Отиди на
Форум "Наука"

Генетиката в помощ на историята: сарматският произход на българи и славяни


Recommended Posts

  • Модератор антропология
Преди 3 минути, tantin said:

Южняко, що си мисля че си в заблуда? Нека си обясним по-добре как работят Ф3 статистиките.

Имаме А,Б, С, тоест това са population1,2 ,и 3.

Популация 1 или А - това ти е Йоруба. Популация 2 или Б -това е втората референтна група - виждам че си сложил българи , гърци, поляци.

Таргет, тези които проверяваме.

Ако са посредата между референтните групи- ф3 намаля и дори може да е отрицателно. Забележи Стамболово - перфектни славяни са. Близки са и до гърци, и до българи и до поляците. Щото славянски компонент в сев.Гърция е също огромен.

А Самоводене е далеч от всички. Щото е централно-Азиатец.

Защото хабер си нямате от ф-3  тестовете? Не знам защо "ви се струва". За да бъде валидно каквото казвате, Йоруба трябва да  са комбинация от стамболово и българи, гърци или поляци.  При формалния тест за смесване на позиция А трябва да бъде поставено самоводене. А не Йоруба.Това не е тест за смесване, а колко позиции споделят всяка от популации Б-българи, гърци и поляци, с популация С- самоводене. За да установим, на позиция А трябва да поставим максимално отдалечен общ предшественик на вдички тествани популации. По правило се ползват йоруба или динка. От там нататък софтуерът изразява споделеният дрифт като z, като колкото по висок е коефициентът Z, толкова по-висок еобщият дрифт на Б и С. За да бъде той отрицателен., популация А следва да е комбинация между Б и С. Което не е особено вероятно. Ако сложа вместо самоводене динка, коефициентът Z отива на 300. Разбира се, коефициентът на самоводене може и да е по причина, че българите имат по-висок йоруба компонент от гърци и поляци. Другият вариант е да са по -свързани със самоводене, отколкото поляци и гърци са свързани. Последното се потвърди от множество други тестове, вкл резултатите на българите от комерсиалните тестове, които показват ясна наследственост от самоводене. Много по ясна, отколкото тракийците. Но какво и защо ви се струва, вие си знаете.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Южняк said:

Защото хабер си нямате от ф-3  тестовете? Не знам защо "ви се струва". За да бъде валидно каквото казвате, Йоруба трябва да  са комбинация от стамболово и българи, гърци или поляци.  При формалния тест за смесване на позиция А трябва да бъде поставено самоводене. А не Йоруба.Това не е тест за смесване, а колко позиции споделят всяка от популации Б-българи, гърци и поляци, с популация С- самоводене. За да установим, на позиция А трябва да поставим максимално отдалечен общ предшественик на вдички тествани популации. По правило се ползват йоруба или динка. От там нататък софтуерът изразява споделеният дрифт като z, като колкото по висок е коефициентът Z, толкова по-висок еобщият дрифт на Б и С. За да бъде той отрицателен., популация А следва да е комбинация между Б и С. Което не е особено вероятно. Ако сложа вместо самоводене динка, коефициентът Z отива на 300. Разбира се, коефициентът на самоводене може и да е по причина, че българите имат по-висок йоруба компонент от гърци и поляци. Другият вариант е да са по -свързани със самоводене, отколкото поляци и гърци са свързани. Последното се потвърди от множество други тестове, вкл резултатите на българите от комерсиалните тестове, които показват ясна наследственост от самоводене. Много по ясна, отколкото тракийците. Но какво и защо ви се струва, вие си знаете.

Ф3(а,б,с) = (а-с)(б-с)

А - това е Йоруба, максимално отдалечена референтна точка .

Б -това е втората ни референтна точка, съответно , българи, гърци, поляци.

Дрифта - това е отместването. Доколко таргет групата или индивида са отместени встрани или по средата. 

Най-ниските стойности за Зет са от Стамболово.

Това е заради високата стойност на се - стандартната грешка.

Но това е доказателство и за по-голяма генетична близост. 

Вижда се че Самоводене е прилично отместен.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Южняк said:

За да бъде той отрицателен., популация А следва да е комбинация между Б и С.

