Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител

Образи от сателитите на фирмата Максар (Maxar Technologies), показват, че труповете
по улиците на Буча са там от седмици.

Това опровергава твърденията на добрите руснаци (и техните чинни поддръжници), че
телата са инсценировка.

bucha.png.03f587e57bfe143f393015cf350e9348.png

Източници (на английски): Яху, Ню Йорк Таймс.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 40 минути, gmladenov said:

Образи от сателитите на фирмата Максар (Maxar Technologies), показват, че труповете
по улиците на Буча са там от седмици.

Това опровергава твърденията на добрите руснаци (и техните чинни поддръжници), че
телата са инсценировка.

bucha.png.03f587e57bfe143f393015cf350e9348.png

Източници (на английски): Яху, Ню Йорк Таймс.

Младенов не се хващай толкоз лесно на въдицата им. Не виждаш ли че това е постановка на белите каски?

Същите могат да ти докарат и снимки от космоса, и от Венера и от Нептун. Стига да има кой да им вярва , а такива все ще се намерят.

Всичките тези високотехнологични компании, включ. Гугъл, ФБ , Туитър са в кюпа.  Илон Мъск макар и неявно, но и той е с тях. Ако ти се занимава, провери ги тези Maxtar, кой е собственика и коя партия е субсидирал на последните избори.. На мен вече дори не са ми интересни. Всичко е много плоско там.  И Холивуд е в кюпа..  Работят всички в синхрон 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, tantin said:

Младенов не се хващай толкоз лесно на въдицата им. Не виждаш ли че това е постановка на белите каски?

Същите могат да ти докарат и снимки от космоса, и от Венера и от Нептун. Стига да има кой да им вярва , а такива все ще се намерят.

Всичките тези високотехнологични компании, включ. Гугъл, ФБ , Туитър са в кюпа.  Илон Мъск макар и неявно, но и той е с тях. Ако ти се занимава, провери ги тези Maxtar, кой е собственика и коя партия е субсидирал на последните избори.. На мен вече дори не са ми интересни. Всичко е много плоско там.  И Холивуд е в кюпа..  Работят всички в синхрон 

Тантине, досега на шега на майтап, я карахме някак. Но почваш сериозно да ме тревожиш...

Значи, на целият този материал, показван за Буча, всичките тези доказателства от най-различни източници, ти не се хващаш да вярваш, а автоматично го отричаш - щом е намесен някой от Запада, значи било фейк и постановка...

Докато на руските твърдения, ти вярваш безусловно, въпречи че са само твърдения, без абсолютно никакви доказателства? От източик, който се доказа като злонамерен и манипулиращ? Дали е достатъчно само устно да се отрече някакъв материал, за да стане той фалшив? Проявяваш двоен аршин към различните страни...

Защо? Аз лично виждам тук залитане към абсолютна и необоснована с нищо конспирология, вероятно дори неосъзнавана от тебе чутовна пристрастност... Почваш всичко да оправдаваш със Световната конспирация...

Човече, това състояние не е хич с добри перспективи, вземи се в ръце докато е време, моля те...

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всичко е възможно - сигурно има убити в кръстосания огън, както и някои екзекутирани. Мисълта ми е че е възможно да са били добавени още, за увеличаване мащаба на трагедията и тежестта на обвиненията. Едните факти, не изключват и другите варианти.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Кухулин said:

Има много начини Зеленски да намали цивилните жертви, но не е ясно какъв е интересът му в това. Повече жертви = повече западна подкрепа, повече пари, повече оръжия. А пък за интереса на западните му партньори да не говорим.

Има много причини да плещиш глупости и като гледам не спираш.

Преди 10 часа, Кухулин said:

Обясни защо Зеленски няма интерес.

Е налли си експерт почвай да разсъждаваш.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, kirasirrav said:

Всичко е възможно - сигурно има убити в кръстосания огън, както и някои екзекутирани. Мисълта ми е че е възможно да са били добавени още, за увеличаване мащаба на трагедията и тежестта на обвиненията. Едните факти, не изключват и другите варианти.

Без безпристрасно разследване няма да се разбере какво е станало.

Но на русофобите не е им трябва това разследване, те знаят истината без да се интересуват от фактите… :)

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мен повече ме интригува, какво правят хората по улицата, която е фронтова линия и дори са карали колело и само на една улица има проблем? Някаква манифестация срещу руснаците ли е имало?

Или е имало трупове навсякъде, но руснаците са почистили останалите, но тази улица са пропуснали или само на тази е имало проблем. Тъй-като се изтеглиха имаха възможност да си почистят окъканата работа. Но защо са почистени всички жертви на войници и лежат само цивилните?

Не се връзват никак нещата.

За сега страна не мога да взема, понеже не съм чел изказване на очевидец на убийствата и не съм блажено вярващ. Само едни могат да извършат такива зверства, но няма да ги коментирам не заслужено, след като няма данни, кой е бил.

