Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 9 часа, Янков said:

Крим е на този, който може да го задържи.

Целият живот на човека и човешкото общество се основава на договори. Без договори той е невъзможен. Например купуваш си билетче и се качваш на автобуса и го перфорираш,(това е договор между теб и автобусната компания),но по някое шофьора спира автобуса,идва при тебе,връзва ти два шамара и те изхвърля от автобуса,понеже нещо не го кефиш. Въпреки че ти си си купил билет за превоза. Докъде ще стигнем така,ако всеки прави каквото му скимне и не спазва договорите?! Ще действа "закона" на джунглата. Това ще стане. Но после да не пищиш,когато някой по-силен ти забърка "канчето с пестници". А повярвай,че както казваше моят треньор по самбо "Винаги ще се намери някой по-силен от теб". И е страшна грешка да тръгнеш да го търсиш. По-силния. :ag: Както прави Путин.

Така че Крим е на Украйна. Русия или по-точно Хрушчов и Елцин са сключили ДОГОВОР с Украйна Крим да е украински. Точка по въпроса.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 567
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Целият живот на човека и човешкото общество се основава на договори. Без договори той е невъзможен. Например купуваш си билетче и се качваш на автобуса и го перфорираш,(това е договор между теб и автобусната компания),но по някое шофьора спира автобуса,идва при тебе,връзва ти два шамара и те изхвърля от автобуса,понеже нещо не го кефиш. Въпреки че ти си си купил билет за превоза. Докъде ще стигнем така,ако всеки прави каквото му скимне и не спазва договорите?! Ще действа "закона" на джунглата. Това ще стане. Но после да не пищиш,когато някой по-силен ти забърка "канчето с пестници". А повярвай,че както казваше моят треньор по самбо "Винаги ще се намери някой по-силен от теб". И е страшна грешка да тръгнеш да го търсиш. По-силния. :ag: Както прави Путин.

Така че Крим е на Украйна. Русия или по-точно Хрушчов и Елцин са сключили ДОГОВОР с Украйна Крим да е украински. Точка по въпроса.

 

И значи сперед теб Русия ще се откаже от контрола на Черно море, само защото имало сключен някакъв договор?????

Вижда се как го спазва този договор.

От тук нататък може да си спорите де юре чий е Крим, но де факто е Руски. Законно, незаконно, няма значение. Там са стъпили руските ботуши и доброволно няма да си тръгнат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Янков said:

Русия ще се откаже от контрола на Черно море

Писал съм го и преди,но някои не четат. Крим няма абсолютно никаква ценност от военна гледна точка. Това е доказано многократно. И през Кримската война,и през Втората световна война и днес във войната в Украйна. Крим даже е опасен за армията,понеже веднъж влязла в него,тя влиза като в капан,(мишеловка).

Ако Крим беше ценен,нямаше прабългарите и хан Аспарух да го напуснат и да се преселят тук на Балканите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, vandu said:

А Крим бил ли е разменен за Белгородска област или е подарен на Украйна ?

Търсил съм информация, ама не намерих нищо. А и си мисля че ако беше разменен украинците щяха да си искат белгородска област.

Белгородска област е включена в състава на РССР по-рано, през 1926-7. https://likbez.org.ua/table-of-changes-in-the-boundaries-of-the-soviet-ukraine-with-soviet-russia-until-1939.html

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 часа, Янков said:

На Крим винаги ще има голяма военноморска база. Дали ще е руска или американска, не е от значение. Пак ще я има. Но хайде да не е американска, ще е на НАТО. Пълна с американски кораби. Така че все тая.

И какво е това животно "по силата на правото" за международни отношения? Всички искаме да го има, но нещо се губи когато си въоръжен до зъби.

Колкото до третата световна война, тя е дадена като пример че руснаците няма да предадат доброволно Крим. Четете по-внимателно.

Измисляш си нещо, че е вярно без никакви доказателства и започваш да твърдиш, че е така, само защото така ти харесва.

Не, никога не е било вярно и няма да бъде вярно! Къде виждаш американски кораби по турското или гръцкото морско пространство. Пълно е с натовски кораби, защото и двете държави са част от НАТО, но американски ако има цяла европа пише за това.

