Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Нетаняху е обвинил Иран за взривовете. Малко попрекалява и май крие нещо :) но може и американците да са били, в колаборация с някакви вътрешни антиправителствени кръгове. Май ще излезе, обаче че е атака с дронове. Които незнайно как и откъде са стигнали незабелязано чак до централен Иран. Така излиза и, че иранското ПВО не става за нищо и също така показва, че всяка страна вече е уязвима от нападение по въздух с най-обикновени дронове. И че тия случки ще зачестяват...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 минути, Warlord said:

Нетаняху е обвинил Иран за взривовете. Малко попрекалява и май крие нещо :) но може и американците да са били, в колаборация с някакви вътрешни антиправителствени кръгове. Май ще излезе, обаче че е атака с дронове. Които незнайно как и откъде са стигнали незабелязано чак до централен Иран. Така излиза и, че иранското ПВО не става за нищо и също така показва, че всяка страна вече е уязвима от нападение по въздух с най-обикновени дронове. И че тия случки ще зачестяват...

Oт това, което четох последно, дроновете, които са свалили били малки. Съответно иранците смятат, че са пуснати и управлявани от самия Иран. Това за мен говори, че са израелците. Те спокойно си действат на иранска територия.
Всъщност, нямам идея дали Израел изобщо имат нещо с такъв обсег, че да стигне до Иран и да се върне.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Warlord said:

копеленцето със златната тоалетна чиния, нареди по време на Майдана на отряда Беркут и жандармерията да стрелят по протестиращите. Стигна се до маса ранени и до смъртни случаи.

Както вече констатирах по тебе шаманизма и дайретата са заразни...

Прочее това което казваш не е вярно. В украйна все още няма жандармерия... Ако Я беше заповядал да се стреля по протестиращите то нямаше да се стигне до държавен преврат защотопреврата го направиха платените масовчици а не студентите които вече в средата на февруари не бяха сред активистите на майдана, та значи масовчиците правеха пари по 30-50 долара на ден и никак не бяха идеалисти и навити да умират за нещо въздушно...

В последствие се доказа че лично Порошенко е платил не помня вече колко милиона, но ако се разстърсиш ще се убедиш... Та прочее някои зипломати и западни политици освен бисквити и чай раздаваха и едни милиарди които напомням се дадоха според западната преса  по това време на националистите и се получи това което се получи.

Стреляха погледай видеокадрите от протестиращите срещу полицаите... Има си и  видео дзаже в ютуб когато човека депутат в радата с психически отклонения и поставян под запрещение от украинските на;ионалисти изнася винтовка...

Та прочее Янукович може и да е за криминално преследване но тогава си беше законно избран и законно действащ президент и всичко случило се няма как другояче по правни норми да се квалифицира освен като ДЪРЖАВЕН ПРЕВРАТ...

Пак ще ти повторя имаш критично мислене, няма да е зле да си го ползваш от време на време а не да пишеш като скорпион 1980 на ангро ВЪРХУ ШАМАНСКОТО МУ СЪКАСАНО ОТ ДРЪНЧАНЕ ДАЙРЕ...

Приятна вечер приятелю!

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, др-бр said:

Oт това, което четох последно, дроновете, които са свалили били малки. Съответно иранците смятат, че са пуснати и управлявани от самия Иран. Това за мен говори, че са израелците. Те спокойно си действат на иранска територия.
Всъщност, нямам идея дали Израел изобщо имат нещо с такъв обсег, че да стигне до Иран и да се върне.

Аз пък смятам, че може да има азерска следа. Пуснати са, ако може да се вярва на слуховете, именно от Южен Азербайджан (областта в СЗ Иран, не южната част на държавата Азербайджан); или поне от там са минали.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 27 минути, sir said:

Аз пък смятам, че може да има азерска следа. Пуснати са, ако може да се вярва на слуховете, именно от Южен Азербайджан (областта в СЗ Иран, не южната част на държавата Азербайджан); или поне от там са минали.

В последната арменско азербейджанска война Техеран почти открито застана зад арменците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Временного поверенного в делах Украины в Тегеране вызвали в МИД Ирана в связи с ударами беспилотников по иранским объектам в ночь на воскресенье.

Об этом, как пишет "Европейская правда", сообщает Al Arabiya.

"В понедельник Иран вызвал временного поверенного в делах Украины в Тегеране из-за комментариев его страны относительно удара беспилотника по военному заводу в центральной иранской провинции Исфахан", - говорится в сообщении.

 

Удар по заводу в Иране нанес Израиль – СМИ

По данным СМИ, удар беспилотниками по заводу Минобороны Ирана в ночь на воскресенье нанес Израиль.

