Отиди на
Форум "Наука"

Кой не иска евро?


За или против влизането в еврозоната 2024  

50 потребители са гласували

  1. 1. За или против влизането в еврозоната 2024

    • За влизането в еврозоната 2024
      30
    • Против влизането в еврозоната 2024
      20


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Кратко напомняне за тия дето са запогребвали долара и еврото. 80 години едно и също.

363368004_3155401288087219_1889463123221645888_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Кухулин said:

Според мен трябва да скъсаме със западните ценности, ако искаме да оцелеем като нация. Трябва да скъсаме включително и с демокрацията - не на последно място, защото народът е "прост".

Друг е въпросът трябва ли да оцеляваме като нация. Повечето хора предпочитат икономическото благополучие пред националните перспективи. За съжаление на този етап двете няма как да бъдат съвместени.

 

Хм не разбрах къде е тука целта и идеала? На северо-изток, северна кореа, някъде на юг при талибаните? Не останаха много места.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кибик said:

Хм не разбрах къде е тука целта и идеала?

Както стана дума по-горе, никой не разбира къде са националните цели и идеали. Поне доколкото аз имам впечатления.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 25.07.2023 г. at 16:46, Кибик said:
On 25.07.2023 г. at 11:34, Втори след княза said:

Който не чете история, повтаря грешките.

Такъв най- голям пазар сме имали заради Византия и Османската империя. Само дето гърци, семити и арменци, а сега и други са ни изтласквали и до нас не е оставало друго освен да ни изцеждат. После сме се отказали от тях и това смятаме за национален успех.

Къде има статистика че гърци и арменци са ни изтласкали при Визанития

Предполагам, че към Магнаурската школа не е имало статистически институт, но в уики попаднах на това:

Цитирай

 

Константинопол преживява разцвет по време на Македонската династия и продължава да бъде център на търговията. Тя се извършва от араби и евреи, които пътуват по суша и вода от изток на запад и обратно.

 

По- горе съм отбелязал тъкмо семити.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, Кухулин said:

Както стана дума по-горе, никой не разбира къде са националните цели и идеали. Поне доколкото аз имам впечатления.

 

Много жалко, добре че все пак се разбра къде не са, поне според някои хора.

🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Втори след княза said:

Предполагам, че към Магнаурската школа не е имало статистически институт, но в уики попаднах на това:

По- горе съм отбелязал тъкмо семити.

Т.е. българи не са контролирали търговията в Константинопол. Следователно не трябва да приемаме еврото.

Гениално.

Също така доброволно да не участваме в общия пазар, понеже няма да го контролираме изцяло. А като сме навън от общия пазар и ни удрят квоти, мита такси и ограничения в стандартите, ще цъфнем и вържем.

Но тогава поне няма да имаме избор а да се гушнем с Матушка Россия.

Трябва да си приберем и златния резерв на топло в София да не ни го блокират когато се обединим със слънцето и въздуха.

Ами ето го на националния идеал. 

 

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз много искам да знам какво би променило мнението на хората, които не искат да приемат еврото. 

Ако трябва да си измислите нещо, което би било приемливо за вас, какво би било?

Очевидно общото благо на народа не е достатъчно, какво друго трябва да се случи, за да сте ОК?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много е важно Ганя да не се мине. Никой да не му прибере торбата с мускалчетата.

Гаранции за курса на обмяна и да няма промяна на цените и инфлация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Аз много искам да знам какво би променило мнението на хората, които не искат да приемат еврото. 

Ако трябва да си измислите нещо, което би било приемливо за вас, какво би било?

Очевидно общото благо на народа не е достатъчно, какво друго трябва да се случи, за да сте ОК?

  1. лично аз не се сещам какво би ми променило мнението за еврото
  2. .
  3. от значение е какво се смята за "общо благо". В евангелието се споменава, че не само с хляб живее човек. Като смятам, че в ЕС България губи независимост и е ограбвана, аз се чувствам нещастен като българин. За съжаление, докато в алегоричния роман "Повелителят на мухите" идва от морето кораб и връща на участниците предишния живот, не бих предсказал кой ще е този Бог от машината у нас. В романа едни смятат за общо благо по- добрата храна, а други достойнството. Поне аз така го разбирам.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както навсякъде, нашата общественост също е разделена и поляризирана. Хора като Втория,
които твърдо вярват как ЕС и Западът само ни експлоатират, няма как да се съгласят с еврото
или каквато и да била политика на обвързване с ЕС.

