Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 часа, makebulgar said:

Сегашната Русия не воюва пълномащабно. Затова и водят войната в Украйна, че е операция само. Нищо общо няма сегашната "малка" война с пълномащабна световна война, в която ще воюват срещу НАТО или Китай. Сега руската индустрия е слабо заета във войната, а при по-голяма война като се ангажират всички предприятия и мини сигурно и по 10 000 танка ще могат да произвеждат годишно с всичките му германиеви камери по тях. Звиси всичко от това колко от ресурсите на държавата се влагат в това. Ако решат дори могат да национализират предприятията, които искат много пари, и да мобилизират работниците. 

Вече има тема за икономиката на войната. Чети и пиши там.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, др-бр said:

 Изводът е, че Русия воюва на границата възможностите си.
 

Дори вече ги надхвърли.И във военно и в икономическо отношение московците се оказаха книжен тигър.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4.11.2023 г. at 14:07, Р. Теодосиев said:

NBC: Представители на САЩ и Европа са започнали "деликатни дискусии" с украинското правителство за възможни преговори с Русия за прекратяване на войната. Разговорите засягат много общи очертания на това, от което Украйна може да се наложи да се откаже, за да постигне мир. Част от тях се проведоха през октомври в кулоарите на среща на представители на повече от 50 държави, подкрепящи Украйна, включително членове на НАТО.

Обсъжданията започнаха на фона на опасенията на американски и европейски представители, че войната е достигнала до задънена улица и Западът няма да може да продължи да предоставя помощ на Украйна. Администрацията на Байдън се опасява, че силите на Украйна се изчерпват. Някои американски официални лица смятат, че Украйна вероятно има време до края на 2023 г. или началото на 2024 г., преди да започне "по-настойчиво" обсъждане на мирните преговори.

В правителството на САЩ също така съществува загриженост, че вниманието към войната в Украйна е намаляло значително, след като преди почти месец започна войната между Израел и Хамас. Длъжностните лица се опасяват, че тази промяна във фокуса може да затрудни осигуряването на допълнителна помощ за Киев.

Администрацията на Байдън не вижда признаци, че руският президент Владимир Путин е готов да преговаря с Украйна, заявиха двама американски служители. Длъжностните лица заявиха, че Путин все още вярва, че може да "изчака" Запада да промени позицията си или да продължи да воюва, докато Съединените щати и техните съюзници изчерпят ресурсите си за подпомагане на Украйна и снабдяването на Киев с оръжия и боеприпаси стане твърде скъпо.

https://t.me/drmjournal/6572

Определено войната е в задънена улица .При преговори трябва ,да има компромис Украйна има един огромен коз от  ,който ,да се откаже Крим ,който те няма  ,как ,да завоюват и  ,който е жизненоважен за Русия.Понякога имам чувството ,че Русия задълба този конфликт ,заради Крим точно.На този етап Донбас .не е нужен на РФ ,напротив ,това са райони препитаващи с е с добив на въглища  ,а това е отрасъл ,без бъдеще на практика.От Херсонска и Запорожка област Украйна няма ,.как да се откаже.Крим за Русия ,Донбас преформатиран ,много хора там са с украинско национално самосъзнание , с някаква широка автономия в рамките на Украйна ,Херсон и Запорожие обратно в Украйна и някакво споразумение за украински неутралитет спрямо военните съюзи ,което няма ,д ае прецедент в историята  ,пример Швеция и Финландия  ,които след началото на конфликта с е отказаха от него ,но дълго време им вършеше работа.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, todorg said:

На този етап Донбас .не е нужен на РФ ...