Така говореха и за България. Къде са американските бази? Американските кораби?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност няма и как да е пълно с американски военни кораби. Защото има една Конвенция за черноморските проливи, която регулира и режима, при който в Ч.море могат да влизат и пребивават кораби на нечерноморски държави.  Военните кораби на нечерноморските страни не бива да надвишават 15 000 тона, като едновременно могат да преминат не повече от девет военни съда с общ тонаж най-много 30 000 тона. Престоят им в Черно море не може да е повече от 21 дни. Съвсем отделен е въпросът за смислеността на набутването на флота от големи бойни кораби в сравнително малкото и затворено Черно море.
Та в общи линии оправданията как Крим трябвало да е руски, щото иначе американците щели да си направят база в Севастопол е поредната байка, като тази как цялото НАТО само чака да завладее Русия, заради прословутите й ресурси. Които така или иначе олигарсите продават на запад.

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, deaf said:

Така че Крим е на Украйна. Русия или по-точно Хрушчов и Елцин са сключили ДОГОВОР с Украйна Крим да е украински. Точка по въпроса.

По времето на Хрушчов Крим не е бил автономна република. А виж, договорните отношения на Автономна република Крим и Украйна са интересна тема, заслужават си дискусията :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

 Къде са американските бази? Американските кораби?

Американска база има от Петолъчката на север и от Мокрен на юг. Ще я познаеш по-големия надпис "U.S Army" на входа и огромния пилон с американско знаме, който се вее от отсрещния хълм.

Американски кораби не съм виждал. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Pandemonium said:

Американска база има от Петолъчката на север и от Мокрен на юг. Ще я познаеш по-големия надпис "U.S Army" на входа и огромния пилон с американско знаме, който се вее от отсрещния хълм.

Американски кораби не съм виждал. 

Може би говориш за полигона "Ново село", който не е американска база, а българско съоръжение, в което американци идват да тренират. Най-често заедно с български военни. Много ще ми е интересно да видя снимки на огромния пилон с американското знаеме и надписът u.s army.
А що се отнася до кораби, когато американски боен кораб влиза в Черно море, той често се отбива във Варна. Особено, когато има учение и с нашите сили. Понякога позволяват на гражданите да се качват на борда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, др-бр said:

Много ще ми е интересно да видя снимки на огромния пилон с американското знаеме и надписът u.s army.
 

Не вярвай на снимки. Отиди на място. И надписът ще прочетеш, а пилонът и от километри ще го видиш.

Някога може и да е било българско съоръжение. Може даже и все още да е от чисто правна гледна точка. Но надписът на входа е "U.S. Army".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Pandemonium said:

Не вярвай на снимки. Отиди на място. И надписът ще прочетеш, а пилонът и от километри ще го видиш.

Някога може и да е било българско съоръжение. Може даже и все още да е от чисто правна гледна точка. Но надписът на входа е "U.S. Army".

От всякаква гледна точка е българско съоръжение. Американците построиха много неща вътре, но всичко е собственост на България. И когато там има американци за тренировки има и българи. А самият полигон поръдлжава да се ползва от нашето МО.  
Нямам работа в района и ми стана интересно това, което пишеш, защото никой никога не е казвал за такива неща. А не е като да няма хора, които да дъвчат "американските бази". 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам кой какво е построил вътре. Нито съм влизал, нито имам смелост да опитам да вляза.

Казвам само че на входа му пише "U.S. Army".

А знамето се вижда от километри, защото е огромно. Него го споменах, защото колегата Р.Теодосиев каза, че не вижда американски знамена в България.

Редактирано от Pandemonium
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ай сиктир бе драги зрители. Руснаците нацвъкаха паметници на съветската окупационна армия във всички градове. Червени знамена със сърп и чук имаше навсякъде.

Знайш как искам да вейнат по едно хамериканско знаме от всеки паметник на съветската армия.

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, deaf said:

Писал съм го и преди,но някои не четат. Крим няма абсолютно никаква ценност от военна гледна точка. Това е доказано многократно. И през Кримската война,и през Втората световна война и днес във войната в Украйна. Крим даже е опасен за армията,понеже веднъж влязла в него,тя влиза като в капан,(мишеловка).

Ако Крим беше ценен,нямаше прабългарите и хан Аспарух да го напуснат и да се преселят тук на Балканите.