Все едно мен да ме убеждават, че е добре за нас да се обвържем с Русия. За нищо на света.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:
  1. лично аз не се сещам какво би ми променило мнението за еврото

Ако от Москва ви кажат, че трябва да приемем еврото, веднага ще си промените мнението. 

 

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 2
  • ХаХа 2
  • Тъжен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 5 часа, Кибик said:

Гаранции за курса на обмяна и да няма промяна на цените и инфлация.

Лично аз се занимавам с онлайн търговия. Аз вече съм взел решение как ще променя цените на продуктите си към по-нисък курс, което ще даде възможност на хората всъщност да ми купят продуктите по-евтино от колкот, ако останем в лева.

Това съм го обсъждал с други колеги в онлайн търговията, които ще направят същото. Което е доказателство, че много бизнеси ще направят едни големи промоции, от които обикновенният потребител само може да се възползва.

А от сега знам, че ще има други, които ще вдигнат цените и те ще са тези, които ще се показват и по телевизора и по радиото и по форума, но всички ние, които ще намалим печалбата си, за да намалим цените - никой няма да ни спомене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Gravity said:

Ако от Москва ви кажат, че трябва да приемем еврото, веднага ще си промените мнението. 

Писах, че БСП е ЗА еврото. Пиша и своето мнение, което е ПРОТИВ еврото. Мислиш ли, че имам пряка връзка с Москва? Не ти ли се струва малко неразумно да намираш такава лична връзка? Ако Москва има някакъв интерес, той е свързан с дедоларизацията в международната търговия и предполагам, че би се радвала България или ЕС да се присъединят към БРИКС, все едно каква своя валута емитират.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Втори след княза said:
  1. лично аз не се сещам какво би ми променило мнението за еврото
  2. .
  3. от значение е какво се смята за "общо благо". В евангелието се споменава, че не само с хляб живее човек. Като смятам, че в ЕС България губи независимост и е ограбвана, аз се чувствам нещастен като българин. За съжаление, докато в алегоричния роман "Повелителят на мухите" идва от морето кораб и връща на участниците предишния живот, не бих предсказал кой ще е този Бог от машината у нас. В романа едни смятат за общо благо по- добрата храна, а други достойнството. Поне аз така го разбирам.

   Емоционалната страна на нещата е напълно разбираема, според мен обаче не бива да се стига до крайности, в които емоциите напълно заглушават сигналите от реалността.
   Да, сигурно би било страхотно България да е " Швейцария на Балканите", швейцарците обаче отдавна са се погрижили за себе си, а ние по редица причини не съвсем...
   Не можем да променим историята, както и не можем (или много трудно и на висока цена) да променим всички подписани договори, концесии и т.н. и според мен най-важния въпрос в момента и при настоящите условия е каква е алтернативата на приемането на еврото , с каква цена идва, има ли плюсове (освен достойнството и честта да бъдеш "независим" и "неограбван") и най-важното- осъществима ли е и как тази алтернатива на практика?    Аз лично при една добре поднесена, издържана и аргументирана такава алтернатива не бих защитавал сляпо еврото, а бих си променил позицията.
   А иначе достойнството е нещо много хубаво, докато не се използва срещу достойния (особено ако е лековерен и наивен), в някои строеве и структури достойните и честните цял живот блъскат за парче хляб и едното криворазбрано достойнство.