Имах възможност да разговарям с украинци дошли сега (с руски произход). Нещата не ги описват, такива каквито изглеждат, но са ужасни, това поне е така както си изглежда.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, kirasirrav said:

Всичко е възможно - сигурно има убити в кръстосания огън, както и някои екзекутирани. Мисълта ми е че е възможно да са били добавени още, за увеличаване мащаба на трагедията и тежестта на обвиненията. Едните факти, не изключват и другите варианти.

Добавени още? Още 270 трупа в масовия гроб на църквата, изкопан още на 10-ти март? Кръстосан огън по мазетата и улици, където хора с вързани ръце са убивани с куршуми в тила? Съвсем не пресни трупове по улицата и в гроба?

Любопитно ми е, как не се появи един свидетел да твърди за украинска постановка, а само свидетели потвърждаващи руските действия...

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, tantin said:

По времето на Зеленски - увеличи ли се армията на фронта Донецк-Луганск? Увеличиха ли се обстрелите?

Ами не, например от обстрели в 2021 са убити 8 души. Точно сега за това обвиняват Зеленски,че прие по-голям военен бюджет и не го изпълни въобще,нищо не направи и когато му говореха,че Русия ще нападне. Ако беше направил руснаците нямаше да стигнат Киев,а той се сети чак когато войната почна,даже мобилизация не обяви. Като не си наясно що говориш? Или умишлено ни лъжеш?

Преди 9 часа, tantin said:

Вкара ли се всякакво ново въоръжение от САЩ? Имаше ли всякакви американски съветници по цялата територия на Украйна ( дори и сега ги има, но тайно.  Преди бяха там явно на мисии и учения)..

Ами не,не се вкара,аз нещо не виждам нещо американско преди войната. Единствено Джавелините но те бяха подарък и ако Зеленски го беше отказал щяха да му откъснат главата. Чак сега вече виждаме някакви ПЗРК и ПТУР, но това отбранително оръжие и не виждам нещо повече, на Украйна и трябват самолети,танкове и тем подобни не РПГ. Та не ми разказвай приказките от шипковия храст. Като видя украйнски F-16 или Абрамс ще повярвам.

Преди 9 часа, tantin said:

Имаше ли сили на САЩ в непосредствена близост до руските териториални води?

И ? Имаше ли? Къде ? Нали си умник я да те видим,къде са?

Преди 9 часа, tantin said:

Има ли био-лаборатории на САЩ в Украйна?

Има ли? Къде са? Показвай.

Преди 9 часа, tantin said:

 Опита ли се Зеленски да приложи на практика съществуващото споразумение от Минск, илио братно - денонсира го и се отрече от него по формулата че ще се бори за всяка педя земя?

Ами опита за твое съжаление, но господарите ти,... пардон Русия има много специдичен поглед към споразуменията и иска да се приеме тяхното тълкуване.

Преди 9 часа, tantin said:

Ако Украйна си спазваше договора от Минск то нямаше да се стигне до тази война.. Но понеже Минск се превърна в ненужно парче хартия ( тоалетна), то ти сам си отговори дали това е нова война или е същата, започната през 2014 г. 

Да бе, нямаше. Поне го чети Путин преди да плещиш глупости, него не го интересува Донбас той иска цяла Украйна.

 

  • ХаХа 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, scaner said:

Добавени още? Още 270 трупа в масовия гроб на църквата, изкопан още на 10-ти март? Кръстосан огън по мазетата и улици, където хора с вързани ръце са убивани с куршуми в тила? Съвсем не пресни трупове по улицата и в гроба?

Любопитно ми е, как не се появи един свидетел да твърди за украинска постановка, а само свидетели потвърждаващи руските действия...

Защото гледаш и слушаш само украинска-прозападна пропаганда.

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Защото гледаш и слушаш само украинска-прозападна пропаганда.

И ти ли гадаеш само на боб и кафе? Тъжно...

И Соловьов съм си сложил на телеграм каналите, и Скабеева, и Игор Гиркин (най-смисленият про-руски коментатор), следя ги, но напоследък там е пълна клоунада :D

Не ме подценявай.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, scaner said:

...Добавени още? ...

Да поясня - коментирах нещата със сателитните снимки, както и някои други снимки и видеа от улиците, за които не е напълно ясно. Че има много цивилни жертви, няма съмнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/110117094186197/posts/482960373568532/

Чехите пращат т-72 бмп-1 на Украйна. Българското правителство спи зимен сън страхувайки се от една Империя в разпад . Огромна грешка   

https://www.facebook.com/groups/3023528687863009/permalink/3188335218049021/

Бронирани автомобили от Австралия ,ще дойдат скоро. 

https://www.facebook.com/groups/prayer.together/permalink/5209139515833017/

Азов продължава да се държи в Мариопул

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, kirasirrav said:

Да поясня - коментирах нещата със сателитните снимки, както и някои други снимки и видеа от улиците, за които не е напълно ясно. Че има много цивилни жертви, няма съмнение.

Масовия гроб в двора на църквата също е потвърден със сателитни снимки.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, bulgaroid said:

Като видя украйнски F-16

САЩ и Западът може би не искат да дадат изтребители,защото се опасяват че с тях Украйна може да порази цели вътре в Русия,което да предизвика Путин да бомбардира цели в някоя натовска страна,като Полша или България.

