Отиди на
Форум "Наука"

Въпрос към модераторите и ръководството на форума


Recommended Posts

  • Потребител

Нещо не мога да ви разбера,назначавате модератор на темата след като не можете да се справите, и просто някой чисти пропагандата и простотиите,какво толкова, баси драмата стана? Аз пиша на чужди форуми и там е нещо страшно и  никой не се изявява като морално величие, на един в конкретната тема има вече 5500 страници, и няма никакъв проблем. Като прекалиш си понасяш наказанието, или те спират от темата. Няма ли кой да се заеме да чисти? Няма ли кой да слага банове? Какъв е точно проблема ви не разбирам? 

  • Харесва ми! 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 51
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОПУЛЯРНИ ДНИ

  • Потребител
Преди 4 часа, Warlord said:

Открих отново темата, за да спадне поне част от недоволството -

Не виждам никаква тема. Някакъв клуб,какво ще си стойте трима души и ще си обсъждате ли какво ли? Хората искат да разберат какво се случва, а се оказва, тука има цензура,защо? В чия полза,май се сещам?! Някой да не е получил едно съобщение?

Редактирано от bulgaroid
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, Р. Теодосиев said:

Здравейте,

Създадох нов Клуб Руско-украинската война 2022 година.,където всеки може да влезе и да пише спокойно.

В този клуб ще може да влиза всеки, но след като модератор прецени, че някой потребители прекаляват с личните нападки и пропагандата ще бъдат изключени и няма да имат тази възможност.

Всички теми са вече преместени в клуба и могат да се четат свободно.

 

Благодаря за което, но виждам един проблем в този клуб. За да чета, първо трябва да се присъединя кам него, а предпочитам първо да видя за какво става въпрос и дали не се е разразила и там вакханлията на пропагавндата, преди да взема това решение. Така че, дали е възможно този клуб да бъде видим за всички, преди да решим дали да се присъединим към него, или не?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Янков said:

Благодаря за което, но виждам един проблем в този клуб. За да чета, първо трябва да се присъединя кам него, а предпочитам първо да видя за какво става въпрос и дали не се е разразила и там вакханлията на пропагавндата, преди да взема това решение. Така че, дали е възможно този клуб да бъде видим за всички, преди да решим дали да се присъединим към него, или не?

А защо трябва да се крием? От кого? Нещо като Бойна слава взе става тука!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Thorn said:

Ако под Торн форума имаш предвид thornforum.net, където основно си живея в момента, там волево реших, че такъв змиярник е никому ненужен и темата няма да се обсъжда, освен, МНОГО ЕВЕНТУАЛНО някои военни аспекти, но реално и това няма. В резултат от цялата война при мен има само една снимка в майтапите на някакъв тип с катана на гърба. Ако имаш предвид istoriata.net, там имахме някои разногласия (не скарвания, просто различни възгледи за целта на мероприятието) и вече не съм активен в него. Но войната там в момента е основна тема, така, че ако ви се иска - отивайте там.

 

Ако исках да ходя някъде вече да съм там.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, deaf said:

То и тук в този форум пишат няколко човека,но много други го четат,без да пишат... Тези четящите също са важни. Не подценявайте влиянието дори и на малък форум...

Пак се изказваш прибързано

Нито подценявам, нито омаловажавам нещо си. Отговарям на въпрос на @sir за нивото/качеството/ на съдържанията в раздел стара история в съответния форум. 

Понеже се познаваме (във форума) с него и знам какви са интересите и нивото му, както и изискванията му, си позволих да му отговоря, защото съм бил участник там (макар и за кратко)

Всеки може да хвърли поглед към въпросния форум и да прецени качеството на съдържанието : визирам разделът Историята преди Великите географски о-я.  Изключая автора на повечето теми и включващия се рядко Галахад, които даваха гръбнака на съдържанието, включванията и допринасянето на другите участници бяха на ниско ниво. 

......................................................................................................................................................

Иначе за броят на анонимните четящи си прав - важен е !  Но още по-важно е съдържанието което четат, а то вече зависи от пишещите. 

И най-вече какво търси въпросната читателска аудитория :  научно съдържание поднесено в сух стил или твърдения в кръчмарски стил подплатени с просташки език и закани. 

