Отиди на
Форум "Наука"

Да си путинофил в България е липса на родова памет и национално предателство.


Recommended Posts

Преди 8 часа, vvarbanov said:

Сега демократично да разгледаме дебилната теза, че няма украински етнос!

Няма проблем, нека да я разгледаме. Между другото, това е човека, който твърдеше, че съотношението убити-ранени падало през годините. Освен това, гледам и че доста хора са реагирали положително на поста ти. Явно са съгласни с мнението ти.

Преди 8 часа, vvarbanov said:

 Пак по това време тече белорусизация, казахизация...

Мхм... Правилно ли разбирам ? За 40 години Русия толкова много е потъпквала украинизма, че хората буквално са забравили езика си. Забравили са дори имената на собствените си прадеди, та идва комунистическата власт за да им я припомни. Всичко това е насилствено, понеже ако много джафкаш и се изкараш руснак, нямаш право на държавна работа, съответно семейството ти ще яде... зъби. Пак ще трябва, да попитам... Наистина ли вярвате на тая мега простотия или чисто и просто сте за психодиспансер ?!

Преди 8 часа, vvarbanov said:

В България също имаше турцизация. Спомням си турските училища до 1960 г.

Върбанов, ти си уникален, бе... Направо ме разбиваш. Какво общо имат турските училища през шестдесетте години с всичко това ? Турците много добре знаят кои са и какви са били имената на прадедите им. Причината за турските училища е съвсем друга, пак удари на камък.
Основната причина за т.нар. "Възродителен процес" са турски нелегални организации, които шават на наша територия още от царско време. Особено активни стават след идването на Кемал Ататюрк на власт. Турски организации като "Алтън орду", "Шевкет", "Туран", "Алп Арслан" и още една дузина организации, които се занимават чисто и просто с подривна дейност. Мътят главите на българските турци, обясняват им как Турция изпитва огромно съжаление към тях и желае да се завърнат при "Майката Родина".
Ролята на монархията в тоя период е да изолира тотално българските турци, цигани и българите-мохамедани. Говорим за тотална изолация, живеели са на катуни и общо-взето в тоя катун само ходжата е знаел български език, всичко друго говори на турски.
След 9-ти септември Вълко Червенков се чуди какво да прави с тях, иска мнението на "другарят" Йосиф Висарионович Сталин, който му казва, че Турция вече е част от съвсем друго геополитическо явление и при евентуална война с Турция, те ще са първите, които ще се надигнат за да бранят... Турция. Въпреки всичко Червенков смята, че е редно да им се подаде ръка, затова са и тези "турски училища". Прави турците масово комунисти, опитва се да ги прикотка с идеята за марксизма. След като идва бай Тошо на власт, той тотално променя политиката на Вълко Червенков, думите му са: "Няма да делим българските турци, те са си български граждани и ще учат в български училища!" Мога да продължа историята, ама това не е темата на разговора...

П.С.
Впечатляващ е факта, колко много хора са се вързали на лъжите ти... :)

 

Редактирано от Кимон Георгиев
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 243
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор История
Преди 52 минути, boyko said:

А какво ще кажеш за нивото "Тоя не ме кефи, значи е путинофил (русофил, русороб, копейкин и т.н.)" От чисто научна гледна точка питам, разбира се!

Копейкин е само един - бивш български националист.Но нали знаеш фразата че невярно име може да има но невярен прякор - никога.Вярвам ще ме разбереш.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 часа, Втори след княза said:

Българският фашизъм забранява опозиционните партии.

Анждък! България по време на болшевико-фашизма

Ако имаш предвид историята по-долу, нещо пак си се омотал: забранени са всички партии:

https://glasove.com/kino/kogato-partiite-bqha-zabraneni


 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, nik1 said:

Анждък. България по време на болшевико-фашизма

Ако имаш предвид историята по долу, нещо пак си се омотал, забранени са всички партии:

https://glasove.com/kino/kogato-partiite-bqha-zabraneni
 

Мда... Царчето се обгражда от абсолютно безхарактерни хора, слаби, безволеви, които чисто и просто да си манипулира както намери за добре. Именно заради това, след смъртта на царчето страната ни се управлява буквално от абсолютно тъпунгери, които до последно вярват, че швабите биха обърнали войната.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 14 минути, Кимон Георгиев said:

Мда... Царчето се обгражда от абсолютно безхарактерни хора, слаби, безволеви, които чисто и просто да си манипулира както намери за добре. Именно заради това, след смъртта на царчето страната ни се управлява буквално от абсолютно тъпунгери, които до последно вярват, че швабите биха обърнали войната.

