Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Добре че има и нормални хора, за които живота, семейството, децата са по-важни от това всичко да бъде жертвано в името на една  неясна и непонятна кауза. 

Жалко, че не си от тях. Колкото и глупости да изпишеш фактите са неоспорими. РФ нападна Украйна. От три направления. Със 70% от сухопътната си армия. Въпреки всички предупреждения от половината свят. Въпреки опитите и совалките на лидери, като Макрон. Въпреки признанието на Украйна за различни етноси в състава на държавата, включая руски и български.

Света и Украйна дефакто се примириха с анексията на Крим и поредната руска язва в Донбас, след Осетия и Преднестровието. Въпреки това РФ създаде поредната война. В Европа. 

Най-дразнещото е че ако загубят(малко вероятно, но възможно), ще си измият ръцете с Путин и ще са бели и пушисти. Всичките 140 милона дето сега(повече, или по-малко) подкрепят войната и се къпят на собственото си “величие” и как мачкат тъпите хохли и показват среден на “Запада”. 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 19 минути, tantin said:

Не е преувеличено. От Зеленски и компанията му зависеше да не започва никаква война и да няма никакви жертви.
Тези празни заявления за членството във великото НАТО, впоследствие те сами се оттеглиха от тези си искания.  Вместо до крещят за смърт на москалите можеха да са по-конструктивни за приятелство с всички съседи.  И така нататъка.   Тези последните лозунги - за борба и смърт до последния човек бяха чути и разбрани, но не всеки украинец е дотолкоква фанатизиран.  Добре че има и нормални хора, за които живота, семейството, децата са по-важни от това всичко да бъде жертвано в името на една  неясна и непонятна кауза. 

Но Руската империя не иска приятелство, тя иска подчинение. Иска периферни територии, в които тя определя правилата чрез поставени от нея губернатори. За нас също е решила да сме в зоната на здрача. 

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, Кухулин said:

Обясни защо Зеленски няма интерес.

Може ли аз?

За да предположим, че Зеленски би одобрил “създаването” на жертви са нужни две допускания:

1. Че е достатъчно уродлив, за да одобри/инспирира такова подреждане.

2. Че е достатъчно тъп, за да не прецени огромният риск, че ако го хванат, ще умножи по нула мъжеството, което до тук показва украинската армия и опълчение, печелейки подкрепата на целият свят, че последните дни и на Китай.

Та можеш ли да обясниш защо мислиш че горните две точки са налични? Аз мисля, че не са на база на личността на Зеленски, още от преди да стане президент (фен съм на екипа му и на “вълците”)

 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, tantin said:

От Зеленски и компанията му зависеше да не започва никаква война и да няма никакви жертви.

Тантине, твоите любимци от Русия започнаха войната, а не украинците. И същите
тези твои любимци са убийците на хората от Буча, а не украинците.

Ти в момента страдаш от когнитивен дисонанс: на страната на убийците си ... но
не ти харесва и не можещ да приемеш, че те са убийци.

Отстрани погледнато, обаче, няма никаква неяснота: ти подкрепяш убийците.
Там се намираш и на твоята съвест ще лежи тази подкрепа. :nono:

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Amazonski said:

Всичките 140 милона дето сега(повече, или по-малко) подкрепят войната и се къпят на собственото си “величие” и как мачкат тъпите хохли и показват среден на “Запада”. 

Това е точно така. Руският народ носи колективна вина за тази война.

Ако след войната ги питаш, те сигурно ще отговорят, че били репресирани от Путин и че
той ги е излъгал. Но истината е, че те подкрепят имперското разширение на Русия със
сърцето си.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Тантине, твоите любимци от Русия започнаха войната, не украинците. И същите
тези твои любимци са убийците на хората от Буча, а не украинците.

Ти в момента страдаш от когнитивен дисонанс: на страната на убийците си ... но
не ти харесва, че те са убийци.

Отстрани погледнато, обаче, няма никаква неяснота: ти си на страната на убийците.
Там се намираш и на твоята съвест ще лежи тази подкрепа. :nono:

Лъжеш се,  аз в тоя конфликт нямам любимци. Любимец ми е Зеленски, но като артист на сцената, не като командващ армията. Руските войничета не са отишли доброволци да убиват. Може и да има една шепа ентусиасти, но те са изключение.   Повече ме смущава Арестович дето казва  - дайте ни по-мощни оръжия и гледайте каква веселба ще настъпи. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, tantin said:

Лъжеш се,  аз в тоя конфликт нямам любимци.

Самозалъгваш се. Толкова очевидно си на страната на убийците, че говориш пълни
глупости ... като например как Зеленски бил започнал войната, видите ли, докато
кремълският сатрап ни лук ял, ни лук мирисал.

Аз най-вече на тези наглости реагирам.

