Отиди на
Форум "Наука"

Да си путинофил в България е липса на родова памет и национално предателство.


Recommended Posts

Преди 9 часа, Warlord said:

Такива дебили мога да ти намеря колкото искаш и в България, достатъчно е всъщност само да отидеш на стадиона по време на столично дерби и сам ще видиш много от тях.
Иначе Белев не е особено популярна личност, че да правят тениски и знамена с него. Цар Борис и ген. Луков например обаче са и много хора разнасят аксесоари с лика им, а някои от тях правят и нацистки поздрави. Също така и много хора смятат въпросните исторически личности за фашисти - предимно македонисти и сърбомани, но и купища нашенска червена измет - също така смятат.
Та в тоя ред на мисли България в момента фашитска ли е и трябва ли някой да дойде да ни бомбардира?

Все пак нямат реална власт, както и подобни групировки не са елитна част от българската армия, нито участват в командването. Нали така? 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 243
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 26 минути, skiahtro said:

Това е чиста демагогия! Дори да отричаш очевидното и изкривяваш реалността, това не може по никакъв начин да го отмени! Някой глупак може да ти повярва, но какво от това? Най-много да си направите затворен специализиран клуб в който да си общувате...

Твоята обективност не е тайна за никой:  "Има два вида хора: гърци и всички останали, които искат да са гърци." Що се отнася до другите които не попадат в тези две категории, то за теб те не са хора, а нещо друго - подчовеци, инструменти, отпъдък и т.н.  Естествено  в сегашната война руснаците и украинците също се разглеждат през тази призма.  И тъй като и едните и другите на са гърци (а и не искат да стават такива), за тях остава някоя от опциите за "нехората".  

Общо взето  обективност на образцов Меголос патриотис.

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, Atom said:

Твоята обективност не е тайна за никой:  "Има два вида хора: гърци и всички останали, които искат да са гърци." Що се отнася до другите които не попадат в тези две категории, то за теб те не са хора, а нещо друго - подчовеци, инструменти, отпъдък и т.н.  Естествено  в сегашната война руснаците и украинците също се разглеждат през тази призма.  И тъй като и едните и другите на са гърци (а и не искат да стана такива), за тях остават другите опции за "нехората". 

Общо взето  обективност на образцов Меголос патриотис.

Това също е демагогия! Гърците нямат никаква връзка с темата, но ти служат уж за някакво оправдание и обяснение... Просто отново се опитваш да заблуждаваш.

Ако моята личност, можеше да поеме вината и това да даде обяснението и решението на проблема, щях сам да го направя. ;)

А това че придаваш на мен тези преиначени от демагогията ти характеристики, подобни на които съм споменавал, че са характерни за науката стратегическа география, ме ласкае, но не отговаря точно на истината. :)

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, skiahtro said:

Това също е демагогия! Гърците нямат никаква връзка с темата, но ти служат уж за някакво оправдание и обяснение... Просто отново се опитваш да заблуждаваш.

ГърциТЕ нямат нищо общо. Не виждам защо трябва да се криеш зад тях. Това са твои лични твърдения за руснациТЕ  като инструмент, за украинциТЕ като нацисти и нехора и т.н.  Не ме карай да ги търся назад във форума, но това е документирано.  

Не е в моя стил да слагам етикети на цели етноси и народи. Ти си този който прави подобни неща. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Atom said:

ГърциТЕ нямат нищо общо. Не виждам защо трябва да се криеш зад тях. Това са твои лични твърдения за руснациТЕ  като инструмент, за украинциТЕ като нацисти и нехора и т.н.  Не ме карай да ги търся назад във форума, но това е документирано.  

Не е в моя стил да слагам етикети на цели етноси и народи. Ти си този който прави подобни неща. 

Ами виж там потърси! :)

Виж там и за какво става дума! :)

В стратегическата география емоции няма, защото тя е наука! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Така е. И у нас навремето не пускаха на "избори" многобройните опозиционни кандидати. Тъй и тъй няма да спечелят, защо само да губят времето на хората и да пилеят пари да печатат бюлетини. :)

Нормален политически дискурс, казваш. Най-добре такива негодяи директно в панделата, на избори ми тръгнали без шанс да ги спечелят, що за наглост?!

То па Навални, все едно е много по-различен от Путин...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, skiahtro said:

Все пак нямат реална власт, както и подобни групировки не са елитна част от българската армия, нито участват в командването. Нали така? 