Точно така нареченото от тебе "царче" държи истинските германофили далеч от властта - говоря за Александър Цанков,генерал Луков и т.н.

Редактирано от resavsky
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, resavsky said:

Точно така нареченото от тебе "царче" държи истинските германофили далеч от властта - говоря за Александър Цанков,генерал Луков и т.н.

Да, де... Аз обясних по какъв начин ги държи. Затова в Италия почти веднага обръщат палачинката и бесят Мусолини, а у нас чакат да дойде чичо Джо...

И после години след това, да ми излизат филми като "Второто освобождение"...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, Кимон Георгиев said:

Да, де... Аз обясних по какъв начин ги държи. Затова в Италия почти веднага обръщат палачинката и бесят Мусолини, а у нас чакат да дойде чичо Джо...

И после години след това, да ми излизат филми като "Второто освобождение"...

 

Е според тебе по добре ли щеше да бъде през 1943 година  у нас да беше дошъл на власт Александър Цанков - нито е безхарактерен нито е тъпунгер.

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, resavsky said:

Е според тебе по добре ли щеше да бъде през 1943 година у нас да беше дошъл на власт Александър Цанков - нито е безхарактерен нито е тъпунгер.

Не знам, нямам кристална топка. Но е факт, че в ония мътни години можеше да се действа много по-разумно. А кой е виновен за това ? Ми естествено, че Борис. Нали той ги назначава. Богдан Филов може да е бил великолепен археолог, но това не го прави задължително добър политик, нали ? Багрянов ? Накрая толкова е о*рал работата, че си подава оставката по радиото. Муравиев пък в интерес на истината не е имал достатъчно време.
Що се отнася до Цанков, последният човек съм който ще го оневинява, ама за преврата срещу Стамболийски май няма особена вина. Просто е един употребен човек. Людмил Спасов работеше дълго време с един руски архивар - Виктор Козодой. Чисто и просто си доказаха, че гражданската война в Русия се прехвърля на наша територия. Безспорен факт е, че Стамболийски наема врангеловата армия на наша територия, понеже се опасява, че с нашата "доброволческа" армия, ще сме лесна плячка за съседите си. Не случайно, когато Стамболийски е убит официалната версия първо е, че той не се подчинил на опита за задържането му и хукнал да бяга. Но самият Цанков в дневника си пише, че изобщо не вярва на тази версия. И тежките месеци след 9-ти юни 1923-та чисто и просто се пишат на него, понеже е лицето на преврата, а той вече буквално губи контрол върху събитията... Я се замисли кои стоят фактически зад преврата? Генерал Вълков и генерал Русев, които са завършили руска академия, а Русев дори е женен за рускиня.

Редактирано от Кимон Георгиев
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, boyko said:

А какво ще кажеш за нивото "Тоя не ме кефи, значи е путинофил (русофил, русороб, копейкин и т.н.)" От чисто научна гледна точка питам, разбира се!

Е ти какво искаш, да мълчат

 

Преди 3 часа, Warlord said:

Че е пълно с мафиоти и олигарси сред управленските кръгове в Украйна - ясно. Но да ги наричаш нацисти е несериозно - връщаш се на ниво доносник на ДС от 50-те: "Тоя не ме кефи, значи е фашист". Може и да има сред тях хора с наистина такива или подобни възгледи, но личните им възгледи по някаква тема нямат никакво значение, ако те не ги прилагат на практика в политиката.
Но сега заради това, че някое хулиганче от Азов е развяло знаме със свастика или, че някой си високопоставен възхвалява Бандера, да разбомбиш 44 милиона души - извинявай!

А ако утре Боян Расате, заедно с още някои от аверчетата му, успее да влезе в парламента или на някакви постове в държавната администрация? Ок ли си да дойде някой да ни бомбардира само заради това?
А Русията? Мислиш, че там ги няма такива ли? Какво правим с хора, като ей тоя хубавец например? Мислиш ли, че Русия ще вземе да се самоденацифицира по тоя въпрос? Щото аз не мисля.

qUSNzdiEX4M.jpg

Колко пъти ще трябва да повтаряме едно и също не ми е ясно?

