Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 минута, Exhemus said:

И къде ги чу руснаците, като всичките им канали са спряни?

Има си telegram-канали за това, тях никой не ги е спирал. Просто трябва човек да позагуби време да ги следи.

Ситуацията с Харков беше пределно ясна. Руските войски са на север, и жилищните квартали почват да ги рутят ракети "Град" от север. Технически няма как това да се получи от украинските части, те там нямат такова въоръжение защото е трудно подвижно за тяхната тактика. А и руснаците веднага щяха да се хванат за подобна сламка. Огледай се, имаш някакви факти. И се отхвърлят без никаква обосновка, само с етикета "били фейк"...Умен човек си, малко повече мисъл тук.

Никой не те кара да вярваш, карам те само да положиш нужните усилия не безпардонно да отхвърляш фактите, а да търсиш повече информация за тях.  Навремето се оказва, че хората, живяли край концентрационните лагери в Германия, са си затваряли очите за случващото се по същият начин. Каква е ползата?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, Exhemus said:

Сканер, ти поне изглеждаше умен.  Какви са ти доказателствата, че това не е фейк?  Потрошен апартамент... Къде? кога?  От кого? Защо наоколо всичко здраво, особено административните сгради.   Виж арматурата - панелите обикновено са двойни, а тук е единична, особено при многоетажки.  

А какви са доказателствата, че цялата война не е фейк? Не си бил там, само от статии и репортажи занеш за нея. А ако и те са подправени?

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Gravity said:

@Exhemus  каква точно ти е позицията?

Позицията ми е, че човек трябва да си отваря очите на четири и трябва добре да познава контекста на събитията.  Освен това, фейковете не издържат на логика и технически познания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Ситуацията с Харков беше пределно ясна. Руските войски са на север, и жилищните квартали почват да ги рутят ракети "Град" от север.

Вземам само това твърдение.  Знаеш ли къде са руските воиски?

Знаеш ли параметрите на "Град"?  Дългобойност, какъв тип са -  за жива сила,  за бойна техника или за всичко? Точност.

И какво ще постигнат руснаците като стрелят с  "Град" по града?  /при положение, че и в ООН декларираха, че по градове няма да стрелят/

 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Exhemus said:

Вземам само това твърдение.  Знаеш ли къде са руските воиски?

Знаеш ли параметрите на "Град"?  Дългобойност, какъв тип са -  за жива сила,  за бойна техника или за всичко? Точност.

И какво ще постигнат руснаците като стрелят с  "Град" по града?  /при положение, че и в ООН декларираха, че по градове няма да стрелят/

Не мога сега да ти покажа снимките с неизбухнали снаряди заседнали по къщите. Специалистите ги оценяват на две групи, едните са Град, другите някакви фугасни, не съм спец.  В детската градина с 16-те убити дечица е падал касетъчен боеприпас. Фейк? А декларациите на руснаците са само декларции. Какво друго да кажат?

Но ето ти още фейкове:

https://t.me/WarLife/7801

Ей по-горе Last Roman цитира статия, в която се обяснява как ще се наблегне на обстрела.

 

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те от днес спират телевизиите им. Вчера си имах всички канали и гледах репортажите от срещата след нейният край.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заседанието на  Европарламента от преди час, със речта на Зеленскик:

Извадка:

«Каждая площадь будет Площадью Свободы. Никто не нас не сломит. Наше желание чтобы наши дети жили. Мне кажется, что это честно, ведь вчера 16 детей погибли. И снова Путин скажет, что это какая-нибудь операция. Где работают наши дети, в каких танках они ездят?

Уважаемые, у нас очень мотивированный народ, мы боремся за наши права, свободу, за жизнь, а сейчас за выживание.

Мы боремся за то, чтобы быть равноправными членами Европы. С нами ЕС будет крепче. Мы докажем свою силу. Докажите, что вы вместе с нами, докажите, что вы европейцы, тогда жизнь победит смерть, а свет тьму. Слава Украине!»

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Exhemus said:

Позицията ми е, че човек трябва да си отваря очите на четири и трябва добре да познава контекста на събитията.  Освен това, фейковете не издържат на логика и технически познания.

Всички са съгласни с това! На какво опнираш?

Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, Шпага said:

Моля, кажете мнението си:

Какво би се променило, ако в най-близко време Украйна бъде приета в Европейския съюз?

Влизате във войната, ставате донори, финансови , икономически и със залог на сигурност, бъдеще, що не и територия.