А тия от тая снимка имат ли реална власт и част ли са от командването в Украйна? 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Atom said:

 

 

Абе това ясно... :)

Но как това променя, че Бандера е драл кожата на живи хора? Как това променя, че Азов са нацисти и как е възможно нацисти да се поддържат и подкрепят от уж "демократични" държави и общности?

Пак се опитваш да заблуждаваш! Та ти дори си срам, за демагогията... :)

Действията на Русия се осъждат от всички и поради това руснаците са дискриминирани и с отнети права в цял свят, рускката култура е забранявана и цензурирана навсякъде! Вече всички знаят че руснаците са лоши, гадни, виновни и трябва да ги мразим. :)

С нацистите които поддържаме, подкрепяме и трябва да обичаме какво правим? :)

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Warlord said:

А тия от тая снимка имат ли реална власт и част ли са от командването в Украйна? 

Не знам каква е тази снимка.

Но определено в Украйна има нацисти поставени на властови позиции, упражняващи власт, правещи политика и които са в тясна връзка с господарите от демократичния свят с измислените европейски и атлатнически ценности. ;) 

Пък ако наскоро са прибавили и лицемерието, като демократична ценност и аз не го знам, се извинявам.. ;)

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Кимон Георгиев said:

Mхм... Значи щом не споделям малоумната теза за украински етнос съм фашист! Колко демократично...

Кхъ-кхъ...Сега демократично да разгледаме дебилната теза, че няма украински етнос! Няколко пъти вече задаваш въпроса."Кога защитниците на украинският етнос, смятат да ми отговорят ?
 1/ Как така Русия е "унищожила" историята на украинците, а в същото време през двадесетте години на ХХ век тече период на "украинизация" !? Какво ще "украинизират" руснаците ? Нали уж хората са си имали украинско самосъзнание, което години наред било тъпкано от лошата Руска империя ?

 Поехали! Съветската украинизация 1920-1930 г. е съставен елемент от общосъюзната кампания "КОРЕНИЗАЦИЯ" 

Причинами коренизации были непрочность советской власти в национальных окраинах, выявившаяся в годы Гражданской войны в России, настороженность нерусского населения национальных окраин по отношению к власти (и старой, и новой) с её выраженной «русской» языковой и этнокультурной доминантой, и существенный рост национального самосознания нерусских народов в ходе революционных событий начала XX века, с которым центральной власти пришлось так или иначе считаться. Идеологической основой «коренизации» стала провозглашённая 15.11.1917 Декларация прав народов России. Дальнейшее развитие идеология «коренизации» получила в трудах партийных и советских руководителей.

"Незначительный процент национальных (нерусских) кадров в партийных и советских органах большинства национальных республик и автономий вызывал беспокойство центрального руководства, так как это значительно ослабляло авторитет и привлекательность власти в глазах местного населения."

 Пак по това време тече белорусизация, казахизация,....  В България също имаше турцизация. Спомням си турските училища до 1960 г.

 Сейчас панимаеш ли, защо има укранизация през 1920-30 г. и в какво се изразява тя?

  Ама ти така ще зачеркнеш сума ти и етноси, щото нъл разбираш  има и белорусизация, турцизация, .... . Аргументът ти, че щом има украинизация, то украински етнос няма, е малоумен. 

Вот линковете:

Коренизация-https://ru.wikipedia.org/wiki/Коренизация

Украинизация-https://ru.wikipedia.org/wiki/Украинизация

Белорусизация-https://ru.wikipedia.org/wiki/Белорусизация

Турцизация-https://www.hermesbg.org/nova-biblioteka/book-76/3194-otnovo-za-obuchenieto-po-maychin-ezik.html?lang=bg

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 10
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да си путинофил в България е липса на родова памет и национално предателство !!!!

 

Що за лозунг е това? Какво общо има родовата памет с България , с националността, с Путин и предателството?

Що за нелепи асоциации в това комунистическо заглавие? Навремето така ги правеха плакатите: всяка издоена крава - е куршум в империалистическия враг... Сега обаче бившите комунисти замениха "Американския империализъм" с Путин.. И от тук нататък всичко е 1 към 1.  Напред другари , да доим кравите,  Путин ще падне.  Вероятно Байдън по-рано ще сдаде багажа, но на кой колкото му е писано.  Интересно ми е анти-Путинофилите за кого всъщност са?  За наркомана Зеленски? За Байдън, или за някоя поп звезда, в стил Кание Уест... Много по-лесно е да се каже анти- ... Но кажете за кого сте про-...  Тука има тенденция да се внушава путино-филия, при условие че досега не съм видял ни един заклет путинофил.. Аз самия съм против Путин,  по-скоро съм за Навални и за Христо Грозев. Но ситуацията в света и в Русия е сложна. Ако падне Путин, Русия ще я няма. Може после да си имате работа с Медведев или с Кадиров или с Пригожин.  Путин може да се окаже по-малкото зло.  Дори и да се разпадне Русия, от остатъците на Русия може да се формират 5-10 Северни Кореи и още 1-2 Украйни...  Това по-добрия избор ли е? 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 8 часа, skiahtro said:

Но определено в Украйна има нацисти поставени на властови позиции, упражняващи власт, правещи политика и които са в тясна връзка с господарите от демократичния свят с измислените европейски и атлатнически ценности. ;) 

Че е пълно с мафиоти и олигарси сред управленските кръгове в Украйна - ясно. Но да ги наричаш нацисти е несериозно - връщаш се на ниво доносник на ДС от 50-те: "Тоя не ме кефи, значи е фашист". Може и да има сред тях хора с наистина такива или подобни възгледи, но личните им възгледи по някаква тема нямат никакво значение, ако те не ги прилагат на практика в политиката.
Но сега заради това, че някое хулиганче от Азов е развяло знаме със свастика или, че някой си високопоставен възхвалява Бандера, да разбомбиш 44 милиона души - извинявай!

А ако утре Боян Расате, заедно с още някои от аверчетата му, успее да влезе в парламента или на някакви постове в държавната администрация? Ок ли си да дойде някой да ни бомбардира само заради това?
А Русията? Мислиш, че там ги няма такива ли? Какво правим с хора, като ей тоя хубавец например? Мислиш ли, че Русия ще вземе да се самоденацифицира по тоя въпрос? Щото аз не мисля.

qUSNzdiEX4M.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, korto said:

Комунистите ни връщат едно 50 във всичко.И още им берем плодовете.

Като пример за обратното, виж спорта. В кои олимпиади България има повече медали- преди или след Десети? А по кое време са израсли и първоначално обучени футболистите, които ни изкараха на 4-то в света? Преди или след? А жилищните комплекси, преди или след? Баба ти премести ли се в нов апартамент? 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 часа, Mirolub said:

Да си путинофил в България е липса на родова памет и национално предателство !!!!

 

 Но ситуацията в света и в Русия е сложна. Ако падне Путин, Русия ще я няма. Може после да си имате работа с Медведев или с Кадиров или с Пригожин.  Путин може да се окаже по-малкото зло.  Дори и да се разпадне Русия, от остатъците на Русия може да се формират 5-10 Северни Кореи и още 1-2 Украйни...  Това по-добрия избор ли е? 

Путин е зло а не по малкото зло - това е истината.И не ни плаши какво ще стане с Русия когато го няма Вовата- ще го преживеем не се притеснявай.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, korto said:

Не вярвам в монархията ,а в демокрацията.Комунистите ни връщат едно 50 във всичко.И още им берем плодовете.

Монархията е естествено състояние на народа. Демокрацията е неестествено и кратковременно. А е за кратко,защото бързо довежда до разпадане на обществото на съставните му части...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Mirolub said:

Да си путинофил в България е липса на родова памет и национално предателство !!!!

 

Що за лозунг е това? Какво общо има родовата памет с България , с националността, с Путин и предателството?

Що за нелепи асоциации в това комунистическо заглавие? Навремето така ги правеха плакатите: всяка издоена крава - е куршум в империалистическия враг... Сега обаче бившите комунисти замениха "Американския империализъм" с Путин.. И от тук нататък всичко е 1 към 1.  Напред другари , да доим кравите,  Путин ще падне.  Вероятно Байдън по-рано ще сдаде багажа, но на кой колкото му е писано.  Интересно ми е анти-Путинофилите за кого всъщност са?  За наркомана Зеленски? За Байдън, или за някоя поп звезда, в стил Кание Уест... Много по-лесно е да се каже анти- ... Но кажете за кого сте про-...  Тука има тенденция да се внушава путино-филия, при условие че досега не съм видял ни един заклет путинофил.. Аз самия съм против Путин,  по-скоро съм за Навални и за Христо Грозев. Но ситуацията в света и в Русия е сложна. Ако падне Путин, Русия ще я няма. Може после да си имате работа с Медведев или с Кадиров или с Пригожин.  Путин може да се окаже по-малкото зло.  Дори и да се разпадне Русия, от остатъците на Русия може да се формират 5-10 Северни Кореи и още 1-2 Украйни...  Това по-добрия избор ли е? 