Редактирано от Grifin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Grifin said:

   Емоционалната страна на нещата е напълно разбираема, според мен обаче не бива да се стига до крайности, в които емоциите напълно заглушават сигналите от реалността.
   Да, сигурно би било страхотно България да е " Швейцария на Балканите", швейцарците обаче отдавна са се погрижили за себе си, а ние по редица причини не съвсем...
   Не можем да променим историята, както и не можем (или много трудно и на висока цена) да променим всички подписани договори, концесии и т.н. и според мен най-важния въпрос в момента и при настоящите условия е каква е алтернативата на приемането на еврото , с каква цена идва, има ли плюсове (освен достойнството и честта да бъдеш "независим" и "неограбван") и най-важното- осъществима ли е и как тази алтернатива на практика?    Аз лично при една добре поднесена, издържана и аргументирана такава алтернатива не бих защитавал сляпо еврото, а бих си променил позицията.
   А иначе достойнството е нещо много хубаво, докато не се използва срещу достойния (особено ако е лековерен и наивен), в някои строеве и структури достойните и честните цял живот блъскат за парче хляб и едното криворазбрано достойнство.

Посланието в това, което пиша е, че има проблем- България губи независимост. Осъзнаването на проблема и поставянето на въпроса как да го решим е стъпката, която бих искал да направим.

Това, че предоставихме друг да ни охранява, друг да ни дава ток, друг да развива индустрия на наша територия, друг да определя с кого да търгуваме е звънът на моята камбанка. 

Толкова ли сме простаци и разсъждаваме по детски, че когато някой ни даде обещание за близалка и чука овързаната ни майка, ние да не разбираме какво става? Толкова ли струва националното ни достойнство? 

Дори и във форума тук се поставя въпроса за смисъла от българска нация. Това е самоубийствено. Трябва да се каже. "България е овързана и я насилват!", а после, Какво да направим за да спасим Родината, за да не ни кажат "Майка ви е курвa, сама го искаше, а вие нехранимайковци, марш в резервАта."

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Втори след княза said:

Посланието в това, което пиша е, че има проблем- България губи независимост. Осъзнаването на проблема и поставянето на въпроса как да го решим е стъпката, която бих искал да направим.

Като малка държава, ние сме обречени да сме в орбитата на по-големи от нас държави.
По време на соца бяхме обвързани със СССР, а сега сме обвързваме с голямото европейско
семейство на ЕС.

Аз лично намирам за много лицемерни призивите за независимост от ЕС.

Къде беше ти, горди българино, да се бориш за нашата независимост от СССР? Защо гласът ти
не се чуваше тогава, а сега си опищял орталъка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Втори след княза said:

Посланието в това, което пиша е, че има проблем- България губи независимост. Осъзнаването на проблема и поставянето на въпроса как да го решим е стъпката, която бих искал да направим.

Това, че предоставихме друг да ни охранява, друг да ни дава ток, друг да развива индустрия на наша територия, друг да определя с кого да търгуваме е звънът на моята камбанка. 

Толкова ли сме простаци и разсъждаваме по детски, че когато някой ни даде обещание за близалка и чука овързаната ни майка, ние да не разбираме какво става? Толкова ли струва националното ни достойнство? 

Дори и във форума тук се поставя въпроса за смисъла от българска нация. Това е самоубийствено. Трябва да се каже. "България е овързана и я насилват!", а после, Какво да направим за да спасим Родината, за да не ни кажат "Майка ви е курвa, сама го искаше, а вие нехранимайковци, марш в резервАта."

quote-patriotism-is-the-last-refuge-of-t

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, deaf said:

Към колегата Кибик,

кои са предишните убежища на негодника?

Ами в случая се почна с плашене. Как ще се вдигат цените, как ще плащаме дълговете на Германия, Франция, Италия и марсианците понеже те горките са в пълен банкрут и чакат само Ганя да плати. После се почна с това че ще ни прецакат понеже във всички империй сме прецакани, предполагам Руско съветската империя е изключение по подразбиране или българи са "държали" пазаря в Масква.

Накрая го удари на доста смущаващи излияния как майка му я вързали и таковали в кухнята. Тези тежки психически травми предполагам трябва да се посъветва с компетентен специалист.

Още се опитваше да развива теорий, че ако държим левчето ще водим независима парична политика, което беше опроверган понеже сме в борд.

С една дума пробва какво ли не, и като му обясниха какви глупости дрънка, го обърна на патриотизъм

Понеже патриотизма няма нужда от обосновка, той просто си е. И като такъв е крайното убежище на изложилия се демагог.

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, gmladenov said:

Като малка държава, ние сме обречени да сме в орбитата на по-големи от нас държави.
По време на соца бяхме обвързани със СССР, а сега сме обвързваме с голямото европейско
семейство на ЕС.