Заграбените територии не вършат никаква работа на РФ. РФ иска целия човешки ресурс
на Украйна, а не Донбас и Запорожието. Така че не знам дали РФ ще иска да седне на
преговори - особено ако Путин вярва, че помощта за Украйна неизбежно ще  спре и така
той ще вземе цяла Украйна. Ще видим какво ще стана накрая.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, todorg said:

Определено войната е в задънена улица .При преговори трябва ,да има компромис Украйна има един огромен коз от  ,който ,да се откаже Крим ,който те няма  ,как ,да завоюват и  ,който е жизненоважен за Русия.Понякога имам чувството ,че Русия задълба този конфликт ,заради Крим точно.На този етап Донбас .не е нужен на РФ ,напротив ,това са райони препитаващи с е с добив на въглища  ,а това е отрасъл ,без бъдеще на практика.От Херсонска и Запорожка област Украйна няма ,.как да се откаже.Крим за Русия ,Донбас преформатиран ,много хора там са с украинско национално самосъзнание , с някаква широка автономия в рамките на Украйна ,Херсон и Запорожие обратно в Украйна и някакво споразумение за украински неутралитет спрямо военните съюзи ,което няма ,д ае прецедент в историята  ,пример Швеция и Финландия  ,които след началото на конфликта с е отказаха от него ,но дълго време им вършеше работа.

Ако се подпише подобен договор в Кремъл ще го приемат като капитулация.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, gmladenov said:

Заграбените територии не вършат никаква работа на РФ. РФ иска целия човешки ресурс
на Украйна, а не Донбас и Запорожието. Така че не знам дали РФ ще иска да седне на
преговори - особено ако Путин вярва, че помощта за Украйна неизбежно ще  спре и така
той ще вземе цяла Украйна. Ще видим какво ще стана накрая.

Путин си мисли  ,че е Сталин ,само  ,че се озовава в ролята на Хитлер   ,точно в този военен конфликт  с тази разлика ,че блицкрига му се провали а и във  войната на изтощение ,няма  как  ,да бие целият Запад.

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, resavsky said:

Ако се подпише подобен договор в Кремъл ще го приемат като капитулация.

Има прецедент Брест-Литовск.Може би други изпълнители трябва,да са , а и печелят Крим официално. При този мой сценарий ,може  би и изпълнителите в Киев ,трябва,да се сменят.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, др-бр said:

Русия има огромен брой ресурси, които с изключение на урана, като цяло се изнасят в непреработен или подложен на първична преработка вид. Като после тези ресурси се врщат в Русия като част от машини и съоръжения внос от останалия свят. 

Вече се чува от иноагенти - специалисти по въпроса, че ресурсите на нефт достигат до критичен минимум, т.е. все още има такива, но са разположени на дълбини и места, в които е нерентабилно да се черпят. Пропуснаха шанса да се възползват от нефта, както например се възползваха някои от арабите. В следващите векове, когато няма да има нефт, раша ще мимикрира в периферията на цивилизацията като технологична нула. Което явно е мечтата на пути, който в изминалите дни изнесе поредна лекция по история, в която възхваляваше Златната орда. Те си обичат варварското средновековие, цивилизацията е заплаха за тях, защото несъзнавано усещат, че нямат никакъв шанс да предложат нещо на свободния световен пазар.

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 30 минути, gmladenov said:

Заграбените територии не вършат никаква работа на РФ. РФ иска целия човешки ресурс
на Украйна, а не Донбас и Запорожието. Така че не знам дали РФ ще иска да седне на
преговори - особено ако Путин вярва, че помощта за Украйна неизбежно ще  спре и така
той ще вземе цяла Украйна. Ще видим какво ще стана накрая.

В последно време е много жалък Арестович. Какво стана с този човек?! Говори за мирни преговори с московията, намеква да се отстъпят територии. Явно неистово му се иска да се включи успешно в надпреварата за президент и разчита на подкрепа на лево-окаяната световна пропутинистка и прохамаска общност. Там е работата, че путин наистина иска да смаже свободолюбивия украински дух и понеже това е невъзможно, ще се инати до последно по териториалния въпрос. Няма дипломатическа сила, която е способна да помръдне от окупираните територии ватната армия.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Incorrectus said:

В последно време е много жалък Арестович. Какво стана с този човек?! Говори за мирни преговори с московията, намеква да се отстъпят територии.

Това не е лишено от смисъл. Украйна има насреща си идиот, който е готов да хвърля хора и пари
във войната до последно. Украйна няма голям шанс да спечели срещу такъв идиот.

 

Цитирай

Няма дипломатическа сила, която е способна да помръдне от окупираните територии ватната армия.