Това, че без Путин нямало да има Русия, е нелепо. Каспаров, който безброй пъти е защитавал руската чест пред света заяви, че след края на войната Русия ще загуби някой територии и в това няма да има нищо фатално, защото пак ще бъде достатъчно голяма държава и ще може да поеме по нов път на развитие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 27 минути, Втори след княза said:

 Баба ти премести ли се в нов апартамент? 

Баба ти марсианка ли беше (е), "князче" :)? Или е живяла в преди това на палатка?

На дядо ми комунистите му взеха работилничката (той е работил с един чирак). В 1972-ра ни взеха и двете къщички и двора в центъра на Пловдив;
не бяха богаташки къщи, просто бяха строени в един двор - когато дядо ми е емигрирал, мястото е било в края на града, до бирената фабрика, той го е купил и със сетра му,  са си пострили двете къщи ,

Платиха ни 2800 лева и ни дадоха право на да закупим 2 апартамента (слаба богу не панелни) единият за по 15 000 лева другият за 16 000 лева. Апартаментите бяха купени с кредит, който се обезцени едва при девалвацията , и тогава беше изплатен..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен в момента имаме не толкова путинофилия, а  путинизъм.

Путинофилиията е по-скоро симпатии към "личността Путин", докато путинизмът е обвързаност с "доктрината и политиката  на Путин".  Путинофилията ще отмине, но има голяма вероятност путинизмът да остане като  относително стабилно явление.  Както в момента все още има марксисти, троцкисти, сталинисти, маоисти и т.н., така  най-вероятно путинисти ще  има и след Путин.

Нашите Ζ-съфорумци затова се възмущават и отричат да са путинофили.  Днешният Путин не е същото като младия Путин и трудно може да предизвика симпатии. А и нещо си е позагубил силата, а путинистите уважават грубата сила. Виж путинизмът като доктрина е друго нещо. Там те са с две ръце ZА.  

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Но да ги наричаш нацисти е несериозно - връщаш се на ниво доносник на ДС от 50-те: "Тоя не ме кефи, значи е фашист"

А какво ще кажеш за нивото "Тоя не ме кефи, значи е путинофил (русофил, русороб, копейкин и т.н.)" От чисто научна гледна точка питам, разбира се!

Редактирано от boyko
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 минути, boyko said:

А какво ще кажеш за нивото "Тоя не ме кефи, значи е путинофил (русофил, русороб, копейкин и т.н.)" От чисто научна гледна точка питам, разбира се!

Не е ли очевидно кой подкрепя политиката на Путин? 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 минути, Warlord said:

Не е ли очевидно кой подкрепя политиката на Путин? 

Само на тези дето подкрепят Путин не им е ясно ;)

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Mirolub said:

Да си путинофил в България е липса на родова памет и национално предателство !!!!

 

Що за лозунг е това? Какво общо има родовата памет с България , с националността, с Путин и предателството?

Що за нелепи асоциации в това комунистическо заглавие? Навремето така ги правеха плакатите: всяка издоена крава - е куршум в империалистическия враг... Сега обаче бившите комунисти замениха "Американския империализъм" с Путин.. И от тук нататък всичко е 1 към 1.  Напред другари , да доим кравите,  Путин ще падне.  Вероятно Байдън по-рано ще сдаде багажа, но на кой колкото му е писано.  Интересно ми е анти-Путинофилите за кого всъщност са?  За наркомана Зеленски? За Байдън, или за някоя поп звезда, в стил Кание Уест... Много по-лесно е да се каже анти- ... Но кажете за кого сте про-...  Тука има тенденция да се внушава путино-филия, при условие че досега не съм видял ни един заклет путинофил.. Аз самия съм против Путин,  по-скоро съм за Навални и за Христо Грозев. Но ситуацията в света и в Русия е сложна. Ако падне Путин, Русия ще я няма. Може после да си имате работа с Медведев или с Кадиров или с Пригожин.  Путин може да се окаже по-малкото зло.  Дори и да се разпадне Русия, от остатъците на Русия може да се формират 5-10 Северни Кореи и още 1-2 Украйни...  Това по-добрия избор ли е? 

Всъщност заглавието на темата е донякъде точно.

Раята има родова памет и е свързана с обслужването и задоволяването на господарите. Пък ако интересите на господарите определят нещо като путинофил, то това е путинофил.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...