Демократичните и свободомислещите хора, организации, институции, държави, даже форуми не подкрепят нацисти, фашисти, диктатори, мафиоти, независимо какви са и що са! В случая проблема не е с Русия и руските мафиоти, защото те не са подкрепяни!!! Разбираш ли за какво говорим?

Подкрепяни са и са финансирани, украински нацисти и мафиоти, от общности и държави, хора, форуми и т.н., които имат претенции да са свободомислещи и демократични! Това е лицемерие, при това твърде елементарно и плитко...

Да кажеш аз подкрепям някакви нацисти, защото другите разбираш ли, били нацисти, не решава проблема... Задълбочава го!!!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 минути, Кимон Георгиев said:

Не знам, нямам кристална топка. Но е факт, че в ония мътни години можеше да се действа много по-разумно. А кой е виновен за това ? Ми естествено, че Борис. Нали той ги назначава. Богдан Филов може да е бил великолепен археолог, но това не го прави задължително добър политик, нали ? Багрянов ? Накрая толкова е о*рал работата, че си подава оставката по радиото. Муравиев пък в интерес на истината не е имал достатъчно време.

Не е толкова еднозначно - много от грешните решения се взимат от НС.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, sir said:

Кимоне, кажи защо забрани партиите бе, фашист!:russian:

Ко дъ напраа, батюту! За паръ.. и макя си продаам!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, skiahtro said:

Е ти какво искаш, да мълчат

 

Колко пъти ще трябва да повтаряме едно и също не ми е ясно?

Демократичните и свободомислещите хора, организации, институции, държави, даже форуми не подкрепят нацисти, фашисти, диктатори, мафиоти, независимо какви са и що са! В случая проблема не е с Русия и руските мафиоти, защото те не са подкрепяни!!! Разбираш ли за какво говорим?

Подкрепяни са и са финансирани, украински нацисти и мафиоти, от общности и държави, хора, форуми и т.н., които имат претенции да са свободомислещи и демократични! Това е лицемерие, при това твърде елементарно и плитко...

Да кажеш аз подкрепям някакви нацисти, защото другите разбираш ли, били нацисти, не решава проблема... Задълбочава го!!!

Западът подкрепя Украйна не защото тоя или оня украинец е бил обявен за нацист от Путин, или от българските му фенове. Подкрепя я за да не бъде унищожена и за да не оставят Русия да прави каквото си иска и да продължи с агресията към съседните държави. Залогът е твърде голям и твърде много хора умират, така че просто няма как да ги оставят безнаказано да вършат такива престъпления. Пък вие си плямпайте за нацисти, СВО-та и денацификации колкото си искате.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Warlord said:

Западът подкрепя Украйна не защото тоя или оня украинец е бил обявен за нацист от Путин, или от българските му фенове. Подкрепя я за да не бъде унищожена и за да не оставят Русия да прави каквото си иска и да продължи с агресията към съседните държави. Залогът е твърде голям и твърде много хора умират, така че просто няма как да ги оставят безнаказано да вършат такива престъпления. Пък вие си плямпайте за нацисти, СВО-та и денацификации колкото си искате.

Азов не е обявен единствено от Путин, за престъпна и нацистка организация!!! Има достатъчно доказателства за престъпната дейност на Азов, които не са дадени от путин. Нали така? Следователно не би трябвало да ги свързваш единствено с мнението на путин, ако не искаш да бъдеш лицемерен. 

Залога в случая няма никакво значение, когато говорим за истината! Истината не търпи лицемерие, какъвто и да е залога!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, Warlord said:

Западът подкрепя Украйна не защото тоя или оня украинец е бил обявен за нацист от Путин, или от българските му фенове. Подкрепя я за да не бъде унищожена и за да не оставят Русия да прави каквото си иска и да продължи с агресията към съседните държави. Залогът е твърде голям и твърде много хора умират, така че просто няма как да ги оставят безнаказано да вършат такива престъпления. Пък вие си плямпайте за нацисти, СВО-та и денацификации колкото си искате.