Напълно съм съгласен и затова аз лично не мога да прогнозирам какво ще стане накрая.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 31 минути, Incorrectus said:

В последно време е много жалък Арестович. Какво стана с този човек?! Говори за мирни преговори с московията, намеква да се отстъпят територии. Явно неистово му се иска да се включи успешно в надпреварата за президент и разчита на подкрепа на лево-окаяната световна пропутинистка и прохамаска общност. Там е работата, че путин наистина иска да смаже свободолюбивия украински дух и понеже това е невъзможно, ще се инати до последно по териториалния въпрос. Няма дипломатическа сила, която е способна да помръдне от окупираните територии ватната армия.

Арестович определно се цели в поста на Зеленски  .Това е разковничето към обяснението на последните му действия  .

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Помощникът на Залужний майор Чистяков е загинал след взрив на граната в дома му.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, resavsky said:

Арестович определно се цели в поста на Зеленски  .Това е разковничето към обяснението на последните му действия  .

Напротив,единственото обяснение е,че Арестович е руски агент и диверсант/саботьор. Със сигурност поне 90% от украинците са категорично против териториални отстъпки,но той предлага такива,за да спечелел изборите!!! Някаква логика?! Самото искане за избори по време на война (!) е диверсия и саботаж. Ако Арестович смята че Зеленски води пагубна политика,да организира преврат срещу него,но май няма с кого...

В Украйна е бъкано с руски шпиони,агенти и провокатори. И те се активизираха... Едно е да имаш собствено мнение как да се води войната срещу Русия,а съвсем друго да искаш мирни преговори (!) с нея!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Малко вероятно е точно Арестович да е руски агент. Може наистина да се е убедил вече, че със сегашните сили и средства няма как да променят нищо на фронта, освен да продължават да губят хора и техника. Казва че в началото се е надявал, че бруталните загуби, които нанасят на руснаците все в някакъв момент ще ги откажат; и аз се надявах на същото, както и на някаква по-съществена вътрешна съпротива в Раша, но за съжаление ватниците се оказаха много по-безволеви овци отколкото предполагах. Така че Путлер има условията да продължи неопределено дълго тази лудост, без да му пука, че загубите са 10:1 и че икономиката затъва, точно както и на Жуков навремето не му е пукало, знаейки какво има зад себе си.
Така че Арестович може би търси някакъв що годе рационален изход от това блато, ако не искаме да продължи с години и десетилетия, което съвсем ще съсипе и двете страни. А също така спомена и че ако искаме сериозен пробив на фронта е необходимо преди това да се случи някакъв сериозен технологичен пробив в тяхното въоръжение, спрямо руското - тоест допуска вариант да се продължи успешно войната, просто казва, че в момента няма с какво.
Та думите му според мен са по-скоро искреното му становище за ситуацията в момента и най-добрите варианти за изход от нея, отколкото предизборна полемика - няма кой да се занимава с избори в Украйна хеле пък да отделя средства за тях в такъв критичен момент, когато всичко възможно отива за удържане на фронта.

398315965_7253636024669502_1776864504725104270_n.jpg

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 минута, Warlord said:

Малко вероятно е точно Арестович да е руски агент. Може наистина да се е убедил вече, че със сегашните сили и средства няма как да променят нищо на фронта, освен да продължават да губят хора и техника. Казва че в началото се е надявал, че бруталните загуби, които нанасят на руснаците все в някакъв момент ще ги откажат; и аз се надявах на същото, както и на някаква по-съществена вътрешна съпротива в Раша, но за съжаление ватниците се оказаха много по-безволеви овци отколкото предполагах. Така че Путлер има условията да продължи неопределено дълго тази лудост, без да му пука, че загубите са 10:1 и че икономиката затъва, точно както и на Жуков навремето не му е пукало, знаейки какво има зад себе си.
Така че Арестович може би търси някакъв що годе рационален изход от това блато, ако не искаме да продължи с години и десетилетия, което съвсем ще съсипе и двете страни. Тоест думите му според мен са по-скоро искреното му становище за ситуацията в момента и най-добрите варианти за изход от нея, отколкото предизборна полемика - няма кой да се занимава с избори в Украйна хеле пък да отделя средства за тях в такъв критичен момент, когато всичко възможно отива за удържане на фронта.