Позицията на АБ и С се задава от софтуера.

Иначе в матем.формула С се слага да е последно. Не знам вашата версия на софтуера кое къде е , но за мен резултата е ясен.   Нека не прибързваме, ще се разберем кой прав кой крив.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, makebulgar said:

Например?

Дори и унгарците идват от тази посока. Въобще всички варварски миграции към Балканите са в посока север-юг, изток-запад. Древните първи миграции - от Африка и Близкия Изток.

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология
Преди 40 минути, tantin said:

Позицията на АБ и С се задава от софтуера.

Иначе в матем.формула С се слага да е последно. Не знам вашата версия на софтуера кое къде е , но за мен резултата е ясен.   Нека не прибързваме, ще се разберем кой прав кой крив.

Тантин, мисля да сменя заглавието на темата в "Генетиката в помощ на Тантин". Както и да е, моля,свърши ми услуга. Анализирай или възпроизведи или отхвърли резултатите от  следната ф-3 статистика (formal test for admixture).  Ако можеш и да обясниш изводите си от нея, както го правиш досега, още по-добре. Ако го направиш удовлетворително, може и да се разберем. Предлагам ти да погледнеш сериозно на искането ми. Чакам. П. С. И си помисши какво виждат очите ти и защо.

20220917_161550.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Пандора said:

Дори и унгарците идват от тази посока. Въобще всички варварски миграции към Балканите са в посока север-юг, изток-запад. Древните първи миграции - от Африка и Близкия Изток.

Все си мисля, че говорим за нещо конкретно както във времеви аспект, така и в генетичен, а не за всички които са минали от там. Адам и Ева ако са минали през през Кавказ към насам не ни интересуват. 

Темата е за българите и гените им. Съвременните и средновековните. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, makebulgar said:

Древните първи миграции - от Африка и Близкия Изток.

Това ли ще да е пътят?  Сега освен с древен Китай се сродихме и с шумерите :)

R-BY104501 YTree (yfull.com)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Atom said:

Едно уточнение към  горния ми пост. Не става въпрос за бунта на боилите, а за хипотетичното възстановяване на езичеството при княз Владимир (889 - 893). Ето и описание за самото погребение:

I2525/S1-grave 1 (petrous bone), genetically and anthropologically male. Young adult between 17-22 years old found in flexed position, oriented SE - NW. He lay on his left side, hands folded near his face. Occlusal surface of his upper and lower first molars was heavily worn probably due to hard food consumption. His bones were large and strongly developed. His height was calculated 167.4 cm. Above his left eyebrow, a 1.5 cm healed cut mark was observed (by Alpaslan-Roodenberg). 

Доколкото знам повечето от класическите прабългарски погребения са север-юг´(с или без отклонения).  Тук имаме обратно разположение - юг-север или по-точно ЮИ-СЗ. 

Повечето прабългарски погребения са с глава на север, със или без отклонения.

Това, доколкото може да се схване от краткото описание, е някакво хокерно погребение (положен на една страна, сгънати в коленете крака - ако това се има предвид под "flexed position", свити в лактите ръце). Има такива в биритуалните некрополи. Но далеч не са някаква изключително прабългарска отличителна черта, срещат се на много места.

Повече от това сигурно може да каже Маготин. :)

p.s. Сега като се замисля и не мога да се сетя за някакъв "богат" гроб (относително казано) с хокер. Трябва да разровя или Маготин да каже. :) Но при всички положения намирисва работата. Както и да е.

Редактирано от sir
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, makebulgar said:

И какво общо имат арменците със степите?

За кавказки компонент става дума.

И, впрочем, да, арменци има навсякъде, та чак до Волжка България. Или това не ти е известно?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 часа, Пандора said:

Дори и унгарците идват от тази посока. Въобще всички варварски миграции към Балканите са в посока север-юг, изток-запад. Древните първи миграции - от Африка и Близкия Изток.

Африка? Това за кроманьонците ли се отнесе?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Thorn said:

Африка? Това за кроманьонците ли се отнесе?

