Отиди на
Форум "Наука"

Съвременният български национализъм


Recommended Posts

  • Потребител

По-горе само Раковски сме пропуснали,- от недоглеждане ли е, от какво ли?...:)

  • няма рационално доказателство за съществуването на Бог или на Създател
  • истинският морал е непознаваем
  • светската етика е невъзможна
  • няма истина
  • никое действие не може да бъде разбрано като предпочитаемо пред друго[1]

Гугъл->нихилизъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 405
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 11 минути, Р. Теодосиев said:

Иван Игов: Национализмът е убежище на изтърваното чалга поколение

Съгласен съм напълно. С тази вметка, че т.н. български националисти са толкова националисти, колкото и патриоти.  Тяхното не е национализъм, а някаква пародия на национализма - чалга-национализъм.  Всъщност мен ако питаш, хората които се декларират в България като националисти де факто са антинационалисти в смисъл, че политиката която водят е антинационална, антинародна.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 6 минути, Atom said:

Съгласен съм напълно. С тази вметка, че т.н. български националисти са толкова националисти, колкото и патриоти.  Тяхното не е национализъм, а някаква пародия на национализма - чалга-национализъм.  Всъщност мен ако питаш, хората които се декларират в България като националисти де факто са антинационалисти в смисъл, че политиката която водят е антинационална, антинародна.

100%!!!

Само като видиш какви коментари имат за миналото - колко много не го позват! Когато чуеш какво казват за настоящето или какво искат за бъдещето на България се хващаш за главата. Тези хора до голяма степен живеят в някаква паралелна реалност и са неспособни да погледнат действителността, в която се намираме. За жалост такива хора се срещат и тук във форума.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Луковият „национализъм“  е еманация на прословутото българско чуждослагачество. Още от Паисий и все така продължава.. Нацизмът, като протагонист на национализма е агресивното и изкривено проявление на историческия, а в постмодерноста, личностния реваншизъм.

Да видим какво ще ни за българският национализъм един доста известен представител на един от най-изстрадалите народи, жертви на националсоциализма, г-н Яков Кедми .

П.с. Присъствието на Костадинов в клипа не е търсено умишлино, а е съвпадение,- не приемам упреци и не, не съм симпатизант на „Възраждане“.  Акцентът е в/у евреина Я. Кедми. 

https://www.youtube.com/watch?v=5N4hRLFMFcQ

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Tomata said:

Акцентът е в/у евреина Я. Кедми. 

И какво да му гледам на Кедми?  Има една камара руски евреи в Тубата, които също изказват мнения.  Защо да се обръща внимание точно на Кедми, а не например на Максим Кац?  

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Atom said:

И какво да му гледам на Кедми?  Има една камара руски евреи в Тубата, които също изказват мнения.  Защо да се обръща внимание точно на Кедми, а не например на Максим Кац?  

Щото са се събрали две копейки-русолизци , една българска и една еврейска и правят висши анал-лайзи..

Е затова трябва да гледаме и да цъкаме с език.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, Atom said:

И какво да му гледам на Кедми?  Има една камара руски евреи в Тубата, които също изказват мнения.  Защо да се обръща внимание точно на Кедми, а не например на Максим Кац?  

Като минимум, защото е бил глава на израелската разветка и има какво да се научи от него. А кац за какво да го гледаме?  Г-н Зеленски може да ни каже същото направо от извора..

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Atom said:

национализмът е идейната система която поддържа общото разбиране на нацията защо е едно цяло.

Това е и опасността, нехуманността на национализма. Той унищожава свободата за избор, различните интереси и съответно защитаващите ги партии (сдружения). Най- абсурдното в съвременния национализъм е не въпросът "Какво е отношението ти към България, към нашата индустрия, независимост, интереси?", а "Какво е отношението ти към Русия?" 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Втори след княза said:

Това е и опасността, нехуманността на национализма. Той унищожава свободата за избор, различните интереси и съответно защитаващите ги партии (сдружения). Най- абсурдното в съвременния национализъм е не въпросът "Какво е отношението ти към България, към нашата индустрия, независимост, интереси?", а "Какво е отношението ти към Русия?" 

