Отиди на
Форум "Наука"

Теория за еволюцията


Съгласни ли сте с теорията за еволюцията?  

129 потребители са гласували

  1. 1. Съгласни ли сте с теорията за еволюцията?

    • да
      93
    • не
      45
    • не мога да преценя
      5


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Пак разсъждения на нахъсани юнаци, които дори не са чели "За произхода на видовете" но я критикуват надълго и нашироко, мислейки си, че сме произлезли от маймуна, щото една жена на пазара така им е казала. Тоя спор не е дори за у кръчмата, най-много с някоя продавачка на женския пазар може да го водиш. Тук сме хора, които се интересуват от факти и наука.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 907
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 8 часа, Малки сме said:

2.  Ta  реалността е, че науката не знае и 1% от заобикалящия ни свят. Как с този процент смятате да обясните света бе колеги ( само тези, които били доказали теорията, макар все още никой да не го е направил) ? Ако смятате това, то самите вие си давате ДИРЕКТНО НИСКА ОЦЕНКА ЗА ИНТЕЛЕКТА СИ! Теорията е просто една логична игра, която дори няма реална подкрепа от палеонтологията, където би трябва да е най-сигурното доказателство и според самия Дарвин и по принцип.   За науката смартфона преди само 100г. щеше да е нещо свръхестествено, нали? И той ли тогава нямаше да съществува за нея? А Слънцето преди да си го обясним също ли не е съществувало? А изобщо как сте сигурни, че сме си го обяснили съвсем правилно? Така е когато се работи в такива мащаби, нищо не е сигурно... Така точно работи часовника на науката, той непрекъснато се сверява и променя..

Последното изречение - Е, значи - знаем как "работи" науката. Нищо не е окончателно - развива се, усъвършенства се. И ако намалим емоцията - ще видим, че "виждаме" с Мозък..., дори когато мижим и/или "премахваме" позивните от сетивата. Комбинираме представа от абстрактни образи - в зависимост от интелект, търсим истинно в себе си  и окръжението ни. При невъзможност да си го обясним - казваме, няма логика - не собствена, а у тез, дето ни "насаждат" нещо за истина. Нормално е да се обърнем към естествените науки, които показват Факти от експерименти. (А, не към окултното, колкото и лесно да изглежда, щото не се нуждае от доказателства, а и такива - няма... "Ученето" от тубата - не прощава!). И е известно: съществуване на "нещо" се доказва с участие във взаимодействия и доколко е известно какво ни въздейства. Взаимодействията даже имат мат. модел, докато за въздействията - кви ли не измислици се ширят?, но - това е знание за Околна среда - пак въпрос на интелект да намерим корелации и възможности за експериментална проверка на твърденията.

И, да - като сме малки - си правим мащаб - едно на степен десет,  две на степен десет ... и т. н. десет на степен десет, цялото на степен десет и прочие - обхващаме "голямото" във вид на логаритмична скАла - напр., дължина на вълна на електромагнитните вълни. На степените на минус десет - влизаме в минито, което не е "годно" за експеримент, щото е вероятностно - но пък има модел, който показва точно възможните вероятности при колективни процеси. И Шрьодингер се е опитал да обясни живота с това, че минито играе основна роля в самоорганизацията. И Паули се е "съветвал" с Юнг по въпроси на психото - що не може да се представи Модел, който да обяснява всички особености на мисленето на Човек. Тоест - мислили са хората и то - на високо ниво достигнато до в този момент. И - знаят какво да предполагат за по-нататъшно изясняване. Техните знания са в книгите-учебници, благодарение на което ... някой се е обучавал на биология. Да, ама ако иска повече истина - не е достатъчно... една научна дисциплина да знае - само е необходимо.

...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

WarlordLast roman 

Момчета (като ви гледам аватарите) аз съм я учил тази теория, когато най-вероятние вие сте ходили прави под масата! А съм я преподавал, когато вие сте я учили. Не ми казвайте точно на мен какво е теория и какво не. Избягвате въпроса! Няма какво да ми предложите като знание, което да не знам! Затова и няма смисъл... . Въпросът е друг! И пак ще го задам!

 

 

Милиарди години еволюция и видиш ли преди 150г. маймуната разбрала света! Вие сте млади момчета, още сте яхнали коня, прочели една теория сядат готови на трона на света !  Как така точно пък хванахте джакпота в тези 150г.  от тези милиарди години в незнание... 🙄 Доста сте уверени, а сте далеч от истината... 

