Георгиев said:


Интересно ми е, тоя комунистически газ от Русия, що така, откакто го "спряхме" се вдигнаха рязко цените ? И продължават да се вдигат... Много интересен въпрос.

16nByqNb 0011.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Кимон Георгиев said:

Интересно ми е, тоя комунистически газ от Русия ...

А кажи сега, батка: замръзнахме ли тази зима без скъпоценния руски газ?
Европа замръзна ли, както вие путиноидите предвиждахте?

И сгромоляса ли се западната икономика в краката на Путьо Велики? 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Кимон Георгиев said:

Мога ли да попитам, последните управляващи... Говорим за проамериканските лакеи (ПП/ДБ), как по-точно ги свързваме с комунизъм, с Русия, с Ленин и т.н. ? Щото нещо не мога, да ти хвана логиката. Значи 24/7 плюем по всичко руско, говорим как ще сваляме "Паметника на РККА", как руският газ е "скъп" и ние ще ви осигурим друг... а в същото време 100 години комунизъм !? Монархията на царчето, и то е комунизъм ? Щото 1923-та, къде е чак... Управлението на Военният съюз и пионката Цанков ? И те са комунисти ?

П.С.
Довечера, ако случайно решиш да се изкъпеш... да знаеш, че водата е комунистическа. Язовирите са строени през комунизма. Ако я пиеш... първо ще я разваряваш. Никакво използване на електричество (то и това ще спре скоро време), електропреносната система, елекроцентралите и те са строени през комунизма. Оттук нататък... караш на яка фотосинтеза, по цял ден горе на покрива на слънце.

-----------------------
Интересно ми е, тоя комунистически газ от Русия, що така, откакто го "спряхме" се вдигнаха рязко цените ? И продължават да се вдигат... Много интересен въпрос.

Колега , не се хаби с тия двуфазни П....🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Между другото да попитам автора на темата защо е точно в раздел "Картография"? Има ли цел да се повдигне въпроса за евентуални промени в държавните граници?! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, skorpion1980 said:

Между другото да попитам автора на темата защо е точно в раздел "Картография"? Има ли цел да се повдигне въпроса за евентуални промени в държавните граници?! 

Е, толкова ли е трудно да му се хване идеята на човека?!? - При тези тенденции, които е описал, как би могла да изглежда картата на днешна България....

И за какви "държавни граници" пишеш, при положение, че с глобализацията и урбанизацията, те вече клонят към просто "административни" и смесващо се етнически население.

50г. не знам защо някой реши, че са дълъг период, при положение, че за 100г., поне на нас българите като цяло манталитетът много-много не се е променил?!? Видно е как темата изби на комунизъм/анти и русофили/фоби.

А в примерът ми с руската кибер ферма визирах обезлюдяването на селските райони, в комбинация с прилагане на технологии за механизиране, за за може да не опустеят земите. Беше положителна прогноза за Периферията.(като не си позволявам да предположа презаселване с други етноси там, щото всичко го влече по-назапад... дори и мигрантите си плащат да ги прекарат, а не да дойдат тук )

А ББ и Чък Норис си е чисто отрицателна прогноза за урбанизирания Център, където комплексите за малоценност у политическите представители ще възпроизвеждат една и съща бутафория на загриженост за Периферията, а не просто фермери за доене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, kipen said:

Е, толкова ли е трудно да му се хване идеята на човека?!? - При тези тенденции, които е описал, как би могла да изглежда картата на днешна България....

И за какви "държавни граници" пишеш, при положение, че с глобализацията и урбанизацията, те вече клонят към просто "административни" и смесващо се етнически население.

Това което става по света ще става и в България. Няма как България да е изключение от общите тенденции.

Примерно ако хората идат да живеят високо в планините, садят си картофи и я карат на хляб и вода.. Месят си хлаба на ръка, смилат си житото с камъни...