398315965_7253636024669502_1776864504725104270_n.jpg

Има и личен момент - той е обиден на Зеленски за уволнението си и го приема като персонален враг.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Възможно, но не знам на какви избори се надява точно сега. Че дори и ако все пак се организират на каква подкрепа ще се надява, след като огромното мнозинство от украинците не искат и да чуят за компромиси спрямо рашистите.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Войната е тест, който Украйна трябва да премине. Защото е млада държавност. Всяка *млада държава* често е изкушение за съседите си, които я "пробват" - с цел да си отговорят "това държава ли е?", "това народ ли е"? Отговорът е във войната. Винаги е бил. Да си припомним българо-сръбската война  7 години след съзаването на княжество България, или зимната война  на ссср с финландия - и двете се водят със същите "путински" слогани. Малко известно е, че съветската  пропаганда преди войната с финландия е същата - "няма такава държава, няма такъв народ", "един удар и ще рухнат" - това е дежурното отношение на руснаците към всяка държава, създадена от тях или на имперска територия. И ги тестват - както сърбите тестваха нас или ссср финландците. Ако народът и държавата са крепки, ще устоят. Няма държава да не е минала и да не се е утвърдила през теста на войната. Няма, щото който загуби теста повече не е държава и не съществува, но за всяка държава идва момент за такъв тест, особено ако е съсед на русия. Преди време бях гледал антифинландската и антибългарската пропаганда на русия/ссср - абсолютно същите приказки - това не е държава, това не е народ, да ги духнем ще се разпилеят -и така докато на русия не и бъде доказано по трудния начин, с военна конфронтация; българия имаше този момент и през псв. Това е реалността по света, но особено в източна европа и балканите - налагането на държавност по правило минава през война. Това е техния момент, на украинците. 

Това, което не ми харесва е, че това е най-кървавия конфликт от всв насам. Стотици хиляди жертви за 2 години. Такъв тип крайна бруталност светът не познава от много десетилетия. Дори да погледнем западния фронт през всв, вероятно там жертвите биха излезли усреднено по малко на ден спрямо руско украинския конфлкт сега, което пак казва, че в източна европа всичко е различно. за съжаление, тоя тип свирепост отсъства и на запад и дори в близкия изток; май, горе-долу, навсякъде отсъства; в известен смисъл, русия е последното място, където е запазена средновековната модалност при война и то източно-европейската и въобще източната; като го пиша това и се сетих как две нормански групи през 12-ти век при неапол, докато воюват за южна италия, за да не стават жертва обикновените войници, им писва и лидерите на двете армии или май бяха нормани срещу французи) си обявяват личен дуел - победителят получава южна италия. Това още през 12-ти век. Още тогава на запад човешкият живот се цени по-високо, отколкото днес в Русия...

  • Харесва ми! 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, Южняк said:

Войната е тест, който Украйна трябва да премине. Защото е млада държавност. Всяка *млада държава* често е изкушение за съседите си, които я "пробват" - с цел да си отговорят "това държава ли е?", "това народ ли е"? Отговорът е във войната. Винаги е бил. Да си припомним българо-сръбската война  7 години след съзаването на княжество България, или зимната война  на ссср с финландия - и двете се водят със същите "путински" слогани. Малко известно е, че съветската  пропаганда преди войната с финландия е същата - "няма такава държава, няма такъв народ", "един удар и ще рухнат" - това е дежурното отношение на руснаците към всяка държава, създадена от тях или на имперска територия. И ги тестват - както сърбите тестваха нас или ссср финландците. Ако народът и държавата са крепки, ще устоят. Няма държава да не е минала и да не се е утвърдила през теста на войната. Няма, щото който загуби теста повече не е държава и не съществува, но за всяка държава идва момент за такъв тест, особено ако е съсед на русия. Преди време бях гледал антифинландската и антибългарската пропаганда на русия/ссср - абсолютно същите приказки - това не е държава, това не е народ, да ги духнем ще се разпилеят -и така докато на русия не и бъде доказано по трудния начин, с военна конфронтация; българия имаше този момент и през псв. Това е реалността по света, но особено в източна европа и балканите - налагането на държавност по правило минава през война. Това е техния момент, на украинците. 

