Отиди на
Форум "Наука"

Джошуа - Пулев


Warlord

Recommended Posts

  • Потребител

Това, което е реалистично да се очаква от Кубрат от тук нататък, е да поеме по пътя на Поветкин след загубата му от Джошуа и да направи няколко мача с по-смислени съперници от торбите, които биеше досега. Аз нямам против да го видя срещу Анди Руиз или Джо Джойс примерно, пък и срещу самия Поветкин - там поне няма да има оправдания, че бил стар или болен и други такива алабализми. Другият вариант е да си организира няколко мача в София срещу торби, който вариант мен лично много слабо би ме заинтригувал, но е може би по-вероятен.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 146
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
On 13.12.2020 г. at 12:40, resavsky said:

Момчета Пулев е добър боксьор но просто няма класата на Кличко и Джошуа/да не говорим за Тайсън  и Холифийлд/.Просто това му е тавана на Пулев - едно ниво под най добрите.Не че е малко.Трябва да му отдадем заслуженото за направеното защото в следващите 20 - 30 години едва ли ще доживеем да се бие за световна титла м свръх тежка категория.

П.П.Някой беше  написал че Кубрат е простак.Той е просто боксьор.Те не са прочути с добро възпитание и брилянтни обноски. 

Джошуа също не се е държал като благородна девица. Словесните психоатаки са част от всяка битка, било то и спортна.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 4 минути, Doris said:

Джошуа също не се е държал като благородна девица. Словесните психоатаки са част от всяка битка, било то и спортна.

 

Точно защото не е благородна девица това поведение си е напълно обичайно.Даже най нормалното беше да се сбият още на кантара.Който между другото в свръхтежка категория е напълно излишен.Разберете че такива обиди между боксьори въобще не трябва да се приемат като нещо необичайно или извънредно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Със сигурност не са необичайни, но това не ги прави по-малко грозни. Ако "Кобрата" беше подходил с повече смирение, сега нямаше да е гаврен в интернет.
Иначе меренето си е част от зрелището. UFC например са го превърнали в истински спектакъл, който понякога генерира повече гледания от самата среща. И като казах UFC - погледнете как се държи най-голямата суперзвезда в бойните спортове към момента - Хабиб Нурмагомедов - на тези мероприятия и вижте дали не печели симпатии със смирение и спортсменство. Нещо повече - дори и опитите на "нашия" да се прави на интересен са изпълнени ужасно смотано. Сравнете ги само с провокативното до безобразие, но въпреки това интересно поведение на Колин Макгрегър. С други думи - "не е важно какво казваш, а как го казваш".

Иначе, относно корелацията - бокс-интелект...Добро утро :)
Освен това, има много тясна връзка между трениращия боен спорт човек и успешния човек. В САЩ даже имаха статистика, че мнозинството от ръководните кадри на всички нива, активно практикуват поне 1 боен спорт. Повече от половината от тях са и ex-military, но това е друга тема...

Link to comment
Share on other sites

Тея в профибокса са артисти, някои пенсионериартисти, Нямам намерение да си губя времето с тези. И Джошуато и Пулевия преди 20 и косур години бих ги трупясъл в истински бой, Едно време в школата тренирахме освен борба , караха ни в поделенията тренирахме и имахме демонстр. боеве на бойноармейско изкуство и бойно самбо. В днешно време нашата система в комбинация с на руските и американските другари е в основата обучението на еврейските <ликвидатори. Без правила, единственна цел е Смърт , на противника или твоята. Двубоите от 2/3 секунди до максимум минута, никий не издържа повече !

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде почнаха се оправданията. Бил изкарал ковид и затва не можел да тренира 3 седмици преди двубоя. 

Срещу Кличко му бяха тесни ръкавиците... 

https://clubz.bg/107699-s_covid_19_i_s_tri_sedmici_trenirovki_tolkova?fbclid=IwAR1cI14pGj-Sto6HQ9-zKLpiWNJdwNZK5B2BqiR3JOHgMgacR7JpkS3LKZc

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, deaf said:

Между другото,е погрешно да се смята боксът за спорт ориентиран само към нискоинтелигентните хора. Преди "10-ти" в списание "Спектър" разпространявано безплатно от американското посолство в София,имаше статия в която бяха изредени куп световно известни интелектуалци,(писатели,художници...),които са били заклети фенове на бокса. За съжаление не си спомням имената им. Не е случайно,че Сър Артър Конан Дойл надарява героят си Шерлок Холмс с таланта на боксьор.

За Джек Лондон и Ърнест Хемингуей се сещам, че са били практикуващи бокс, от нашите писатели Дончо Цончев на младини е бил състезател, също Палми Ранчев. Също има няколко добри актьори професионалисти в бойните изкуства и световни знаменитости. Брус Лий ми е фаворит - малцина знаят, че той е завършил философия и е бил стойностен поет и писател.