Тази част от неолитната миграция с Y хаплогрупа Е например.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 29 минути, ДеДо Либен said:

Тази част от неолитната миграция с Y хаплогрупа Е например.

Благодаря

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Южняк said:

Тантин, мисля да сменя заглавието на темата в "Генетиката в помощ на Тантин". Както и да е, моля,свърши ми услуга. Анализирай или възпроизведи или отхвърли резултатите от  следната ф-3 статистика (formal test for admixture).  Ако можеш и да обясниш изводите си от нея, както го правиш досега, още по-добре. Ако го направиш удовлетворително, може и да се разберем. Предлагам ти да погледнеш сериозно на искането ми. Чакам. П. С. И си помисши какво виждат очите ти и защо.

20220917_161550.jpg

Виж сега приятелю:  Първото нещо: тоя графичен варант Джава или подобно не го обичам. Капризен е и лесн гърми тоест чупи се софтуера, дава бъгове.

Предпочитам другите версии за Ф3 и Ф4,  ти вече извади такава графика в предишния ти пост.

Второ:  тези обозначения като БГР-Ст  - това си е твое въведение, предполагам имаш предвид България - Стамболово.. Но нека все пак да сме малко по-строги и коректни.  Дефинирай го, обясни го,  дай тука да видим кои проби имаш предвид, изкарай ИД-тата им...

Дори и за руските Алани - дето си ги писал РУС-А  - мисля че са само 2 пробите в последното изследване на Райх..  Ти как ги вземаш, от коя база? От последната компилация на Райх,  или от най-най-последната на Лазаридис? Разбираш ме за какво ти говоря, другите едва ли ще вдянат. ( за по - ясно : V52 или SouthernArc ? )

Трето: Мога да се изкажа: ти сам виждаш: тука Z минава в отрицателните стойности , нещо за което аз ти намекнах в предния ми пост и ти добре си го схванал...  Свалям ти шапка че изкара пример с отрицателните  Z  .  Тоест.. да си дойдем на думата... Ако искаш да си говорим професионално - няма проблем, но първо - приеми че има и други разбиращи по тия проблеми.. Второ - аз не се мисля че разбирам повече от ген-фанката. Тя е с повече стаж, а аз напредвам бързо по темата.. Въпреки че съм започнал доста неотдавна.. (да не казвам повече от 2 години вече)...  За съжаление това е трудна тема..

Преди година ли беше или нещо се появи тука за кратко един друг интересен разбиращ : Стоян мисля че беше, мога да видя точно, но не е важно и той сподели доста за скриптовете, базите с данни и подобно.. Да не казвам силни думи, но благодарение на него аз днес мога да се изказвам с някаква увереност и понатрупан опит, щото тоя Стоян ни даде тука базови данни, и инструкции и оттам нататъка аз се порових и потрудих да науча още...

Вие със сигурност се знаете със Стоян..  - да, знаем се със Стоян. Тия тука базови данни, инструкции и оттам нататъка стоян ги получаваше от мен, като кореспонденцията между мен и него си стои в месинджъра ми във Фейсбук. След хиляди унизителни молби ги получаваше. От мен, бе от мен. И ти какво казваш, стоян ви "снабдявал" и сега вече си "снабден"? Дааааа, до-бре.

Да се върнем обаче на Стамболово и на другите данни:   Ако може да споделиш кои данни си ползвал за твоята Ф3 проверка. V52 или по-старите? Пробвал ли си да ги подредиш в линия - един след друг ?   Ако трябва да ги наредиш в линия,  като произход, как би ги наредил 1 - 2 - 3- 4 - 5 и подобно?

 

Да, знаем се със Стоян. Мога да ти постна тук съобщенията, в които ме молеше за напътствия, инструкции и обяснения за работата с инструментите за генетичен анализ. Отговарях му от време на време. Пишеше ми доста отчаяни и безнадеждни молби за помощ, в течение на години. Не искам разбира се да нарушавам приватността на съобщенията му до мен във ФБ. Но, ако го познаваш, можеш да го попиташ дали лъжа за това или ти казвам истината за молбите му за "инструкции" и унизителните благодарности, които ми пращаше, когато му обяснявах кое как работи. Питай го. Ако отрече, ще му постна съобщенията ни тук. Тя е дълга кореспонденция, поне две годинки. Да му видиш мазненето, метаните и безхаберността. После идваше тука да ви се пъчи, хахаха.

