Отиди на
Форум "Наука"

Да си путинофил в България е липса на родова памет и национално предателство.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 54 минути, Кимон Георгиев said:

Мда... Правилно. Учим език понеже го знаем. Има логика... 😆

Кхе,кхе...Интересно. Ти защо си учил български, щом вече си го знаел? Къде е логиката? 🤣

Сега стана ли ти ясно защо си учил български и украинците украински?

 

Преди 56 минути, Кимон Георгиев said:

Няма какво да ти чета дебилските линкове, аз предостатъчно знам какво е "украинизация", нали темата беше моя.

Ясно. Ти си от всичко знаещите последователи на Дънинг-Крюгер. Твоите разбирания за укранизация обаче се различават от тия на Сталин и националните реформи на Берия. Тия двама таварисчи са написали книги и са издали укази за коренизацията. Твоето мнение се различава от тяхното.Ако ти живееше по тяхно време отдавна вече да си в Сибир.

Но най интересното е, че във форума вече имаше един трол, който ми каза същото. А именно, че няма нужда да чете аргументите, статистиките и фактите които му предоставям защото  предостатъчно знае. 🥲

 Едва ли има по тъп аргумент от твоя. Ти отказваш да се запознаеш с аргументацията на опонента си, като тъпо и упорито държиш на своето. Това е меко казано много странен начин на диалог. Най близо е до заблудата "доказателство, чрез твърдение". Това се прави без да се вземат предвид фактите и аргументите, като само се твърди нещо.

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 243
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 1 час, nik1 said:

Не знам за мен или някой друг го пускаш това, но определено е подценяващо човешкия интелект, като цяло... 😃

Преди 1 час, resavsky said:

Обясни ми какви агресори могат да бъдат украинците които сами бяха нападнати?

Казахме, че украинците са само жертви в тази ситуация и най-големите губещи!

Агресорите бяха финансирани и вкарани на ръководни, ключови позиции, до които без чужда помощ и подкрепа, никога нямаше да могат да се доберат. С провокациите помогнаха, да се случи настоящата ситуация и вкараха тъпака Путин, пък и цяла осрала се Европа в капана...

Преди 59 минути, Atom said:

М-да. За почти година нищо не се е променило.  Репертоарът на путинизма дъвче едни и същи опорни точки:
- няма украински етнос и никога не е имало. Има само руснаци. Следователно Украйна спокойно може да се разруши, а населението там ще - не ще, "вернуться в родную гавань".
- ако все пак има някакви украинци, това всъщност  са нацисти-азовци. Следователно спокойно могат да бъдат избити, а Украйна да се разруши.
- ако няма азовци и нацисти, са виновни американците. Те дърпат конците, пък и бият негрите. Следователно - ясно какво е следователно.

Навремето нацистите също са имали опорни точки за евреите и винаги евреите са били виновни. Естествено не само те, но и световния комунизъм и световния финансов елит. Ама и те по принцип са евреи, следователно евреите при всички случаи са виновни. Та така. 

Айде пак опорките за конспирации и лошите, виновни за всичко путинисти, дето си измисляли, че бият негрите...😃

Колкото и да се опитваш да изкривяваш реалноста, като придаваш на хората обидни характеристики, няма да стане, по простата причина че нямаш способност да променяш реалноста, а само да лъжеш. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Atom said:

Според мен в момента имаме не толкова путинофилия, а  путинизъм.

Путинофилиията е по-скоро симпатии към "личността Путин", докато путинизмът е обвързаност с "доктрината и политиката  на Путин".  Путинофилията ще отмине, но има голяма вероятност путинизмът да остане като  относително стабилно явление.  Както в момента все още има марксисти, троцкисти, сталинисти, маоисти и т.н., така  най-вероятно путинисти ще  има и след Путин.

Нашите Ζ-съфорумци затова се възмущават и отричат да са путинофили.  Днешният Путин не е същото като младия Путин и трудно може да предизвика симпатии. А и нещо си е позагубил силата, а путинистите уважават грубата сила. Виж путинизмът като доктрина е друго нещо. Там те са с две ръце ZА.  

Добре, некак се съгласим за разликата между Путино-филството и Путин-иZma .

Тогава с какво Путин е по-лош от другите: Медведев, Лавров, Захарова, Пригожин, Кадиров ?

Вероятно имат и други кадри. Путин е донякъде балансьор, успява да задържи едните, дава правомощия на другите.  Въобще прави това, дето се налага да се прави в една огромна държава.