Това, което не ми харесва е, че това е най-кървавия конфликт от всв насам. Стотици хиляди жертви за 2 години. Такъв тип крайна бруталност светът не познава от много десетилетия. Дори да погледнем западния фронт през всв, вероятно там жертвите биха излезли усреднено по малко на ден спрямо руско украинския конфлкт сега, което пак казва, че в източна европа всичко е различно. за съжаление, тоя тип свирепост отсъства и на запад и дори в близкия изток; май, горе-долу, навсякъде отсъства; в известен смисъл, русия е последното място, където е запазена средновековната модалност при война и то източно-европейската и въобще източната; като го пиша това и се сетих как две нормански групи през 12-ти век при неапол, докато воюват за южна италия, за да не стават жертва обикновените войници, им писва и лидерите на двете армии или май бяха нормани срещу французи) си обявяват личен дуел - победителят получава южна италия. Това още през 12-ти век. Още тогава на запад човешкият живот се цени по-високо, отколкото днес в Русия...

Теста вече го минаха, още първите 1-2 месеца от войната, когато стана ясно, че няма да се огънат и "Киев за 3 дни" е смешка. Ако дотогава много украинци действително имаха руско самосъзнание или по-скоро симпатизираха на Русия, то те буквално в един миг просто спряха вече да са такива, особено след зверствата в Буча и наглите лъжи отсреща, че видиш ли те сами се коляли там само за да обвинят после за това добрите руснаци. Мега хитрия Путин за дни предизвика такава консолидация на украинската нация, каквато естествените процеси не бяха успяли за векове; дори като никога сдобри Полша и Украйна; и окончателно заби в земята руското влияние във всички бивши съветски републики (без Беларус). Умът ми не може да побере как някой русофил може да подкрепя простотиите на това токсично джудже, но както знаем те не се славят точно с интелекта си.

За съжаление обаче и Украйна ще трябва да плати за своята независимост и право на суверенна нация и държава. Те вече платиха с доста човешки животи и материални загуби, но подобно на Финландия през 1940 ще се наложи най-вероятно да се разделят и с територии. Освен ако както вече споменахме не се стигне до някакъв технологичен пробив, който да наклони везните или Западът увеличи драстично доставките на съвременна техника и боеприпаси. На хоризонта засега не се вижда нещо такова.

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 7
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

@Warlord, и аз мисля, че го минаха. Междувпрочем забравих да спомена и Полша в руските тестове - 2-3 години след като са си получили свободата след псв и руснаците вече им налитат да ги превземат, мисля че беше през 1922-а или 23-а, похода на троцки към варшава. Абсолютно типична руска черта, руско подценяване - "щом са били наши, значи не са държава" - тая мегаломания на русите е неописуема и така и не се промениха тия хора. Следва бой по мутрата и хиляди жертви, докато не осъзнаят, че не са били прави и все така, с огромни безсмислени жертви. Първо жертвата трябва да им демонстрира, че не е лесна и не са прави, което се случи; затова мисля, че руснаците вече не смятат, че украйна "не е държава" и "не са народ", както се вихреха в началото на войната. Аман. Едно и също почти два века и няма край. И най-смешното е, че не са прави и всеки го вижда без тях самите. Преди няколко седмици имах гостенка за 3 дни, руска украинка, работили сме заедно някога, много отдавна. Прибираше се жената отдалече, за Украйна и преспа в нас, да си припомним старите времена, бяха минали много години; и с две думи ми каза - "бяхме руснаци,братя и сестри с руснаците, за братя ги имахме. Изгубиха братя. Не-на-виждаме ги, ненавиждам ги днес (тика клетви, които пропускам). Руската идея в Украйна приключи. Верно че навремето се имаше май за рускиня. Това е реалността. Никакъв смисъл от войната няма за русия, изложиха се, осавиха си ръцете, изгубиха братя и сестри, пълна, кървава идиотия а срещу си имат много гневни, побеснели хора - украинците. Не знам как ще свъши всичко. Нещата там едва ли са под контрол. Не знам кой и как ще усмири украинците след толкова жертви, това са горди и бих казал, луди хора и много ги боли.