Много сте далеч и ще разберете след време, ако не,  лошо...  Чуйте един по-стар ваш колега! Теорията е измислена за противовес на евентуален създател. Какви философии са ви надрънкали и наблъскали в главиците, минали през естествен отбор, мутации, самоорганизация, ЦЕЛТА Е САМО ЕДНА, ИЗКЛЮЧВАНЕ НА ТВОРЕЦ! Затова цялата тази философия и създадени за тази цел самозараждащи се механизми на моменти звучат КОМИЧНО и мотивите и идеите се сменят непрекъснато в годините, за да остане уж идеята.  Но напразни напъни, остават просто едни недоказани философии, без реална дълбочина за всеки научен ум! За "читанката" става и за всеки обичащ детски прказки!   Обясняване и то философки само на частични процеси, но не и на причини, които да обуславят цялсотен преход от вид във съвсем нов вид с научен подход, а не философийки, които и аз мога да врътна за 2ч.  Трудно е да обясниш нещо токова сложно с каквито и да е самоорганизиращи се процеси, затова и звучи на моменти комично!  И това е ясно на всеки научен капацитет, който е вътре в теорията,  а не само  в някакъв си форум... Аз не познавам колега, който да смята еволюцията за доказана, напротив тя просто се държи, за да има нещо срещу евентуален творец!  И е на ниво философка приказка. 

Изобщо човек, който смята не еволюцията, А  И КОЯТО И ДА Е ТЕОРИЯ ЗА СВЕТА ЗА ДОКАЗАНА е наивен, недорасъл, който рано или късно ще разбере истината или е далеч от интелигентен... 

 Момчета, това не е фритюрник! И както и да наричаме механизмите, а всички ги знаем. От клетка до птица в небето си е от клетка до птица в небето! И при наличното изобилие от фосили най-много трябва да са преходните форми, а те не са малко, НАПРАВО СИ ЛИПСВАТ!  Теориите  ще се променят, ама РЕАЛНИТЕ НЕПОКЛАТИМИ ФАКТИ, ЛИПСВАТ!  Дали е Бог или естествение отбор, а след 100г. някой нов изсмукан от пръстите самоорганизиращ се механизъм все тая. Знам ги всичките дотук и нито една не е убедителна! Освен, че и откритията от моликулярната биология показват почърга на създател, а това го казва дори  най-големия атеист и защитник на теорията Ричърд Докинс! 

 

 

Та оставете настрана другото, пишете си пак вашите МАНРТИ... едно питах, друго пишете... 

1. ВЪПРОСЪТ Е, ТА НАИСТИНА ЛИ ВЯРВАТЕ, ЧЕ ДОКАЗАХТЕ СВЕТА СЛЕД ПРИМЕРНО 5 МИЛИАРДА ГОДИНИ ЕВОЛЮЦИЯ? Кажете го пак да се посмеем... или кажете, че това е просто една недоказана теория, която се развива като всяка наука. Тогава ще ви стисна ръката и ще ВИ ПРИЗНАЯ ЗА ХОРА, КОИТО НАИСТИНА СА ВЪТРЕ В НЕЩАТА И БОРАВЯТ С НАУЧЕН КАПАЦИТЕТ, А НЕ ПРОЧЕЛИ ЕДНА КНИЖКА!

 

2. С НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 1% ЗНАНИЯ ЗА ЗАОБИКАЛЯЩИЯ НИ СВЯТ, КОЕТО Е НАУЧНО ДОКАЗАНО, ВЯРВАТЕ ЛИ, ЧЕ МОЖЕМ ДА СЪСТАВИМ КАКВАТО И ДА БИЛО СТАБИЛНА ТЕОРИЯ? 

Един пример. Аз най-свръхестественото го видях пред очите си в  случая с моя приятел и това дори е много по-доказан факт от еволюцията, която никой не я виждал от ВИД във ВИД, а и фосилите не я доказват.  ТА НАИСТИНА ЛИ С ТОЗИ 1% СМЯТАТЕ, ЧЕ ПРАВИТЕ НЕЩО ОСВЕН ДА СИ ЧОПЛИТЕ В НОСА КАКТО СА ГО ПРАВИЛИ ВАШИТЕ СЪБРАТЯ МАЙМУНИ МИЛИАРДИ ГОДИНИ НАЗАД? Warlord като ми отговориш на този въпрос вече можем да си говорим конкретно за проблемите на еволюцията. Тогава ще знам срещу колко интелигентен човек стоя. Останалото и 3-мата го знаем, учили сме го, преподавали сме го, няма с какво да се изненадаме. НО АЗ ЗАДАДОХ ВЪПРОС, ТИ ОТИДЕ НА МАЙНА СИ РАЙНА... 