По отношение на законите и законността  - има какво да се желае.  Но нека не се заблуждаваме: същите неща се правят и в САЩ и западния свят, макар и в други мащаби.  Примерно диверсията със Северен Поток?

Не случайно започват да се надигат гласове че Байдън е престъпник и трябва да бъде свален и съден.

Така както Путин "поръча" и одобри ликвидацията на някой опозиционери, по подобен начин САЩ подсказаха и подпомогнаха Украйна за физическото ликвидиране на про-руски опозиционери и дори хора намиращи се в РФ.

Въобще доктрините са опасно нещо.

Аз имам подозрения, че ако не беше се почнало с СВО, то сега щяхме да сме в 5 или 10-та вълна на КОВИД изолациите.  Или пък щеше да е започнала война на Тайван със Китай.. Или пък нещо друго щяха да ни сервират режисьорите.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, vvarbanov said:

Но най интересното е, че във форума вече имаше един трол, който ми каза същото. А именно, че няма нужда да чете аргументите, статистиките и фактите които му предоставям защото  предостатъчно знае. 🥲

Горкия! Изглежда доста си изстрадал... :)

Ми да земат да ти дадат компенсация, като малтретиран, а не само да предизвикваш жал...😃

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 14 минути, skiahtro said:

Не знам за мен или някой друг го пускаш това, но определено е подценяващо човешкия интелект, като цяло... 

Или е надценяващо?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, skiahtro said:

Горкия! Изглежда доста си изстрадал... :)

Ми да земат да ти дадат компенсация, като малтретиран, а не само да предизвикваш жал...😃

Пак правиш сламен човек!

Аз не се оплаквам. Казах "интересно е". Стана тя ,....като трябва да ти се разясняват толкова прости неща, запъртък. 🥲

п.п. Ама ти да не се разпозна като казах, "интересно, във форума имаше един трол" и за това да реагира? За друг трол става въпрос, а ти веднага  се обади.  "Бързата бълха първа пада в огъня" :)

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Mirolub said:

Добре, некак се съгласим за разликата между Путино-филството и Путин-иZma .

Тогава с какво Путин е по-лош от другите: Медведев, Лавров, Захарова, Пригожин, Кадиров ?

Не става въпрос за това дали е по-добър или по-лош.  Путинизмът като политика е власт, заради самата власт. РФ може да е наследник на СССР, но институционално е млада държава, на същата възраст на която са Украйна и останалите пост-съветски републики. Кои съветски управленски институции  (освен може би КГБ) наследи РФ?  -няма такива. Изгради ли нови управленски инсституции? - тръгна да ги изгражда, но забави ход още в началото, после разруши едва създаденото и съсредоточи цялата власт в  "институцията Путин".  Държавата е фюрера и фюрерът е държавата. 

РФ е федерация, която не е федерация, а се управлява от вертикаль власти. Русия е президентска република, но се управлява не от президента , а от  пожизнен владетел. Русия се управлява от Владетел, но не е монархия, защото владетелската власт не може да се наследи. РФ е център на руския мир, но не е национална държава на руснаците, а държава на многонационалния народ на федерацията. И още и още.

С други думи това е система в която няма система, а една личност.  Такива системи са устойчиви, докато личността е силна и държи здраво кормилото на властта. Властта при путинизма не може да се "предаде", "наследи" и т.н., а може само да се вземе. Ето защо няма значение дали Медведев, Навални, Пригожин и т.н. са по-добри или по-лоши.  Който и да дойде на власт след Путин ще трябва да гради държавата наново. Друг е въпроса в каква посока и на какви основи. 

Това е проблема и от там тръгва всичко, включително и войната в Украйна.  При управленска система при която реално няма система, вождът трябва непрекъснато да е успешен и да демонстрира своята успешност.  Днес с олимпиада или световно, утре с Крым-наш, а след това  със СВО. Иначе не става. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, vvarbanov said:

Пак правиш сламен човек!