Редактирано от Южняк
за удоволствие.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето я предишната графика.. Само че от другата версия, не Джавата..

Гледаме Стамболово.. Аз вече поясних че при Ф3 статистиките - ниските стойности показват родството, близост. Високите стойности показват разтояние , отдалечаване или дрифт за по-модерно..

Естествено Стамболовци са близки и с българи и с гърци... Тракоманите веднага скачат и се радват - ето ги баш траките...

Е да- ама не...

Щото едва ли не и поляците по тая схема ще се окажат и те траки.. Сакън.. Поляците имат близости и с германци и с естонци и с финландци и с Балти.. И тогава няма как .. Обаче по-приемливо е да търсим близостта им през славянската компонента. Ако толкова искаме да проверим за тракийската компонента - сега имаме сумати тракийци, особено тези от Капитан Андреево.. може да си проверяваме на воля.  Особено тия от Капитан Андреево спрямо Стамболово.. Признавам си че досега не съм ги проверявал Стамболовците..Пиша само на база вашите данни за Ф3 статистиката, но вярвам че сте направили проверката коректно.. Като направя собсвена проверка може да пиша още.. 

 

image.png

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чакайте малко, че тука влязохме в небраното лозе...

Южняка ме подведе с тези Стамболовци, а аз без да знам за какво става дума на юнашко доверие и ето: това са славяните..

Е да , ама има една подробност: BGR_Stambolovo_IA ?

Са ли това проби от железния век  (Iron Age) или нещо друго?

Ако това са проби от железния век тоест отпреди 4000 години то тогава за каква близост с поляците да говорим ?

Редактирано от Южняк
вопиюща малограмотност.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Направих някаква проверка за Стамболовеца.. 

 

Да сложим край на загадката: I15844  F   BGR_Stambolovo_IA

Стамболовеца не е той, а е тя, тоест жена е..

Редактирано от Южняк
спам.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С такива данни не би било проблем да я изкараме Монголка или дори Австралийска аборигенка.. 

Редактирано от Южняк
спам от горе до долу, оставих един ред от учтивост,
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

- не са милион и половина, но пък и 830 хиляди са ни предостатъчно.. Можем ли да го сравняваме със стамболовката с някакви си само 50 000 снипа? 

Така че напълно съм съгласен че самоводенеца ни е невероятна находка за онова време.  Но пък дали ще излезе аварин или куманин или прабългарин - засега да не се напъваме прекалено. 

 

 

Редактирано от Южняк
спам.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, tantin said:

Е да , ама има една подробност: BGR_Stambolovo_IA ?

Са ли това проби от железния век  (Iron Age) или нещо друго?

Ако това са проби от железния век тоест отпреди 4000 години то тогава за каква близост с поляците да говорим ? 

Пак ще кажа че не знам кои са конкретните индивиди или група, за които Южнака тука дава данните, но това с Желязната Епоха променя премного.. Това на ново налива вода в мелницата на тракоманите, щото ще излезе че едва ли не поляците са директни наследници на палео-балканско население, тоест сродни с предполагаемите траки...  Виждате ли г-н Южняко ? Да не се окаже че и вие без много да искате и без да го осъзнавате наливате вода в мелницата на тракоманите.. 

За да не стават грешки и прибързани заключения, нека първо да се разберем и да видим кои са тия Стамболовци от железния век.. И после да коментираме още... 

Тараторийе , много знания , много претенции , много постове гледам си спретнал.В името на развитата от тебе хиперпрецизност и хиперпретенциозност си припомни кога свършва бронза и кога започва желязото , щото много на едро го караш с тия хилядолетия.

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология
Преди 3 часа, tantin said:

Така че напълно съм съгласен че самоводенеца ни е невероятна находка за онова време.  Но пък дали ще излезе аварин или куманин или прабългарин - засега да не се напъваме прекалено.  Софтуера дето ползвам го проектира в първата третина на едната аварска линия.. Все пак таджики и алани не са далечни от тая позиция.  Възможни са множество роднински връзки из централна Азия. 