Редактирано от Малки сме
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

пишете глупости, но получавате директен бан най-вече за фамилиарно държане и кръчмарски стил на изразяване. Бон вояж.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Майко мила, българското образование действително сериозно го е закъсало с такива преподаватели.

 

Цитирай

Милиарди години еволюция и видиш ли преди 150г. маймуната разбрала света!

Каква маймуна? В "Произхода на видовете" никъде не пише, че сме произлезли от маймуните. Прочетете я барем преди да тръгнете да я критикувате, че даже и да я преподавате.
Това май го казвам за десети път в тази тема - неоспоримият факт, че еволюцията съществува по никакъв начин не противоречи на съществуването и на висш разум (бог), който да е създал живота.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Warlord said:

Майко мила, българското образование действително сериозно го е закъсало с такива преподаватели.

 

Каква маймуна? В "Произхода на видовете" никъде не пише, че сме произлезли от маймуните. Прочетете я барем преди да тръгнете да я критикувате, че даже и да я преподавате.
Това май го казвам за десети път в тази тема - неоспоримият факт, че еволюцията съществува по никакъв начин не противоречи на съществуването и на висш разум (бог), който да е създал живота.

Так точна....Еволюцията съществува и продължава....

Képtalálat a következÅre: âevolutionâ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този 1% произтича от това, че имаме усещания само за 4-5% от познатата ни материя - тя, затова е и позната. Взаимодействаме с нея и ни въздейства с ЕМВълни. Имаме си памет за осъзнаване - на себе си и на това, че има нещо и извън нас. Съотнасяме се към абстрактните образи, Търсим истинност на предположенията за реалност по научен начин и знаем, че сме ограничени с Разум - знаейки границите на естествените закони (открити от нас) за тези 4-5%. Клишето за "малки сме" е: Човек е голям, колкото са големи мечтите му!.. Ако пренебрегнем, обаче, установените факти по научен подход, много лесно може да залитнем с мечтите си в окултното - на всички хора, които не се занимават с научно дирене им се иска учените да не са прави, като се надяват на собствените си усещания за незнание, че ще бъдат оправдани пред себе си. И ... колкото са по-неграмотни, толкова повече искат да знаят бъдещето си ... предсказано от ясновидци, разбира се, в смисъл, че ако знаем къде ще умрем, няма да ходим там?!

Известно е, че преди изгрев слънце, петлите кукуригат. Има корелация между двете събития. Лесно е да си помислим, че ако не изкукуригат петлите, то слънцето няма да изгрее. Да, ама практиката показва отклонения от тая корелация. Тогава... - може да се проучи, що е така. Хилядите теории по въпроса ще се сведат до нормалното био-обяснение - подканване на животинките към хранене, защото преди изгрев "виждат" в УВЛъчението и лесно се откроява храната им от околните предмети... Те тва е еволюция - оцелява животинчето, което се е приспособило към външните изменения в обитаваната среда.

...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Last roman правилно отбеляза- първо да се уточни що е то Научна теория! Споменавате Докинс, но със сигурност не сте си направили труда да прочетете нещо от него. В "Най- великото шоу на земята" ( ИнфоДар 2011), Докинс започва с точно това, за което говорите- първа глава се казва: "Само теория?". Прочетете я, моля.

Преди 7 часа, Малки сме said:

откритията от моликулярната биология показват почърга на създател, а това го казва дори  най-големия атеист и защитник на теорията Ричърд Докинс! 

Аз лично много ще се радвам да видя такъв цитат на Докинс.

В случая теория се използа в смисъла:" хипотеза, която е потвърдена или установена чрез наблюдение или експериментиране и приета като изложение на известни факти."  Oxford English Dictionary

Теорията за еволюцията е научен факт!

Подобно на Хелиоцентричната теория за Слънчевата система, която също е научен факт! Но забелязвате, че и тя се казва теория.

Да, теория може да има и друг смисъл- на догадка, но в случая не е така и това не го определям нито аз, нито Вие. Ето тук се бъркат нещата. И ако наистина сте преподавали еволюция(?), Вие щахте да знаете, че еволюционната теория е една от най- ясно и безапелационно доказани научни истини.