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз мисля, че едно замразяване на конфликта при сегашното състояние на бойното поле ще е до голяма степен пагубно за Украйна. Няма да го има подема на победата. Да, самият факт, че Украйна оцеля и на практика демитологизира руската военна мощ е нещо велико. Но от другата страна на Днепър ще е окупирана територия. Без да говорим за загубите на хора материални ресурси и важни за икономиката територии. Един такъв "мир", ще е просто примирие. В следващите години Украйна ще трябва да дава милиарди за отбрана. В общи линии си представям стотици километри минни полета, които да разделят Украйна от...Украйна. Винаги ще го има страха, че Русия пак ще атакува, а този път може и да успее. Ако се види, че западът няма да подкрепя Украйна докрай. При това положение много хора няма да искат да се върнат, а и чужди компании няма да желаят да правят бизнес в страната. Поне не и в районите близки до окупираните територии.

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, Южняк said:

@Warlord, и аз мисля, че го минаха. Междувпрочем забравих да спомена и Полша в руските тестове - 2-3 години след като са си получили свободата след псв и руснаците вече им налитат да ги превземат, мисля че беше през 1922-а или 23-а, похода на троцки към варшава. Абсолютно типична руска черта, руско подценяване - "щом са били наши, значи не са държава" - тая мегаломания на русите е неописуема и така и не се промениха тия хора. Следва бой по мутрата и хиляди жертви, докато не осъзнаят, че не са били прави и все така, с огромни безсмислени жертви. Първо жертвата трябва да им демонстрира, че не е лесна и не са прави, което се случи; затова мисля, че руснаците вече не смятат, че украйна "не е държава" и "не са народ", както се вихреха в началото на войната. Аман. Едно и също почти два века и няма край. И най-смешното е, че не са прави и всеки го вижда без тях самите. Преди няколко седмици имах гостенка за 3 дни, руска украинка, работили сме заедно някога, много отдавна. Прибираше се жената отдалече, за Украйна и преспа в нас, да си припомним старите времена, бяха минали много години; и с две думи ми каза - "бяхме руснаци,братя и сестри с руснаците, за братя ги имахме. Изгубиха братя. Не-на-виждаме ги, ненавиждам ги днес (тика клетви, които пропускам). Руската идея в Украйна приключи. Верно че навремето се имаше май за рускиня. Това е реалността. Никакъв смисъл от войната няма за русия, изложиха се, осавиха си ръцете, изгубиха братя и сестри, пълна, кървава идиотия а срещу си имат много гневни, побеснели хора - украинците. Не знам как ще свъши всичко. Нещата там едва ли са под контрол. Не знам кой и как ще усмири украинците след толкова жертви, това са горди и бих казал, луди хора и много ги боли.

Войната е 1920 година и официаланата формулировка е " подкрепа на въстаналия полски пролетариат".Същата  работа е и 1939 година само ,че сменят полски с фински.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, др-бр said:

Аз мисля, че едно замразяване на конфликта при сегашното състояние на бойното поле ще е до голяма степен пагубно за Украйна. Няма да го има подема на победата. Да, самият факт, че Украйна оцеля и на практика демитологизира руската военна мощ е нещо велико. Но от другата страна на Днепър ще е окупирана територия. Без да говорим за загубите на хора материални ресурси и важни за икономиката територии. Един такъв "мир", ще е просто примирие. В следващите години Украйна ще трябва да дава милиарди за отбрана. В общи линии си представям стотици километри минни полета, които да разделят Украйна от...Украйна. Винаги ще го има страха, че Русия пак ще атакува, а този път може и да успее. Ако се види, че западът няма да подкрепя Украйна докрай. При това положение много хора няма да искат да се върнат, а и чужди компании няма да желаят да правят бизнес в страната. Поне не и в районите близки до окупираните територии.

Единствения начин Украйна да се примири със замразяване или загуба на територии, ще бъде ако директно я приемат в НАТО. Тогава мераците на блатото престават да имат каквото и да е значение.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тоест да се съгласят към 1/5 от територията им да остане в блатото? Няма да намериш много украинци, които да се съгласят на това, дори и войната да продължи доста дълго и изтощително.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...