Отиди на
Форум "Наука"

Православието християнство ли е?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 17 часа, skiahtro said:

Проблема приключва в може, и не го вдига!

Не приключва!

Ако бог поиска може ли да направи такъв камък, който и да иска не може да вдигне ?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 392
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 53 минути, deaf said:

Това не е вярно. Поне не напълно. Беден човек,който е откраднал хляб от супера,не е имал свободната воля да не го направи.

Бедния човек е имал възможността не само да открадне, а да работи, да проси, да извърши побой с грабеж, убийство, да се моли на господ, да проституира, да извърши измама,....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, vvarbanov said:

Ако бог поиска може ли да направи такъв камък, който и да иска не може да вдигне ?

Разбира се. Бог може да направи абсолютно всичко каквото поиска😇

Иска да направи камък, който не би могъл да вдигне - прави го.

После иска да вдигне същия този камък - вдига го.

Желанията на Бог са предопределящи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Шпага said:

Иска да направи камък, който не би могъл да вдигне - прави го.

После иска да вдигне същия този камък - вдига го.

И как ще го вдигне, след като го е направил така, че да не може да го вдигне? То не става само с искане тая работа, а си е до можене. Това е същността на парадокса :)

Значи Бог може да вдигне камъка, който не може да вдигне?

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

И как ще го вдигне, след като го е направил така, че да не може да го вдигне? То не става само с искане тая работа, а си е до можене. Това е същността на парадокса :)

Значи Бог може да вдигне камъка, който не може да вдигне?

Разсъждаваш от човешка гледна точка, затова не можеш да разбереш първостепенното значение на Божиите желания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Шпага said:

Разсъждаваш от човешка гледна точка, затова не можеш да разбереш първостепенното значение на Божиите желания.

Нали човека е създаден по божии образ и подобие. Не трябва ли човешката гледна точка да е също подобна на божията!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Разбира се. Бог може да направи абсолютно всичко каквото поиска😇

Иска да направи камък, който не би могъл да вдигне - прави го.

После иска да вдигне същия този камък - вдига го.

Желанията на Бог са предопределящи.

А може ли бог да направи свят без всичката мизерия и страдания? Ако поиска може. А защо не иска?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Gravity said:
Преди 2 часа, Шпага said:

Разбира се. Бог може да направи абсолютно всичко каквото поиска😇

Иска да направи камък, който не би могъл да вдигне - прави го.

После иска да вдигне същия този камък - вдига го.

Желанията на Бог са предопределящи.

А може ли бог да направи свят без всичката мизерия и страдания? Ако поиска може. А защо не иска?

Защото нямаше да коментираме сега това. (А дава Б, което дава В, което връща към А. саморефериране, зацикляне, безкрайна рекурсия) 

В сегашното положение излиза, че Бог е някъде, където не се знае, но пък го има, та и може всичко, което поиска. Може да си врътне шлифера, може и да го вдигне. А като теглиш чертата - слушам Шпага да ми разказва приказка.

Така си пропускаме фактът, че при развитието на православната религия, в контекста на Византия, се е стигнало и до матриархат!?! Е, това не го знаех.

Но пък има резон с наскорошно изследване на едни автор(забравих му името), в което установява грандиозните разлики в нивата на физическо насилие при различните форми на патриархално и матриархално управление.

Даже споменава, че минойците са се управлявали чрез матриархат, а последствие, когато вече има данни за микенците, който са се управлявали чрез патриархат, следите от физическо насилие нарастват. @Евристей вярно ли е това?

Редактирано от kipen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, Шпага said:

Разсъждаваш от човешка гледна точка, затова не можеш да разбереш първостепенното значение на Божиите желания.

Божиите желания пет пари не струват.Те не са първостепенни. Ако не може да направи нещо, то желанията му нямат значение. Най важно е моженето.

Ето един пример. Бог не желае Адам и Ева да ядат от ябълките му, забранява им. Но въпреки желанието си той не може да опази дървото с ябълките. Берат ги. Това показва колко всесилен е един господ, който не може да си уварди градината. Никак.

Но това не е всичко. Той се хвали, че е всезнаещ и знае във всеки един момент какво се случва. Но проспива кражбата на ябълката. Когато се връща и потърсва Адам и Ева , те му казват , че се крият защото са голи. Едва тогава Бог се е чатнал, че са му обрусили ябълките. Той ако беше всезнаещ трябваше още в момента да се светне ,че Адам и Ева го обират. Но и това не е всичко. Понеже в библията се твърди, че бог вижда дори бъдещите мисли още преди да бъдат изречени, той би трябвало да знае, че файда няма да има от забрани, никой няма да се съобрази с желанието му и така или иначе ще го оберат. От тая история в библията се вижда, че бог не е нито всемогъщ, нито всезнаещ.