Има няколко аспекта, които са важни все пак за уточнение. 1 Човек може да спори за нещо с някой, ако и двамата имат съответната компетенция. Тук обаче се отбиват хора, които са компетентни ( предполагам на добро ниво ) единствено във вярата си. Аз лично там не мога да споря. А ако някой ми каже: "аз вярвам в еволюцията" за мен това е същото като да ми каже: " не вярвам в еволюцията".  За съжаление в момента точно това е масово явление - или вярваш в еволюцията или не! Къде е мястото на науката?  2 Как изобщо човек може да спори с научните факти? Ок, ако е открил друг факт, който да оборва предишните!?

Освен книжките на Докинс ( които не бих нарекъл така дори само заради обема им, но айде да изглеждат по- леко четиво)  бих Ви преопъръчал да прочетете и "Вярващият мозък" на Майкъл Шърмър

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Брат, удивлявам се на твоето спокойствие и желание да обясняваш изненадващо очевидното на хора, които бавно и мъчително не успяват да го осъзнаят цел живот :) "почърга на моликулярната биология" ще да е виновен.
От много време разправям, че за избори трябва да се въведе образователен ценз, но и в тоя форум ще трябва. Хора които не са чели "За произхода на видовете" и не знаят дори какво е значението на термина "теория" не трябва да могат да пишат тук. Не трябва и да могат да преподават на децата в училище и да моделират бъдещето по този начан. Ама ей го на.
Иначе - да, то и гравитацията е само теория. И да - съществуват плоскоземци, които я отричат.
За пореден път наличието на такива "личности" извиква у мен крещящият въпрос: Как така по дяволите сме станали доминиращ вид на тази планета?! Може би това е единственото, което пробужда у мен съмнения в теорията на еволюцията, някои се стараят неистово да ги подклаждат.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На туй как ще му вържем панделка....Нали знаем тези лафове, че беднотията и простотията ръка за ръка се водят или прост народ слаба държава....Още малко и ще излезе, че на привържениците за арианците и долните раси или за кастовете в Индия ще трябва да ги признаем.

Либерализъм, политкоректизъм отива в май- май.....Оня професор който изкара черните за по-........още успяха да го съсипят....Но тук  пак едно откритие, което ако искам и в расизъм и в национализъм може да се запени.....

Ето, че се излюпва една ТЕОРИЯ според която беднотията, немотията се вгръдява в генома.....😮

Poverty leaves a mark on our genes

".....

In this study, researchers found evidence that poverty can become embedded across wide swaths of the genome. They discovered that lower socioeconomic status is associated with levels of DNA methylation (DNAm) -- a key epigenetic mark that has the potential to shape gene expression -- at more than 2,500 sites, across more than 1,500 genes. 

In other words, poverty leaves a mark on nearly 10 percent of the genes in the genome......"😮😮😮

https://news.northwestern.edu/stories/2019/04/poverty-leaves-a-mark-on-our-genes/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чесно, на мен много пъти ми е идвало също да извикам: "Как, по дяволите..." Но въпроса с подобни хора е много по- дълбок и комплициран. Има немалко хора, които въпреки образоваността си и въпреки, че са чели немалко материали относно еволюцията ( примерно) са непоклатими във вярванията си, дори и такива, които са наясно с материята. Всъщност в една или друга степен подобни сложни за разбиране мозъчни интерпретации се срещат у всички нас. Сигурен съм, че ако всички бяхме на едно мнение относно еволюцията (примерно) светът нямаше да е по- добро място.

 Все пак си мисля, че наша задача е да обясневаме и поясневаме там където се чустваме що годе компетентни. Толерантността не е излишна...понякога.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не ти харесва мнението на някого, не отговаряш на въпросите му и банваш! Лесно нали?

Warlord... Къде съм споменал „Произход на видовете“? Говоря за съвременната теория на еволюцията. А там се разглежда и идеята за маймуната. А сега усети ли се накрая в колко тъпа ситуация изпадаш... Не отговаряш на въпроса ми, отклоняваш се в нещо друго. Изобщо не те намирам за адекватен, за да водя разговор дори с теб!  Чудя се какво се дължи надменното ти поведение, само на тази прочетена книжка, която непрекъснато повтаряш. И синът ми я е чел покрай мен, но не си позволява да говори с мен на научна тематика. Имам 40г. стаж в науката, ти в каква сфера се изявяваш и колко годишен опит имаш, преди да ме коментираш, ВЕЧЕ