Хан Аспарух са го изгонили хазарите, не че Крим е бил мишеловка, по руски казано. Ако беше мишеловка нямаше да може да избяга нали така. Освен това военния му флот във Фанагория не е имал за цел да контролира Черно море.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кибик said:

имал за цел да контролира Черно море.

цялата работа с ЧЕРНО МОРЕ е не заради контрола му от КРИМ, а заради това че силно се повишава уязвимостта и икономическите интереси на Русия.

Излазите на морета за Русия са много важни и са стратегически пътища - особено ролята на Черно море. В него така или иначе Турция държи "хазната", заради "вратата", има си ред, конвенси...

Ролята на КРИМ е важна не толкова от международна военна гледна точка, макар че и това го има, а че за военните става изключително трудно да обезпечат защитата на държавата Русия. Така мисля.

Преди анексията през 2014 всичко това е разисквано, за да се вземат решения за нея. Според мен - имаше и други начини да се уредят военните да стоят далеч от полуострова. Така или иначе докато беше на Украйна, в него отново имаше военен флот на Русия.

За мен Русия не можа да понесе продължаването на процесите на отделяне на Украйна и непрекъснато я привиждаха като "своя", а населението - като "свои". Дори формулировката за "военната операция по денацификация и демилитаризация" е в тази посока. За тях това си е Русия и дори за разлика от други "републики" това им е твърде голяма загуба за да я преглътнат.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кибик said:

Знайш как искам да вейнат по едно хамериканско знаме от всеки паметник на съветската армия.

За американско не знам, но във Варна има огромен паметник на българо-съветската дружба, а пред него на два високи пилона се веят българското знаме и знамето на ЕС. Доста иронично...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Pandemonium said:

във Варна има огромен паметник на българо-съветската дружба

"... Паркът-паметник на българо-съветската дружба е бил открит на 13 ноември 1978 година. Така паметникът е функционирал до 1989 година и след това бил разграбен, а входът – зазидан"... https://bg.wikipedia.org/wiki/Парк-паметник_на_българо-съветската_дружба

 

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, ramus said:

"... Паркът-паметник на българо-съветската дружба е бил открит на 13 ноември 1978 година. Така паметникът е функционирал до 1989 година и след това бил разграбен, а входът – зазидан"... https://bg.wikipedia.org/wiki/Парк-паметник_на_българо-съветската_дружба

 

Погледнах какво представлява този "Паметник на Дружбата".  По-грозно и отвратително нещо е трудно да си представим. Тези бетонни фигури с каските и автоматите символ на дружба ли са? Или по-скоро напомняне че губернията е под руски ботуш.

Представете си паметник на българо-хамериканската дружба с по осем рамбовеца в бойно снаряжение гледащи строго от хълма.

Когато се появят такива в София, Пловдив, Варна и Бургас, тогава можем да говорим за баланс на пропагандата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Pandemonium said:

Казвам само че на входа му пише "U.S. Army".

А знамето се вижда от километри, защото е огромно.

Полигона има фейсбук страница и там от качените снимки от преди 2-3 години се вижда, че по входовете пише други неща. Може да има и друг вход, на който пише нещо за САЩ, но не е сигурно.

А от Гугъл Стриит Вю се вижда, че има три големи пилона, като на единия е американското знаме, на втория е българското, а третото е на НАТО.

Американците са изградили там хеликоптерни площадки и къса писта за дронове. 

 

SmartSelect_20230801-182030_Maps.jpg.57ed44ebc58aaed236b7652c324349ab.jpgAmericanBulgarianandNATOflagsflyovertheU.jpeg.jpg.639fbfcc1d5db20cc862d40e43ff0f1e.jpg

106990351_3173891102647530_1313254345252940920_n.jpg.ba00f975941b8b12c13e4c09b6d860ca.jpg13404039_620171214819116_2307863775505957822_o.thumb.jpg.90340c5928e40d0e27dff4eb8954f011.jpg

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, makebulgar said:

Полигона има фейсбук страница и там от качените снимки от преди 2-3 години се вижда, че по входовете пише други неща. Може да има и друг вход, на който пише нещо за САЩ, но не е сигурно.

А от Гугъл Стриит Вю се вижда, че има три големи пилона, като на единия е американското знаме, на втория е българското, а третото вероятно е на НАТО или на ЕС.