  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На официалният сайт на руската държавна информационна агенция РИА се появи статия, която хвърля някаква светлина какво се разбира под "денацификация":

https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html

(сайтът е блокиран в ЕС, може да се достъпва само с руско прокси или VPN)

 

Тимофей Сергейцев

Денацификация необходима, когда значительная часть народа — вероятнее всего, его большинство — освоено и втянуто нацистским режимом в свою политику. То есть тогда, когда не работает гипотеза "народ хороший — власть плохая". Признание этого факта — основа политики денацификации.

Денацификация — это комплекс мероприятий по отношению к нацифицированной массе населения, которая технически не может быть подвергнута прямому наказанию в качестве военных преступников.

Помимо верхушки, виновна и значительная часть народной массы, которая является пассивными нацистами, пособниками нацизма. Они поддерживали нацистскую власть и потакали ей. Справедливое наказание этой части населения возможно только как несение неизбежных тягот справедливой войны против нацистской системы.

Бандеровская верхушка должна быть ликвидирована, ее перевоспитание невозможно. Социальное "болото", активно и пассивно ее поддержавшее действием и бездействием, должно пережить тяготы войны и усвоить пережитый опыт как исторический урок и искупление своей вины.

Дальнейшая денацификация этой массы населения состоит в перевоспитании, которое достигается идеологическими репрессиями (подавлением) нацистских установок и жесткой цензурой: не только в политической сфере, но обязательно также в сфере культуры и образования.

Денацификация может быть проведена только победителем, что предполагает (1) его безусловный контроль над процессом денацификации и (2) власть, обеспечивающую такой контроль.
Денацифицируемая страна не может быть суверенна. Идеология денацификатора не может оспариваться виновной стороной, подвергаемой денацификации.

Сроки денацификации никак не могут быть менее одного поколения, которое должно родиться, вырасти и достигнуть зрелости в условиях денацификации.

Название "Украина", по-видимому, не может быть сохранено в качестве титула никакого полностью денацифицированного государственного образования на освобожденной от нацистского режима территории.

Политическая устремленность вновь созданных на свободном от нацизма пространстве народных республик не может быть нейтральной — искупление вины перед Россией может реализоваться только в опоре на Россию.

Эти государственности в тесном взаимодействии с российским ведомством по денацификации Украины (вновь созданным или переделанным, скажем, из Россотрудничества), будут исходить из принятия под российским контролем республиканской нормативной базы (законодательства) по денацификации, определения границ и рамок прямого применения российского права и российской юрисдикции на освобожденной территории в сфере денацификации, создания трибунала по преступлениям против человечности на бывшей Украине (создание постоянно действующих органов денацификации на период 25 лет).

Денацификация неизбежно будет являться и деукраинизацией — отказом от начатого еще советской властью масштабного искусственного раздувания этнического компонента самоидентификации населения территорий исторических Малороссии и Новороссии. Украина, как показала история, невозможна в качестве национального государства.

денацификация Украины — это и ее неизбежная деевропеизация.

Невозможно предвидеть заранее, на каких именно территориях такая масса населения составит критически необходимое большинство. "Католическая провинция" (Западная Украина в составе пяти областей) вряд ли войдет в состав пророссийских территорий. Линия отчуждения, однако, будет найдена опытным путем. За ней сохранится враждебная России, но принудительно нейтральная и демилитаризованная Украина с запрещенным по формальным признакам нацизмом. Туда уедут ненавистники России. Гарантией сохранения этой остаточной Украины в нейтральном состоянии должна быть угроза немедленного продолжения военной операции при несоблюдении перечисленных требований. Возможно, для этого потребуется постоянное российское военное присутствие на ее территории. От линии отчуждения и до российской границы будет располагаться территория потенциальной интеграции в русскую цивилизацию.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Тъжен 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Самозалъгваш се. Толкова очевидно си на страната на убийците, че говориш пълни
глупости ... като например как Зеленски бил започнал войната, видите ли, докато
кремълският сатрап ни лук ял, ни лук мирисал.

Аз най-вече на тези наглости реагирам.

Не си глупав човек. Погледни данните и сам прецени: По времето на Зеленски - увеличи ли се армията на фронта Донецк-Луганск? Увеличиха ли се обстрелите?
Вкара ли се всякакво ново въоръжение от САЩ? Имаше ли всякакви американски съветници по цялата територия на Украйна ( дори и сега ги има, но тайно.  Преди бяха там явно на мисии и учения)..
Имаше ли сили на САЩ в непосредствена близост до руските териториални води?  Има ли био-лаборатории на САЩ в Украйна?  Опита ли се Зеленски да приложи на практика съществуващото споразумение от Минск, илио братно - денонсира го и се отрече от него по формулата че ще се бори за всяка педя земя?   Ако Украйна си спазваше договора от Минск то нямаше да се стигне до тази война.. Но понеже Минск се превърна в ненужно парче хартия ( тоалетна), то ти сам си отговори дали това е нова война или е същата, започната през 2014 г. 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Amazonski said:

Може ли аз?