За съжаление второто привлича доста по широка аудитория....

..................................................................................................

А ти като пишеш критика и забележки вземи най-после да осмислиш целия текст, а не да формулираш критикарсво върху определен контекст

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, bulgaroid said:

Нещо не мога да ви разбера,назначавате модератор на темата след като не можете да се справите, и просто някой чисти пропагандата и простотиите,какво толкова, баси драмата стана? 

Според мен не винаги е чак толкова лесно да се определи кое е пропаганда и простотия и кое е "святата" истина... каквато всъщност не съществува. Ролята на модератор-съдник би допаднала предимно на хора, които не търпят мнения, различни от своето. Затова въпросното "чистене" понякога може да се изопачи като в приказката "С мръсната вода изхвърлили и бебето"🙄

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Янков said:

Благодаря за което, но виждам един проблем в този клуб. За да чета, първо трябва да се присъединя кам него, а предпочитам първо да видя за какво става въпрос и дали не се е разразила и там вакханлията на пропагавндата, преди да взема това решение. Така че, дали е възможно този клуб да бъде видим за всички, преди да решим дали да се присъединим към него, или не?

Да добавя и това, че така са ощетени повечето от тези, които предпочитат само да четат. Те трябва задължително да са и регистрирани и присъединени, което значително ще намали техния брой, а също и техния интерес към въпросните теми.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Шпага said:

Според мен не винаги е чак толкова лесно да се определи кое е пропаганда и простотия и кое е "святата" истина... каквато всъщност не съществува. Ролята на модератор-съдник би допаднала предимно на хора, които не търпят мнения, различни от своето. Затова въпросното "чистене" понякога може да се изопачи като в приказката "С мръсната вода изхвърлили и бебето"🙄

Лесно е, триеш всичко което прилича на пропаганда.

Преди 10 минути, Кухулин said:

Добре че не банят, щото ти трябваше да си вече с три доживотни бана :ag: 

Плашиш ли ме? Бан трябва да има без значение какъв.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, bulgaroid said:

Лесно е, триеш всичко което прилича на пропаганда.

Не е толкова лесно, щото тия дни пропагандата тече буквално навсякъде.  Примерно случва се някакво събитие: откриват се трупове  или е паднала някаква ракета с неизвестен източник - извършител.  Моментално тръгват съобщения в които без особени доказателства се приписва вина на един или на друг участник.  Всякакви такива медии, които разпространяват недоказани версии са пропагандатори или пропагандисти.

Дори и да излязат солидни доказателтва в една или в друга посока - забележете че пропагандистките медии няма да се само-коригират, едва ли ще изнесат извинения или информация за коректната версия, а ще задълбаят в нови пропагандистки ходове.  При това въвлечени в пропаганда са толкова много световни медии, че ако трябва да се трие и да се затварят медии - то ще останат само една шепа независими .  Ако тръгнем да трием и информацията от пропагандните медии - ще се наложи да си изключим радиото, телевизията и много от интернета.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Понеже, гледам, се е надигнал вой на 'онеправданите', да поясня, макар че е очевАдно.

Teмите бяха заключени заради системно тролене, политиканстване и груб език - стандартните нарушения, заради които по принцип се заключват темите.

Така че е направо комично най-големите нарушители после да реват като ощипани госпожички, че им са били нарушени някакви права /при положение, че им липсва култура на поведение и адекватно форумно общуване/.

Както и да е, вече си има клуб, където поне от моя страна активно модериране няма да има, тъй като си имам по-смислени занимания от това да преглеждам безсъдържателен спам.

Живи и здрави :)

 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, sir said:

Обсъжда ли се в някои от тези форуми древна история, включително българска, но не само, на някакво що-годе над средното ниво? Не сега, щото то сега едва ли някъде се обсъжда нещо различно от войната, но по принцип.

Аз лично нямам намерение да ходя "временно" никъде само заради войната.

