Отиди на
Форум "Наука"

Всеки, който има въпрос, да пише тук!


Beki

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте ab.gif Имам домашна да направя 3 орбитални модела на етан, пропен и H3C-C---C-CH3

Където са 3 черти е тройна връзката. За вторник ми е сутринта, благодаря предварително!

Материалът го знам, но съм правила орбитални модели на тетрахлорометан,
метан и борен трихлорид... това не се сещам как ще стане...

Ако може да ги начертаете някъде и да ги снимате... много ми е важно и спешно... отново благодаря предварително!

Редактирано от Sarafina
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 763
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Абее, а не желаеш ли направо да ти ги направим? Аре днес съм добър ;) H3C-CH3 е етана, почти същото е като тетра хлор метана, ама едната връзка е между въглерод - въглерод, хибридизацията е ....знаеш :). Пропена е H3C-CH=CH2, единия въглероден атом е в една хибридизация, другите два са в друга, ама нали го знаеш. С бутина пък е още по-лесно. Ми снимай и постни да видим що си сътворила, щото ако пак искаш помощ няма да получиш.....вече

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,

утре имам контролно по химия и една от задачите ми е "Сравнете водородните съединения и безкислородните киселини", но тъй като нямам толкова информация и за двете много бих се радвал ако ми помогнете като ми напишете общото и различното между двете.

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абее, а не желаеш ли направо да ти ги направим? Аре днес съм добър ;) H3C-CH3 е етана, почти същото е като тетра хлор метана, ама едната връзка е между въглерод - въглерод, хибридизацията е ....знаеш :). Пропена е H3C-CH=CH2, единия въглероден атом е в една хибридизация, другите два са в друга, ама нали го знаеш. С бутина пък е още по-лесно. Ми снимай и постни да видим що си сътворила, щото ако пак искаш помощ няма да получиш.....вече

Благодаря за отговора!

Знам кой въглероден атом в коя хибридизация е, но не мога да си го представя целия орбитален модел и не знам точно как да ги наредя две въглеродни връзки една до друга... не знам точно какво трябва да стане в пълен вид, не съм правила такова нещо...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за отговора!

Знам кой въглероден атом в коя хибридизация е, но не мога да си го представя целия орбитален модел и не знам точно как да ги наредя две въглеродни връзки една до друга... не знам точно какво трябва да стане в пълен вид, не съм правила такова нещо...

След като знаеш хибридизациите, следователно трябва и да знаеш как са разположени връзките пространствено. Ангел те е насочил какво да погледнеш. Веднага ще видиш как са разположени електронните облаци и съответно връзките при кратните въглеродни връзки.
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ами щом обяснено, няма проблеми. Иначе мисля схемата на получаване беше достатъчно ясна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте, искам да попитам кое съединение е по-силен окислител - Хлорен Диоксид (ClO2) или Водороден пероксид (H2O2), и защо? Вярно ли е, че хлорният диоксид (ClO2) има окислителна сила 0,95 волта, а колко е на Водороден пероксид (H2O2)?

Благодаря , предварително! :gossip:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, вярно е че хлорният диоксид (ClO2) има окислителна сила 0,95 волта. Окислителната сила на пероксида е 1,78 волта, следователно пероксидът е по-силния окислител.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Момчета и момичета...имам следния проблем:
Разтопих злато в микс от солна и азотна киселина и знам ,че с добавянето на няколко капки сярна киселина златото взаимодейства с сярата и се отделя от сместа ,но въпроса ми е дали има по-лесен начин да отделя златото.В сместа има примеси и на други метали.Не очаквам златото да е 100% чисто ,но все пак....ако е възможно ще е добре.И ако е възможно да го отделя с подръчни съставки(неща ,които се намират в един нормален дом).Не ми е проблем да се сдобия с необходимите съставки ,за да довърша процеса със сярната киселина ,но той отнема много време....

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знаете ли някое от популярните на пазара лепила с което да може да се лепи стъкло?

Попитай в някой по-голям магазин за строителни материали.Имаше едно фотополимер или нещо подобно ,но една капка е около 5лв или опитай да ползваш мултифункционален силикон ( 3-4 лв. за туба)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знаете ли някое от популярните на пазара лепила с което да може да се лепи стъкло?

Има разни смоли, но в големи опаковки и са много скъпи. Но за сметка на това са прозрачни. Отиди в магазин за аквариуми, там направо ще могат да ти свършат работа, при това само с нужното количество смола. Ако е нещо съвсем фино попитай и в зъболекарските кабинети, там също ползват.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Не вяярвам да не си се сетила...

http://www.bondingexperts-bg.com/lepilo-UV - някои от тези са фотополимерир



Идеите не са лоши между другото, силикон става...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз много не разбирам от лепила. Една баба от квартала ме е набедила за майстор и ми поставя всякакви задачи. Сега лепих стъклена ваза. Поради мързел да ходя по магазини реших да пробвам с "Капчица" и взе че стана :).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Тя става, ама малко повече и се възлагат надежди. За ваза дето не се пипа много много може..



Браво!

Важнното е че задачата е изпълнена

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Имам въпрос. Какво може да представлява смес от наситени, ненаситени и ароматни въглеводороди от С4 до С8 (тоест - от бутан до октан, от бутен до октен и от бутин до октин), получени при производството на бутадиен.

Да не говорим, че трябва тази смес да я класирам към някоя от позициите в митническата тарифа.

Предварително благодаря!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Роги, дано това да ти свърши работа! И дано да владееш руски език!...

Болшая Енциклопедия нефта и газа

http://www.ngpedia.ru/id334467p1.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за интересния дебат ,дадохте ми някой идеи,впрочем идеята за степчето не е моя а на един колега дето си пада по ракииката но не му се разнасят пълни бутилки че му тежали,поръча ми го защото в колектива аз съм химика ,само че за сега не мога да му помогна,единственото което съм виждал е гъста маса подобна на гел от водка ,намазана на филиика,получихме я като потопихме водката в течен азот :grin:

http://www.novini.bg/news/153987-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85%D1%87%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D0%BA-%D0%B2-%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5.html

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...