Но Бг е избрала технологичния път и пътя на науката. Ако продължи сега с това добиване на шистов газ, а земята я разорат за въглища и злато - то скоро  от тая земя и хляб няма да може да се изкарва. Както е тръгнало ще последваме съдбата на Сахара.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бре, колко много прогностици се появиха, включая и аз, де....

Не мога да ни се нарадвам! Страхотни сме! Визионери, та дрънка...

За съжаление има една особеност на прогностичните данни и резултирането в случването : "По-добре да ти се случи това, за което се опасява съпругата ти, а не майка ти". Човекът се запил на село, а по кво си мислят близките му жени, ти дъ видиш...

Така си смятаме, без да знаем изкуствения интелект до 2050 дали няма да има и тяло - уж постнах за киберфермата, ама тоз аргумент не се появява в калкулациите ни и тва си е.... най-малкото черната дупка в нужника ще реши проблемите със замърсяването...

Редактирано от kipen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, skorpion1980 said:

Между другото да попитам автора на темата защо е точно в раздел "Картография"? Има ли цел да се повдигне въпроса за евентуални промени в държавните граници?! 

Защото незнам как да променя раздела :D

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, kipen said:

image.png.799544d29223a2dca720680620377dbb.png

Тъжно е, но още по-тъжно е преклонената главица..😳

А информационната завеса на която са подложени майките и жените, показва мъжко безсилие...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, skiahtro said:

Тъжно е, но още по-тъжно е преклонената главица..😳

А информационната завеса на която са подложени майките и жените, показва мъжко безсилие...

 

Съчувствай на майките и жените! Тъжи и за моето безсилие... Христос ли си, шкарто ли си...зюмбюл вероятно... или нарцис...

За мен пишеш, па твоите интерпретации за мен в центъра поставяш....аз не съм там, където ти ме поставяш!

Редактирано от kipen
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, kipen said:

Съчувствай на майките и жените! Тъжи и за моето безсилие... Христос ли си, шкарто ли си...зюмбюл вероятно!

😇

Ами за жалост офцата, даже не може да бъде трол...

Преди 11 минути, kipen said:

За мен пишеш, па твоите интерпретации за мен в центъра поставяш....аз не съм там, където ти ме поставяш!

Но сам се поставяш в центъра, явно нещо те кара да се идентифицираш...😀

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Що пропусна "нарцис"? Да не ти резонира с идентификациите, та да се получи дисонанс?

Бъди мирен! Не скачай като пале по мен. Харесвам си те, ама не чак толко!

Като сееш страх от превръщането на България в нечия провинция се замисли от къде иде тоя страх и реален ли е...еле пък това дали си пророк... 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, kipen said:

Що пропусна "нарцис"? Да не ти резонира с идентификациите, та да се получи дисонанс?

Бъди мирен! Не скачай като пале по мен. Харесвам си те, ама не чак толко!

Като сееш страх от превръщането на България в нечия провинция се замисли от къде иде тоя страх и реален ли е...еле пък това дали си пророк... 

Ами както кажеш, нека бъде и нарцис и ако ти решава проблемите нямам против да го прибавим... Дисонанс, резонанс, впечатленията оставям за теб...😀

И ас те харесфам!!!! :) Сфета не се върти около теб, но щом сам се подлагаш, не бих ти отказал и обещавам да съм мирен... :)

Съжалявам, за уплаха който ти причиних, но това е твърде възможна реалност, всъщност по-реална няма, която не мож избегна, като се криеш под одялото и само цъфката ти стърчи отгоре...😇

Пророк не съм, след идването на Христос, пророци вече няма, но определено съм по-информиран, от някой който пада от луната или излиза от гората...😇

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бъдещето е светло.

Поради войната на Батюшката Путин в Украйна, България се превърна в територия на която задължително настъпва окончателната победа на евроатлантизъма. Слънцето и въздуха се сменят с НАТО, а левовете с еврА. 

Тиха балканска ривиера за пенсионери и туристи от втора класа. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Представям си България като едно по-добро място за живот, разделила се с останките от лошото минало, в това число и някои имена на селища

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...