Источник: The Wall Street Journal, Reuters

 

Страны ЕС предупредили о трудностях европейских фермеров из-за дешёвого зерна с Украины

 
Шесть стран Евросоюза предупредили о трудностях, которые появляются из-за избытка дешёвого зерна с Украины.
 
Речь идет о фермерах из Болгарии, Венгрии, Польши, Румынии, Словакии и Чехии
 
Става въпрос че вместо договорените количества от Украйна са внесени около хиряда пъти повеме тонове зърно и са запълнени мощностите на зърносъхраняващите и преработващите предприятия, в резултат пада цената на местното зърно?!
Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Германии протестуют против поставки танков на Украину. Смотрите, что происходит на улицах Берлина

https://dzen.ru/video/watch/63d759ff0d92ef0c10f33c8c?t=15

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вугледар и по-широко по Донецкия фронт от заслужилите опълченски лидери Ходаковски и Стрелков. Не ми се превежда, но с думи прости - абасралис.:russian:

Под Угледаром без особых перемен - локальные стычки, артобмены.... Погода нелётная - аэроразведка практически слепа. Противник дистанционно забросал ряд направлений лепестками, досталось даже селу Никольское - тяжёлой технике это не навредит, но колёса на легковой посыпятся.
 
Фронт в районе Донецка:

Наступление в Марьинке - на данный момент прекращено. Не смотря на все громкие заявления о том, что "вот-вот" - полностью освободить поселок до конца января так и не удалось.

Ожесточенные бои в районе села Водяное - южнее Авдеевки - также не принесли решительного успеха ВС РФ (вернее - "перечисленным" в ВС РФ частям бывшего корпуса НМ ДНР). После первоначальных успехов и прорыва передовых линий обороны противника - наступление "завязло" из-за больших потерь в штурмовых частях пехоты, нехватки артиллерийских боеприпасов и - в целом - слабой технической поддержки атакующих частей и их низкой укомплектованности личным составом. При этом мне никто (из людей, находящихся на фронте) не может определенно сказать - взяли Водяное полностью или только частично.

Под Угледаром бравурные заявления о прорыве непосредственно в ПГТ ожидаемо оказались враньём (ожидаемо потому, что об этом громче всех кричал Дениска Пушилин - а он специалист именно и только по лжи, воровству и жульничеству). Давно превращенный в единую крепость поселок, представляющий из себя компактный микрорайон высотных домов посреди сплошных ровных полей, - взять "наскоком" не удалось. Теперь войска, пытающиеся его штурмовать - находятся в крайне невыгодном положении по сравнению с обороняющимися частями ВСУ, которые укрыты в бетонных подвалах и имеют возможность корректировки артиллерийского огня на значительное расстояние даже без применения технических средств.

Итого: очередная (их было за 11 месяцев уже несколько десятков) попытка лобовыми ударами протаранить долговременную оборону ВСУ на Донецком фронте - вылилась лишь в местные тактические успехи при весьма серьезных потерях. Разве что - активность сражающихся здесь донецких бойцов и добровольцев, несомненно, содействует успехам "Вагнера" в сражении за Бахмут, заставляя ВСУ тратить тактические резервы и боеприпасы (которых и у укров тоже "не сады") на отражение атак в других районах.
 
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Capitainofmarine said:

В Германии протестуют против поставки танков на Украину. Смотрите, что происходит на улицах Берлина

https://dzen.ru/video/watch/63d759ff0d92ef0c10f33c8c?t=15

Протестът е доста рехавичък. И ако се чуят участниците, те се опасяват Германия да не бъде въвлечена
във войната. Това им е кахърът на хората.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Стара форумна кримка е, затова го търпим. Но напоследък се бъгна много лошо. :)

Може да е стара форумна кримка,но разпространява дезинформация и лъжи.Държи се високомерно,с някакъв патос,сякаш той е единствения стъпвал някога в Украйна,сякаш само той има точната информация,и само той знае истината.Казвам го като човек който често му се налагаше да ходи до там,и който има доста близки отношения с украинци.Говори предимно глупости,наглася си разни неща как му изнася.На въпросния майдан бях в Киев(по-точно близо до Киев).Не съм участвал,не съм демонстрирал,даже не съм виждал демонстрациите,бях там на гости предимно в малък град 50-ина километра западно в посока Житомир.Не разбирам как може толкова наивно да смята,че видиш ли е единствения с контакти там,и няма как да бъде оборен.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Warlord said:

https://en.defence-ua.com/news/satellite_imagery_from_the_shahed_136_factory_in_isfahan_appeared_after_an_alleged_strike-5590.html?fbclid=IwAR0onbQgVwDiWzEz3read3JM0j5k6SjvWPnV1mJl32cCK-6fmB2XR9-Tjv4

 

Играта загрубя - думнали са завода за дронове в Исфахан, заедно с още 13 други военни обекти в Иран, вероятно е украинско-израелска акция.

