Отиди на
Форум "Наука"

Починал е Неделин Бояджиев. Тук с ника Историк.


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Току що го разбрах и аз. Много, много жалко, макар че той толкова дълго понасяше страдания със сърдечното си заболяване, че може би се е отървал. Не знам, но ми стана тъжно. Разбира се, ще го помним, ама го няма ...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Не мога да повярвам!

Скоро си писахме за форума с него.

Много тъжно, много жалко, ще го помним!

@ISTORIK

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ех. Не го познавах, но много жалко. За първи път попаднах на форума благодарение на негов постинг, търсех нещо в гугъл и ми излезе негова публикация. Това, което беше написал, беше толкова добро и интересно, че се заинтересувах да погледна какво има тук. Изключително свестен събеседник, сигурно и много ценен човек...

Ако го познавате, предайте задочна прегръдка на близките му.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един от хората допринесли за развитието на българското интернет пространство и обогатили познанията ми за света. Лека му пръст...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Светла му памет!

И на мен ми харесваха публикациите му и ми даваше лек стимул да пиша.

Още си спомням как се развесели на изказът ми, че българите пристигнали на помощ на император Зенон, с педя брада от прехода.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Неделин Бояджиев дълги години беше модератор на форум „БГ наука“, а също част от Редакционната колегия и Авторския колектив на сп. „БГ наука“. Автор е на голям брой статии както за списанието, така и форума.

Мисля, че ще е добре да се направи извънреден брой на списанието с негови статии.

In memoriam от Bruno Coulais. Изпълнението е на хорът от филма "Хористите", като солистът е изпълнителят на една от главните роли. Във филмът се разказва за преподавател в интернат, който създава училищен хор. Неделин също работеше като учител и обичаше да разказва, какво е организирал с учениците си.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много готин човек беше. Сега съжалявам, че толкова рядко се сещах за него, поради което и толкова рядко сме се виждали на живо. Може би защото доскоро знаех, че е достатъчно просто да отскоча до Пловдив за да се случи. Но уви вече е твърде късно за това. Понякога докато се наканим да направим нещо съвсем елементарно и животът си минава ей така покрай нас. 

Идеята за специален брой на списанието в негова памет е много добра. След като не бяхме до него в трудните му моменти му дължим поне това. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...