Fixxxeres... Теория точно на мен няма нужда да ми обясняваш какво е. Все пак благодаря, но беше неуместно, не го казвам с лош тон. Теории е имало за какво ли не в науката и повечето са падали и това би трябвало да ти е известно… Аз знам какво е теория, но не знам ти дали знаеш, че теория не значи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВЯРНА! Ако имаш предвид експериментално наблюдавани, аз ги наричам микроизменения във вида, е не може да сме еднакви, но то това не е еволюция! Макроеволюцията от ВИД във ВИД е нещо съвсем различно и СЪВСЕМ НЕДОКАЗАНО! А ще разбереш от мен, че всякакви теории, философии и уловки, за да се докаже нещо може да се измислят и да ти объркат мозъка, чел съм всичките в тази област, сменят се, а после падат! Затова философии много, променят се, но накрая САМО ФОСИЛИТЕ КАЗВАТ ! ТЕ СА ОСНОВНОТО ДОКАЗАТЕЛСТВО!!! За останалото и аз мога да ти спретна приказка, в годините какво ли не съм чел, уж логично и пак е падало… Минал съм го този период. Ще ми е интересно да разбера и ти с какво се занимаваш преди да се коментираме?

ЦЯЛОСТНАТА КАРТИНКА Е НАЙ-ВАЖНА както казва дядо ви Айнщайн... Простичко, за да го разберат хората и да не ви бъркат мозъците!  От човек, който е в научните среди точно на тази тематика. А, че тук има няколко захласнали се момци по няколко прочетени реда е друга работа... Това са реалните ЦЯЛОСТНИ изводите :

1. Едните вярват, че толкова сложен живот не може да се роди от само себе си, и от клетка да се развие в ЧУДОВЩНО ТВОРЕНИЕ КАТО КРЕАТИВНОСТ, ЕСТЕТИКА И СЛОЖНОСТ!!! ОРГАНИЗАТОР=СВРЪХЕСТЕСТВЕН ЕЛЕМЕНТ

2. Всичко е станало случайно, самоорганизирано… САМООРГАНИЗАЦИЯ=СВРЪХЕСТЕСТВЕН ЕЛЕМЕНТ

И ДВАТА ВАРИЯНТА ИЗИСКВАТ ВЯРА!!! ТОВА Е РЕАЛНОСТТА!!! Но нищо нелогично, то самият живот е свръхестествен елемент. С разликата, че самоорганизираността не е логичен и наблюдаван процес. Той е поддържащ системата процес, ако се появи. Представете си компютър с поддържащи програми. Идеално за първи вариант. Но от компютър в кола е съвсем друго нещо  Това си иска нов креативен поглед, а не поддържащи системи, които погрешно някои дават за пример.

ИЗВОД: Далеч сме от някакво доказателство за живота, науката пак повтарям не знае и 1% от всичко. Спете спокойно нищо не е решено. И с която и да е от 2-те теории и без 2-те, науката си се развива в своите ограничени възможности по разделите.

Палеонтогията е арбитърът!

Л. Харисън Матюз (британски биолог-еволюционист, член на Кралското научно дружество): “Вярата в еволюцията е точен паралел на вярата в сътворението – и двете са концепции, в които вярващите са убедени, но досега нито една от тях не подлежи на доказване”.

Останалото са приказки на вятъра… 

Редактирано от Малки сте
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Останах с впечатление, че смесвате дефиниците за теория, а те са повече от една (и от две са повече, но това нама значение). И ще ми простите, но още съм с такова впечатление.

 Явно палеонтологията ви е любима, но при положение, че и тя е предоставила премного доказателства за еволюцията ме навежда на мисълта, че и там има още какво да четете и научавате. Интересен феномен на нашите мозъци е, че те могат да филтрират и пречупят различни факти през своя собствена призма, която се обуславя от мироглед, култура, преживяно, научено и т. н. и пак да стигнат до свои собствени изводи, дори да ги затвърдят. В този смисъл знам, че няма да има никаква полза да обяснявам какви научни доказателства има за еволюцията. Това по- скоро ще затвърди вашата вяра в противното. Разбира се човека е твърде сложно същество и може да ме изненадате.

 Да се повторя- вяра в еволюцията не може да има! Ако някои вярва в това, значи не знае. Вие вярвате ли в гравитацията? Не, няма нужда да вярвате, постоянно я изпитвате. 