Ти наистина ли вярваш на всичко това ? Питам те честно...
На никой не му пука за Украйна, САЩ чисто и просто използват украинците като най-обикновено пушечно месо за да елиминират всячески руското вляние от Европа. Толкова е просто... Затова са и всички тези санкции, които се отразиха на Европа. Ти още малко ще изкараш краварите еб*си пацифистите. Естествено... тук у нас половината медии цоцат от "Америка за България" и пълна мълчанка.

Цитирай

САЩ настигнаха Катар по износ на втечнен природен газ (LNG) през миналата година, което е крайъгълен камък в стремителния възход на Америка като основен доставчик на горивото, съобщи Bloomberg.

Цитирай

- От началото на януари газа поскъпна с 20% спрямо декември, нали уж щеше да поевтинява !? - водещият
- Няма как да не поскъпва, понеже взимаме руски газ чрез посредник... От Газпром директно ни казаха, че НЯМА вече да купуваме от тях директно газ, ако искаме да взимаме руски газ... чрез прекупвачи!





Кой го вършеше това? Вова ? Или Сталин ?
19541330_101.jpg

Редактирано от Кимон Георгиев
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 4 минути, skiahtro said:

Азов не е обявен единствено от Путин, за престъпна и нацистка организация!!! Има достатъчно доказателства за престъпната дейност на Азов, които не са дадени от путин. Нали така? Следователно не би трябвало да ги свързваш единствено с мнението на путин, ако не искаш да бъдеш лицемерен. 

Залога в случая няма никакво значение, когато говорим за истината! Истината не търпи лицемерие, какъвто и да е залога!

А "Вагнер" какви са?Между другото "Азов" защитаваха родния си град ако това има значение.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, skiahtro said:

Азов не е обявен единствено от Путин, за престъпна и нацистка организация!!! Има достатъчно доказателства за престъпната дейност на Азов, които не са дадени от путин. Нали така? Следователно не би трябвало да ги свързваш единствено с мнението на путин, ако не искаш да бъдеш лицемерен. 

Залога в случая няма никакво значение, когато говорим за истината! Истината не търпи лицемерие, какъвто и да е залога!

Хиляда пъти вече сме говорили за Азов, не ви ли писна вече. До войната от ок. 2-5 000 души състав, около 500 да са били неонацисти, развяващи знамена. Но русофилите се скъсваха да показват само техните снимки и да изкарват, че цяла Украйна е като тая шепа хулиганчета. И това при положение, че в най-елитния руски "Вагнер" също е пълно с неонацисти" е леко доста не на място.
И за хиляден път отново - 44 милиона души не заслужават ракети по къщите си, заради снимки на някакви неонацисти.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, resavsky said:

А "Вагнер" какви са?Между другото "Азов" защитаваха родния си град ако това има значение.

Вагнер може да са по-големи престъпници, но не става дума за тях и те не дават обяснение, нито оправдават лицемерието!

...И други нацисти за защитавали родния си град и това не ги е направило по-малко нацисти или престъпници!

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Warlord said:

Хиляда пъти вече сме говорили за Азов, не ви ли писна вече. До войната от ок. 2-5 000 души състав, около 500 да са били неонацисти, развяващи знамена. Но русофилите се скъсваха да показват само техните снимки и да изкарват, че цяла Украйна е като тая шепа хулиганчета. И това при положение, че в най-елитния руски "Вагнер" също е пълно с неонацисти" е леко доста не на място.
И за хиляден път отново - 44 милиона души не заслужават ракети по къщите си, заради снимки на някакви неонацисти.

..на мен отдаван ми е писнало, но още повече ми е писнало от лицемерието :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ок, на тебе ти е писнало от лицемерие, супер. Същевременно обаче на някои хора им е писнало да им падат ракети по домовете и по електроцентралите, задето някой ги е обявил за нацисти. С тях какво правим? Продължаваме да ръкопляскаме на денацификатора от Кремъл и да настояваме, че е невинен щото запада го бил провокирал?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, skiahtro said:

Вагнер може да са по-големи престъпници, но не става дума за тях и те не дават обяснение, нито оправдават лицемерието!

...И други нацисти за защитавали родния си град и това не ги е направило по-малко нацисти или престъпници!