За да предположим, че Зеленски би одобрил “създаването” на жертви са нужни две допускания:

1. Че е достатъчно уродлив, за да одобри/инспирира такова подреждане.

2. Че е достатъчно тъп, за да не прецени огромният риск, че ако го хванат, ще умножи по нула мъжеството, което до тук показва украинската армия и опълчение, печелейки подкрепата на целият свят, че последните дни и на Китай.

Та можеш ли да обясниш защо мислиш че горните две точки са налични? Аз мисля, че не са на база на личността на Зеленски, още от преди да стане президент (фен съм на екипа му и на “вълците”)

 

Не е съвсем ясно - може би става въпрос за Буча? Дали е фейк? Ако имаш предвид това, то:

1. Нормално уродлив, нищо особено. Води се война с огромни залози и ползата движи всичко. 

2. Нормално тъп. Не знам какво означава "да го хванат", но и да го хванат, западните партньори ще го покрият.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди 75 години - на 13 март 1940 г., завършва Зимната война. Тя е известна също като Съветско-финската или просто Финската война.

СССР напада скандинавския си съсед на 30 ноември 1939 г. Малцина са тези, които вярват, че финландците могат да окажат съпротива. Жителите на малката страна обаче показват нечувана храброст и се опълчват на Сталин.

След няколкомесечни кървави битки Хелзинки и Москва подписват мирен договор. Финландия губи части от Карелия и Лапландия, както и от Колския полуостров. Тя обаче успява да запази своята независимост. Нещо, което не смогват да сторят Литва, Латвия и Естония.

Границата се измества и няколко финландски града стават съветски, а днес - руски. Разбира се, след 75 години в тях вече трудно може да бъде намерено нещо финландско, пише руският сайт "Четвьортая власт" ("Четвърта власт").

https://www.clubz.bg/16387-dva_svqta_snimki

На този край вече му викат Мордор, като на измислената област от Средната земя, описан в романите на Джон Толкин. А пък който местен жител е попаднал в разположения от финландската страна на границата Киркенес, си мисли, че е отишъл в Рая.

Състоянието на финландските градове, завоювани от Русия през 1939-1940 г., предизвиква само недоумение, отбелязва в заключение "Четвьортая власт". Всеки се пита от какво са били "освободени" коренните жители. И защо разликата между Русия и Финландия е толкова голяма. Пак ли климатът е виновен?

 

kir-003.jpg

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Адам Делимханов води политзанятие :D 

 

Може да се направи сравнение например с Харков, за радост на дедо Либен, сканер и другите форумни хубавци :)

https://t.me/voenkorKotenok/34068 18+

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Кухулин said:

Не е съвсем ясно - може би става въпрос за Буча? Дали е фейк?

Пълна заблуда е да се мисли, че зверствата в Буча са фейк или пък дело на украинците.

Зверствата са си чисто руски ... и освен че показват жестокостта на отделни индивиди, те са
и поредното доказателство за липсата на подготовка от страна на руснаците за инвазията.

По време на война винаги е възможно да се стигне до подобни ексцесии. Въпросът е защо
нямаше такива в Ирак през 2003г, а ги има сега в Украйна?

Американците са професионалисти и са инструктирани какво да правят и какво не спрямо
цивилните. Освен това имат фунционални военни трибунали, на които дават реални присъди
за подобни зверства.

А некадърните руснаци за пореден път показват какви са аматьори и колко са зле ... и за
пореден път с трагични последствия. Извършителите очевидно не са били инструктирани
как да се държат с цивилни и очевидно в руската армия няма длъжностни лица, отговорни
да няма издевателства върху цивилни.

Това е елементарно да се види - освен от предубедените русофили, които не искат да го видят
и обвиняват Украйна за за войната (за да им чиста съвестта).

Руската армия тръгнала като на сватба ... пък ще завладява Украйна. Нещастници.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, gmladenov said:

Руската армия тръгнала като на сватба ... пък ще завладява Украйна. Нещастници.

Е, не знам. Горе в клипа на 4:03 Делимханов разправя, че нямало да спрат с Украйна. Щели да гонят трансджендърите и нататък :D 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кухулин said:

Е, не знам. Горе в клипа на 4:03 Делимханов разправя, че нямало да спрат с Украйна. Щели да гонят трансджендърите и нататък :D 

Ами да се пробват. Некадърността няма граници. 🤣

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, gmladenov said:

Ами да се пробват. Некадърността няма граници. 🤣

Рицари и кръстоносни походи винаги е имало. Но с времето и рицарите се изменили, и кръстоносните им походи също. Трансджендърите и те си организират подобни мероприятия, под флага на дъгата..  И тези рицари от Украйна и Русия ще ги видим докъде ще се докарат. 

Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, tantin said:

И тези рицари от Украйна ще ги видим докъде ще се докарат. 

Рицарите от Украйна не ходят да нападат други страни. Подобни тъпотии правят само
надценилите себе си руски имперчици, които още се мислят за велика сила ... въпреки че
са големи колкото Мексико. Видялата жабата, че подковават коня - и тя вдигнала крак.

Като поживеят малко в изолация, и те друга песен ще запеят. Или пък ще си гният,
наслаждавайкие се на образа в огледалото.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Рицарите от Украйна не ходят да нападат други страни. Подобни тъпотии правят само
надценилите себе си руски имперчици, които още се мислят за велика сила ... въпреки че
са големи колкото Мексико. Видялата жабата, че подковават коня - и тя вдигнала крак.

Като поживеят малко в изолация, и те друга песен ще запеят. Или пък ще си гният,
наслаждавайкие се на образа в огледалото.

Мисля си че ще е второто. Достъпът им до независими и обективни медии клони към критичния минимум, а войната за умовете на хората се води на медийното поле. Там властва не качествената продукция, а количеството fake news.

Почти същата ситуация вероятно както и в срм. Консолидацията на обществото им зависи от това да не им бъде откраднат идентитета и мисията на народ избран от съдбата да разпределя порции те в световната политика. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Посещението на Зеленски в Буча... 

Постановката явно ще падне, ще се сгромоляса..

Защо не пуснаха чуждестранните кореспонденти в Буча?  Ами че Буча изглежда е основно руско-говорящ квартал на Киев. Местната администрация на града знае украински, но възрастните хора са си чисти руснаци - руско-говорящи.

По време на визитата на Зеленски се чува само руска реч. Местните от Буча изобщо не благоволят да му говорят на украински.  Никаква злоба, никаква мъст. Добронамерени , добродушни хорица от Буча.. Дори една жена му казва : Помогите возстановить города. Люди здесь златние.

Никой не говори за зверства и геноцид,  хората там са добри и усмихнати.  Как въобще им е хрумнало да правят тая постановка на  такова руско-езично място. По всичко личи че големите разрушения са резултат от артилерийски обстрел и боевете там на място.   Зеленски има много измъчен вид на срещата,  като че ли Зеленски е по-изстрадал от самите граждани на Буча..  И има за какво да се измъчва и за какво да страда Зеленски..   Остава да видим дали гражданите на Буча ще кажат истината, или ще изкарат някакви платени клакьори които да говорят наместо самите жители..   Това видео само по себе си ни казва повече от цялата западна пропаганда и истерия. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Целия този езиков цирк:  украинските телевизии са основно на украински..   Почти няма телевизия дето да излъчва само и единствено на руски. Явно полско-украинския вече си е извоювал статус на официален език.   А на много места хората са си руско-говорящи.. Въпреки болшинството на руско-езичните - вижда се че официалния украински не дава място на чисто руско-езичните телевизии в Украйна.   За момента не съм видял такава телевизия, освен такива дето превеждат в реално време от украински на руски.

Президента Зеленски както вече много пъти го коментирам е руско-езичен,  украинския му е много труден, срича горкия и се мъчи пред камерите.  Хората го разбират и се опитват да му помагат,  говорят му на руски, но той въпреки това се напъва да им отговаря на украински ( при условие че не го може)..  Това е излагация.   Щото Зеленски е перфектен като артист на руски, владее руския до такова съвършенство че нямам думи.. А виж с украинския си го срича като ученик от 2-3 клас.  Запъва на много думи и така ще е... 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разговор с Константин Боровой.  Защо не трябва всички руснаци да се приравняват към фашистите. Много мъдри думи на мъдър човек.  Разговора е много труден за водещите.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, БатеВаньо said:

войната за умовете на хората се води на медийното поле.

Не е вярно. Медиите са виртуален свят,който не влияе на реалният. А и в Русия със сигурност руснаците могат да четат,слушат и гледат чужди медии като радио "Свобода",например.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

След близо месец от началото на руската агресивна война срещу Украйна идва моментът за някои въпроси:

Колко са руските жертви (498?) от началото на войната и защо не се изнасят редовно ?

Беше ли завзет Киев Харков или Одеса, а бандеровците и наркоманите бяха ли елиминирани ?

Украинската армия предаде ли се на окупаторите ?

Русия спря ли газа за Европа и Европа плаща ли и в рубли ?

Преди или след войната руската икономика беше по-добре ? Преди или след войната имаше повече санкции ?

Преди или след войната Финландия, Швеция и Грузия бяха по-близко или по-далеч от НАТО ?

"Всичко върви по план" ... В.Путин. (Ако планът е провал - да, определено всичко върви натам)

 

 

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...