Като модератор във Феникс, мисля че мога да отговоря. Подкрепям Торн, Феникс не е алтернатива на този форум. Феникс е специализиран във военна история и съвременни конфликти и съпътстващото въоръжение и тактики. По отношение на военната техника и тактика е на по-високо ниво отколкото беше БС. Съответно е и по-строго модериран. 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Шпага said:

Ролята на модератор-съдник 

 

Или казано по изтърканото клише : ролята на модератора носи както и привилегии, така и отговорности 

Безпристрастност е нужна, както и обективност. Личните пристрастия трябва да се потискат

Представете си в теми

ВЕЛИЧИЕТО НА РУСИЯ ....модератор bulgaroid  

Русия - извор на световното зло  .... модератор captainofmarine 

Рим и Римската цивилизация - позор за човечеството .....модератор Last roman 

Нищожните възходи и великите падения на недоразумението Византия ...модератор monte christo

Пълното превъзходство на сърбите над бугарите във военните конфликти между двете страни от Средновековието до ВСВ ...модератор resavsky

Геният на 21 столетие : Владимир Владмирович Путин ....модератор nik1 

Тюркоезичието на аспаруховите българи ....модератор sir

Гърция - ленивите черва на Европа ...модератор skiahtro 

Шедьоври на Световната кулинария - ястия и напитки ...модератор makebulgar

Великата Френска Революция ....модератор Евристей

..................................................................................................................................

Не става 

 

 

 

  • Благодаря! 2
  • ХаХа 9
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Last roman said:

Така че е направо комично най-големите нарушители после да реват като ощипани госпожички, че им са били нарушени някакви права /при положение, че им липсва култура на поведение и адекватно форумно общуване/.

Е, хайде сега, аз със своите 20-30 мижави мнения общо в двете теми едва ли съм от най-големите нарушители. Срещу това протестирам аз - вместо всеки лично да си понася отговорността за поведението, сега пак сме вкарани всички в един кюп. Не мога да се съглася, съжалявам. Иначе нищо против решението ви да заключите голямата тема нямам. Но безконтролен спам, тролене и всякакви псевдонаучни и пропагандни писания се вихрят тук поне от две години, че и повече, и реално никакви мерки не се вземаха освен директното заключване на теми. И сега, при тази форсмажорна ситуация, отново никакви мерки и нещата съвсем нормално излизат извън контрол - и ах, каква изненада. Еми не е изненада.

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Евристей said:

ВЕЛИЧИЕТО НА РУСИЯ ....модератор bulgaroid  

Тука сбърка, аз каквото има за признаване го признавам, и каквото има да казвам го казвам. Не влагам симпатия или други чувства, проблема ви е,че вие влагате. Има разлика между симпатия и истина, проблем е когато хората не я разбират.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, Last roman said:

Понеже, гледам, се е надигнал вой на 'онеправданите', да поясня, макар че е очевАдно.

Teмите бяха заключени заради системно тролене, политиканстване и груб език - стандартните нарушения, заради които по принцип се заключват темите.

Така че е направо комично най-големите нарушители после да реват като ощипани госпожички, че им са били нарушени някакви права /при положение, че им липсва култура на поведение и адекватно форумно общуване/.

Както и да е, вече си има клуб, където поне от моя страна активно модериране няма да има, тъй като си имам по-смислени занимания от това да преглеждам безсъдържателен спам.

Живи и здрави :)

Ами лесно е,модератор на темата. Да трие и наказва. То топлата вода отдавна я измислиха. Какво се промени? Спряхте достъпа на пасивните читатели, явно това е целта. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Евристей said:

 

Или казано по изтърканото клише : ролята на модератора носи както и привилегии, така и отговорности 

Безпристрастност е нужна, както и обективност. Личните пристрастия трябва да се потискат

Представете си в теми

ВЕЛИЧИЕТО НА РУСИЯ ....модератор bulgaroid  

Русия - извор на световното зло  .... модератор captainofmarine 

Рим и Римската цивилизация - позор за човечеството .....модератор Last roman 

Нищожните възходи и великите падения на недоразумението Византия ...модератор monte christo

Пълното превъзходство на сърбите над бугарите във военните конфликти между двете страни от Средновековието до ВСВ ...модератор resavsky

Геният на 21 столетие : Владимир Владмирович Путин ....модератор nik1 

Тюркоезичието на аспаруховите българи ....модератор sir

Гърция - ленивите черва на Европа ...модератор skiahtro 

Шедьоври на Световната кулинария - ястия и напитки ...модератор makebulgar

Великата Френска Революция ....модератор Евристей

..................................................................................................................................