Аз не се оплаквам. Казах "интересно е". Стана тя ,....като трябва да ти се разясняват толкова прости неща, запъртък. 🥲

п.п. Ама ти да не се разпозна като казах, "интересно, във форума имаше един трол" и за това да реагира? За друг трол става въпрос, а ти веднага  се обади.  "Бързата бълха първа пада в огъня" :)

Така сме ние запъртъците, какво да правиш, вие великаните сте друго, важното е че не може да ни противоречите :)

Преди 41 минути, Atom said:

Не става въпрос за това дали е по-добър или по-лош.  Путинизмът като политика е власт, заради самата власт. РФ може да е наследник на СССР, но институционално е млада държава, на същата възраст на която са Украйна и останалите пост-съветски републики. Кои съветски управленски институции  (освен може би КГБ) наследи РФ?  -няма такива. Изгради ли нови управленски инсституции? - тръгна да ги изгражда, но забави ход още в началото, после разруши едва създаденото и съсредоточи цялата власт в  "институцията Путин".  Държавата е фюрера и фюрерът е държавата. 

РФ е федерация, която не е федерация, а се управлява от вертикаль власти. Русия е президентска република, но се управлява не от президента , а от  пожизнен владетел. Русия се управлява от Владетел, но не е монархия, защото царската власт не може да се наследи. РФ е център на руския мир, но не е национална държава на руснаците, а държава на многонационалния народ на федерацията. И още и още.

С други думи това е система в която няма система, а една личност.  Такива системи са устойчиви, докато личността е силна и държи здраво кормилото на властта. Властта при путинизма не може да се "предаде", "наследи" и т.н., а може само да се вземе. Ето защо няма значение дали Медведев, Навални, Пригожин и т.н. са по-добри или по-лоши.  Който и да дойде на власт след Путин ще трябва да гради държавата наново. Друг е въпроса в каква посока и на какви основи. 

Това е проблема и от там тръгва всичко, включително и войната в Украйна.  При управленска система при която реално няма система, вождът трябва непрекъснато да е успешен и да демонстрира своята успешност.  Днес с олимпиада или световно, утре с Крым-наш, а след това  със СВО. Иначе не става. 

И с какво тази конспирация е по-добра от другата? :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Warlord said:

Стига с тоя уатабаутизъм, не са краварите темата и не са те тези, които хвърлят ракети по украинските блокове в момента. След като украинците са ок да водят тази война с тяхна помощ и оръжие, няма какво да мрънкаш, че ги били използвали за пушечно месо. 

Ванчето е одъртяла...

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, vvarbanov said:

Ти защо си учил български, щом вече си го знаел?

Ами виж сега, ако не правиш разлика между учене в училище, където децата се учат на четене и писане и насилствена "украинизация", където за отрицателно време огромна маса от хора се "украинизират" насилствено, барабар със смяна на имената, значи прекалено много те надценявам. Извинявай в училище, да не би да те карат да си сменяш и името ? Николаев да става Миколаев, Желзняк - Зализняк, а Афанасенко - Опанасенко...

Редактирано от Кимон Георгиев
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Atom said:

Това е проблема и от там тръгва всичко, включително и войната в Украйна.  При управленска система при която реално няма система, вождът трябва непрекъснато да е успешен и да демонстрира своята успешност.  Днес с олимпиада или световно, утре с Крым-наш, а след това със СВО. Иначе не става. 

Извинявай, да не би да говориш за световният полицай - САЩ, който от векове не спира да си вре нослето тук и там ? Примерно, изгарям от любопитство, да разбера, чий го търсеше солджъра например в Югославия, където е на хиляди километри от Вашингтон ? А във Виетнам ? А в Ирак ? А в Афганистан ? А в Либия ? А в Сирия ? А в Сомалия ? Това все пак е държава, която започна война с Ирак заради "прах за пране", нали помните ? :)
Мани майтапа, ама аз наистина не знам държава, която да е прокопсала след като е стъпил американски крак там. Примерно... преди да се появи Муамар Кадафи, Либия е една пустиня, където хората буквално живеят в пещери. Това го потвърди дори и адвоката на медицинските ни сестри, внука на Георги Шейтанов - Владимир Шейтанов. За всеки либийски студент в чужбина се отпускат държавни средства, за всяко новородено либийче - държавни средства, за всяко ново семейство - държавни средства. След САЩ... Либия в момента е рай за робовладелството.

Редактирано от Кимон Георгиев
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 7 часа, Кимон Георгиев said:

Кой ти казва, че темата е за краварите ? Ти пишеш, че САЩ искали да помогнат на Украйна, а аз ти отговарям, че това са тинтири-минтири, доказвайки го с факти. Няма нужда да ми изкарвате американосите като някакви върли пацифисти, няма кой да се върже. САЩ чисто и просто използва войната за да унищожи руското влияние в Европа. Както ти писах преди няколко дни. Европейският съюз е една най-обикновена лека жена, която чинно изпълнява всяко нареждане на биг баткото ни. И естествено... и ние, барабар Петко с мъжете. Имаме два танка и един самолет, дето уж са в някаква изправност и вероятно и тях ще дадем на Украйна.