Мен лично не ме интересува какво ти е отношението към Русия. Имам обаче три въпроса към теб точно за България. Какво ти е отношението към:
 - държавата България
- към страната България
- към българския народ

Не искам обаче общ отговор. Това са три отделни въпроса и би трябвало да имат три отделни отговора.  Ако не можеш да отговориш няма да ти се сърдя, нито ще настоявам за отговори. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На Кедми му слушам глупостите от години. Единственото умно което каза миналата година е на въпроса защо е изолирана дипломатически русия в Европа Кедми отговори - защото са избрали да им представляват интересите от местния елит само крадци и престъпници. Всичките му дитирамби за путин и руската армия отекоха в канала. А тоъ е от групата руски евреи които най гръмогласно настояваха за унищожаването на украинците като народ и за максимално кървава война.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 53 минути, Tomata said:

Като минимум, защото е бил глава на израелската разветка

Първото, което учат разведките е да умеят да лъжат... при някои обстоятелства, но не до степен да се обезличат. Кедми на този урок не е бил и затова в това интервю няма нито една вярна дума. Явно не можете да хванете лъжите му, щом го давате тук като авторитет.

А що се отнася до нацизма, той не е протагонист на национализма, а на социализма. В исторически план така се подреждат нещата като социално-държавни системи: национализъм, социализъм, съветски тоталитаризъм, от който заимстват фашизъм и националсоциализъм. Симбиозата социализъм + национализъм прави нацизъм.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, Втори след княза said:

Най- абсурдното в съвременния национализъм е не въпросът "Какво е отношението ти към България, към нашата индустрия, независимост, интереси?", а "Какво е отношението ти към Русия?" 

Нищо абсурдно няма в това. Отговорът на въпроса "Какво е отношението ти към Русия?" съвпада с
отговора на въпроса "Ти национален предател ли си?".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Ако не искате постоянно да ви свързват с Русия, защо постоянно говорите за Русия? Споделяте руски опорки, руски експерти и откровенни руски лъжи.

През цялата човешка история има много примери, в които една държава е имала врагове и ако симпатизираш на тези врагове - то ти си враг на своята държава. Сега ние сме в момент от човешката история, в която ако подкрепяш Русия ти директно подкопаваш собствената си независимост, а дори и авторитет на свободно мислещ човек.

Да избираш не винаги означава да имаш правото, да избираш означава, да имаш информацията. Във времената на пълна свобода на информацията се оказва още по-трудно да можеш да вземеш адекватно решение. Това според мен идва от неспособността да отделяш вярванията, които имаш от чистите и неуспорими факти. Всичко свързано с Русия е плод на вярата в Русия, а не на нещо реално, което е ей там, съществува, живее и убива.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хубав термин: чалга-национализъм. Струва ми се, че за определени хора чалга-национализмът се
явява заместител на религията. И това се забелязва не само у нас, но и в други страни.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 22 минути, Р. Теодосиев said:

Да избираш не винаги означава да имаш правото, да избираш означава, да имаш информацията. Във времената на пълна свобода на информацията се оказва още по-трудно да можеш да вземеш адекватно решение. Това според мен идва от неспособността да отделяш вярванията, които имаш от чистите и неуспорими факти. Всичко свързано с Русия е плод на вярата в Русия, а не на нещо реално, което е ей там, съществува, живее и убива.

Това е най-важното, но за него лек няма във века на интернет, който дава гласност на всички. Преди 20 години никое издателство нямаше да публикува несъгласувани глупости, но сега е друго.

Знанието за света е такава категория, която включва възприятие на случващото се, което задължително трябва да се мисли логически и логически трябва да се съгласува с различни категории и концепции. Защото светът не е само възприятие, а и концепт. Когато тази връзка липсва, на преден план излизат вродените първичните чувства, които не са знание и не изискват никакви усилия. Обичаш или мразиш и си въобразяваш, че това е знание.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Incorrectus said:

Първото, което учат разведките е да умеят да лъжат

Това за аргумент ли трябва да се откупи? Другите ви твърдения поне аз нямам интерес да коментирам. 

П.с. Забелязвам небивала еуфория около личноста на Кедми.. Оказа се, че някои  съфорумници са го следели от години вероятно, защото “умее добре да лъже“..

