Отиди на
Форум "Наука"

Да си путинофил в България е липса на родова памет и национално предателство.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 11 минути, Atom said:

 

И това го говори пред укринският двуколор зад гърба си...Жълто синю.....Слава Украини. Слава героем. 👍 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 243
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 4 минути, Capitainofmarine said:

«Министр энергетики Катара сделал свой прогноз, заявив, что российский газ вскоре вернется в Евpопу. По мнению Саада Шерида аль-Кааби, энергетические санкции против России будут отменены. Это не произошло до сих пор во многом благодаря аномально теплой погоде. Именно она пришла на выручку европейцам. Однако до 2027 года Еврoпе будет нечем заместить российские поставки голубого топлива.

Това трябва да ти подскаже, че само ще се ускори унищожаването на путинизма и имперското мислене :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

А, просветна ти най-после. Да, инфлаццията е рожба на ковида и парите които се наляха тогава. Тези пари трябва някак да изгорят, и това е програмирано във времето чрез инфлацията. Тук допълнително принос дават и опитите на щатите да си контролират вътрешния дълг.

А цените се определят от търсенето и предлагането, това е съвсем друг фактор. И не са само щатите предлагащи, за това и цените падат и се стабилизират. Путьо не успя с намесата си :).

 

Тук нарочно държи високо инфлацията Oрбанчо /първенци са даже и на света в момента- молодци/, защото заради изборите ужасно много пари се изляха в ръцете на населението, 1 000 000 000 000 Ft. 😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Това трябва да ти подскаже, че само ще се ускори унищожаването на путинизма и имперското мислене :)

Наивник!!!

А криза енергиййна все пак има - цената на енергоресурсите расте не само и не толкова заради инфлацията а и заради липсващият евтин руски газ!!!

Другото твърдение е не от сатаната а от скъсаните от дрънчане дайрета... да!

Союза военнослужащих бундесвера Андре Вюстнер 

 

"Бундесвер фактически голый! У нас ожидается жесткая нехватка оружия к 2025 году из-за энергокризиса.
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Skubi said:

Тук нарочно държи високо инфлацията Oрбанчо /първенци са даже и на света в момента- молодци/, защото заради изборите ужасно много пари се изляха в ръцете на населението, 1 000 000 000 000 Ft. 😉

Скубчо обаче Унгария е сред най-големите получатели на безвъзмездни субсидии от ЕС... въпреки всичко

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Capitainofmarine said:

Наивник!!!

А криза енергиййна все пак има - цената на енергоресурсите расте не само и не толкова заради инфлацията а и заради липсващият евтин руски газ!!!

Другото твърдение е не от сатаната а от скъсаните от дрънчане дайрета... да!

Ами ще има криза, като предлагането намалява. Евтиния руски газ всъщност е скъп, и Европа не иска да му плаща високата политическа цена. Това е също икономиччески аргумент - няма да се гъзим за газ. А ти предлагаш точно обратното. Разбираш ли сега маргиналността на позицията си? Повече мисъл трябва да се влага...

Елементарно е да се възприема, и трябва да си го набиеш в канчето кое как и защо въздейства на цените, и защо светът е такъв какъвто е, а не какъвто си фантазираш че трябвало да бъде под ръководството на Путьо :)

Преди 8 минути, Capitainofmarine said:

Союза военнослужащих бундесвера Андре Вюстнер 

И какво от това? Що за фактор е тоя и какъв смисъл има мнението му?

  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Capitainofmarine said:

Скубчо обаче Унгария е сред най-големите получатели на безвъзмездни субсидии от ЕС... въпреки всичко

Беше. Понеже Орбанчо си е забил главата до рамене в задника на Путинчо, и води тотална пропаганда каквато и  Ти водиш /,40% от унгарците станаха Путинофили и са за мир веднага/, дотогава 100% гласува всички санкции предложени от ЕС!!!! На това не прави хич реклама. Сега му намериха слабата точка. ПАРИТЕ!!!! Не е получил, част няма и да получи от тези които вече окръжните държави ги харчат вече от тези фондове които целеха подновяване на икономията пропаднала в следствие ковида....Сега в момента например го изключват от програма Ерасмус....😏

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Skubi said:

Беше. Понеже Орбанчо си е забил главата до рамене в задника на Путинчо, и води тотална пропаганда каквато и  Ти водиш /,40% от унгарците станаха Путинофили и са за мир веднага/, дотогава 100% гласува всички санкции предложени от ЕС!!!! На това не прави хич реклама. Сега му намериха слабата точка. ПАРИТЕ!!!! Не е получил, част няма и да получи от тези които вече окръжните държави ги харчат вече от тези фондове които целеха подновяване на икономията пропаднала в следствие ковида....Сега в момента например го изключват от програма Ерасмус....😏

Орбан докара унгарците дотам, че да имат заплати като българските... 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, новорегистриран3 said:

Орбан докара унгарците дотам, че да имат заплати като българските... 

С разлика, че в България инфлацията е около 15-17% дотогава в Унгария е вече на 27%. Hungary Core Inflation Rate

https://tradingeconomics.com/hungary/core-inflation-rate

Редактирано от Skubi
  • ХаХа 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Skubi said:

С разлика, че в България инфлацията е около 15-17% дотогава в Унгария е вече на 27%. Hungary Core Inflation Rate

https://tradingeconomics.com/hungary/core-inflation-rate

Явно е успял да докара унгарците да живеят по-зле от българите... Ето това е талант, който се отглежда още само в Москва и Анкара. :russian: 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

А криза енергиййна все пак има - цената на енергоресурсите расте не само и не толкова заради инфлацията а и заради липсващият евтин руски газ!!!