Какво ще рече, че "украинците са ок" ?! Те да не би да имат някакъв особен избор в момента ?

Темата вие постоянно я въртите към краварите, в отчаян опит да отместите нанякъде фокуса от безкрайно очевидния руски слон в стаята, който беснее и руши. Ама виновни са му краварите. Той справедливо нахлува и трепе. Краварите са виновни, защото са против неговото влияние в Европа. Който и да утрепе рашиста все ще е оправдан, защото краварите са виновни. Те са го предизвикали. Той копнее да си кротува, обаче все отнякъде някакви кравари го принуждават да нахлува и руши на чужда територия. Best srory ever! 

Украинците са не просто ок с американската помощ, те в момента съществуват благодарение на нея. Да, никакъв избор нямат в момента. След като орките ги нападнаха с цел да ги унищожат, нямат никакъв друг избор освен да се бият срещу тях, докато не ги изтикат обратно в миризливата им кочина. 

Продължавам да не разбирам само на тебе какъв ти е проблема, че хората си защитават родината и не щат да живеят в рашистка кочина. Ти ако желаеш - знаеш накъде е Москва, прав ти път. Никой не те спира, какво чакаш? 

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, Warlord said:

Темата вие постоянно я въртите към краварите, в отчаян опит да отместите нанякъде фокуса от безкрайно очевидния руски слон в стаята, който беснее и руши. Ама виновни са му краварите. Той справедливо нахлува и трепе. Краварите са виновни, защото са против неговото влияние в Европа. Който и да утрепе рашиста все ще е оправдан, защото краварите са виновни. Те са го предизвикали. Той копнее да си кротува, обаче все отнякъде някакви кравари го принуждават да нахлува и руши на чужда територия. Best srory ever!

Виж сега, САЩ и Русия са си двете велики сили, които от край време разделят света. Разбирай политически, икономически и т.н. Освен това, това, което се случва в момента, ако ми кажеш, че не е именно битка между НАТО и Русия ще приема, че се правиш на ударен или си обърнал едно шише бърбън... И освен това, като е станало въпрос. По "нахлуване" и "трепане" бая руснаците имат да настигат "краварите". Същото важи и за "оправданието". Нали помним защо Ирак беше нападнат и сценката с праха за пране ? Гениално...

Преди 21 минути, Warlord said:

Продължавам да не разбирам само на тебе какъв ти е проблема, че хората си защитават родината и не щат да живеят в рашистка кочина.

На мен проблема ми е единствено в представянето на събитията, които се случиха през последните кажи-речи 11-12 месеца по най-обективен начин. На никого не му пука за Украйна, САЩ чисто и просто използват този момент, не само за да си вдигнат икономическите показатели, а и за да ударят по Русия, същевременно и да намалят влиянието й в Европа до минимум. А Европейският съюз е нищо друго освен една марионетка, която само слуша и изпълнява. Всеки който не го прави съответно е заклеймяван. Ето защо Виктор Орбан е "диктатор" и нищо хубаво няма да прочетеш за него в "Дойче Веле" и "Свободна Европа", както и в многобройните други спонсорирани от америкаски НПО-та медии. Диктатор е, понеже не иска да им играе по свирката и да прави пе*ерастки прайдове...

Преди 31 минути, Warlord said:

Ти ако желаеш - знаеш накъде е Москва, прав ти път. Никой не те спира, какво чакаш? 

Ами бил съм там, да... Но предпочитам да си остана в България, не желая да емигрирам. Тук ми е добре. Е, ако имаше някой, който да измете мангалската смрад от България не би било лошо, ама...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Warlord said:

Не е ли очевидно кой подкрепя политиката на Путин? 

Ами, дори и очевидно да е, какво общо има това с онова ниво, за което говорехме? Според теб не е ли възможно някой да мрази Путин и въпреки това да е на неговото ниво като убеждения, действия и методи? Народа не случайно е измислил израза "Крадеца вика дръжте крадеца".

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напълно е възможно някой да мрази Путин, но да споделя неговите убеждения.  Аз затова писах, че по-скоро имаме путинизъм, а не путинофилия.  Всички путинофили са путинисти, но не всички путинисти са путинофили.  Действията и методите обаче трудно могат да се споделят или повторят от някой друг, тъй като това са си действия и методи на Путин. 

