Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 часа, laplandetza said:

Подкрепям руската специална операция. Бих подкрепил по възможни за мен начини  ако руснаците кривнат и към България.Твърдо заставам зад иеята за смяна на досегания курс и сглобяване на политика към Сговор НеоЕС и НеоРусия.

Хммм, подобни изказвания не попадат ли под приложното поле на Наказателния кодекс? 

Може би не е зле въпреки емоциите да сме по-въздържани в изказванията за да не навредим на форума!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор
Преди 11 минути, Bruchpilot said:

Хммм, подобни изказвания не попадат ли под приложното поле на Наказателния кодекс? 

Може би не е зле въпреки емоциите да сме по-въздържани в изказванията за да не навредим на форума!

'лапландецът' си е класически трол, затова е с преглед на мненията. Тук колегата е направил изключение и е пуснал горното, само за да се види колко му е акълът.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, Warlord said:

Щом успяха да принудят Петков да откаже на американските си шефове, да прати С-300 на Украйна, значи са критично много. И сега заминаваме у трета глуха заради тях, с тоя неутралитет.

Кои мъже допускат министър председателя им Петков да има чуждестранни шефове, особенно американски - обичайните заподозрени.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://nv.ua/ukraine/events/vladislav-ershov-shoygu-otstranil-komanduyushchego-6-y-armii-novosti-ukrainy-50227296.html

Неслучайно руските генерали предпочитат да умират на първа бойна линия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кухулин said:

Лвовчани маркират новодошлите киевски ромки.

Това е пропаганда за износ по третото направление. Руснаците(пък и украинците) са брутални расисти и тия снимки най-много да ги разсмеят. Обаче в Европа ще скочат. Особено ако леко се пропусне контекста, както ти правиш.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Amazonski said:

Това е пропаганда за износ по третото направление.

Какво те кара да мислиш така?

Преди 10 минути, Amazonski said:

Особено ако леко се пропусне контекста, както ти правиш.

Ако аз съм пропуснал контекста, нищо не пречи да ме допълниш. Какво съм пропуснал?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Здравейте! Реших да надникна след дълго отсъствие във форума и гледам, че поствате интересни новини, наред с дежурната пропаганда. 😉

Лапландецът леко ви изважда от комфорта на зрители и напомня, че опасността никак не е далече от България.

https://faktor.bg/bg/articles/prof-plamen-pavlov-voynata-e-na-praga-na-balgariya-nie-sme-mnogo-primamliva-tsel-za-neonatsistko-mislene-v-kremal

 

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skorpion1980 said:

Няма да им трябва без никакво пристанище и без никаква инфраструктура. Тогава сухопътната връзка с Крим все едно няма да я има. Ще продължават да си трошат главите с ограничени разрушения и непрестанни опити да пробият украинската отбрана и така още няколко месеца и този път, за разлика от 1917, вече ще говорим и за юлска революция. Тогава както е известно Ленин неуспешно се пробва през юли да вземе властта, но после през октомври вече с германска помощ му се отдава. Сега заради Мариопул юлската революция ще успее, за жалост отново ще бъде кървава. Сигурен съм, че по-рано, уви, няма да настъпи краят на войната, но горе-долу тогава Путин вече няма да е на власт, лошото е, че свалянето му също ще бъде кърваво.

Ако дотогава е останал свят, който да се радва на свалянето на Путин. Продължи ли войната до юли, на никой няма да му е до Путин. Ще сме прекалено ангажирани, да решаваме собствените си проблеми.

  • Харесва ми! 3
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/104351038827282/posts/130881279507591/

Следващия .. 

https://fb.watch/bVz9Z0Roev/

Мариопул руска лодка. 

https://www.facebook.com/701154173263818/posts/5118874291491762/

Унищожени оръдия 

https://www.facebook.com/100069092624537/posts/278282654484820/

Украйна 

https://fb.watch/bVAZCbm3Ka/

Джавелин

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Янков said:

Ако дотогава е останал свят, който да се радва на свалянето на Путин. Продължи ли войната до юли, на никой няма да му е до Путин. Ще сме прекалено ангажирани, да решаваме собствените си проблеми.