Не знам за какво говориш. Цената на газа в Европа в момента е по-ниска отколкото беше дори преди началото на войната. А причината е, че ЕС най-накрая си намери алтернативни източници и вече не се занимава с монополиста Газпром.

326270738_1110595946281840_3205257275145085241_n.png

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Warlord said:

Не знам за какво говориш. Цената на газа в Европа в момента е по-ниска отколкото беше дори преди началото на войната. А причината е, че ЕС най-накрая си намери алтернативни източници и вече не се занимава с монополиста Газпром.

326270738_1110595946281840_3205257275145085241_n.png

Е то и потреблението намаля значително, много държави използват алтернативни източници на енергия, един от най-големите консуматори беше Украйна, която в момента използва доста по-малко и съответно допълнително намалява търсенето и снижава цените.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, deaf said:

Скуби,минималната заплата в Унгария е €500. В Чехия е със сто евро повече... А в България е около €380.

154 280 forint nettó = 392,11 EUR

https://eduline.hu/felnottkepzes/20221216_minimalber_2023

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Skubi said:

154 280 forint nettó = 392,11 EUR

https://eduline.hu/felnottkepzes/20221216_minimalber_2023

Това е нетната (след данъци), нашата нато МРЗ е по-ниска. Но това не е толкова важен показател, колкото средната и медианната заплата. 

Редактирано от новорегистриран3
  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Искам само да попитам, дали според вас, по такъв съвсем случаен начин през изминалата година САЩ станаха изведнъж толкова големи износители на природен газ ? Абе, мама му стара... да не би да е свързано с войната и някак си САЩ да са се опитали да изместят руснаците и газовата зависимост...!? Ааа, едва ли ! Тц... ! 😆
Колкото до ниската цена, тя цената зависи и от потреблението, а в момента... времето май не е особено студено, а ?

Tи сам си избери на кого да повярваш... На сините или на червените ? Статията е от преди една седмица някъде.
Само да попитам, що така не падат цените у нас ? Или и това ще отречете ?

Цитирай

Страните от Европейския съюз успяха да заменят намалените количества руски газ, без да прибягват до прекъсвания на електрозахранването. Това заяви председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен на пресконференция в Швеция, излъчена на сайта на ЕК.
Русия отряза 80% от доставките на природен газ за Европа за осем месеца... ние компенсирахме намаляването на руския газ, като се обърнахме към надеждни доставчици. Успяхме да компенсираме без никакви прекъсвания на електрозахранването", подчерта Фон дер Лайен.
Основният източник на газ за Европейския съюз е неговият внос. През второто и третото тримесечие на миналата година ВПГ доставките доминират във външните покупки на "синьо гориво", като делът им е съответно 34% и 39%. В същото време през третия триместър той достигна исторически максимум. САЩ са основният доставчик на ВПГ за ЕС през тези две тримесечия, с дялове от съответно от 45% и 40%.
Миналата година Русия бе основният доставчик на газ за държавите от Общността.
По-рано унгарският премиер Виктор Орбан заяви, че Европа губи, като се отказва от руските енергийни източници в полза на американските, тъй като е принудена да плаща за тях 5-10 пъти по-висока цена. Според него Европа трябва да зададе въпрос на "американските приятели" кой печели в тази ситуация.


 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Кимон Георгиев said:

Не е, там е работата. Момчето е истински талант, защото и си вярва, което е по-лошото... 😆

По-лошото е, че ти си вярваш на твоите уж русофилски глупости. Но пък си се доказал като лъжец.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skorpion1980 said:

По-лошото е, че ти си вярваш на твоите уж русофилски глупости. Но пък си се доказал като лъжец.

Ми ОК... Дай тогава някаква прогноза, кога ще паднат цените ? Ако искаш може да се хванем на бас за едно шише бърбън... :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Warlord said:

Не знам за какво говориш.

Аз не знам ти за каква газ и цена говориш, погледни в интернет по колко предлага дългосрочните контракти за втечнена газ САЩ, погледни колко е била цената на газта за Бг през  февруари март, погледни колко е цената която сме договорили преди месец и ще идва през турските терминали и тогава не ме разбирай отново...

Можеш и да погледнеш цената на бензина в някоя бензиностанция...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Konche said:

много държави използват алтернативни източници на енергия

да-а!!! Особенно ценна е газта каято конете изпускат при напрегната работа, проблема е с тръбопровода...

Да си чел статистика колко излиза цената на енергията от алтернативните източници, единствено атомната енергия е евтина... И както върви така ще поевтинее че ще стане завинаги мно-ого светло а после завинаги тъмно...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Skubi said:

С разлика, че в България инфлацията е около 15-17%

Скуби ти винаги си бил трезвен и здравомислещ, защо днес вярваш на тези цифри не те разбирам?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Skubi said:

Беше. Понеже Орбанчо си е забил главата до рамене в задника на Путинчо

Не ти вярвам, 😜 защото не си погледнал кои са сред най-големите бенефициари през 2023 година...

Веднага след Полша е. Е ако апетите са били по-големи сори...

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кимон Георгиев said:

Ми ОК... Дай тогава някаква прогноза, кога ще паднат цените ? Ако искаш може да се хванем на бас за едно шише бърбън... :)

С лъжци на бас не се хващам. Относно спад в цените едва ли скоро ще има такъв, както и ръст. Вероятно доста време ще стоят така.

Редактирано от skorpion1980
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 19.01.2023 г. at 22:18, Absurde said:

То па Навални, все едно е много по-различен от Путин...

Не е. Но не е в това въпросът.

Въпросът ми е елементарен. На какво отгоре разните местни Zомбита са се разпищолили за някакви си забранени партии и тем подобни алабализми, при положение че в РФ ситуацията в това отношение е далеч по-зле? И защо ти им припяваш?

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...