Дано Русия приколючи бързо кампанията и остане само  <партизанската война>, която ще продължи няколко години, а терористични атаки ще има докато е наличен ЕС под влияние на ОЧЗ ( организацията на чудовищата -американски, саксохристиянски и злодеите, финансови картели и пр., т.е. <западът> )

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 19 минути, Шпага said:

Моля, кажете мнението си:

Какво би се променило, ако в най-близко време Украйна бъде приета в Европейския съюз?

Тя вече е приета неофициално. Какво ще промени, нищо.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Възможен е следният сценарий, Европа приема Украйна в ЕС, като лидера Зеленски е сменен от човек на ЕС и НАТО който обаче е инкогнито човек на запада. Така войната и страха на пютю се уталожват. След време обаче възниква нов конфликт, при който вече са вкарани бази на НАТО в Украйна и света е пред истинска ядрена война. И тогава небесните сили се намесват и Путин изчезва от власта със целият кремъл. Нато окончателно побеждава Русия без да се води война. След като нато завземе идеологически Русия, също и икономически, тя задкулисно слага ръце над кормилото на руското оръжие и започва война с Китай.🙃 Фантастично ли звучи😛

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво спечели до тук Путин? Вместо да приобщи Украина, постигна дългосрочно разделение и омраза от украинците към руснаците.

"Братья, умрите!"

Не бях чувал този вопъл... Каквото и да се случи от тук нататък, това ще е за дълго.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, scaner said:

Какво спечели до тук Путин? Вместо да приобщи Украина, постигна дългосрочно разделение и омраза от украинците към руснаците.

"Братья, умрите!"

Не бях чувал този вопъл... Каквото и да се случи от тук нататък, това ще е за дълго.

И аз мисля така. Ако украинците са толкова фанатизирани, ще умрат. Държавата украйна ще изчезне, а на нейно място каква държава ще има, алтернативите са две, или васална държава на Кремъл или васална държава на Запада и по точно САЩ.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Sekynda_69 said:

И аз мисля така. Ако украинците са толкова фанатизирани, ще умрат.

Нищо не си разбрал, както обикновено. Това е насочено към руснацците. Има и други, "чтоб вы сдохли самой мучительной смерти", няма да превеждам.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, scaner said:

Нищо не си разбрал, както обикновено. Това е насочено към руснацците. Има и други, "чтоб вы сдохли самой мучительной смерти", няма да превеждам.

Украинците се заканвали на руснаците. Това е все едно джюзжето да се заканва на великанът.😃

Редактирано от Sekynda_69
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://fb.watch/btZpIUg8F2/ Използване на пзрк стингер върху група руски хеликоптери в посока Гостомел.

Link to comment
Share on other sites

Преди 32 минути, scaner said:

Какво спечели до тук Путин? Вместо да приобщи Украина, постигна дългосрочно разделение и омраза от украинците към руснаците.

"Братья, умрите!"

Не бях чувал този вопъл... Каквото и да се случи от тук нататък, това ще е за дълго.

Сега приобщава Украйна. Пияндурниците от руските служби изпуснаха питомното и 2014 стана каквото стана. След този преврат от 2014 единственното решение е Силата............ глупави руснаци, нали ви казах, че Путин е скопелдак смотан ! Няма друго решение, освен чрез сила да се притиснат ОЧЗ, т.е. Западът.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Американските империалисти се бъркат във вътрешните работи на СССР по целия свят.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, scaner said:

Какво спечели до тук Путин? Вместо да приобщи Украина, постигна дългосрочно разделение и омраза от украинците към руснаците.

"Братья, умрите!"

Не бях чувал този вопъл... Каквото и да се случи от тук нататък, това ще е за дълго.

Стой та гледай как само след няколко години същите тези "врагове" на Путин, ще са по-прави руснаци и евразийци и от най-големите монархисти и сталинисти в Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, scaner said:

Какво спечели до тук Путин? Вместо да приобщи Украина, постигна дългосрочно разделение и омраза от украинците към руснаците.

Това е точно така. Сега поколение украинци ще мразят руснаците като агресори.

Аз вече не виждам вариант за благоприятен за Русия изход от войната. В момента те са
окупатори на народ, който ги ненавижда. При това положение как в Украйна ще има
про-руско правителство?? А с репресии в 21-ви век страна не се упрявлява.

Путин си вкара автогол с тази необмислена война.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, новорегистриран2 said:

Американските империалисти се бъркат във вътрешните работи на СССР по целия свят.

Това е точно така ... но Путин не си изигра картите правилно и вече няма ход.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, новорегистриран2 said:

Стой та гледай как само след няколко години същите тези "врагове" на Путин, ще са по-прави руснаци и евразийци и от най-големите монархисти и сталинисти в Русия.

Мисля че Путин няма толкова време пред себе си...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...