Ако бяхте заели позиция подобна на тази на д-р Франсис Колинс, бих ви разбрал, но в момента просто показвате колко далеч сте от теория на еволюцията. А големия стаж както казвате, още повече ви задължава. От всяко изречение - например:

Преди 5 часа, Малки сте said:

Къде съм споменал „Произход на видовете“? Говоря за съвременната теория на еволюцията. А там се разглежда и идеята за маймуната.

просто става ясно, че нямате и базисни познания... съжалявам да го кажа.

Аз не бих си позволил да споря с вас с въпроси свързани с теологията например, но вие го правите в материя, която явно не е вашата дисциплина. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

брех, упорит лаик ни е налазил. Ако проявяваше същия ентусиазъм, за да вникне в теорията, която се опитва да критикува, цена нямаше да има.😎

Link to comment
Share on other sites

On 30.07.2017 г. at 10:22, Warlord said:

Това е станало в Равнините на североизточна Етиопия, ако се осланяме на до момента най-старите намерени останки. Тук идва въпроса защо павианите живеещи в планините на Етиопия упорито не щат да се изправят въпреки, че живеят в среда без дървета :)

😜

 

giphy.gif

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Fixxxsers

От написаното ти, НИТО ЕДНА ИСТИНА, АМА НИТО! И нищо смислено, страх те е да се закачиш дори на темата… Кажи сега, пак избягваш въпроса, с какво се занимаваш, че така упорито лъжеш, лъжеш и себе си? 

И по-важния въпрос. Ако искаш да докажеш тази ‘‘свръхестествена фантастика‘‘ на Дарвин, ей сега ти е момента! НАЛИ ТВЪРДИШ, ЧЕ ИМАЛО МНОГО ПРЕХОДНИ ФОРМИ! При толкова ГРАНДИОЗНО преминавана от вид във вид в историята, ПРИ ТОЛКОВА ГРАНДИОЗНО КОЛИЧЕСТВО НА ФОСИЛИ, ПРИ ТОЛКОВА МНОГО ВИДОВЕ… 

ЧАКАМ ОТ ТЕБ ИЗОБИЛНО, АМА ИЗОБИЛНО КОЛИЧЕСТВО ПРЕХОДНИ ФОРЕМИ, ЗА ВСЕКИ ВИД, КОЙТО ПРЕДОСТАВИШ, ПО НЯКОЛКО! Ако това го направиш доказваш теорията! Нали си много навътре в нещата, ще намериш материал, който теб те е убедил, ДА МЕ УБЕДИ И МЕН! Айде! 

Last Roman

Ако и ти намериш, пращай и ти насам, че един смислен коментар не прочетох от теб, прати поне 50-60 преходни фосили. ЗАЛИВАЙТЕ МЕ С ПРЕХОДНИ ФОСИЛИ. Вижте колко сте много, УДАВЕТЕ МЕ В ПРЕХОДНИ ФОСИЛИ! АЙДЕ! 

АКО СА ТОЛКОВА МНОГО ФОСИЛИТЕ ЕВОЛЮЦИОНИСТИТЕ ЩЯХА ДА ЗАРИНАТ НЕТА С ТЯХ!!! СИГУРЕН СЪМ!!! И ЩЕ СА ОФОРМЕНИ В ДОБРЕ ПОДГОТВЕН МАТЕРИАЛ, ЛЕСНО ЩЕ ВИ Е. ЧАКАМ… НАПРАВИТЕ ЛИ ГО, ТО УБИВАТЕ СПОРА!!! КАКВО ЧАКАТЕ, ДАВАЙТЕ…НАСТРЪХНАЛ СЪМ И ПИША С ГОЛЕМИ БУКВИ! ИЗКАМ ДА СЕ ИЗЛЕЯТ ФОСИЛИ, НЕ 5-6 СКАЛЪПЕНИ ТАМ ПРИ ТОЛКОВА ГРАНДИОЗЕН ПРЕХОД… ВИДОВЕ МНОГО, МПРЕХОДНИТЕ ФОСИЛИ ТРЯБВА ДА СА МНОГО,МНОГО, МНОГО ПЪТИ ПОВЕЧЕ АЙДЕ, ЧЕ НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ… 

ИЛИ ПАК ЩЕ СЕ СКРИЕТЕ С БЕЗСМИСЛЕНИ ПРИКАЗКИ ??? 😆

Редактирано от Малки сте
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

има достатъчно теми в този раздел, разгледай ги, пък после пак пиши глупости /с които излиза всеки нискоинтелигентен креационист/. Ама ми се чини, че си чукча: не чешеш а предимно плямпаш. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докато пишеше глупости да беше пратил линк с това "ИЗОБИЛНО" количество преходни форми... Ама такъв няма, нали! Аз съм чел достатъчно, прати да видя ти какво имаш, че да ме впечатлиш...