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Б. Киров said:

За Джек Лондон и Ърнест Хемингуей се сещам, че са били практикуващи бокс, от нашите писатели Дончо Цончев на младини е бил състезател, също Палми Ранчев. Също има няколко добри актьори професионалисти в бойните изкуства и световни знаменитости. Брус Лий ми е фаворит - малцина знаят, че той е завършил философия и е бил стойностен поет и писател.

Бокса не ми харесва като спорт. Принципно <боя> не е спорт.  Знаете ли, нас ни учиха ного време как да избягваме конфликти, как ако не е възможно да избегнем физически <контакт> да успеем да избягаме. Наяколко седмици учихме <бягство>. Набиваха ни , че няма такива неща като достойнство, чест, ние трябваше на всяка цена да избегнем бой, било то и чрез най унизотелно бягство. Многократно ни повтаряха, че ако се стигне до самозащита и пострада някой, отиваме на съд!, винаги ние ще сме воновни и съдени.На тези от нас с лошо пиянство им отвинтваха главоте от шамари за да се научат да не пият.

Все пак, ако нещата напълно с изпуснат ни учиха при конфликт с до 2 ма противника да ги <обездвижваме нежно> , обаче при конфлит с група инстикта да убиваш е невъзможно да бъде контролиран , бяхмо обучавани принципно с минимални усилия да нанасяме поражения, които или отстраняват противника и, или го убиват. Когато се сбиеш с група, няма време за нежности, не мислиш , просто оцеляваш.  Всички  имахме абсолютна забрана да носим каквото и да е оръжие. Никакви ножове. Бил съм се с повече от трима противници, няколко пъти.Ползвал съм техни оръжия, ножове и бухалки арматури> , веднъж и газов пистолет.  Можеби на 3/4 пъти съм бягал от преследвачи, които преди това вадиха ножове. Онея години от 87 до 99, бяха много интересни.  

В истински бой, Винаги ни втълпяваха, че извадиш ли оръжие трябва да го ползваш. имаш ли нож, трябва да удариш, с пистолет бях отличника на <випуска>, много бърз , тогава и зрението ми беше добро, ръката не трепваше. 

Исках да ви кажа, яе <боя> не може да е спорт, той е <жиот или смърт> и е Ритуал, както и Първичен Импулс на Живтоо, да го принзиш до спорт, за мен е обидно !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, monte christo said:

Чудесно. През 2014 г. след мача срещу Кличко беше прибрал само 1 милион и 400 хиляди евро. Мисля, че такава сума се тиражираше.

Да не се чудим защо толкова се лае преди мач - пари ще се прибират. Колкото повече вой, толкова по-голяма банкова сметка.

Графе , виж сега ....Гай Апулий Диокъл - античен елитен спортист - колесничар с много победи как е привлякъл вниманието на съвременните данъчни хрътки ...( ах...ако могат да му ударят един данък .....) 

 

Diocles who drove for the Red Faction

Те му изчисляват/преизчисляват/ хонорарите  според съвременния курс 

Според днешен курс на долара  древния спортист е  спечелил 15 милиарда долара ! На фона на днешните най-богати  като голфъра Тайгър Уудс със спечелени общо 1 милиард ...изглежда впечатляващо ...https://www.ancient-origins.net/history-famous-people/gaius-appuleius-diocles-15-billion-athlete-ancient-world-007106

Голям е ! И много печели .....

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, deaf said:

Между другото,е погрешно да се смята боксът за спорт ориентиран само към нискоинтелигентните хора. Преди "10-ти" в списание "Спектър" разпространявано безплатно от американското посолство в София,имаше статия в която бяха изредени куп световно известни интелектуалци,(писатели,художници...),които са били заклети фенове на бокса. За съжаление не си спомням имената им. Не е случайно,че Сър Артър Конан Дойл надарява героят си Шерлок Холмс с таланта на боксьор.

Който ѝ да е спорт никога не е създаден за простаци. Напротив - практикуван е от елит. В последствие след набиране на популярност , масите са привлечени , а самите спортисти започват да се превръщат в професионалисти !  От Античността - спортистите участващи в Олимпийските игри са били представители от елита - Спарта се изгавря като праща жена на 40 годишна възраст - която печели Злато ! На следващата Олимпиада отново 44(вече) годишната спартанка печели Олимпийско злато ! Съдиите скърцат със зъби ...но признават постижението ....За да не съм голословен

Моите предци и братя са царе на Спарта,
аз победих с впряг от бързоноги коне
и издигнах този паметник. Аз съм Киниска,
казвам ви, аз съм единствената жена в цяла Елада ,
която е печелила този венец.