Равносметката от вчерашното меле в Украйна е общо 50 унищожени руски машини (включително 11 танка - различни модификации на Т-72, Т-80 и Т-90) и 21 украински (вкл. 4 танка - Т-64 и Т-72). С нетърпение очаквам да видя какво ще стане когато пристигнат Леопардите и Абрамсите.

Само за пример. 

Тук пише, че /Wall Street Journal: Izrael támadott iráni katonai célpontokat KÜLFÖLD 2023. január 29. – 22:24/ Израел е нападнал Ирански точки. Но пиши и това, че самолето носачът  USS George H.W. Bush през седмицата е бил на гости в Израел и по този случай зареждали гориво във въздухът,стреляли малко на остро с около 14летящи прибора при съучастието на 6400 американски и 1500 израелски войника...Миналата седмица също новият израелски военен министър казал, че са минали успешно 2 репетиции, остава изпълнението. Сега чукнах да видя къде се намира самолето носачът според публичните данни /може и да е дезинформация/,но в Марсей си почива....https://www.cruisingearth.com/ship-tracker/united-states-navy/uss-george-h-w-bush/

Без съучастието на 3-та страна немогат да отидат тези дрончета от Израел до Иран....СМСМ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Ignat said:

Може да е стара форумна кримка,но разпространява дезинформация и лъжи.Държи се високомерно,с някакъв патос,сякаш той е единствения стъпвал някога в Украйна,сякаш само той има точната информация,и само той знае истината.Казвам го като човек който често му се налагаше да ходи до там,и който има доста близки отношения с украинци.Говори предимно глупости,наглася си разни неща как му изнася.На въпросния майдан бях в Киев(по-точно близо до Киев).Не съм участвал,не съм демонстрирал,даже не съм виждал демонстрациите,бях там на гости предимно в малък град 50-ина километра западно в посока Житомир.Не разбирам как може толкова наивно да смята,че видиш ли е единствения с контакти там,и няма как да бъде оборен.

Стар болшевик. Пратен на времето от ГРУ или КГБ да брои самолетите на английската военна база, но го забравиха след падането на соца. Ама прокопца и без тяхна помощ. А сега пак са му намерили името в списъка на изплащане и го реактивираха като пропагандист, та затова развява толкова въодешевено байрака на бивщите си държатели....Стар другар. Познавам го. Добро момче.👍 🤗

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Ignat said:

Може да е стара форумна кримка,но разпространява дезинформация и лъжи.Държи се високомерно,с някакъв патос,сякаш той е единствения стъпвал някога в Украйна,сякаш само той има точната информация,и само той знае истината.Казвам го като човек който често му се налагаше да ходи до там,и който има доста близки отношения с украинци.Говори предимно глупости,наглася си разни неща как му изнася.На въпросния майдан бях в Киев(по-точно близо до Киев).Не съм участвал,не съм демонстрирал,даже не съм виждал демонстрациите,бях там на гости предимно в малък град 50-ина километра западно в посока Житомир.Не разбирам как може толкова наивно да смята,че видиш ли е единствения с контакти там,и няма как да бъде оборен.

ми опитай!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

глава дипломатии Евросоюза Жозепа Боррел сказал, что Россия готова сражаться до победы, а также вспомнил предыдущие европейские попытки победить нашу страну — нашествие Гитлера и Наполеона.

«Россия — большая страна, она привыкла бороться до конца, она привыкла почти проигрывать, а затем восстанавливать все. Она сделала это с Наполеоном, она сделала это с Гитлером. Было бы абсурдно думать, что Россия проиграла войну или что ее военные некомпетентны…

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Capitainofmarine said:

глава дипломатии Евросоюза Жозепа Боррел сказал, что Россия готова сражаться до победы, а также вспомнил предыдущие европейские попытки победить нашу страну — нашествие Гитлера и Наполеона.

«Россия — большая страна, она привыкла бороться до конца, она привыкла почти проигрывать, а затем восстанавливать все. Она сделала это с Наполеоном, она сделала это с Гитлером. Было бы абсурдно думать, что Россия проиграла войну или что ее военные некомпетентны…

До....vladimir-putin.jpg https://caganer.com/en/vladimir-putin-181 😂🤣😂

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Capitainofmarine said:

глава дипломатии Евросоюза Жозепа Боррел сказал, что Россия готова сражаться до победы, а также вспомнил предыдущие европейские попытки победить нашу страну — нашествие Гитлера и Наполеона.