 

След ти пълната излагация ти ми е противно да разменя дори половин дума с теб. Общо взето ти е за последен път. Сега тоя от самоводене куманин ли стана :)? Пич, поизградих си мнението за теб - пълно лапацало с логорея, което си доставя някакво перверзно удоволствие с тролене без да си има хабер за каквото пише.

 

Преди 6 часа, tantin said:

Е да , ама има една подробност: BGR_Stambolovo_IA ?

Са ли това проби от железния век  (Iron Age) или нещо друго?

Ако това са проби от железния век тоест отпреди 4000 години то тогава за каква близост с поляците да говорим ? 

 

Отпреди 4000 години? Това са малоумията на оная тракоманка дето се изсули от тук, според която тракийските образци са далеч от българите защото са "далеч от тракийската епоха", т.е. на 4000 години. Хубаво, ама директното радиокарбонно датиране на този показа 650-та г. пр. Х. Освен него, от желязната епоха има още бизо 20 тракийски образци; нямането свърши. Осве от желязната епоха, има и траки от античността, късната античност и дори византийци от епохата предхождаща непосредствено миграциите, от територията на българия. Има си траки от целия период 10-ти в пр. н.е. - 6-ти в. сл. н. е. от територията на Б-я. Ако добавим македонските образци бройката отива на 40 и повече. Ако добавим и тези от гърция и албания отива на над 200. Общата бройка желязна епоха и античност Балкани е вероятно над 400 и още търсим трака, който да покаже отношение към съвременните българи. Но пък се сблъскваме с изобилие от образци от епохата на ВПН, които показват тясно отношение със съвременните българи. Сега, дай да се разберем. 4000 г. преди сега *не е желязна епоха*, излъгали са те. Стамболово по директно радиовъуглеродно датиране показва 2650 години преди сега, което не е 4000 години преди сега по никаква бройна система. Пич, честно, луд ли си или просто тролиш настървено?

 

Преди 5 часа, tantin said:

Тоест по критериите за качество тая проба е на около 1/30,  това ще да рече имаме данни само за 3% от генетиката на тая Стамболовка..  С такива данни не би било проблем да я изкараме Монголка или дори Австралийска аборигенка.. 

Сигурен ли си че това са критериите за качество? Не, не са. Критериите за качество всъщност са 1.5% покритие, не 3%; според стандартите стамболово ги покрива *двойно*. Чии стандарти - на лабораториите в Харвард и Макс планк, които стандарти са формализирани и договорени, както и изложени писмено.

Ако това ти се вижда малко, ползвай тракът от диамандиево. Той показва абсолютно същия профил като стамболово и се групира тясно с него.. Ако и това ти се вижда малко, обедини двата генома и ги ползвай обединени.

Още нещо. Тука не се сравняват домати с пъпеши. Липсващите в стамболово позиции са отстранени и от останалите образци, така че се сравнява това, което го има, а не това, което го няма. Разбира се, обединяването на геномите на диамандиево със стамболово биха направили сравнението по-пълноценно. Но и сам по себе си стамболово покрива критериите на всички лаборатории по света за покритие. Извод - плувай.

Междувпрочем използвах стамболово защото е най-близо до съвременните българи от всички тракийски образци. Другите, особено тези от късната античност, са още по-далеч, значително, и тракийският компонент у съвр. българи става горе долу никакъв, копето е, уви, също напълно възможно.

Преди 6 часа, tantin said:

Ето я предишната графика.. Само че от другата версия, не Джавата..

Гледаме Стамболово.. Аз вече поясних че при Ф3 статистиките - ниските стойности показват родството, близост. Високите стойности показват разтояние , отдалечаване или дрифт за по-модерно..

Естествено Стамболовци са близки и с българи и с гърци... Тракоманите веднага скачат и се радват - ето ги баш траките...

Е да- ама не...