Тя ще продължи без ядрени удари, няма как сред руския военен елит да няма здравомислещи хора, които да знаят как да предотвратят апокалиптични действия. Войната ще си продължи до юли с конвенционални оръжия заради от една страна архаичното панславистко имперско его на кагебисткия сатрап Путин, ожесточената украинска съпротива от друга страна (украинската армия ако нямаше толкова силен опонент би го смачкала, със сигурност е в топ 10 на най-добрите армии в света предвид показаното), както и заради лакомията на сатрапите от ДП на САЩ, за които тази война е бизнес и искат да се проточи по тази причина, неслучайно постоянно увъртат относно помощта за Украйна. Ако Тръмп беше останал президент, война нямаше да има, а неговото избиране през 2016 я забави с 4 години.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

И.Стрелков: почти месяц боевых действий – что дальше?

 

Игор Гиркин (Стрелков) е от малкото хора, познаващи на място особеностите на Украйна и Донбас. Неговите предвиждания и коментари се сбъдват. Интересно е неговото последно мнение какво ще последва сега. Според него трябвало да се създадат доброволчески опълчения от про-русийски настроените донбасци и после мобилизация.  Партизанските нападения са неизбежни и ще продължат. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, resavsky said:

Е кое им е незаконното?

Питай конгреса на САЩ кое им е незаконното, той ги обяви за такива и забрани дасе финансират пряко.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, skorpion1980 said:

Тя ще продължи без ядрени удари, няма как сред руския военен елит да няма здравомислещи хора, които да знаят как да предотвратят апокалиптични действия. Войната ще си продължи до юли с конвенционални оръжия заради от една страна архаичното панславистко имперско его на кагебисткия сатрап Путин, ожесточената украинска съпротива от друга страна (украинската армия ако нямаше толкова силен опонент би го смачкала, със сигурност е в топ 10 на най-добрите армии в света предвид показаното), както и заради лакомията на сатрапите от ДП на САЩ, за които тази война е бизнес и искат да се проточи по тази причина, неслучайно постоянно увъртат относно помощта за Украйна. Ако Тръмп беше останал президент, война нямаше да има, а неговото избиране през 2016 я забави с 4 години.

Изобщо не говоря за ядрени удари, а за последиците от санкциите и недостига на храна. Както и за много други проблеми, които избягвате да коментирате. Вземи прочети малко тук:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, tantin said:

Игор Гиркин (Стрелков) е от малкото хора, познаващи на място особеностите на Украйна и Донбас. Неговите предвиждания и коментари се сбъдват. Интересно е неговото последно мнение какво ще последва сега. Според него трябвало да се създадат доброволчески опълчения от про-русийски настроените донбасци и после мобилизация.  Партизанските нападения са неизбежни и ще продължат. 

Че познава особеностите - познава ги. Обаче и той си има дневен ред, заради който понякога говори глупости. Например мнението, че ДНР можели да развият пробива при Волноваха, като блокират в тила Мариупол, няма как да предизвика друго, освен усмивки :) Две бригади плюс азовски спецназ в тила, разбираш ли. С тежко въоръжение и бездънни складове.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Кухулин said:

Че познава особеностите - познава ги. Обаче и той си има дневен ред, заради който понякога говори глупости. Например мнението, че ДНР можели да развият пробива при Волноваха, като блокират в тила Мариупол, няма как да предизвика друго, освен усмивки :) Две бригади плюс азовски спецназ в тила, разбираш ли. С тежко въоръжение и бездънни складове.

Гиркин е прав както винаги. Волноваха е стратегическата точка на Донбас , ако развият успеха Донбас пада, но като гледам това няма да се случи. Руските генерали са гениални.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Warlord said:

Одобрих тоя пост за показване, само за да лъсне хубаво колко плътно си съвпадат довчерашните истерични антиваксъри с днешните радикални путинофили. 

Ехее аз също съм против ваксините от Ковид чакай малко!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, bulgaroid said:

Гиркин е прав както винаги. Волноваха е стратегическата точка на Донбас , ако развият успеха Донбас пада, но като гледам това няма да се случи. Руските генерали са гениални.

Ще го развият, разбира се, но първи трябва да ликвидират силите в Мариупол. Освен това е излишно да бързат при Волноваха, преди руснаците да са тръгнали от север. Тоест преди да са ликвидирали напълно съпротивлението при Изюм.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Кухулин said:

Ще го развият, разбира се, но първи трябва да ликвидират силите в Мариупол. Освен това е излишно да бързат при Волноваха, преди руснаците да са тръгнали от север. Тоест преди да са ликвидирали напълно съпротивлението при Изюм.

Нищо няма да развият,свърши тая. Особено ако се окаже истина обкръжаването на руснаците при Буча и 7 последователни разгрома при Чернобаевка. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...