Ще завърша с думите на един велик Българин,-

 

Робите лъжат, свободният човек казва истината

                                                Стефан Цанев

 

 

 

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Tomata said:

Това за аргумент ли трябва да се откупи? Другите ви твърдения поне аз нямам интерес да коментирам. 

П.с. Забелязвам небивала еуфория около личноста на Кедми.. Оказа се, че някои  съфорумници са го следели от години вероятно, защото “умее добре да лъже“..

Ще завърша с думите на един велик Българин,-

 

Робите лъжат, свободният човек казва истината

                                                Стефан Цанев

 

 

 

Нито е смешно, нито неясно. Кедми го изразява по един агресивен, но откровен и разбираем начин. Кратко, ясно и точно, както се очаква от бивш военен офицер.

Наука, значи да научиш нещо. Ако ще си тананикаме неуморно “хари кришна хари рама“ то полза роду никаква. Ето малко „хамериканска“ просветна пропаганда, специално за тези които “оспорват“ казаното Кедми.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Atom said:

Имам обаче три въпроса към теб точно за България. Какво ти е отношението към:
 - държавата България
- към страната България
- към българския народ

Харесвам си страната и когато я сравнявам с доброто у другите, мога да кажа "И ние го имаме в по- различно количество". Не съм разговарял с много чужденци у нас или навън, но не бих се посрамил да не представя страната ни в добра светлина. Виждам, че и след война и разпокъсване Белград е по- хубав от София, но да гледаме напред.

Имам оптимистична теория за българския народ, т.е. имаме бъдеще, а това сега е турболенция, беда, която ще отмине. Жал ми е , че много хубави хора заминаха навън, а пък еб..., (правачите на деца) са кахърни, а както е известно кахърен х... деца не прави. Това е трагедията, която се отнася за бъдещето, а иначе в настоящето съм ограден от положителни хора, готини, макар и с недостатъци.

Държавата, намирам за много силно притисната и лишена от самостоятелност. Това е моя болка, но за сега се държим. Останахме без индустрия, банки, чужди фирми държат ток, вода. Това не е силна държава, защитаваща народа си. Болка и мъка.

Какво е твоето мнение по същите въпроси?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.07.2023 г. at 20:32, Р. Теодосиев said:

Този Виктор също има много патриотичен профил - Шипка, знаме, Левски. Той милее за България и гласува за Възраждане.

При условия на таен вот, намирам подобно твърдение за прокарване на политически мотивиран фейк. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 45 минути, Втори след княза said:

При условия на таен вот, намирам подобно твърдение за прокарване на политически мотивиран фейк. 

Както написах, много от привържениците на Русия показват признаци на религиозни последователи. Тук Възраждане заема много сериозна роля като обединител на тези вярващи. Може и да не е гласувал за Възраждане, но профила му е точно такъв.

А аз забелязвам, че хващаш дадено изказване и го разглеждаш изключително онкретно когато ти изнася - ако когато друго изказване е образно, ти изкривяваш думите отново в посоката, която за теб е удачна. Това смятам е манипулацията тук - тя е от твоя страна. 

И хората бягат от България, защото искат да имат по-добър живот. Много хора, които избягаха в България имаха бизнес, добро образование и много големи амбиции за живот - тук в България. Много от тях избягаха, защото няма нормални условия за живот, за развитие, за бизнес - ако искаш има такива, които отидоха в чужбина, за да може децата им да учат в нормални децки градини и училища. Това се дължи на цялостната среда, която патриот - чалгарите създават. Да сме смели, не означава да си бием съседите, а да рискуваме и да правим бизнес. Да сме умни не означава да крещим повече, а да имаме високи постижения в живота. Да сме успели не означава да имаме златни ланци и BMW, а да имаме читаво семейство и да можем да задоволим всички нужди и желания на това семейство.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По повод усмивчицата от ДеДо Либен: След някои си избори, много се говореше, че циганите във Фелибето били подкрепили масово червените. Понеже официалните протоколи вече са достъпни, прегледах как са нещата в Столипиново. Бяха гласували преобладаващо за ДПС (щях да пиша "за зелените", ама да няма объркване. Така че ей- тъй на, да се приказва кой за кого е гласувал, не става. Аз бих се обзаложил, че не можеш да познаеш за кого съм гласувал. То и аз няма да кажа ако познаеш :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Р. Теодосиев said:

Това се дължи на цялостната среда, която патриот - чалгарите създават.