Не става 

 

 

 

:DМисля, че трябва да има една отделна тема - нещо като съкровищницата на Форума, в която да съхраняваме постинги като този, за да не потънат в небитието.:D:ay:

+ 100

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Евристей said:

какво търси въпросната читателска аудитория :  научно съдържание поднесено в сух стил или твърдения в кръчмарски стил подплатени с просташки език и закани.

Влез във Фейсбук и потърси стената на Българска наука,(ако не се лъжа е свързан с този Форум "Наука") и ще видиш,че под статиите има само по две-три лайквания и някой мижав коментар от потребител от дъжд на вятър. Та ти поднеси "съдържание в сух стил" и ще има да чакаш някой да те чете! 🙂 Но няма да го дочакаш.

Имах предвид,че дори малък форум,може да има голямо влияние,защото четящите го неизбежно и без да искат споделят информация на своите приятели и близки научена от него,които на свой ред я споделят със своите приятели и близки,и така в геометрична прогресия...

Обаче "кръчмарски стил","просташки език и закани" са разпространени и сред учените и хората на изкуството в България днес. Например,българска художничка,който има изложени картини буквално във всички известни галерии по света и която понякога печели от една своя картина $500 000,тук в гилдията на художниците е наричана от колегите "курва" и че изкуството и пет пари не струва!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, deaf said:

Та ти поднеси "съдържание в сух стил" и ще има да чакаш някой да те чете! 🙂 Но няма да го дочакаш.

Аз ще чета съдържания в сух стил. Така че вече е дочакано.

Преди 4 минути, deaf said:

Обаче "кръчмарски стил","просташки език и закани" са разпространени и сред учените и хората на изкуството в България днес. Например,българска художничка,който има изложени картини буквално във всички известни галерии по света и която понякога печели от една своя картина $500 000,тук в гилдията на художниците е наричана от колегите "курва" и че изкуството и пет пари не струва!

Е,и? Това, че някои хора сами се принязяват, защо непременно трябва да означава, че и ние трябва да се принизяваме?

Аз лично съм привърженик на подтискането на емоциите и използването на по-разумен тон в общуването. Не твърдя, че винаги успявам да го постигна, но поне се опитвам.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, Amazonski said:

 . По отношение на военната техника и тактика е на по-високо ниво отколкото беше БС. Съответно е и по-строго модериран. 

Имаш чувство за хумор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Thorn said:

Имаш чувство за хумор.

Sharana и Bruchpilot много дръпнаха с материала оттогава, а и не само те :) Определено Феникс е на по-високо ниво от БС в техническата част. Само че в психическата...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Thorn said:

Who cares? 😀

Щом ти се появи всичко се изяснява :ag: Изведнъж се активира, значи съм прав, е, תכיר אותם במעשיהם или  igitur ex fructibus eorum cognoscetis eos (Матей 7:20), е не остана много.:ag:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Историята никога не ме е кефила, точно заради високата степен на свобода да се субективизира....което си е точно - да избиват младежки, дискотекски, пубертетски страсти тип - "излез отвън, бре, да си дърпаме сутиените, че моето лоби и по-силно от твоето". За това направих алегорията с "тема за войната в Украйна" и "изстискване на пъпка".

 

Преди 3 часа, Шпага said:

Да добавя и това, че така са ощетени повечето от тези, които предпочитат само да четат. Те трябва задължително да са и регистрирани и присъединени, което значително ще намали техния брой, а също и техния интерес към въпросните теми.

Нищо не пречи, при положение, че вече има действия към обособяване на някакъв клуб с "пропускателен режим" за коментиране на определена тема, да има и друг такъв. Да може желаещите да си коментират по симпатии, да си "се гушкат" и да си "резонират" в отделни групички. Като не могат "да мелят заедно брашно" поне да има две "мелници". Пък такива, които само им се чете, да си гледаме сеира как учени се държат като деца, но и да има видимост на темите, без да си член на клуба.

Редактирано от kipen
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...