Щото едва ли не и поляците по тая схема ще се окажат и те траки.. Сакън.. Поляците имат близости и с германци и с естонци и с финландци и с Балти.. И тогава няма как .. Обаче по-приемливо е да търсим близостта им през славянската компонента. Ако толкова искаме да проверим за тракийската компонента - сега имаме сумати тракийци, особено тези от Капитан Андреево.. може да си проверяваме на воля.  Особено тия от Капитан Андреево спрямо Стамболово.. Признавам си че досега не съм ги проверявал Стамболовците..Пиша само на база вашите данни за Ф3 статистиката, но вярвам че сте направили проверката коректно.. Като направя собсвена проверка може да пиша още.. 

 

image.png

 

Преди 5 часа, tantin said:

Още допълнителна информация по Стамболовката: (описана е във файла на Дейвид Райх:  DataS1 )..

I15844I15844M2/Grave 1 in Mound 2Young adult; 18 yrs.bone (long bone)This studyAlpaslan, Songül; Nekhrizov, Georgi; Russeva, VictoriaContext: Archaeological - Period28501151100-700 BCEBGR_Stambolovo_IAStambolovo (Eastern Rhodopes)Bulgaria41.7825.641240K20.04219248173Fn/a (no relatives detected)n/a [female]n/a  (female)n/a  (female)H+16311......n/a (female)ds.half,ds.halfS15844.Y1.E1.L1,S15845.Y1.E1.L1PASS                      

18 годишно момиче, отпреди 1000 години преди новата ера, най-вероятно тракийка.

Относно качеството на секвенсирането: 

Coverage on autosomal targets:  0.042192  -  никак не е добро.

SNPs hit on autosomal targets:  48173   - от близо милион и половина снипове, за които се изследват древните проби , само 50 000 са дали прилични резултати..  Тоест по критериите за качество тая проба е на около 1/30,  това ще да рече имаме данни само за 3% от генетиката на тая Стамболовка..  С такива данни не би било проблем да я изкараме Монголка или дори Австралийска аборигенка.. 

 

Преди 6 часа, tantin said:

Ето я предишната графика.. Само че от другата версия, не Джавата..

Гледаме Стамболово.. Аз вече поясних че при Ф3 статистиките - ниските стойности показват родството, близост. Високите стойности показват разтояние , отдалечаване или дрифт за по-модерно..

 

"Джава"? хахаха,  ми, не. C++  и (малко) Phyton. Тука мога да кажа едно единствено нещо - вън.

Вън от темата и да не съм те видял повече тук и да не съм прочел да пишеш повече за генетични анализи. Всъщност пиши си, ама някъде другаде. Ти си лъжец и измамник, който си няма и най-слабото понятие за това какво всъщност пише. И изобщо не ми говори за ф-3 и какво показвали ниските стойности. Ама колко ниски - колкото от образците долу или някакви още по-ниски? Всъщност го обяснявай, но, примерно, на баба си,. Имам предвид в семейна среда, не в публична, като тук.

За ей това тук няма да дочакам, защото човекъут е сляп и не го вижда - веднага извръща глава. Стамболово може да бъде сменен с произволен тракийски образец. Още нещо - по данните които постна тоя не може да се разбере как е направена акстракцията и какво се сравнява, което е много, много, болезнено важно. Въпреки това таблицата на Тантин изглежда ОК, всъщност. Тантине, изгуби ми ужасно много време, което не можеш да ми върнеш. С пълен и отчайващ спам и всевъзможнии обструкции, с които подозирам си губил времето на стотици форумци тук. Нямам какво да ти кажа нито планирам да разменя и дума с теб. Не ми изглежда да разбираш изобщо това, което пишеш, освен че имаш ентусиазма да спориш и да губиш хорското време. Поне аз го намирам за напълно недопустимо, но, ти си знаеш, а и тези, които изобщо обръщат внимание на постингите ти, също. С генефан сте чудесна, безсрамна двойка, която тъче лъжи като някакъв паяк и създава алтернативна реалност, в която вкарва четящите. Gaslighting. На мен лично подобно поведение  ми е противно, да оставим настрана това, че е вредно за останалите. Но, разбира се, живеем в несъвършен свят. Бъди здрав.