И няма нужда да го караме да прави скали и да ги вдига за да го изпробваме. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Ниkи said:

С риск да се повторя, нямаш религиозна логика :) 

Ти да не би да искаш да кажеш, че бог е всемогъщ и ако иска може да ползва логика при написването на библията ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Gravity said:

А може ли бог да направи свят без всичката мизерия и страдания? Ако поиска може. А защо не иска?

Може би защото го няма. Никакъв го няма😕

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, vvarbanov said:

Не приключва!

Ако бог поиска може ли да направи такъв камък, който и да иска не може да вдигне ?

😀 

Може, Пиле. Да не би да се съмняваш? Всичко може.. 😀

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, scaner said:

И как ще го вдигне, след като го е направил така, че да не може да го вдигне? То не става само с искане тая работа, а си е до можене. Това е същността на парадокса :)

Значи Бог може да вдигне камъка, който не може да вдигне?

Точно така. Размърдай Гънките.😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Шпага said:

Разсъждаваш от човешка гледна точка, затова не можеш да разбереш първостепенното значение на Божиите желания.

Аз само уточнявам твоят отговор: може да  вдигне камъка който не може да вдигне. И те поздравявам за прозренията!

А Божието желание не го знам и не ме интересува, то си е Негова работа, в случая без никакво значение.  Интересува ме какви са Му възможностите.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, scaner said:

Аз само уточнявам твоят отговор: може да  вдигне камъка който не може да вдигне. И те поздравявам за прозренията!

А Божието желание не го знам и не ме интересува, то си е Негова работа, в случая без никакво значение.  Интересува ме какви са Му възможностите.

Горещо, горещо...🙂

Само трябва да следваш интересите си....

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, Шпага said:

Разсъждаваш от човешка гледна точка, затова не можеш да разбереш първостепенното значение на Божиите желания.

Съвсем не гледа от човешка гледна точка, гледа от позицията на физик - бог...😀

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 16 часа, scaner said:

А Божието желание не го знам и не ме интересува, то си е Негова работа, в случая без никакво значение.  Интересува ме какви са Му възможностите.

Мисли логично и последователно!

😇

1.Физиката може всичко, значи трябва да има нещо което не може. Иначе ако няма нещо което не може, то не може - да не може.😀 

2.След като има желания, които установяват факти, то не може да игнорираш желанията, защото игнорираш фактите.🙂

3.Ако нечия работа не я знаеш и не те интересува, то в случая само игнорираш значението на Неговата работа, но не установяваш кое е значението.🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, skiahtro said:

Мисли логично и последователно!

Именно логическото мислене обесмисля твоите конструкции.

В модалната логика операторът "възможно" върви с операторът "необходимо" и няма нищо общо с някакви желания. Възможностите се изявяват при необходимост, желанието тук също се свежда до необходимост - да се похвалиш например :).

Но трол като тебе тези работи не може да ги разбере.

Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, scaner said:

Именно логическото мислене обесмисля твоите конструкции.

В модалната логика операторът "възможно" върви с операторът "необходимо" и няма нищо общо с някакви желания. Възможностите се изявяват при необходимост, желанието тук също се свежда до необходимост - да се похвалиш например :).

Но трол като тебе тези работи не може да ги разбере.

Недостатъчното мислене, обезсмисля всякакви конструкции.🙂

Освен "възможно" и "необходимо" има "позволено" и "задължително", които напълно игнорираш, само за да се похвалиш...😀

Аз може да съм трол, но това не е по темата. Че ти си недостатъчно мислещ, е напълно по темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, skiahtro said:

Освен "възможно" и "необходимо" има "позволено" и "задължително", които напълно игнорираш, само за да се похвалиш...

Пиле шарено, още много сол има да изядеш, докато почнат да ти се вдяват нещата. А сега правиш първосигнална рефлексия, обвиняваш другите за собствените си недостатъци. :) Не ми говори за мислене в тоя случай.

И 'позволено' и 'задължително' са аспекти на необходимостта. Хубаво е малко образование тук, нещо по диалектика да прочетеш. Ама то от толкова тролене явно не ти остава време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, scaner said:

И 'позволено' и 'задължително' са аспекти на необходимостта.

На мен не ми изглежда убедително това твърдение - че "позволено" е аспект на необходимостта🙄

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Шпага said:

На мен не ми изглежда убедително това твърдение - че "позволено" е аспект на необходимостта🙄

Защо да е неубедително? То само обяснява, защо рядко някой ходи по голяма нужда на публични места, но не може да обясни, защо някой ходи по голяма нужда на обществени места.

😶

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Шпага said:

На мен не ми изглежда убедително това твърдение - че "позволено" е аспект на необходимостта

Да, грешката е моя - то е аспект на възможността.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...