 

44 годишната Киниска печели злато - защо 39 годишния Пулев да не може ? 

...............................................................................................................................................................

Още един "набор" печели шампионска титла в Бокса - Джордж Пастора Форман - 45 години ! 

Напред КубратЕ , бъдещето е пред теб !    😜

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, Евристей said:

Спарта се изгавря като праща жена на 40 годишна възраст

Не е ли било забранено на жените да участват в Олимпиади?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И...последно включване от моя страна ...да подкача ....феновете ....

Най-големият , тоест  по точно най-атрактивният и зрелищен боксьор  за всички времена (мое мнение разбира се ) - наслада за окото е .....Майк Тайсън в първите си години на професионалния ринг ! 

Едва ...178 см . но връхлитащ като хала противници с 20-30 см. по високи !  Брутална и агресивна игра от негова страна , без кръшкания и скатавки , без бягания по корнъри и обтегачи ...Великолепен и засега ненадминат по своята атрактивност и зрелищност стил 

Иначе на този етап моят фаворит е Циганския крал ! Условията разбира се да е във форма и поне месец далеч от чашката и шмъркането 

Великолепна игра с глава - от кръста на горе (за разлика от Пулев) , атрактивен и носещ много на бой !  

Напомня Брад Пит във филма Гепи ......( цигански шампион по бокс ) 

И е симпатяга въпреки английският му  -  айриш примесен с ужасно жаргонен недодялан  бритиш - трябва ми пълна концентрация за да доловя и 50 % от изказа му......

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, deaf said:

Не е ли било забранено на жените да участват в Олимпиади?!

Да , така е.  По принцип в Стара Елада жените не са никак толерирани. Изключенията са в Спарта и донякъде Тива !  Ето развитието :  

Общо елинското Олимпийско правило пада под ...натиска на Спарта ! 

Лакедемон оказва натиск на организаторите от Олимпия да приемат жени ! След дълги дебати - Комитетът кляка под диктата на спартанците , но ...с условието - жени да бъдат само състезателки в колесните надпревари...

Годината 396 пр.Хр. също е изключително важна за Агезилай , но в друг аспект -  сестра му Киниска печели безпрецедентна първа победа на Олимпийските игри .

 Минава четиридесетте, когато става първата в историята жена, спечелила победа в Олимпийските игри, подвиг, повторен от нея още на следващите игри през 392 г. пр.Хр.   

Киниска вече минава 45 години ! 

Майтапът е , е че победата на Киниска в Олимпийските игри дава импулс (повод) ...закоравелите и крайно консервативни-суеверни ефори на Спарта да гласуват извънредни правомощия на брат ѝ Агезилай II да проведе мащабна офанзива срещу Персия назначавайки го за главнокомандващ флота и сухопътните войски !  Нещо недопустимо преди това...

Този факт говори красноречиво за значението на престижа от ....Олимпийска победа ! Па макар и от жена !  Надхвърляща 40 - години ! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, sir said:

 Аз нямам против да го видя срещу Анди Руиз ...

О, не... Анди Руиз ще убие Пулев на ринга! "Рабивачът" удря невероятно здраво и ще му откъсне главата. Пулев играе само на гард и няма да оцелее. Самият Джошуа доста си изпати в първият си мач срещу Руиз (1:4 нокдауна) и беше гроги. Възможно е и поради подценяване, след като първи успя да събори Руиз... С много анализ, тактика и мръсни номерца, и с доста повече по-тежки удари успя да бие по точки Руиз във втория и да си върне короната.

Преди 5 часа, laplandetza said:

И Джошуато и Пулевия преди 20 и косур години бих ги трупясъл в истински бой

И двамата биха те смачкали за секунди. В истински бой...

Преди 2 часа, Евристей said:

Графе , виж сега ....Гай Апулий Диокъл - античен елитен спортист - колесничар с много победи...

Според днешен курс на долара  древния спортист е  спечелил 15 милиарда долара

Сега чувам (разбирам) за този герой на своето време 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, monte christo said:

О, не... Анди Руиз ще убие Пулев на ринга! "Рабивачът" удря невероятно здраво и ще му откъсне главата. Пулев играе само на гард и няма да оцелее. Самият Джошуа доста си изпати в първият си мач срещу Руиз (1:4 нокдауна) и беше гроги. Възможно е и поради подценяване, след като първи успя да събори Руиз... С много анализ, тактика и мръсни номерца, и с доста повече по-тежки удари успя да бие по точки Руиз във втория и да си върне короната.