Или играта пак е тука има, тука няма.. ееех номерца... ЯВНО НЯМА!

А и задавам един въпрос за 10-ти път. С какво се занимаваш? Наука?

Aйде бе момчета, толкова ли е трудно да пратиш един линк... Що глупости написахте, един линк не пратихте... 😂

Тука има, тука няма ли ще го играем, срам те е да ги извадиш, защото знаеш, че ще падне смях и еййй тука вика има. Вади ТУК КОНКРЕТНО да го КОМЕНТИРАМЕ ВСИЧКИ! КОНКРЕТНО какво имаш предвид. Така и аз може да ти кажа да си търсиш в нета . Нали ги имаше! Как се плъзна пак... 😂

 

 

Редактирано от Малки сте
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Малки сте said:

Fixxxsers

От написаното ти, НИТО ЕДНА ИСТИНА, АМА НИТО! И нищо смислено, страх те е да се закачиш дори на темата… Кажи сега, пак избягваш въпроса, с какво се занимаваш, че така упорито лъжеш, лъжеш и себе си? 

И по-важния въпрос. Ако искаш да докажеш тази ‘‘свръхестествена фантастика‘‘ на Дарвин, ей сега ти е момента! НАЛИ ТВЪРДИШ, ЧЕ ИМАЛО МНОГО ПРЕХОДНИ ФОРМИ! При толкова ГРАНДИОЗНО преминавана от вид във вид в историята, ПРИ ТОЛКОВА ГРАНДИОЗНО КОЛИЧЕСТВО НА ФОСИЛИ, ПРИ ТОЛКОВА МНОГО ВИДОВЕ… 

ЧАКАМ ОТ ТЕБ ИЗОБИЛНО, АМА ИЗОБИЛНО КОЛИЧЕСТВО ПРЕХОДНИ ФОРЕМИ, ЗА ВСЕКИ ВИД, КОЙТО ПРЕДОСТАВИШ, ПО НЯКОЛКО! Ако това го направиш доказваш теорията! Нали си много навътре в нещата, ще намериш материал, който теб те е убедил, ДА МЕ УБЕДИ И МЕН! Айде! 

Last Roman

Ако и ти намериш, пращай и ти насам, че един смислен коментар не прочетох от теб, прати поне 50-60 преходни фосили. ЗАЛИВАЙТЕ МЕ С ПРЕХОДНИ ФОСИЛИ. Вижте колко сте много, УДАВЕТЕ МЕ В ПРЕХОДНИ ФОСИЛИ! АЙДЕ! 

АКО СА ТОЛКОВА МНОГО ФОСИЛИТЕ ЕВОЛЮЦИОНИСТИТЕ ЩЯХА ДА ЗАРИНАТ НЕТА С ТЯХ!!! СИГУРЕН СЪМ!!! И ЩЕ СА ОФОРМЕНИ В ДОБРЕ ПОДГОТВЕН МАТЕРИАЛ, ЛЕСНО ЩЕ ВИ Е. ЧАКАМ… НАПРАВИТЕ ЛИ ГО, ТО УБИВАТЕ СПОРА!!! КАКВО ЧАКАТЕ, ДАВАЙТЕ…НАСТРЪХНАЛ СЪМ И ПИША С ГОЛЕМИ БУКВИ! ИЗКАМ ДА СЕ ИЗЛЕЯТ ФОСИЛИ, НЕ 5-6 СКАЛЪПЕНИ ТАМ ПРИ ТОЛКОВА ГРАНДИОЗЕН ПРЕХОД… ВИДОВЕ МНОГО, МПРЕХОДНИТЕ ФОСИЛИ ТРЯБВА ДА СА МНОГО,МНОГО, МНОГО ПЪТИ ПОВЕЧЕ АЙДЕ, ЧЕ НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ… 

ИЛИ ПАК ЩЕ СЕ СКРИЕТЕ С БЕЗСМИСЛЕНИ ПРИКАЗКИ ??? 😆

Този който пише само с големи букви той вика. Крещи! Значи го е страх от нещо. Ако не го е стах пък може би лъже и затова с гръмкост се опитва да надкрещи другият или другите....Това не само е контрапродуктивно ами ако свърши търпението на модератоите /недай с някой от тях да кръстосаш меч/ води до 

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Skubi, 

Айде без философии, чакам ФОСИЛИТЕ! Тва сайт за приказки пред блока ли е?