Американците са изградили там хеликоптерни площадки и къса писта за дронове. 

 

 

Да, пилоните са три. Колегата каза, че не вижда американски знамена в България и аз му посочих къде има и то голямо.

А тази снимка с трактор не знам откъде си я извадил 😀 Но изобщо не е входът на военната база. Най-малкото входът й е на хълм и ако си с по-стара кола, може и да не успееш да качиш хълма 😀

Както казах, не вярвайте на снимки в интернет, а отидете и вижте. Този "вход" на снимката е просто смешен за военна база на НАТО, САЩ или която да е съвременна войска 😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, ramus said:

"... Паркът-паметник на българо-съветската дружба е бил открит на 13 ноември 1978 година. Така паметникът е функционирал до 1989 година и след това бил разграбен, а входът – зазидан"... https://bg.wikipedia.org/wiki/Парк-паметник_на_българо-съветската_дружба

 

Под паметника има тунели и бомбоубежища. Входовете за тях са зазидани, защото се ползваха от наркомани.

Иначе паметникът си стои, осквернен е, а пред него се веят знамена на България и на ЕС.

Гледката от него обаче е красива и ще е добре някой да се погрижи за мястото и най-сетне да премахне грозния съветски бетон. И знамето на ЕС. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Pandemonium said:

Да, пилоните са три. Колегата каза, че не вижда американски знамена в България и аз му посочих къде има и то голямо.

А тази снимка с трактор не знам откъде си я извадил 😀 Но изобщо не е входът на военната база. Най-малкото входът й е на хълм и ако си с по-стара кола, може и да не успееш да качиш хълма 😀

Както казах, не вярвайте на снимки в интернет, а отидете и вижте. Този "вход" на снимката е просто смешен за военна база на НАТО, САЩ или която да е съвременна войска 😀

Е прав си, явно има и главен вход, който не снимат толкова. Трите пилона всъщност са там при входа, където има и паркинг. Но и там изглежда няма надписи, а има само няколко навеса против дъжд. 

SmartSelect_20230801-184134_Maps.thumb.jpg.e91099dee466aeafb51940d83e53e1f6.jpgSmartSelect_20230801-184216_Maps.thumb.jpg.e95bcec249cb209c93e384f8ead29c85.jpg

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Малеее зад 3 планини на 10 намирате някаква военна база, която очевидно има американско знамае и доказвате какво? Че има? Има! И в амерканското посолство сигурно има няколко, а може и на още 2-3 места да се намерят.

Но виж руски знамена по площадите, по много къщи и сгради не е странно да се видят.

------

Хайде сега да се запитате къде са ни българските знамена? Кой от всички тук във форума има български флаг в къщата си, а още по-малко да го е развял пред тях?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Надписи има и то няколко. Двуезичните българо-английски са, че обектът е под постоянно видеонаблюдение и че влизането за външни лица е забранено. Зад първата бариера, където започва паркингът, има голям надпис "U.S. Army" и някаква звезда или подобно друго лого, което не се вижда добре, защото разстоянието от бариерата до надписа е значително. Ако не бяха камерите по протежението на хълма към входа, досега да съм ви го снимал. Извенете ме, че нямам смелост да правя снимки на военно съоръжение с надпис "U.S. Army" на входа. Не бих снимал и да го нямаше този надпис. Военните бази не са шега работа и не са за любителски снимки.

А руските знамена по площадите са проблем, разбира се. Както и украинските. Както и всяко друго, различно от българското.

Български знамена имам няколко. Не съм ги развял пред къщата си, защото нямам къща.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 3 часа, Pandemonium said:

А руските знамена по площадите са проблем, разбира се. Както и украинските. Както и всяко друго, различно от българското.

Руските знамена означават, че се подкрепя един насилник, а украинското знаме, че се проявява съпричастност към една жертва.

Тук няма проблем с украинското знаме, има проблем с руското знаме както в България така и в Крим ;)

Преди 3 часа, Pandemonium said:

Български знамена имам няколко. Не съм ги развял пред къщата си, защото нямам къща.

То това е за другата тема, но все пак. Къща не е нужно да имаш, за да си развееш знамето. Виж в Гърция и Турция навсякъде знамена, защо тук няма такова нещо?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...