А не ти ли е хрумвало че и нас българите могат да ни обявят за нацисти?Точно по същата схема - защото мразим руснаците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 минути, skiahtro said:

..на мен отдаван ми е писнало, но още повече ми е писнало от лицемерието :)

И какво? кой отрича наличието на неонцисти в ядрото на Азов? Никой.  Сега са малцинство, полкът е деполитизиран, нали така?


Ксенофобчетата  и лицемерите отричат знаеш ли какво? Това, че Путинския режим е фашистки, че войната е агресивна, и че Путин е агресора. Служат си с аргументите на агресора.. И когато им го кажеш, се смеят като гювендии..

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кимон Георгиев said:

Мхм... Правилно ли разбирам ? За 40 години Русия толкова много е потъпквала украинизма, че хората буквално са забравили езика си.

Кхе,кхе,...Не разбираш правилно ! Просто не зная от къде ти хрумна това дебилно твърдение.  Изучаването на езика не се прави защото хората са го забравили. 

Преди 2 часа, Кимон Георгиев said:

Забравили са дори имената на собствените си прадеди, та идва комунистическата власт за да им я припомни. Всичко това е насилствено, понеже ако много джафкаш и се изкараш руснак, нямаш право на държавна работа, съответно семейството ти ще яде... зъби.

Пак не си чел линковете които съм ти дал! Там ясно е описано в какво се изразява укранизацията и защо се прави. 

Преди 10 часа, vvarbanov said:

Сейчас панимаеш ли, защо има укранизация през 1920-30 г. и в какво се изразява тя?

  Ето тук вече съм те питал дали разбираш.

 

Преди 2 часа, Кимон Георгиев said:

Пак ще трябва, да попитам... Наистина ли вярвате на тая мега простотия или чисто и просто сте за психодиспансер ?!

Наистина това което си написал е простотия. Ти сам си правиш сламен човек и се бориш с него. Чети линковете

 

Преди 2 часа, Кимон Георгиев said:

Върбанов, ти си уникален, бе... Направо ме разбиваш. Какво общо имат турските училища през шестдесетте години с всичко това ?

Много просто. България следваше най вярно политиката на "големия брат". И щом в СССР се прави коренизация, ние трябваше да следваме с плам в очите нарежданията на Кремъл. Надеюсь обяснил доступно!

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Warlord said:

Ок, на тебе ти е писнало от лицемерие, супер. Същевременно обаче на някои хора им е писнало да им падат ракети по домовете и по електроцентралите, задето някой ги е обявил за нацисти. С тях какво правим? Продължаваме да ръкопляскаме на денацификатора от Кремъл и да настояваме, че е невинен щото запада го бил провокирал?

Първо, за да разсъждаваш трезво, би трябвало да спреш да вярваш на пропагадандата с която те заливат. 

Второ, да спреш да ръкопляскаш, на когото и да било.

Трето, да осъзнаеш, къде стоиш ти и кое е твоето място в този конфликт.

Може да ти се струва невъзможно, но това е единствения начин, за да разбереш какво да правиш. Иначе, каквото и да ти кажа няма да повярваш... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 10 минути, Warlord said:

Хиляда пъти вече сме говорили за Азов, не ви ли писна вече. До войната от ок. 2-5 000 души състав, около 500 да са били неонацисти, развяващи знамена. Но русофилите се скъсваха да показват само техните снимки и да изкарват, че цяла Украйна е като тая шепа хулиганчета. И това при положение, че в най-елитния руски "Вагнер" също е пълно с неонацисти" е леко доста не на място.
И за хиляден път отново - 44 милиона души не заслужават ракети по къщите си, заради снимки на някакви неонацисти.

Няма да им писне. Хората сме устроени така, че всички искат именно те да са "добрите", а другите "лошите". Всички - дори и престъпниците. Имаме си работа с изперкали  престъпници - путинисти фашисти. За да успокоят съвестта си трябва по някакъв начин да оправдаят  своята агресия. А това става най-лесно като се дехуманизира противника.  Така във вътрешния си свят те не унищожават хора, а някакви нацистки изроди.

И да,  за Плашилото, Втория, Кимон и т.н. всичките 40 милиона украинци, ако не искат да са руснаци и да се подчинят на путинския руски мир, заслужават да  се избиват, защото са азовци и нацисти. Всичките - до един.

 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...