В тази тема например на няколко пъти се вкараха "краварите" и Русия се представя за някаква алтернатива на САЩ.  Към настоящия момент Русия не може да бъде никаква алтернатива на САЩ, ЕС, Китай или който е да е друг. Властта в РФ е персоналиска и алтернативите ги предлага Путин.  Дали изобщо, ако "да" кога и как РФ ще стане алтернатива на Запада или Китай ще стане ясно след управлението на Путин. 

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Atom said:

В тази тема например на няколко пъти се вкараха "краварите" и Русия се представя за някаква алтернатива на САЩ.  Към настоящия момент Русия не може да бъде никаква алтернатива на САЩ, ЕС, Китай или който е да е друг. Властта в РФ е персоналиска и алтернативите ги предлага Путин.  Дали изобщо, ако "да" кога и как РФ ще стане алтернатива на Запада или Китай ще стане ясно след управлението на Путин. 

Аз сериозно... не мога да повярвам... Пич, ти наистина ли вярваш, че тая помощ от страна на САЩ/ЕС е от хуманизъм, от сърцераздирателност и прочее ? САЩ що не проявиха подобни топли чувства към Югославия примерно ? Пак имаше конфликт между съседни държави, пак беше в Европа, отново нищо общо с НАТО, само че тя срина с бомбардировки нашата западна съседка ? Нещо не ми се връзва... Как беше изразът ? "К*чи син, ама наш к*чи син !"
Айде, да те питам... дали е случайно, че след санкциите срещу Русия... именно САЩ, а не някоя друга държава е с огромни приходи от износ на природен газ !? Ето ти я новината, от преди седмица... Bloomberg е от надеждните, нали ?

Цитирай

САЩ настигнаха Катар по износ на втечнен природен газ (LNG) през миналата година, което е крайъгълен камък в стремителния възход на Америка като основен доставчик на горивото, съобщи Bloomberg.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Кимон Георгиев said:

Ами виж сега, ако не правиш разлика между учене в училище, където децата се учат на четене и писане и насилствена "украинизация", където за отрицателно време огромна маса от хора се "украинизират" насилствено, барабар със смяна на имената, значи прекалено много те надценявам. Извинявай в училище, да не би да те карат да си сменяш и името ? Николаев да става Миколаев, Желзняк - Зализняк, а Афанасенко - Опанасенко...

Хайде пак!

Ти твърдиш, че украинците нямало нужда да учат украински език защото го знаят. И че няма украински етнос понеже при укранизацията са учили украински език.

Ти защо си учил български щом си българин? Стана ли ти ясно защо се учи език ?

Ти повдигна въпроса за изучаването на езика. Едва след като разбереш защо се прави, ще можем да обсъждаме и други въпроси. Поставянето за обсъждане на други неща се нарича неформална заблуда"Вдигане на летвата" .(Така може да продължава до безкрай.) Не се разсейвай с други неща, съсредоточи се върху изучаването на езика. Трябва да разбереш един въпрос и едва тогава да минеш на следващия.

Логиката ти е куца, чети линковете които съм ти дал! Тях коментирай.Ама смислено, а не да ми разправяш, че украинския етнос нямало защото хората са учили украински език.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Кимон Георгиев said:

Виж сега, САЩ и Русия са си двете велики сили, които от край време разделят света. Разбирай политически, икономически и т.н. Освен това, това, което се случва в момента, ако ми кажеш, че не е именно битка между НАТО и Русия ще приема, че се правиш на ударен или си обърнал едно шише бърбън... И освен това, като е станало въпрос. По "нахлуване" и "трепане" бая руснаците имат да настигат "краварите". Същото важи и за "оправданието". Нали помним защо Ирак беше нападнат и сценката с праха за пране ? Гениално...

На мен проблема ми е единствено в представянето на събитията, които се случиха през последните кажи-речи 11-12 месеца по най-обективен начин. На никого не му пука за Украйна, САЩ чисто и просто използват този момент, не само за да си вдигнат икономическите показатели, а и за да ударят по Русия, същевременно и да намалят влиянието й в Европа до минимум. А Европейският съюз е нищо друго освен една марионетка, която само слуша и изпълнява. Всеки който не го прави съответно е заклеймяван. Ето защо Виктор Орбан е "диктатор" и нищо хубаво няма да прочетеш за него в "Дойче Веле" и "Свободна Европа", както и в многобройните други спонсорирани от америкаски НПО-та медии. Диктатор е, понеже не иска да им играе по свирката и да прави пе*ерастки прайдове...