Три особени момента

  1. Против съм, че живеем при феодализъм и всеки васал трябва да си има сеньор. Демокрацията е наша цел, а не монархия. Или при теб въпросът е решен в полза на монархията?
  2. Против съм думата "обречени", това значи да плачеш в ъгъла, когато изнасилват майка ти. Не че всеки има сили да окаже съпротива, но поне да не се правим на доволни.
  3. Ако сме се борили за необвързаност по отношение СССР, за да се обвържем с ЕС, това е казано още от Левски, че ако искаме цар, то и сега си имаме султан. Независимост е противоположно на обвързаност. Което афиширам.
Преди 1 час, Кибик said:

Патриотизмът е последното убежище на негодника.

Ако смяташ за верен цитата, който даваш, към кое клониш повече, към народ- негодници ли се обръщат следните личности или те самите са негодници?

Златото има своето място, но живите и храбри патриоти са по-ценни от злато.  Ейбрахам Линкълн

Патриотизмът не се състои единствено в развяване на знамето, а в стремежа страната ни да бъде колкото силна, толкова и правова.  Джеймс Брайс

Не съществува щастие, без патриотизъм.  Владислав Сикорски

Патриотизмът означава екипирани сили и подготвени граждани. Моралната издържливост означава повече енергия и по-голяма продуктивност както във фермата, така и в завода. Любовта към свободата означава охрана на всеки ресурс, който прави свободата възможна - от светостта на нашите семейства, през богатството на почвата до гениалността на нашите учени.  Дуайт Айзенхауер

Трябва да сме готови да дерзаем за нашата страна. Историята няма дълго да поверява грижата за свободата на слабите и плахите. Трябва да добием умения за защита и да покажем упорство в намеренията. трябва да сме готови - индивидуално и като нация - да понесем всякакви жертви, които се изискват от нас.  Дуайт Айзенхауер

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Втори след княза said:

Ако смяташ за верен цитата, който даваш, към кое клониш повече, към народ- негодници ли се обръщат следните личности или те самите са негодници?

Нито едното нито другото. В цитата не става дума за народ а за един много специфичен тип личности. А цитатите са на личности които не са негодници. Нека да го повторя, че май има известни трудности с проумяването: Не всички патриоти са негодници, но негодниците много обичат да се крият зад патриотизма.

Един възрожденец го беше формулирал малко по-друго, но в същия смисъл: Патриот е, душа дава.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кибик said:

Ами в случая се почна с плашене. Как ще се вдигат цените, как ще плащаме дълговете на Германия, Франция, Италия и марсианците понеже те горките са в пълен банкрут и чакат само Ганя да плати. После се почна с това че ще ни прецакат понеже във всички империй сме прецакани, предполагам Руско съветската империя е изключение по подразбиране или българи са "държали" пазаря в Масква.

Накрая го удари на доста смущаващи излияния как майка му я вързали и таковали в кухнята. Тези тежки психически травми предполагам трябва да се посъветва с компетентен специалист.

Още се опитваше да развива теорий, че ако държим левчето ще водим независима парична политика, което беше опроверган понеже сме в борд.

С една дума пробва какво ли не, и като му обясниха какви глупости дрънка, го обърна на патриотизъм

Понеже патриотизма няма нужда от обосновка, той просто си е. И като такъв е крайното убежище на изложилия се демагог.

Ти си знаеш колко струваш.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Смешното е/по-точно тъжното/, че има около 3 партии които са сатрлити на Русия. 2 сателити на ЕС, 2 на САЩ, 1 На Турция.

Сега логичният въпрос, а на България?

Всички са сателитни, за това и всичко което се прави е караница как повече да се присламчим към нещо. За това какъвто и успех да има в нещо, то ще е в ущърб за другите, понеже не са го направили те. А не защото ще е лошо. Куриозното е, че сегашните патриотични партии са сателитни на Русия. Което показва, че само използват маската патриотизъм за други цели.

През целият ми живот от комунизна до сега сме били зависима страна. Дори и по Времето на цар Петър, най-дълго управлявалият.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...