Отиди на
Форум "Наука"

Славянски произход на древните българи

Recommended Posts

• Потребител
Преди 47 минути, Петър_Пейчев said:

Аз ви разбирам правилно, но нашето мнение не е правилно. Аз не отричам, че генетиката е наука, напротив, ако искам да знам как ще са оцветени децата на европеец и африканка със сигурност ще заложа на генетиката, а не на историята, но няма как генетиката да ми каже дали бащата на мулатчето е бил българин или италианец. Какво ще ни каже генетиката за историята на дадено племе, в което са открити гени друго, живеещо на 1000 км, не, че има гени на народи и племена, така, например? Ще ни каже, че при това племе са дошли търговци от другото, които опрашили жените, по разпространения обичай в много племена, защото са го направили срещу пари, защото не са били търговци, а боен отряд грабещ надалеч, защото не са били боен отряд, а заловени роби, заместили оределите в боя местни мъже? На вас какво сигурно нещо ви каза генетиката?

Лингвистиката също  е наука, тя ни казва, че каруца и цървул са латински думи, защото ги има написани от време оно и ни обяснява как са се изменяли във времето и в различните езици. Малко хоря знаят, че португалския и английския са били почти еднакви до 9-10 век, когато португалците приемат граматика с правила и техният език спира да се развива, а английския продължава още няколко века и сега са съвършено различни езици, но с около 20-25% еднакви думи, произнасяни по различен начин. Лингвистиката обаче не може да ни каже и две свързани приказки за произхода на нещо неписано и затова едни, четейки дума записана в 13 век обясняват как тя е моравизъм, а други българизъм, могат да си спорят до утре, могат и жребий да хвърлят все едно, не могат да кажат нищо дори с приблизителна сигурност.

Археологията е част от историята, тя дава по-точни отговори от писмените източници, които трябва да са четат крайно внимателно, ако са написани на гръцки - да им се вярва само в краен случай, а сръбските и руски извори следва да се приравняват на генетиката и линглистиката - в кошчето.

От това което сте написал, следва че ме разбирате абсолютно неправилно.

• Мнения 200
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...