«Россия — большая страна, она привыкла бороться до конца, она привыкла почти проигрывать, а затем восстанавливать все. Она сделала это с Наполеоном, она сделала это с Гитлером. Было бы абсурдно думать, что Россия проиграла войну или что ее военные некомпетентны…

Човек... говориш на хора, които преди няколко дни повярваха, че Русия купува Т-34 от други страни, за да ги  прати в Украйна. На хора, които спорят 10 страници кой какво бил направил 2014-та, като истината е проста - подтикнаха Украйна да влезе в НАТО за да ги пази от тези, които никога не са ги заплашвали. Втълпиха им, че е враг и го превърнаха в истински такъв. Оттук нататък кой, кога, как, какво направил е следствие... Жалка и наивна история

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное в вечерней сводке украинского Генштаба:

1. Россияне ведут наступление на Лиманском, Бахмутском, Авдеевском и Новопавловском направлениях. На других направлениях – обороняются.

2. На Волынском, Полесском, Северском и Слобожанском направлениях обстановка без существенных изменений, наступательных группировок армии РФ не обнаружено.

3. Россияне нанесли 4 ракетных удара. Также было совершено более 10 обстрелов из РСЗО по Очакову Николаевской области.

4. На Бахмутском направлении в перечне обстреливаемых россиянами населенных пунктов уже не упоминается Клещеевка. Ранее, россияне заявляли о захвате населённого пункта. Украина этого не подтверждала.

5. Авиация ВСУ нанесла 4 удара по районам сосредоточения российской армии.

-------

Ждать ли наступления России, суды по уклонистам, сколько танков нужно ВСУ. Итоги

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, World War Z said:

като истината е проста

Честно казано и малко встрани от темата за войната - винаги съм се чудил на хората, за които "всичко е просто", вкл и "истините" за едно или друго.

Изреждането на "хора, дето...", "хора дето" - показва стожерите на "простите истини", с които вероятно те живеят по-лесно и... "по-просто".

Чувал съм да казват, че "вселената била просто огледало за тоя, дето се гледа през нея". Питам се дали и с "простите истини" не е пак така?....

Край на офтопика!

 

 

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, korto said:

не ги ли нападнаха?

няма да стигне до него. Хем отделиха темата и ограничиха клуба, но някак си... пак Z-стожерите си намират начин да си вместят любимите наративи. И го играят сякаш "напук", като на инат... само и само да е налице контра.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Capitainofmarine said:

«Россия — большая страна, она привыкла бороться до конца, она привыкла почти проигрывать, а затем восстанавливать все. Она сделала это с Наполеоном, она сделала это с Гитлером. Было бы абсурдно думать, что Россия проиграла войну или что ее военные некомпетентны…

Помним, помним ...

Путин пленил Наполеона и переспал с Джозефиной !  🤣

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Warlord said:

Нетаняху е обвинил Иран за взривовете. Малко попрекалява и май крие нещо :) но може и американците да са били, в колаборация с някакви вътрешни антиправителствени кръгове. Май ще излезе, обаче че е атака с дронове. Които незнайно как и откъде са стигнали незабелязано чак до централен Иран. Така излиза и, че иранското ПВО не става за нищо и също така показва, че всяка страна вече е уязвима от нападение по въздух с най-обикновени дронове. И че тия случки ще зачестяват...

Израел има база в Азербейджан, САЩ имат в Сирия и Ирак, Турция и тя е наблизо.....  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Истината винаги е проста, за простите възприятия...

Всъщност Русия се опитва да върне от оня свят Съветския Съюз още с встъпването в длъжност на Пуйло! Чечня, Грузия, Украйна, някой ден Беларус и Казахстан и т.н. ...

За компетентността на руския генералитет не се спори, резултатите сами говорят! След 25 дена ще се завърши една година откак "Вторая в мире" се опитва да завземе териториите на Луганска и Донецка Области безуспешно, макар и яростно!!!

Колко яростно ще попитате?

Възможно най-яростно, без ядрени удари...

Ееех ако им стискаше да ползват и последния си коз...?

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, isav said:

Колко яростно ще попитате?

Възможно най-яростно, без ядрени удари...

Ееех ако им стискаше да ползват и последния си коз...?

Напълно ли изключвате тази възможност? Все пак става дума за субект с мания за величие, когото поражението лесно би довело до "прага на лудостта"...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...