Пиша с големи букви, защото не знам колко пъти повторих вече! А всичко се изпокри като мишки! Айде бе хора ...  Докажете тази приказка, фантастика. Щом има огромно количество фосили, то преходните трябва да са 10 пъти повече, ЗА ВСЕКИ ВИД! Айде чакам или пак ФИЛОСОФИИ...  Аз фосили достатъчно съм гледал, покажете вие с какво може да  ме изненадате! А не ме пращайте да търся в нета. Аз 40г. съм търсил, сега ли ме пращате да търся. 😂 АЙДЕ ПОКАЖЕТЕ!  Ама май няма достатъчно количество и знаете, че тук няма да мине номера...  и ме пращате за гъби.. Един отговор не получих в този сайт! Кажете поне с какво се занимавате ... с философия? 😂

Редактирано от Малки сте
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма философии. Защо слагам онази картинка с изправящата се маймуна, която се превпъща в изправящият се мъж и продължава изкривяването на гръбначният стълб, защото еволюцията не спира...Нали....

Тази картинка е толкова неудобна за помазаните дарвинисти, че в последно време много-много нея употребяват....

Прав си че липсва преходът на човечовците, макар и да намират от все по старо време май около преди 2 000 000 години е най-старите останки.

Може би затова, защото и един други са се изхрусквали от ритуал или глад...

Това със сигурност можем да кажем ако намерим кокали със следи на рязане, дялане....

Но си прав във това, че според брояча на историята единият момент още на дървета подскачаме и в другият строим пирамиди и то толкова идеални, че макар и да се пробват следващите стават все по-калпави и лоши по качество на строеж и проекти...

Или говорът, писменоста.....От началната идеална форма става все по-лоша и хилава.

Ако само при това последното имаше еволюция, то точно обратно би трябвало да става. С многото учене и четене да говорим и пишем все по-изящно и по-атрактивно от прадедите ни. А то точно обратно става.....СМСМ

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Skubi said:

Но си прав във това, че според брояча на историята единият момент още на дървета подскачаме и в другият строим пирамиди и то толкова идеални, че макар и да се пробват следващите стават все по-калпави и лоши по качество на строеж и проекти...

Няма такова нещо.Пирамидите също еволюират.В нета има много информация по този въпрос.  https://www.wonders-of-the-world.net/Pyramids-of-Egypt/Evolution-of-the-pyramids-of-Egypt.php

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Първият смислен коментар! Много добре си схванал нещата. Правя го, защото тук виждам как се промиват мозъци. А тези момчета дори нямат нищо общо с науката!

Skubi, 

Те преходни фосили липсват изобщо!  40г. съм в тази сфера, как ще ме излъжат с няколко картинки мен. Затова и леко минаха в тъч!

Само си помисли колко трябва да са преходните форми при наличието на толкова много фосили. Много, ама много, много, много... повече!  Е, няма ги... Най-много да ми извадят онази птица и коня, че да се посмеем дружно тук...  😁 То като няма преходни фосили, за какво да си говорим изобщо за останалата философия за свръхестествената видиш ли самоорганизация. Дори не ми се почва този филм комичен. Срам ме е и да го коментирам като човек на науката.... 

Ако почна с другите неща, няма да свърша до утре... Но само едни фосили са достатъчни да убият тази фантастика!  

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В случая няма абсолютно никакво значение с какво се занимавам, но не се и крия, като виждате и имената ми присъстват под аватара.

Аз не мога да разбера точно какво искате? Има изключително много информация за всичко и можете да си намерите купища фосили из интернет. Информация има предостатъчно и не само за фосили.

Днес науката е категорична - еволюцията е факт, доказан. Ако иска някой да доказва обратното да заповяда, защото точно това би следвало да е правилния подход...може пък да сте първия успял да го направи! Освен това не мисля, че тук е мястото да започваме от А -Б на биологичните науки, защото е очевидно, че от там трябва да тръгнете.

ето една картинка, щом настоявате, но не мисля, че нещо би разклатило вашата вяра. Един голям ум би търсил доказателства и за едното и за другото безпристрастно. Вие изцяло игнорирате едната страна.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...