Ами бил съм там, да... Но предпочитам да си остана в България, не желая да емигрирам. Тук ми е добре. Е, ако имаше някой, който да измете мангалската смрад от България не би било лошо, ама...

САЩ да, Русия не! Русия е един суровинен придатък с твърде смешен БВП, за да има икономическо влияние, освен деструктивно такова. Русия е един икономически инвалид, който не може да си използва несметните ресурси за газификация на селата си, за конкурентна продукция с добавена снойност на световните пазари, за висок стандарт на живот на преобладаващата част от населението си и за още куп други неща. Тя е изостанала освен от САЩ също и от големите западноевропейски икономики, от Япония, от Китай, от Южна Корея и т.н.т. Така че икономически инвалид като Русия няма как да се мери с най-голямата икономика в света, а именно тази на САЩ, че да се приравнява до тях.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, skorpion1980 said:

САЩ да, Русия не! Русия е един суровинен придатък с твърде смешен БВП, за да има икономическо влияние, освен деструктивно такова.

Понеже аз вече наистина съм безпомощен, нека някой да вземе, да обясни на Скорпиона, кой снабдяваше с природен газ цяла Европа ?! И какво се случи, та изведнъж тоя газ стана много скъп...

Преди 1 час, vvarbanov said:

Логиката ти е куца, чети линковете които съм ти дал! Тях коментирай.Ама смислено, а не да ми разправяш, че украинския етнос нямало защото хората са учили украински език.

Върбанов, след като тръгна да ми сравняваш ученето на български език в основно училище и налагането на "насилствена украинизация" сред опредена група от хора, аз и тук съм вече безпомощен... Намери някой друг, с който да "спориш".

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кимон Георгиев said:

Върбанов, след като тръгна да ми сравняваш ученето на български език в основно училище и налагането на "насилствена украинизация" сред опредена група от хора, аз и тук съм вече безпомощен... Намери някой друг, с който да "спориш".

Ти твърдиш, че няма украински етнос защото украинците са изучавали украински език !  Сега не обсъждаме "насилствена украинизация". Та въпроса ми към теб е, Могат ли украинците да изучават украински, българите- български,....или според теб, няма нужда защото го знаят? След като ти стане ясен въпроса с изучаването на езика ,тогава ще обсъдим и "насилствената украинизация."

Чети линковете които съм ти дал. Така ще можеш и без моя помощ да си отговориш на доста от въпросите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да си кажа ,моето мнение Путин почна "военната операция'" не като блицкриг ,а като военната операция на САЩ срещу тогавашният държавен глава ан Колумбия забравих му името в първите дни от президенството на Буш.А този колимбиецът повече от десетилетие ,бе стожер на САЩ в страната ,накрая се самозабрави и го свалиха без скрупули с директна военна операция ,без ,да се бара Ескобар той си е държава в държавата.На последните президентски избори в Украйна точно Зеленски изглеждаше най лошият възможен кандидат за моята русофобска душа.появи се като нашият Цар 2001 да разбуни двуполюсният модел ,даже и русите неофициално му се кефеха ,ама какво стана?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Fm_gJdjXEAAIaj0?format=jpg&name=large

Link to comment
Share on other sites

Преди 15 минути, todorg said:

Да си кажа ,моето мнение Путин почна "военната операция'" не като блицкриг ,а като военната операция на САЩ срещу тогавашният държавен глава ан Колумбия забравих му името в първите дни от президенството на Буш.А този колимбиецът повече от десетилетие ,бе стожер на САЩ в страната ,накрая се самозабрави и го свалиха без скрупули с директна военна операция ,без ,да се бара Ескобар той си е държава в държавата.На последните президентски избори в Украйна точно Зеленски изглеждаше най лошият възможен кандидат за моята русофобска душа.появи се като нашият Цар 2001 да разбуни двуполюсният модел ,даже и русите неофициално му се кефеха ,ама какво стана?

Той Зеленски, завалията... само лъжите му останаха и... коката. Оня ден му гледах последното интервю... човека е толкова начаткан, че не знае къде се намира. Нека да видим "блясъка" в очите на Зеленски... Това не е от "чичо Митко", а от "чичо Коко". :)

 

Редактирано от Кимон Георгиев
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...