Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Ситуацията в момента. 

гута22.jpg

Все още не е потвърдено, че Мадяра е превзета, но ако това е вярно, то Гута е разрязана на две части- север и юг. Има и съобщения, за нови митинги на местните жители в Хамурия и Джасрин с искане за капитулация. Има мнения, че ще бъде ударена Сатра от юг и Алтала от север за да бъде отрязана Харасте като трети котел. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Потвърди се, Мадяра е превзета.

Непотвърдени новини за щурм на Сатра. По някой слухове е успешен и Харасте също е отцепен. 

Съобщения, че сирийците плътно подхождат към Хамурия от изток.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

гута23.jpg

Свежа карта. Обърнете внимание на пробива от север през Алтала към Сатра и пробива към Хамурия. Очевидно обаче Харасте още не е отцепено от Дума.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ПОТВЪРДЕНО!

гута24.jpg

Харасте е отцепен от Дума и Ирбин. Ситуацията за опозицията взема много лош обрат. Вече съществуват цели 3 котела. 

Другото което е важно е превземато на Африс на юг където сирийците са срещнали ожесточена съпротива. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИИ В БГ НАУКА !!!

Кюрдите са започнали да капитулират пред сирийците и допуснали сирийската армия в ред градове Камари, Зияра, Бурж ал Каси, Башмира, Бусафара, Деир Джамал, Тел Рифат, Минег, 

И втората важна новина. Опозицията от Ал Кадам в лагера Ярмук е капитулирала пред сирийската армия и вече се извозва към Идлиб. Да напомня, че лагера Ярмук е поделен между Халифата и опозицията. Един от джобовете контролирани от опозицията е Ал Кадам. Съобщава се, че сирийската армия е възможно да започне боеве с Халифата.

 

ярмук4.jpg

Лилавото е Ал Кадам който е капитулирал.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

От Ал Кадам вече са извозени 6 автобуса с опозиционери.

Падна бойния дух на демократите. Морала в Източна Гута е подринат. Асадовската армия действа доста стратегически хитро като добър шахматист. Имам чувството че по стратегия сирийският щат почти достигнаха нивото на руснаците ?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, piston79 said:

МЯстото им е заето от Ислямска държава.....?

Пробвали са се, но квартала е зает от сирийската армия. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Пробвали са се, но квартала е зает от сирийската армия. 

Здравей фружине! Дали това, което пишат, е вярно?

https://www.novini.bg/news/419102-убиха-руски-майор-в-сирия.html

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 5 часа, herkules said:

Здравей фружине! Дали това, което пишат, е вярно?

https://www.novini.bg/news/419102-убиха-руски-майор-в-сирия.html

Не зная. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийците са намерили лаборатория за БОВ в Гута.

Пристигането на опозиционерите от Ал Кадам в Идлиб.

 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Frujin Assen said:

Сирийците са намерили лаборатория за БОВ в Гута.

:058:

 

Вярваш ли? А труповете на 2000 американски наемника, избити от Су-57 намериха ли ги?

 

:ag:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ние всички с интерес чакаме сащианците да инсценират газова атака, за да имат оправдание да задумкат Дамаск /че 2013 нещо не им се получи/. А това им е последния шанс да променят нещо в Сирия, след като демократичните терористи и идилците го издухаха.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, piston79 said:

:058:

 

Вярваш ли? А труповете на 2000 американски наемника, избити от Су-57 намериха ли ги?

 

:ag:

Те май вагнервците бяха между 600 и 2 000 ? Но така мощно бяха унищожени че нито вагнеровци, нито инструменти бяха намерени. В никакъв случай не вярваме , че измайсторените в работилнички варели с хлор са направени от умерените. Те след като отряхоха и публикуваха в Ю Ту главата на 9 годишното палестинско момченце заради баща му който минал на неправилната страна обещаха повече така да не правят така пред камерите и се демократизираха. Не мога да си представя, че те могат да правят провокации и да лъжат , след като се демократизираха. Явно варелите са направени в подземията на двореца на Асад. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
1 hour ago, piston79 said:

:058:

 

Вярваш ли? А труповете на 2000 американски наемника, избити от Су-57 намериха ли ги?

 

:ag:

ДА! При тези призиви на САЩ как ще ударят Асад ако той използва химическо оръжие подобна провокация е напълно реалистична.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

ДА!

С нетърпение очакваме някакви доказателства за тази новина... Както и за избитите наемници от САЩ (които сигурно са дошли да евакуират завода....).

Някакви подробности има ли, какво БОВ е произвеждано, какви обеми, какви прекурсори?...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, herkules said:

Здравей фружине! Дали това, което пишат, е вярно?

https://www.novini.bg/news/419102-убиха-руски-майор-в-сирия.html

Това е от 2017....

 

Тук може да следиш за загубите:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NYeZPZIPGsDmcRkaPRIRRMq0YAUhh8eWSt7U-PgWwH8/edit#gid=0

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Du6ko said:

Те май вагнервците бяха между 600 и 2 000 ? 

Последно - около 200 убити и ранени..

 

Цитирай

Но така мощно бяха унищожени че нито вагнеровци, нито инструменти бяха намерени.

 

http://www.bbc.com/russian/features-43370002

 

Цитирай

 Те след като отряхоха и публикуваха в Ю Ту главата на 9 годишното палестинско момченце заради баща му който минал на неправилната страна обещаха повече

Тази байка е толкова изтъркана, че само ти от руските тролове остана да я пускаш. Става въпрос за младеж, болен от таласемия.... Не че това оправдава екзекуцията..

Душко, опитай да вдигнеш нивото.... Само хабиш хостинг.... Тролежът ти е толкова слаб, че вместо да привличаш хората към русоасадистите, ти ги отвращаваш с елементарните ти спекулации, които се разгромяват с две цъкания на мишката...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...