Някой има ли надеждна информация кой е Зеленски? В смисъл той към кои е? Към "либералите" или към консерваторите? Това е много важно да се знае и причината Орбан да не долюбва Зеленски е може би именно тази,че го подозира във връзки със западните "либерали" и глобалисти.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Кухулин said:

Е, не знам. Горе в клипа на 4:03 Делимханов разправя, че нямало да спрат с Украйна. Щели да гонят трансджендърите и нататък :D 

Готвиш ли се?

Преди 6 часа, tantin said:

Защо не пуснаха чуждестранните кореспонденти в Буча? 

Ти сериозно ли,или се шегуваш?:ag:

Представители мировых СМИ ознакомились с доказательствами военных преступлений россиян.

https://t.me/c/1714107189/3315

Преди 6 часа, tantin said:

По време на визитата на Зеленски се чува само руска реч. Местните от Буча изобщо не благоволят да му говорят на украински.  Никаква злоба, никаква мъст. Добронамерени , добродушни хорица от Буча.. Дори една жена му казва : Помогите возстановить города. Люди здесь златние.

Ти какво искаш, да тичат с ножове в зъбите ? Само да питам а защо тогава руснаците ги разстрелваха? Имаш ли обяснение?

Преди 6 часа, tantin said:

Никой не говори за зверства и геноцид,  хората там са добри и усмихнати.  Как въобще им е хрумнало да правят тая постановка на  такова руско-езично място. По всичко личи че големите разрушения са резултат от артилерийски обстрел и боевете там на място.   Зеленски има много измъчен вид на срещата,  като че ли Зеленски е по-изстрадал от самите граждани на Буча..  И има за какво да се измъчва и за какво да страда Зеленски..   Остава да видим дали гражданите на Буча ще кажат истината, или ще изкарат някакви платени клакьори които да говорят наместо самите жители..   Това видео само по себе си ни казва повече от цялата западна пропаганда и истерия. 

Ама верно ли, демек украйнците са ги избили и сега обвиняват милите освободители? Само дето е пълно със снимки от сателити на който даже се знае кога точно са ги избили хората. Няма да мине номера.

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, Orbit said:

Без безпристрасно разследване няма да се разбере какво е станало.

Но на русофобите не е им трябва това разследване, те знаят истината без да се интересуват от фактите… :)

Разследването отдавна тече, само вие нне го забелязвате,що така?

 

Преди 39 минути, miroki said:

Мен повече ме интригува, какво правят хората по улицата, която е фронтова линия и дори са карали колело и само на една улица има проблем? Някаква манифестация срещу руснаците ли е имало?

Не гледаш ли снимките? Един е ходил за картофи,храна са търсили или нещо друго ,какво да правят да гладуват цял месец в мазето,без вода и ток ли?

 

Преди 43 минути, miroki said:

Или е имало трупове навсякъде, но руснаците са почистили останалите, но тази улица са пропуснали или само на тази е имало проблем. Тъй-като се изтеглиха имаха възможност да си почистят окъканата работа. Но защо са почистени всички жертви на войници и лежат само цивилните?

Навсякъде са, а защо не са ги погребали не мога да разбера? Миризмата е ужасна, почват болестите, и от чисто човешка гледна точка? Труповете са доста разложени на някой са им изтекли очите чак, но никой не си е мръднал пръста.

  • ХаХа 2
  • Тъжен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Анализът е препубликуван от "Дойче веле".

 

Коя е тази държава (бензиностанция с ракети) с ядрено оръжие, с видимо налудничав лидер сатрап, с всемогъщи тайни служби и с многочислена армия, чието население няма достъп до западни стоки и консумира само пропагандните държавни медии? Доскоро на този въпрос имаше само един отговор: Северна Корея. Сега отговорите вече са два. А приликите между двете държави са поне девет.

 

Комунизъм и терор

 

https://m.dnevnik.bg/sviat/voinata_v_ukraina/2022/04/05/4332421_rusiia_i_severna_koreia_-_devet_priliki_i_edna_razlika/

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, scaner said:

Эти государственности в тесном взаимодействии с российским ведомством по денацификации Украины (вновь созданным или переделанным, скажем, из Россотрудничества), будут исходить из принятия под российским контролем республиканской нормативной базы (законодательства) по денацификации, определения границ и рамок прямого применения российского права и российской юрисдикции на освобожденной территории в сфере денацификации, создания трибунала по преступлениям против человечности на бывшей Украине (создание постоянно действующих органов денацификации на период 25 лет).

Подобни идеологически оправдания са нужни на всяка една "военна операция" целяща единство придобиването на чужда територия и ресурси.

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

И ти ли гадаеш само на боб и кафе? Тъжно...

И Соловьов съм си сложил на телеграм каналите, и Скабеева, и Игор Гиркин (най-смисленият про-руски коментатор), следя ги, но напоследък там е пълна клоунада :D

Не ме подценявай.

Не те подценявам . Наистина действаш активно, гълташ прозападни лайна с кофите, после идваш тука и ги размазваш по екраните на потребителите. Без факти , без срам , без някаква мисъл за последиците…

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...