П.С. Да, знаем се със Стоян. Мога да ти постна тук съобщенията, в които ме молеше за напътствия, инструкции и обяснения за работата с инструментите за генетичен анализ. Отговарях му от време на време. Пишеше ми доста отчаяни и безнадеждни молби за помощ, в течение на години. Не искам разбира се да нарушавам приватността на съобщенията му до мен във ФБ. Но, ако го познаваш, можеш да го попиташ дали лъжа за това или ти казвам истината за молбите му за "инструкции" и унизителните благодарности, които ми пращаше, всеки път, когато му обяснявах кое как работи. Питай го. Ако отрече, ще му постна съобщенията ни тук. Тя е дълга кореспонденция, поне две годинки. Да му видиш мазненето, метаните и безхаберността. После идваше тука да ви се пъчи, и да плюе по мен, а аз му гледах сеира и се чудех що за боклук е това нещо, хахаха. Такива работи. Но. Само напред. Сериозно, съвсем убедено си мисля, че толкова много лудаци и хахавелници на глава от населението като в БГ форумите трудно могат да се намерят къде да е другаде. Има нещо напълно сбъркано у нас....

20220917_161550.jpg

Редактирано от Южняк
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

П.С. Поради шизофренното му поведение на тоя Стоян (пише ми във ФБ отчаяни молби, пълни с ласкателства, да му помогна с инструкции, получава ги от мен, благодари ми, след което идва тук, гороломно ме ругае, ползва инструкциите, които е получил... от мен... мастурбира мощно и пръска телесни течности по всички тук във форума, представяйки се за някакъв великан, след което отново дотърчава при мен, с нова порция унизителни молби, да му обясня нещо, което не бил разбрал как се прави, след което пак дотърч1ава тук, с нови ругатни по мен) - стигнах до извода, че  е с истинска шизофрения и с времето ограничих комуникацията му с мен и в к-на с/ка го блокирах. Но, щом той ти е учителя и героя, аз нямам какво да кажа. Освен, нека. Нека е така, освен това откъде да ви знам дали не пишете от една и съща стая в психиатрията. А може и от едно легло. Стават и такива работи, има места, в които изборът на сексуални партньори е доста ограничен.  Не е моя работа. Бъди здрав, най-искрени пожелания, намали траките, увеличи разходките, намери си сексуален партньор, какъвто и както го предпочиташ, трак, прабългарин, авар, с кон, без кон, частично секвениран, тройно дестилиран, каквото си избереш, все ще си прав. И разбира се, пак си пиши, но не в тая тема. Последното, пожелателно.

Редактирано от Южняк
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Южняк, няколко пъти се опитаха да ти обяснят, че бъркаш хората. Не знам с какви тракомани си си имал работа, но категорично не са Тантин и Генефанката. Не че първият не е безумен трол, залял форума под вещата благосклонност на администрацията (в други години, за далеч по-малко, валяха банове), а втората не манипулира тънко в някои моменти, но тракомани със сигурност не са. Виж, ако търсиш защитници на каузата на монголи, чукчи, евенки и други такива, те са твоите хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Авитохол 165,такава каша е станало тука (Асвитохоле, абсолютно бъркаш за генефанката, защо сега и ти реши да ми губиш времето да ти доказвам, че водята я мокра.?)Погледни и ранните постинги, тя е папата на всички тракомани в Б-я - всичко беше траки и неолитчици при нея. Това, че напоследък е осъзнала, че тезата, която защитаваше десетина години, с която отрови българското интернет пространство,е опровергана, няма никакво значение. Тая десет години ломоти - точно в тоя форум за траки и неолитчици. Абе ковида ли ви повреди, харпа ли? Или е нещо трето? Ми погледни и профила на тая. Ти ако не помниш, аз помня. Ама то няма нужда да се помни, нали си има профил, може да се прочете - освен ако не го е трила, де да я знам, но едва ли е изтрила всичко. Знаеш ли, ми вие си заслужавате и тантина и генефанката. Повече какво става тук в тая тема не ми влиза в работата. Ако ще тантин да ни изкаря и човекоядци от пещерата шаманка, ами, ще има пълно право. Оттеглям си молбата към него да не се обажда повече в темата. Като безсмислена. Довиждане и на теб.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...