И аз така мисля конкретно за Руиз, но ставаше въпрос просто за примери за боксьори от нивото, на което Пулев претендира, че е. Той досега в кариерата си няма нито една победа (поправка - нито един мач) срещу боксьор от това ниво, дето Ресавски го нарече "едно ниво под най-добрите". Сиреч, няма как да претендира, че той самият принадлежи там. То това важи и за някои от другите като примерно Ортис - ей тоя е същия като Кубрат, стар и с победи само срещу торби. С него също нямам против да го видя да се бие.

Редактирано от sir
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пулев: Поведението ми беше уникално, супер

С поведение на тежкар, какъвто е бил винаги. Е, не иска да се оправдава...

https://www.vbox7.com/play:2338f7f714

https://gong.bg/boyni/boxing/multimedia/video/pulev-povedenieto-mi-beshe-unikalno-super-617125

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 21 часа, laplandetza said:

На тези от нас с лошо пиянство им отвинтваха главоте от шамари 

Интересна работа, да те учат да не се биеш чрез бой :D

Бойни спортове има още от Олимпийските игри в Елада. Макар и само борба, но по-късно при гладиаторските игри в Рим, нещата резко загрубяват. И почти винаги именно това е бил най-предпочитания и зрелищен спорт. Включително и в днешно време. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Интересна работа, да те учат да не се биеш чрез бой :D

Бойни спортове има още от Олимпийските игри в Елада. Макар и само борба, но по-късно при гладиаторските игри в Рим, нещата резко загрубяват. И почти винаги именно това е бил най-предпочитания и зрелищен спорт. Включително и в днешно време. 

Не си тренирвал бойни спортове?

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Warlord said:

Интересна работа, да те учат да не се биеш чрез бой :D

Бойни спортове има още от Олимпийските игри в Елада. Макар и само борба, но по-късно при гладиаторските игри в Рим, нещата резко загрубяват. И почти винаги именно това е бил най-предпочитания и зрелищен спорт. Включително и в днешно време. 

Едно време не е било спорт, а нещо доста по различно, подобно на Мвойна> ритуал, обред, божие желание, воля в живот и смърт. Аз го чувствам различно от вас, някакси толкова време да развиваш заложеното в теб, да извадиш от мрака способност да сееш смърт и после да превърнеш целия този болезнен процес в <спорт> е меко казано обидно!.Истинския бой е създаден да отнема живот, а не за забавления.................

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, laplandetza said:

Едно време не е било спорт, а нещо доста по различно, подобно на Мвойна> ритуал, обред, божие желание, воля в живот и смърт. Аз го чувствам различно от вас, някакси толкова време да развиваш заложеното в теб, да извадиш от мрака способност да сееш смърт и после да превърнеш целия този болезнен процес в <спорт> е меко казано обидно!.Истинския бой е създаден да отнема живот, а не за забавления.................

Лапландец, аз си мислех че си лекар а ти си бил Джони Уйк. 😉

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Въпрос на гледни точки, но по-добре бойните изкуства да се третират "унизително" и за развлечение, отколкото за сеене на смърт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Conan said:

Лапландец, аз си мислех че си лекар а ти си бил Джони Уйк. 😉

Не го позна? Той е Няма дa Боли зъболекарят от MASH.....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Warlord said:

Въпрос на гледни точки, но по-добре бойните изкуства да се третират "унизително" и за развлечение, отколкото за сеене на смърт.

Смирително...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

И все пак покрай цялата тази помия която се изля покрай Пулев не трябва да се забравя че той е първият българин /а вероятно и последния/ който достигна до такива върхове в професионалния бокс.Нека не го изкарваме най лошия поради простия факт че не успя да стане световен шампион и не успя да стигне нивото на Тайсън и Мохамед Али.Между впрочем и двамата също са губили мачове и са били нокаутирвани.Всички взеха да разбират от бокс нищо че поне 50 процента от мъжете и около 95 процента от жените не правят разлика между ъперкът и кроше.

Редактирано от resavsky
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, resavsky said:

И все пак покрай цялата тази помия която се изля покрай Пулев не трябва да се забравя че той е първият българин /а вероятно и последния/ който достигна до такива върхове в професионалния бокс.Нека не го изкарваме най лошия поради простия факт че не успя да стане световен шампион и не успя да стигне нивото на Тайсън и Мохамед Али.Между впрочем и двамата също са губили мачове и са били нокаутирвани.

Въпросът не е във факта че той не успя да стане световен шампион, а въпросът е във факта на поведението му.  

Ако беше показал достойно поведение , независимо от това дали е присъщо или не подобно поведение на спортисти от този спорт , сега нямаше да го плюят. Но фактът си остава факт.

Ако беше спечелил срещата, най верятно нямаше да го плюят толкова ( или въобще). Но при всички положения поведението му не е достойно.

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...