Чалгата много повече съответства на профила на ИТН. Прочее, ето разпределението на бройките депутати от област Стара

  БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 11 090 10.77% 1
 
  ГЕРБ-СДС 27 087 26.30% 3
 
  ВЪЗРАЖДАНЕ 17 846 17.33% 2
 
  ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД 5 645 5.48% 1
  КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ 21 705 21.08% 2
 
  Движение за права и свободи – ДПС 11 428 11.10% 2

Защо да не е профилът на гласувалия за Слави? След полунощ дискотеките дънят Слави, има си телевизия, пее патриотарски песни... 

Редактирано от Втори след княза
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Нещо отново изкривяваш нещата. Няма значение тези хора за коя партия гласуват. Има значение какво правят тези хора и какво се тиражира от конкретни политически формации. 

За мен дали някой убиец е гласувал за партия, в която са гласували 1 мил. българи - нищо не означава.

Патриот - чалгарите са си патриот - чалгари без значение дали са политически активни или не, дали са християни или не са или имат банкови сметки в евро. Може и да имат роднини в Америка или в Китай. Това не ги прави по-малко патриот - чалгари. Ти нещо или се обърка или нарочно тръгваш да конкретизираш даден човек към дадена партия. 

За да не се объркваш повече, ще дам пример:

https://btvnovinite.bg/bulgaria/balgarinat-postavil-tribagrenika-na-kavala-napusnal-garcija-s-kola-bez-nomera.html?fbclid=IwAR0PH5HfH8TP0o9796fulQ_ULKCPCjQIOD_WnPxIEDeaytrjVg34WB_VtXc

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.07.2023 г. at 20:32, Р. Теодосиев said:

Този Виктор също има много патриотичен профил - Шипка, знаме, Левски. Той милее за България и гласува за Възраждане. 

Само това имам предвид.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мартин Карбовски. Българите ще бъдат наказани като общност и нация.

Защото не си говорят истината помежду си и живеят в люлката на чужди колаборации. Няма интелект и сила нацията да разбира реалността, да не се хлъзга по зададени от чужди интереси теми и задачи.

Някъде тук и днес свършва демокрацията и започва нов фарсов тоталитарен проект, който не притежава дълъг времеви хоризонт, ще свърши с фалцет и нацията ще бъде наказана от Великите сили с пренебрежение и загуба на престиж.

Което може да се изрази и в загуба на територии.

Това, което бръмчи в общественото съзнание е несъзнаване на процесите наоколо, приемане на абсурди, насочване на енергията в битовия драматизъм, гарниран с идеологически опорки.

Мишените на обществения коректив бяха заменени с чучела от трети вид, нови битови чудовища като горящ параван на загубата на национална логика и държавност.

Българите загубиха съзнание, в съвсем медицински смисъл. И малкото разумни гласове заглъхват, поради страх от тълпата, направлявана от протофашистка клика, помпана със стероидите на псевдоучения, стигащи до бесовщина.

Лабораторно това е интересен феномен и момент - авто-саботаж на реалността, с липсващ понятиен апарат за случващото се и обществена невнятност, интерпертирана у нас наобратно, девиантно, като някакво пробуждане.

Но си остава диагноза, отчайваща и фрустрираща диагноза.

Не е трудно при тези обстоятелства да се предвиди крах и криза - саботажът на действителността е сигурен начин дейстителността да те изненада.

Като най-просто изражение на тази ситуация може да се посочи начина, по който българите очакват проблемите им да се решат бързо и ефективно там, където те са създадени - сред политическата класа, която се радва на невиждан комфорт. От едни и същи хора, абонирани за властта и генериращи абсурди.

Няма как българите да бъдат освестени и вкарани в режим на разбиране на действителността. Вече е късно, те бяха предадени отвътре, като един нов Царевец, който никога няма да бъде същият.

Lentata.com

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...